Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak wy uważacie czy codzienne picie piwa to alkoholizm?



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-05-09 11:30 przez joanna654.

jak dla mnie to już alkoholizm, bo jedno piwko od czasu do czasu to ok, ale 2-3 CODZIENNIE!? to przesada a co mówi jak prosisz zeby np. danego dnia nie wypił nic?

Raz na jakis czas ok ale codziennie po 2-3 to juz nie bardzo. moim zdaniem nie przesadzasz. nie dziwie sie ze ci sie to nie podoba

ja uważam że to alkoholizm już. Pomyśl osoba która codziennie bierze narkotyki to osoba uzależniona , więc osoba która pije codziennie nie ważne po co i dlaczego też jest uzależniona.

Zajmij go czymś wieczorem i zobaczysz czy będzie koniecznie chciał sięgnąć po piwsko. Na marginesie nie znoszę zapachu przetrawionego alkoholu z ust wiec nie wiem jak wytrzymujesz:)

Jest to jakieś uzależnienie.. owszem. Mój szwagier również pije, potrafi wrócic z pracy wypic 5 albo i wiecej piw, idzie spac, rano idzie do pracy, wraca i w kółko ;p
Robi codziennie tak, bo czuje że "musi" Więc to jakieś uzależnienie.

Jak jednak dziewczyna wyżej napisała, zorganizuj jakoś wieczór i sprawdzisz czy będzie musiał je wypic tego dnia także.

moim zdaniem też niedobrze. nie wiem czy alkoholizm, ale skoro pije codziennie to bardzo źle. zajmij go czymś :)

zweryfikowana
Posty: 1.309
Ostrzeżenia: 1/5

Mysle, ze to kwestia tego, czy jest w stanie bez tych wieczornych piwek sie obejsc. Jesli nie - jasna sprawa...

alkoholizm, dzialaj i to juz.

Od tego się zaczyna..
To już jest w jakimś stopniu uzależnienie..

uzaleznienie uzaleznieniem pytanie,,,dlaczego to robi??piszesz ze sie wtedy rozluznia itd ,wiec w pewnym sensie ucieka od rzeczywistosci,,,,,czy bez alkoholu jest spiety czy cos???z czyms sobie nie radzi?cos mu nie pasuje??picie alkoholizm to tak naprawde ucieczka od czegos ,,,

tak, to już jest początek uzależnienia, zwłaszcza, jeśli pije "dla rozluźnienia"

Może nie jest to jeszcze alkoholizm, ale jest już na równi pochyłej

Cytat
Hooney_M
Od tego się zaczyna..
To już jest w jakimś stopniu uzależnienie..

podzielam

nie jest to normalne i nie przesadzasz
zrobcie taką próbe- niech postanowi że przez tydzień nie wypije nawet jednego piwa. jak wytrzyma to ok a jak nie wytrzyma tzn że ma problem..

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

:(:(:(