Obecnie rozmawiamy o:

Sklep internetowy

43 minut temu

Biznes

46 minut temu

tabernakula sklep

godzinę temu

zakupy internetowe

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Skomentuj
1 2 ... 7 8 9 -->

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 08:27:36

jestesmy ze soba od prawie 3 lat, zareczeni od roku. wlasnie planujemy slub. ja jestem katoliczka a jego rodzina to swiadkowie jehowy (on nie ma ich chrztu, wiec formalnie nim ne jest) i tu wlasnie zaczal sie problem. rozmawialismy ostatnio o dzieciach, bo o nich marzymy oboje. no i ja powieedzialam ze chcialabym je ochrzcic w mojej wierze, a jesli kiedys bedzie wolalo zostac swiadkiem ja mu tego nie zabronie... no i tu zaczela sie klotnia. ogolnie on twierdzi, ze powinnismy sie rozstac bo nasze poglady sie roznia. a przeciez oboje wiedzielismy ze kazdy z nas ma inna religie. mi to nie przeszkadza, bo juz nie chca na sile mnie 'przeciagnac' na swoja strone, ale zalezy mi zeby moje dziecko bylo ochrzczone, a potem zrobi z nim co chce...no i tu moje pytania: czy ktoras z was ma/miala podobnie? i co powinnam zrobic? ja zdania nie zmienie i on pewnie tez... wiec co powinnismy sie rozstac? ja zrezygnowalam ze slubu koscielnego na cywilny a on nie moze zrobic chociaz tyle dla mnie? pomozcie prosze...
zadna? bardzo prosze nie wiem juz co mam robic:(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-08 08:34 przez ponita.

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 08:33:59

to jest wasze dziecko nie twoje :) a dlaczego nie mozesz odpuscic? przeciez jak dziecko bedzie dorosle kiedy pozna obie religie zdecyduje jaka mu odpowiada i swiadomie przystapi do chrztu albo wybierze inna droge.

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 08:34:15

Niestety nie pomogę, bo jestem przeciwniczką chrztu za niemowlaka. Nie lepiej od razu pozwolić mu wybrać. Za mnie matka wybrała i więcej z tym problemów niż pożytku. Uważam, że tak znaczące różnice, przy założeniu, że jesteście oboje praktykujący, na dłuższą metę powodują więcej konfliktów niż jeśli mielibyście takie same poglądy w kwestii wiary.

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 08:35:48

jakie problemy masz , ze jestes ochrzszczona?

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 08:35:58

ja mam znajomych z indentyczna sytuacja...ona swiadkiem jehowy on katolik i postanowili nie chrzcic dziecka,zostawili ten wybor dziecku kiedy bedzie pelnoletnie samo zdecyduje w jakiej wierze chce zyc...w sumie twoj przyszly maz moglby isc na kompromis bo Ty zrezygnowalas dla Niego z koscielnego a wiadomo jak dla kobiety jest to wazne..nie wiem pogadaj z nim na spokojnie

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 08:37:31

To po co chcesz ochrzcić to dziecko jeśli później i tak może zmienić religię i nie masz nic przeciwko?

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 08:38:02

tak tylko ja gleboko wierze w chrzest od malenkiego, taka pewnego rodzaju ochrona. a przeciez ten chrzest nie bedzie mu w niczym przeszkadzal, przeciez bedzie mogl ochrzcic sie jak dorosnie w jakiej wierze tylko bedzie chcial. i chodzi mi o pewnego rodzaju kopromis na kotoy go nie stac. ja rezygnuje z marzenia o slubie koscielnym. jego nie zmuszam zeby ochrzcil sie w mojej religii

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 08:38:37

tak tylko ja gleboko wierze w chrzest od malenkiego, taka pewnego rodzaju ochrona. a przeciez ten chrzest nie bedzie mu w niczym przeszkadzal, przeciez bedzie mogl ochrzcic sie jak dorosnie w jakiej wierze tylko bedzie chcial. i chodzi mi o pewnego rodzaju kopromis na kotoy go nie stac. ja rezygnuje z marzenia o slubie koscielnym. jego nie zmuszam zeby ochrzcil sie w mojej religii...
chce ochrzcic bo dla mnie jako przyszlej matki katoliczki jest to wazne. nie darowalabym sobie gdyby nie daj boze cos sie stalo, a moje dziecko byloby nieochrzczone...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-08 08:40 przez ponita.

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 08:40:35

Cytat
sylwusia88
jakie problemy masz , ze jestes ochrzszczona?
Jeśli to do mnie to odpowiadam- kiedy stałam się świadomym swoich poglądów i dorosłym człowiekiem przestałam się nazywać(i uważać za) chrześcijanką, a od kilku lat z przekonaniem uważam się za pogankę. A problemy?Apostazja jest problematyczna(i dlaczego mam się 'wypisywać' z czegoś, do czego się nie 'zapisywałam'?To jest danie wyboru??), widnieję w statystykach kościelnych, chociaż w ogóle się o to nie prosiłam i na każdym kroku muszę się tłumaczyć ze swojej 'niewiary', czy też 'innowierstwa'. A jakby mi rodzice dali wolny wybór, miałabym spokój, nie chodziła z łatka 'niewierna', 'anty...' itd.

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 08:40:35

ja bym dziecku zostawiła wybór !!!!!!

samo zdecyduje czy chce być katolikiem czy jehowym, dajcie dziecku wolną wolę i prawo wyboru.

My z moim P. jesteśmy osobami nie wieżącymi dlatego nasze dziecko będzie miało prawo wyboru czy chce być katolikiem czy ateistą.

Asztarte

aleluja :P



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-08 08:41 przez j_ulka.

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 08:41:32

ja np mam problem bo jestem zapisana jako katoliczka a jestem ateistka rodzice zmuszali mnie do wiary i twierdzili ze jak bede dorosla to sobiie wybore i co z tego wyszlo? jestem ateistka i nie rozumiem osob ktorzy chrzcza dzieci bo to dziecko konczac 18 lat majac wiedze o roznych religiach powinno SAMODZIELNIE podjac decyzje. amen

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 08:41:42

Skoro i tak chcesz mu pozwolić potem wybrać wiarę, to dlaczego chcesz pierwsze decydować sama za niego? Co to zmieni? Przecież tak małe dziecko nie rozumie wiary. Nadal go możesz wychowywać na porządnego człowieka, wpajać mu swoje zasady moralne, ale co ten chrzest zmieni? Jak będzie chciał, to go weźmie jak dorośnie.

Jak w ogóle można się targować w takiej kwestii czy iść na kompromisy? To jest wiara, a nie karta przetargowa. Ja Ci zrezygnuję ze ślubu kościelnego, to Ty chociaż pozwól mi ochrzcić. Nie widzisz, że to jest bez sensu?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-08 08:44 przez skasna.

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 08:44:19

Cytat
j_ulka
ja bym dziecku zostawiła wybór !!!!!!

samo zdecyduje czy chce być katolikiem czy jehowym, dajcie dziecku wolną wolę i prawo wyboru.


My z moim P. jesteśmy osobami nie wieżącymi dlatego nasze dziecko będzie miało prawo wyboru czy chce być katolikiem czy ateistą.

Asztarte

aleluja :P

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 08:46:01

To nie jest kompromis.
W takich sytuacjach uważam, że najbardziej odpowiednie jest by dziecka nie chrzcić w ŻADNEJ z religii. Dorośnie, samo zadecyduje. Chcesz chrztu dziecka w swojej religii, tzn. chcesz wychowywać go na katolika. To jest kompromis i to jest sprawiedliwe, tak?
Osobiście uważam, że związek, w którym osoby są wyznawcami innych religii, ewentualnie para złożona z ateisty + osoby mocno wierzącej, z reguły nie ma prawa bytu. Mało kto jest sobie w stanie poradzić z tak kluczowymi kwestiami. Ty też już sobie nie radzisz.

związek a odmienna religia

08 maj 2012 - 08:47:44

Wg mnie nie chrzcij dziecka, niech samo wybierze swoją drogę. Bóg tak samo pokocha ochrzczone od razu, jak i póxniej.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

jestem załamana