Obecnie rozmawiamy o:

Wakacje w Hiszpanii.

gorący temat

Dobry psycholog

27 minut temu

Druk ścienny

34 minut temu

Nowy samochód

54 minut temu

Montaż Klimatyzacji

59 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pobicie przez męża...

12 lip 2009 - 15:07:32

Drogie szafowiczki mam problem! Mianowicie mam przyjaciółke, od trzech pracujemy razem i właściwie wtedy się poznałysmy.
problem polega na tym że wczoraj zwierzyła mi się iż jej mąż ją bije!!! Nikt o tym nie wie nawet jej najbliższa rodzina (rodzice czy rodzeństwo) i mówi że nie chce im się z tego zwierzyc. Mi też nie chciala ale wczoraj juz nie wytrzymała po kolejnej awanturze! Nie wiem co mam robic jak jej pomóc??? ona na policje nie chce iśc a nawet do rodziny jak już wyżej napisałam a ja sie po prostu o nią boje!!! czuje sie bezradna gdy ta płacze mi w ramionach!!! Pomocy!!!

pobicie przez męża...

12 lip 2009 - 15:09:40

dodam jeszcze ze maja 12letniego syna i to ja trzyma przy nim!

pobicie przez męża...

12 lip 2009 - 15:12:53

no coz;// jak ja bije pewnie nie od dzis.... nie ma sladow, nic nie mowi;// pewnie jej rodzina nie uwierzylaby.... powiedzilaby ze zmysla bo chce odejsc i zwala wine na niego;// ta mogloby byc;//

moim zdaniem jedyne wyjscie z sytacji to odejsc od niego;// jak bije bedzie bil zawsze;// i meczyl psychicznie

pobicie przez męża...

12 lip 2009 - 15:13:24

Widzisz,znam to z wlasnego doswiadczenia ( nie maz,ale ojciec) i wydaje mi sie,ze ona po prostu sie boi.. jest zastraszona i nie chce walczyc z tyranem. Jesli podalaby go na policje to moglby byc jeszcze bardziej agresywny,a co za tym idzie ,pod wplywem jego furii moglby zrobic sto razy gorsze rzeczy. W obawie o swoich bliskich, twoja kolezanka po prostu zamyka sie w sobie i nie prosi o pomoc.
Dodam,ze musialaby kilkakrotnie ,jak nie kilkadziesiat razy dzwonic po policje. Policja spisuje raport i na tym sie konczy.. potem moze zlozyc sprawe w Sadzie,ale ciagnie sie to latami.
Jesli nie ma wsparcia w rodzinie,powinna zadzwonic na jakas linie ,ktora zajmuje sie przemoca w rodzinie.

To jest wszystko bardzo trudne ;/

pobicie przez męża...

12 lip 2009 - 15:13:28

:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-12 15:13 przez achlanda.

pobicie przez męża...

12 lip 2009 - 15:16:45

Przykro mi,ale jesli sama nie bedzie chciala z nim 'walczyc',a raczej nie bedzie,bo martwi sie o syna to ten koszmar moze sie ciagnac latami...
Moze powinna zlozyc sprawe o rozwod?
Miliony kobiet na swiecie sa krzywdzone i bite i taka jest prawda,ze ludzie sa obojetni na takie sprawy...
Co prawda sa te linie i wiem,ze jesli sie tam zadzwoni,to osoby ,ktore tam pracuja moga udzielic rad,ale na dluzsza mete..to jest ciezki orzech do zgryzienia :(

pobicie przez męża...

12 lip 2009 - 15:17:45

no wlasnie ona nie chce isc z tym na policje bo twierdzi ze byloby jeszcze gorzej. wsparcia w rodzinie tez nie ma bo ona nie chce sie im przyznawac ze nie wyszlo jej w zyciu!

pobicie przez męża...

12 lip 2009 - 15:18:46

no dokladnie.. poz atym nie sadze zeby dziecku bylo milo patrzec jak mame maltretuje tata;// lepiej bylo mu bez ojca...w domu....

pobicie przez męża...

12 lip 2009 - 15:21:52

jesli ona nie chce to ty nic nie zrobisz... mozesz ja ewentualnie motywowac do tego zeby isc na policje i zalozyc sprawe w sadzie. Co z tego ze ciagnie sie latami sprawa... leopiej zeby zlozyc to teraz i zeby JUŻ sie ciagnela , a nie za 10 lat jak kobieta bedzie juz wrakiem czlowieka...

pobicie przez męża...

12 lip 2009 - 15:22:02

tak tylko ze ona nie ma gdzie sie podziac. wynajmuja dom placa nie malo do rodzicow nie chce wracac a syn jak widzi ze szykuje sie awantura to ucieka do dziadkow ze strony tego tyrana a oni widza ze on ja bije i maja to gdzies

pobicie przez męża...

12 lip 2009 - 15:22:52

przede wszystkim obdukcje musi mieć bo nikt jej nie uwierzy że tam coś się dzieje chyba że syn jest światkiem to będzie kierowany na badania wraz z przesłuchaniem pod okiem psychologa i matki w tym przypadku

no i założenia niebieskiej karty na policji

a tak swoją drogą nie znam całej sytuacji rodziny ona sama się utrzymuje ja to bym takiemu tyranowi do du...y kopał i radziła bym sobie świetnie sama bo moim marzeniem niebyło zostać workiem treningowym tylko założenie rodziny

pobicie przez męża...

12 lip 2009 - 15:24:05

mój mąż mnie nigdy nie uderzy ani nie uderzy, bo mnie naprawdę kocha i szanuje.. a takiego kogoś bym się nie bała tylko biła się z nim, na pewno bym nie dala sie bic ... nie można tego tak zostawić..

pobicie przez męża...

12 lip 2009 - 15:24:32

Nie możesz zrobic nic,poza użyczeniem ramienia;-/To ona powonna coś z tym zrobić i dziwię się , ze nie rozbi. Nie szanuje siebie, więc i mąż czuje się bezkarny.Nie wyobrażam sobie jak można tak żyć;-/

pobicie przez męża...

12 lip 2009 - 15:25:39

Cytat
achlanda
no wlasnie ona nie chce isc z tym na policje bo twierdzi ze byloby jeszcze gorzej. wsparcia w rodzinie tez nie ma bo ona nie chce sie im przyznawac ze nie wyszlo jej w zyciu!


pewnie lepiej nic nie mówić ale za pare lat jak zostanie bez zębów z strzaskaną czaszką połamanymi kośćmi to powie że jej nie wyszło nie rozumie kobiet w tych czasach to już nie średniowiecze każdy ma prawo do życia w spokoju i ja bym walczyła o swoje

pobicie przez męża...

12 lip 2009 - 15:26:30

Cytat
przemian_na77
Nie możesz zrobic nic,poza użyczeniem ramienia;-/To ona powonna coś z tym zrobić i dziwię się , ze nie rozbi. Nie szanuje siebie, więc i mąż czuje się bezkarny.Nie wyobrażam sobie jak można tak żyć;-/


dokładnie ja też tego nie rozumie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co byście zrobiły w takiej sytuacji???