Obecnie rozmawiamy o:

kupno samochodu

gorący temat

wybór przedszkola

46 minut temu

najtańsza apteka

godzinę temu

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

Bielizna komplety damskie

dzisiaj o 13:47

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Plany ???

16 kwi 2012 - 10:39:41

Jestem z moim facetem już dość długo:)
Jest naprawdę świetnym człowiekiem, wyrozumiałym, troskliwym... bardzo dobrze się dogadujemy i przez lata wydaje mi się,że stworzyliśmy udany związek.

Z tym,że odnoszę wraźenie,że mamy nieco różne plany.On ogląda samochody, planuje brać nadgodziny by kupic lepsze auto, a ja myślę już o jakimś małym domku.Nie chce upierać się przy swoim, ale też nie chcę rezygnować z własnych marzeń.

Nie chce się kłócić, ani licytować co ważniejsze, ale wolałabym żeby pieniądze z nadgodzin były odkładane.

Napiszecie pewnie,że mam z nim pogadać?gadałam...ale zamilkł i tak jest do teraz...
Nie chce stać dłużej w miejscu...kończe niedługo studia ...chciałabym mieć domek kawałek ogrodu...samodzielnie życie.

nie wiem jak znaleźć kompromis w takiej sytuacji.

Plany ???

16 kwi 2012 - 10:44:01

wiesz ile kosztuje kupno domu teraz? albo kawałka gruntu? :D teraz sa najwyzsze ceny ( 10 lat temu bylo o wiele wiele taniej i łatwiej) .
Nie mówiąc już o kosztach utrzymania domu.

A kupic samochod to jednak łatwiej osiągalny plan i o wiele tańszy - samochod tez bardziej potrzebny - lepszy moze mniej palic byc bezpieczniejszy.

A Ty pracujesz i odkładasz na swoje plany? Boczemu on ma odkladac jesli Ty sie nie dokladasz, a po studiach tez od razu przeciez w pracy nie dostaniesz stawki dyrektora pamietaj o tym, niestety w Polsce zyje sie coraz gorzej ^^

Plany ???

16 kwi 2012 - 10:45:48

hmmm wiesz to "jego" nadgodziny :D
jesteście małżeństwem? jeżeli nie no to chyba on na razie chcę spełnić swoje małe marzenia.
Dopiero kończysz studia, a już dom chcesz budować, wiem wiem jak też bym chciała mieć dom, ogród, psa itp ale na to trzeba czasu. Z resztą jak to ma być Wasz dom to pracujcie na niego razem



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 10:46 przez j_ulka.

Plany ???

16 kwi 2012 - 10:46:05

Ja myślę,że to jego pieniądze,z jego pracy i skoro chce harować jak wół (biorąc nadgodziny) to niech przynajmniej wydaje to na to,co wg.niego jest potrzebne.. Niech on odkłada na samochód a Ty na dom :)

Plany ???

16 kwi 2012 - 10:46:53

Też chciałabym mieć takie problemy :)

Plany ???

16 kwi 2012 - 10:47:06

jego praca, jego nadgodziny, jego kasa proste??

Plany ???

16 kwi 2012 - 10:48:25

A może jemu się jeszcze nie marzy domek z ogrodem? Tylko właśnie lepszy samochód?;) I chce te swoje własne, ciężko zarobione pieniądze przeznaczyć na coś, o czym marzy on?

Zeby nie było- ja Cię doskonale rozumiem;)Ale z samych nadgodzin to raczej domu nie wybudujecie.

Piszesz, że milczy od ostatniej rozmowy. Może myśli, jak tu zrobić, żeby było dobrze i Tobie i jemu;)

Plany ???

16 kwi 2012 - 10:51:42

Cytat
kimiko321
wiesz ile kosztuje kupno domu teraz? albo kawałka gruntu? :D teraz sa najwyzsze ceny ( 10 lat temu bylo o wiele wiele taniej i łatwiej) .
Nie mówiąc już o kosztach utrzymania domu.

A kupic samochod to jednak łatwiej osiągalny plan i o wiele tańszy - samochod tez bardziej potrzebny - lepszy moze mniej palic byc bezpieczniejszy.

A Ty pracujesz i odkładasz na swoje plany? Boczemu on ma odkladac jesli Ty sie nie dokladasz, a po studiach tez od razu przeciez w pracy nie dostaniesz stawki dyrektora pamietaj o tym, niestety w Polsce zyje sie coraz gorzej ^^

Mam bardzo dobre stanowisko,dobrze płatne i odkładam pieniądzę.Nie mówię o odłożeniu tys złotych na całość, ale chociaż jakoś małą część by móc wziąć mniejszy kredyt.Mam na myśli mały domek:) mamy dużo znajomych osób które zajmują się tym,więc myślę,że udało by się trochę zaoszczędzić.

Jestem ambitna i pracowita, mogę sama malować ściany i zająć się innym drobnymi rzeczami.

Niestety to prawda, ale w samochodzie nie będzimy spać, gotować i żyć:) a łatwiej młodym ludziom już nie będzie ...więc po co zwlekać?
Cytat
martu20
jego praca, jego nadgodziny, jego kasa proste??

jak żyje się razem pieniądze są wspólnie,nam taki układ bardzo odpowiada:) ja dużo pracuję i odkładam,nie tylko pieniądze ale również zakupuję różne rzeczy jak miksery garnki żelazka i wszystko co potrzebne :)

poza tym w zeszłym roku kupił samochód, zgodziłam się, nawet poszła na to kasa którą udało mi się uzbierać.
Myślę,że czas pomyśleć o czymś innym...a nie być wiecznym chłopcem...



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 10:59 przez Agnieszaaa.

Plany ???

16 kwi 2012 - 11:01:58

Faceci tak mają



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-08-26 20:11 przez Electrophile.

Plany ???

16 kwi 2012 - 11:04:42

Cytat
Agnieszaaa
Mam bardzo dobre stanowisko,dobrze płatne i odkładam pieniądzę.Nie mówię o odłożeniu tys złotych na całość, ale chociaż jakoś małą część by móc wziąć mniejszy kredyt.Mam na myśli mały domek:) mamy dużo znajomych osób które zajmują się tym,więc myślę,że udało by się trochę zaoszczędzić.

Jestem ambitna i pracowita, mogę sama malować ściany i zająć się innym drobnymi rzeczami.
Wiesz, moja siostra ma z mężem firme a oprócz tego obydwoje pracują ( i to juz po ileś lat ) i mieli problem dostać kredyt na dom a mieli b.dużo wkładu własnego oprócz tego .

Poza tym na hydraulice, elektryce, ociepleniu bezsensu oszczedzac - jak nie zainwestuje sie w dobrych fachowców to sie bedzie potem mścic w przyszłości ;/


No , a druga sprawa jeśli on nie widzi na razie Waszej przysłości razem? Może odpowiada mu taki układ jaki jest teraz i dlatego zamilkł bbo nie chce tego zmieniać? Ja bym wolała by facet mi coś takiego sam zaproponował (gdy mysla o przyszlosci z dana kobieta to proponuja - przynajmniej mnie otaczaja same takie przypadki) a nie takie wymuszone przeze mnie - bo Ty chcesz, a czy wiesz czego chce on? Jeśli tego nie chce to po co ma swoją kase odkladac na to.

A dośc długo tzn ile z nim jesteś?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-04-16 11:09 przez kimiko321.

niezweryfikowana
Posty: 2.948
Ostrzeżenia: 1/5

Plany ???

16 kwi 2012 - 11:10:32

Skoro piszesz, że masz dobrze płatne stanowisko w pracy i odkładasz pieniądze, to Ty odkładaj na swój wymarzony domek, a Twój facet niech odkłada na swój wymarzony samochód. Nie możesz mu narzucić, żeby on odkładał kasę na dom, bo Ty tak chcesz. Jesteś egoistką w tym momencie. Pomyśl, że on ma dokładnie takie odczucia wobec tego, że Ty chcesz mieć dom, a on woli samochód, jednak nie mówi Ci, żebyś zrezygnowała ze swoich marzeń. Samochód jest łatwiej kupić niż dom.

Plany ???

16 kwi 2012 - 11:11:51

Cytat
kimiko321
Cytat
Agnieszaaa
Mam bardzo dobre stanowisko,dobrze płatne i odkładam pieniądzę.Nie mówię o odłożeniu tys złotych na całość, ale chociaż jakoś małą część by móc wziąć mniejszy kredyt.Mam na myśli mały domek:) mamy dużo znajomych osób które zajmują się tym,więc myślę,że udało by się trochę zaoszczędzić.

Jestem ambitna i pracowita, mogę sama malować ściany i zająć się innym drobnymi rzeczami.
Wiesz, moja siostra ma z mężem firme a oprócz tego obydwoje pracują ( i to juz po ileś lat ) i mieli problem dostać kredyt na dom a mieli b.dużo wkładu własnego oprócz tego .

Poza tym na hydraulice, elektryce, ociepleniu bezsensu oszczedzac - jak nie zainwestuje sie w dobryc hfachowców to sie bedzie potem mścic w przyszłości ;/


No , a druga sprawa jeśli on nie widzi na razie Waszej przysłości razem? Może odpowiada mu taki układ jaki jest teraz i dlatego zamilkł bbo nie chce tego zmieniać? Ja bym wolała by facet mi coś takiego sam zaproponował (gdy mysla o przyszlosci z dana kobieta to proponuja - przynajmniej mnie otaczaja same takie przypadki) a nie takie wymuszone przeze mnie - bo Ty chcesz, a czy wiesz czego chce on? Jeśli tego nie chce to po co ma swoją kase odkladac na to.

wiem i gwarantuje Ci że fachowcy są najlepsi, poprostu to bliska rodzina, znajomi:)już dziś mówią,że wezmą mniej niż od obcych :)

Widzisz bo to zależy jak idzie im jeszcze w tej firmie :)

czas myślę,że jest odpowiedni nie wezmę kasy z nieba ani nie wybuduję domu w miesiąc, to są plany na kolejne lata:) dlatego myślę,że warto chociaż zrobić drobny krok w tym kierunku:)


a jemu nie bronię spełniać marzeń, chciał samochód w zeszłym roku, dołożyłam kase kupił :) i super bardzo sie cieszę...ale chciałabym już iść do przodu...

Plany ???

16 kwi 2012 - 11:12:45

Ja tez mam podobnie, ale juz sie przyzwyczailam ze auto dla faceta to druga kobieta. Moj wlasnie dzisiaj zakupil nowe ,,serce,, jak to mowi, czyli caly silnik, chociaz wczesniejszy byl jak w najlepszym stanie tylko mial 50 koni mniej, tak to juz jest. Za te pieniadze tez bym wolala kupic cos do domu, musisz sie przyzwyczaic :)

Plany ???

16 kwi 2012 - 11:13:20

on odkłada swoje pieniądze i nie powinnaś się tym rozporządzać
jak chcesz domek też weź nadgodziny i odkładaj na domek

Plany ???

16 kwi 2012 - 11:16:27

a moze polowe kasy odkladajcie na samochod a polowe na dom? :)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

do mężatek