Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

czy między chłopakiem a dziewczyną jest możliwa prawdziwa przyjaźń? no więc mój kumpel ma zatrzęsienie przyjaciółek, znajomych itp. i ja się też z nim świetnie dogaduję, ale często on mnie krępuje. już kilka albo kilkunastokrotnie się mnie pytał o chodzenie, że on chce czegoś więcej niż przyjaźni. a ja nie, kocham go ale jak przyjaciela a nie jak chłopaka. zawsze po mojej odmowie on jest zraniony, a ja mam poczucie winy jak tak smutno na mnie patrzy. następnie zakumplowałam się z takim chłopakiem co jest troche niepełnosprawny i mało osob ma z nim kontakt ale on jest spoko. a raczej był spoko, mieliśmy o czym gadać, o muzyce, idolach, nawet rozmawialam z nim o tym, jakie on dziewczyny zna i która z nim się całowała, albo miała chodzić.był spoko. ale od jakiegoś czasu zaczął w kółko za mną łazić, odprowadzać mnie, pytać o wszystko itd. chciałam żebysmy po prostu się lubili jako znajomi co czasem sb pogadają. ale on zaczął pisać że jest jedną z najfajniejszych osób z klasy itp. i jest mi teraz niezręcznie i glupio, bo ja nic do niego nie czuje ani mi się nie podoba. dlaczego tak jest? dlaczego np w mojej kumpeli chlopacy widzą tzw. kumpla i ma z nimi dobry kontakt a ja już tak nie mam?

Nie istnieje. To moje zdanie, Zawsze albo jedna albo druga strona chce czegoś więcej. Koleżeństwo tak, ale nie przyjaźń.

przyjazn miedzy kobieta a mezczyzna NIE ISTNIEJE;)

przyjaźń jest możliwa do czasu... kiedy jedno z nich nie zakocha sie w drugim wtedy to już klapki na oczy ! na tę osobę i chce zrobić się wszystko by być razem a jeśli druga odmawia to boli:( swego czasu miałam kolegę przyjaciela ale pozniej tak wyszlo jak wyszlo a teraz jestesmy razem juz ponad pol roku :)) moze to jednak wyzwanie dla nas ! :) moze nie zauwazamy jacy wspaniali ludzie nas otaczają :)

Ja też uważam, że przyjaźń pomiędzy kobietą a mężczyzną nie istnieje. Dopóki się o tym nie przekonałam "na własnej skórze" byłam innego zdania :)

Istnieje.
Od 4 lat mam przyjaciela. Przez pierwszy rok byliśmy singlami i trochę mieliśmy sie ku sobie, ale to dlatego, że mieliśmy świetny kontakt.
Potem oboje sobie znaleźliśmy partnerów w tym samym czasie i ja z Moim jestem do tej pory.
Nadal sie przyjaźnimy, Mój chłopak też Go lubi i ma z Nim dobry kontakt.
Ja z Jego dziewczyną nie, bo uważam, że ona traktuje Go jak śmiecia, co jest prawdą.

Cytat
KaRgA
Nie istnieje. To moje zdanie, Zawsze albo jedna albo druga strona chce czegoś więcej. Koleżeństwo tak, ale nie przyjaźń.

może po prostu dajesz chłopakom jakieś znaki które powodują że bardziej im się podobasz. Najlepszym wyjściem byłoby pogadać z jednym i z drugim i powiedziedzieć im że zdają sobie sprawę z tego że ty możesz tylko im zaoferować czystą przyjaźń bez kontekstów na pewno jakoś im otworzysz oczy.

ja tez uważam, że nie istnieje... próbowałam już kilka razy i nie wyszło. Został mi więc przyjaciel gej :) Kiedyś miałam inne zdanie na ten temat. I niezłośliwie zazdroszczę wszystkim Wam, którzy maja prawdziwego przyjaciela w facecie:)

Cytat
KaRgA
Nie istnieje. To moje zdanie, Zawsze albo jedna albo druga strona chce czegoś więcej. Koleżeństwo tak, ale nie przyjaźń.

Wierze, że taka przyjaźń istnieje, ale trzeba się bardzo postarac żeby zawsze byc w takich samych układach. Ja nie mam przyjaciół facetów. Mam bardzo dobrych kolegów, ale nie przyjaciół, bo mi się taka przyjaźń nigdy nie udawała, bo albo ja zaczelam sobie cos wyobrazac i czuc się nie swojo albo oni zaczynają mnie lubić za bardzo.
Ostatnim razem jak myslalam, ze mam w chlopaku przyjaciela to nieźle się przejechałam i teraz mogę go nazwac tylko znajomym.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-06 17:48 przez lightmyfire.

moze i tam istnieje, nie mi to oceniac:P

a Ty pewnie jestes mila, fajna dziewczyna, do tego pewnie ladna - no i zaczynasz sie kolegom podobac:)

tak swoja droga, wydaje mi sie, ze to mezczyzni czesciej "wpadaja" w przypadku takich relacji:P ale to tylko takie gdybanie.

Cytat
izasko1987
tak swoja droga, wydaje mi sie, ze to mezczyzni czesciej "wpadaja" w przypadku takich relacji:P ale to tylko takie gdybanie.

tez mi się tak wydaje wiec albo są za bardzo kochliwi albo chcą przyjaźni i kohanki w jednym :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-02-06 17:52 przez lightmyfire.

Istnieje, ale zdarza się ona bardzo rzadko. Ludzie potrzebują czułości, ciepła. Sami czują się na ogół mniej szczęśliwi. Dlatego w przyjaźni damsko- męskiej jest tak, że zwykle jedna ze stron chce czegoś więcej. Każdy związek, także ten przyjacielski opiera się na korzyściach, przyjaźnimy się bo mamy w tym jakiś interes. Niestety, często jest tak, że jedna ze stron potrzebuje bliskości, zaufania, druga po prostu dobrtej zabawy (ciekawej rozmowy, wspólnych wypadów, smiechu, czasem pocieszenia) i mamy klasyczny konflikt interesów.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Co ja mam o tym myśleć? ;/