Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

tabernakula sklep

9 minut temu

zakupy internetowe

34 minut temu

Budowa domu

38 minut temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
<-- 1 2 ... 4 5 6 7 8 9 -->

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 10:20:28

Cytat
dzstiory
Ja sobie nie wyobrazam nie ochrzcic dziecka i dac mu wybor jak dorosnie

Pewnie. Przecież twoje dziecko to nie człowiek. Po co mu dawać jakikolwiek wybór ?!

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 10:32:36

najlepiej, byloby po prostu nie chrzcic dziecka, zostawic mu wybór na przyszłość. rozumiem jednak Twoje stanowisko, wedle chrzescijan, jesli umiera nieochrzczony człowiek to nie ma ,,ratunku":P więc chcesz dac dziecku specyficzną ,,ochronę na zaś". w taiej sytuacji, moze sporbuj porozmawiac z mezem i ugadac to w ten sposób, ze ochrzcicie dziecko, ale nie bedziecie go wychowywac w wierze, ganiac do kosciola co wiele osob robi itp? wytłumacz mu to co Ciebie trapi, i powiedz wprost, bo rozumiem, ze nie wstydzisz sie swojej wiary? jesli bedzie chcialo, w przyszlosci bedzie swiadkiem jehowy, co za pewne najbardziej radowaloby Twojego faceta, a poki co niech ma ta- najwyzej pozorna, i co z tego?- ochornę, On powinien zrozumiec Twoje obawy, bo nic nie traci, a Ty zyskujesz.

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 10:37:45

tullia to po co chrzest skoro dziecko ma nie praktykować? Ma mieć chrzest na wszelki wypadek, ale do kościoła chodzić nie musi - czy to nie jest hipokryzja?

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 10:37:55

Na razie są nieporozumienia co do chrztu dziecka, którego jeszcze nie ma. A pomyśl, co będzie dalej, kiedy dziecko pójdzie do szkoły i będzie w szkole religia. Znowu będą nieporozumienia bo Ty będziesz chciała, żeby chodziło na religię a on, żeby nie chodziło. Potem komunia. I tak przez całe życie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-08 10:38 przez mimi2506.

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 10:38:34

Cytat
Zedmize
Cytat
dzstiory
Ja sobie nie wyobrazam nie ochrzcic dziecka i dac mu wybor jak dorosnie

Pewnie. Przecież twoje dziecko to nie człowiek. Po co mu dawać jakikolwiek wybór ?!


Co Ty za głupoty piszesz? zastanowiłaś się nad tym co napisałaś? nie człowiek? bo chce zeby dziecko bylo ochrzczone? Ja nie mam pretensji do mojej mamy o to jak Mnie wychowala w jakiej wierze i ze miałam i komunie i inne rzeczy i tak samo bede wychowywac swoje dziecko. Wybór? jakby kązdy swojemu dziecku pozostawiał wybór w każdej kwestii to dzieci by robiły co chciały.

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 10:42:24

Cytat
dzstiory
Cytat
Zedmize
Cytat
dzstiory
Ja sobie nie wyobrazam nie ochrzcic dziecka i dac mu wybor jak dorosnie

Pewnie. Przecież twoje dziecko to nie człowiek. Po co mu dawać jakikolwiek wybór ?!


Co Ty za głupoty piszesz? zastanowiłaś się nad tym co napisałaś? nie człowiek? bo chce zeby dziecko bylo ochrzczone? Ja nie mam pretensji do mojej mamy o to jak Mnie wychowala w jakiej wierze i ze miałam i komunie i inne rzeczy i tak samo bede wychowywac swoje dziecko. Wybór? jakby kązdy swojemu dziecku pozostawiał wybór w każdej kwestii to dzieci by robiły co chciały.

Poprostu rozbawiła mnie twoja wypowiedz o nie dawaniu dziecku wyboru jak dorosnie. Tym bardziej ze chodzi o taką sprawę jak religia. Wybierz mu jeszcze poglądy i orientacje seksualną.

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 10:43:12

Poza tym, jak to Wasze życie będzie wyglądało? On będzie chodził na te ich zebrania, po domach głosić itd. a Ty będziesz chodziła do kościoła. Przyjdą święta i będziesz chciała mieć choinkę a on nie, bo to pogański zwyczaj, to samo z wielkanocą. I co będzie wtedy z Waszym dzieckiem? Będzie rozrywane a Wy non stop będziecie o nie walczyć między sobą. Współczuję temu dziecku.

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 10:44:03

Cytat
dzstiory
Cytat
Zedmize
Cytat
dzstiory
Ja sobie nie wyobrazam nie ochrzcic dziecka i dac mu wybor jak dorosnie

Pewnie. Przecież twoje dziecko to nie człowiek. Po co mu dawać jakikolwiek wybór ?!


Co Ty za głupoty piszesz? zastanowiłaś się nad tym co napisałaś? nie człowiek? bo chce zeby dziecko bylo ochrzczone? Ja nie mam pretensji do mojej mamy o to jak Mnie wychowala w jakiej wierze i ze miałam i komunie i inne rzeczy i tak samo bede wychowywac swoje dziecko. Wybór? jakby kązdy swojemu dziecku pozostawiał wybór w każdej kwestii to dzieci by robiły co chciały.

Jasne, nad dziećmi trzeba sprawować pieczę, kontrolę i nie dać im wejść sobie na głowę, ale mówmy o tym, by jej DOROSŁE dziecko dokonało wyboru!

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 10:46:56

Cytat
dzstiory
Ja sobie nie wyobrazam nie ochrzcic dziecka i dac mu wybor jak dorosnie

o matko ! i córko ! brawo

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 10:47:54

Cytat
dzstiory
Co Ty za głupoty piszesz? zastanowiłaś się nad tym co napisałaś? nie człowiek? bo chce zeby dziecko bylo ochrzczone? Ja nie mam pretensji do mojej mamy o to jak Mnie wychowala w jakiej wierze i ze miałam i komunie i inne rzeczy i tak samo bede wychowywac swoje dziecko. Wybór? jakby kązdy swojemu dziecku pozostawiał wybór w każdej kwestii to dzieci by robiły co chciały.

no Ty też chyba się nie zastanowiłaś co piszesz. Niektórzy rodzice zapominają, że dzieci nie są ich własnością na całe życie, że są odrębną jednostką, która ma uczucia, przemyślenia, marzenia, własny rozum. Jest różnica między wychowywaniem, a narzucaniem z góry jakichś swoich przekonań i nie mówię tu tylko o chrzcie. Przecież Idąc Twoim tokiem rozumowania przykładowo jeśli uznasz, że Twoje dziecko ma iść na medycynę to mu nakażesz iść na ten kierunek nie pytając go o zdanie bo jeśli dasz mu wybór to narobi głupot? A co jeśli ono będzie miało inne zdanie?Ma iść na tą medycynę spróbować bo Ty tak chcesz, a najwyżej później się wypisze? Tak samo jest z chrztem, uważasz że jeżeli nie pozwolisz mu samemu świadomie wybrać to będzie robił co chce?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-08 10:49 przez martischa.

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 10:48:00

Jakie wy wszystkie jesteście wyzwolone i wyluzowane kobiety, pożyjemy zobaczymy bo chyba jesteście zbyt młode i bez dzieci ,że piszecie takie rzeczy, ona zrobi co zechce i co bedzie uwazala za stosowne i bez sensu jest tutaj wykrzykiwac zeby dala dziecku wybor bo to nie jest wasza sprawa i taka jest prawda. Zapytala co ma zrobic i czy sie rozstac z facetem a nie prosila o schemat wychowywania dziecka ja napisalam ,ze wychowalam sie w religii chrzescijanskiej jestem katoliczka i tak samo wychowuje syna i nic nikomu do tego i w kwestii wyboru religii w tym wieku jakim jest ja decyduje jak dorosnie to sam bedzie mogl za siebie decydowac poki co ja jestem za niego odpowiedzialna.

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 10:53:20

Cytat
dzstiory
Jakie wy wszystkie jesteście wyzwolone i wyluzowane kobiety, pożyjemy zobaczymy bo chyba jesteście zbyt młode i bez dzieci ,że piszecie takie rzeczy,

jakie rzeczy?? to że ktoś ma inne zdanie na temat wychowania dzieci nie znaczy że jest zły niedobry, nieodpowiedzialny ble ble ble
jak sama piszesz wychowasz dzieci jak chcesz i takie samo prawo mają inni

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 10:54:08

no wlasnie to po cholere ktos mnie za to krytykuje co?

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 10:54:46

Cytat
dzstiory
ona zrobi co zechce i co bedzie uwazala za stosowne i bez sensu jest tutaj wykrzykiwac zeby dala dziecku wybor bo to nie jest wasza sprawa i taka jest prawda. Zapytala co ma zrobic
No właśnie, zapytała co ma zrobić, więc każdy pisze, co sądzi i ma do tego prawo.

Cytat
mimi2506
Poza tym, jak to Wasze życie będzie wyglądało? On będzie chodził na te ich zebrania, po domach głosić itd. a Ty będziesz chodziła do kościoła. Przyjdą święta i będziesz chciała mieć choinkę a on nie, bo to pogański zwyczaj, to samo z wielkanocą. I co będzie wtedy z Waszym dzieckiem? Będzie rozrywane a Wy non stop będziecie o nie walczyć między sobą. Współczuję temu dziecku.
Znam taką rodzinę, kobieta jest świadkiem jehowy a facet katolikiem, mają 5 dzieci. On bierze dzieci ze sobą do kościoła, jeśli chcą chodzić, a ona ze sobą na spotkania, jeśli chcą chodzić. Te, co już są wystarczająco duże wybierają same swoją ścieżkę. A święta obchodzą wszystkie wspólnie, i te katolickie i te jehowych.

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 10:56:14

dajcie spokoj z ta pisanina, ze to wybor dziecka:/

ja rozumiem doskonale, ze tak by bylo najpiekniej etc, ze dziecko dorasta i decyduje. ale zyjemy w takim , a nie innym kraju (akurat wybylam, ale wiadomo, jak jest), ze dla ludzi jest to bardzo wazne, chrzest itd.

zatem albo ktos zechce walczyc z tym podejsciem, albo dzieciak bedzie mial nieprzyjemnosci przez niemal caly okres szkolny - ze strony innych dzieciakow np. idacych do komunii, i ze strony innych rodzicow.

powaznie, uwazam, ze w Polsce nieochrzczenie dziecka wiaze sie z takim napietnowaniem spolecznym, ze ja w imie rzekomej wolnosci wyboru czy tez pokazania ludziom "innej drogi" - nie zrobilabym tego wlasnemu dziecku, nie narazalabym go na szykany etc.

ale to moje zdanie, tlumaczyc sie z niego nie bede:P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-08 10:57 przez izasko1987.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jestem załamana