Obecnie rozmawiamy o:

Pogrzeb

17 minut temu

free spin za rejestracje

godzinę temu

srebrna biżuteria

dzisiaj o 12:06

Rewelacyjne okna

dzisiaj o 11:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

czy Arabowie to naprawdę źli faceci?

30 paź 2012 - 20:08:50

Kurczę dziewczyny powiedzcie!
Czy związek z Arabem to zawsze zło?

czy Arabowie to naprawdę źli faceci?

30 paź 2012 - 20:10:23

Jak nie znasz tej kultury i spodziewasz się noszenia na rekach po ślubie to tak.

czy Arabowie to naprawdę źli faceci?

30 paź 2012 - 20:12:00

zawsze, podobno. Nigdy bym na takiego nawet nie spojrzała. Nie jestem rasistką, czy coś, ale Arabowie mnie odpychają.

czy Arabowie to naprawdę źli faceci?

30 paź 2012 - 20:12:04

nieeee, ja nie ten typ, który wymaga noszenia na rękach :)
po prostu pytam

Cytat
miss_teen
zawsze, podobno. Nigdy bym na takiego nawet nie spojrzała. Nie jestem rasistką, czy coś, ale Arabowie mnie odpychają.

no rozumiem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-30 20:13 przez mzap88.

czy Arabowie to naprawdę źli faceci?

30 paź 2012 - 20:13:49

różnic kulturowych na dłuższą metę nie przeskoczysz. Takie moje zdanie. Nie mogłabym być z Arabem powieważ w ich kulturze bardzo dużą rolę dogrywa religia, reguluje wiele aspektów życia oraz kształtuje światopogląd, np co do roli kobiety w rodzinie. Chyba że zna ktoś niewierzącego Araba?

czy Arabowie to naprawdę źli faceci?

30 paź 2012 - 20:14:00

Arabowie sami w sobie źli nie są. Ich kultura ich tak ukształtowała, że zachowują się źle. Dla nich kobieta to przedmiot, i istota podrzędna. Ja ze strachu o siebie nie związałabym się z arabem

czy Arabowie to naprawdę źli faceci?

30 paź 2012 - 20:16:11

A ja tam nie wiem. Nie bylam nigdy z zadnym i chyba sie poki co na to nie zapowiada.
Oceniac po latce czy okladce nie bede, choc to w pewnym sensie odstrasza, ze chodzi taki stereotyp o nich, ze szal wentyla...

czy Arabowie to naprawdę źli faceci?

30 paź 2012 - 20:16:59

Szczerze to mimo, iż nie wiadomo jak się zapieram co do mojej poprawnosci politycznej to nigdy nie związałabym się z mężczyzną z tej kultury. Nawet nie chcę, żeby mnie z błędu wyprowadzano i nic mnie nie przekona.

czy Arabowie to naprawdę źli faceci?

30 paź 2012 - 20:17:11

ja uwazam, ze tak.. nie lubie Arabow i nigdy sie nie przekonam do nich

czy Arabowie to naprawdę źli faceci?

30 paź 2012 - 20:17:16

Hmm... A ja mogę powiedzieć tyle, że osobiście (tzn. tak dogłębnie) nie znam Arabów i ich zwyczajów, ale znam jednego. Ma już ponad 60lat i mieszak w Polsce. Ma żonę Polkę i dwóch synów. To mój lekarz ginekolog :) i zarazem znajomy rodziny mojego męża. Jego żona to była sąsiadka moich teściów ;) Lekarz wybrał Polskę i rodzinę w Polsce. Kiedyś był w swoim kraju i ponoć jego rodzina nalegała na jego powrót, ale on wrócił do żony i dzieci, do Polski :)

czy Arabowie to naprawdę źli faceci?

30 paź 2012 - 20:17:20

myślę ,że nie można uogólniac , że WSZYSCY .. no , ale powinno się brac pod uwagę ich kulturę - dla nich powiedzmy to 'normalne' , a nam się w głowach nie mieści ..

czy Arabowie to naprawdę źli faceci?

30 paź 2012 - 20:17:22

U mnie to w ogóle "śmiech", bo poznałam w necie Marokańczyka, 25 lat, kończy jakąś szkołę marynarsko- oficerską i zaprasza mnie do siebie tam.
A najlepsze jest to, że ja jestem niewierząca...

czy Arabowie to naprawdę źli faceci?

30 paź 2012 - 20:18:15

Jak chcesz mieć dzieci w jednym z arabskich państw, lub sama być tam traktowana jak inne kobiety to powodzenia :D zero litości, szacunku, nic tylko więziona i karana, bita i poniżana. To jest religia zakorzeniona od wieków, religia ta to styl życia, nie jakieś odbębnienie jak u nas. Kobiety zawsze miały mniejsze prawa no i oni są właśnie tak jakby "zacofani" chyba pod tym względem.

czy Arabowie to naprawdę źli faceci?

30 paź 2012 - 20:20:20

nie no, powiedziałam mu, że nie chcę tam mieszkać, tzn. w Maroku, tylko gdzieś w Europie.
Bo wiem własnie jakie mają podejście do kobiet/dzieci/religii
wiem, ale coś mnie ciągnie tam i do niego.
Kurcze, wiem że to może naiwne z mojej strony, ale jak to mówią, jak sama sie nie przejedziesz, to sie nie dowiesz
choć z drugiej str. znam 2 małżeństwa mieszane i żyją sobie spokojnie, jedno w Anglii a drugie w Polsce



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-10-30 20:21 przez mzap88.

czy Arabowie to naprawdę źli faceci?

30 paź 2012 - 20:20:55

Arabowie są przede wszystkim inaczej wychowani, nasz wzorzec kobiety jako "kury domowej" jest tam bardzo nasilony, kobieta w sumie jest "poddana" mężowi(stwierdzam to po obserwacjach i pewnie marnej wiedzy na temat tej kultury), ALE! Mam koleżankę, która jest żoną araba, pół roku temu urodziła im się córeczka. Z tego co mi wiadomo (chociaż to co dzieje się w 4 ścianach wiedzą tylko oni) żyje jej się całkiem nieźle, córeczka nosi polskie imię, on o nią dba i z wygląda na to, że bardzo kocha. Różnica wieku między nimi jest dość duża, on nie ma rodziny w Polsce i trochę już tu mieszka.
Zastanawiam się tylko co by z nią było, jakby wyjechała z nim do jego ojczyzny. Mam nadzieję, że tego nie zrobi...

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

beznadziejna sytuacja pomóżcie