Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 439
Ostrzeżenia: 2/5

On ciagle mowi o swojej bylej

08 wrz 2011 - 10:41:01

Jestem z facetem kilka miesiecy, wlasciwie prawie rok. On przede mna mial jedna dziewczyne, ktora byla jego pierwsza miloscia. Ma z nia wiele wspomnien, chodzili w wiele miejsc, wyjezdzali razem, to mial byc pewnie taki zwiazek do konca zycia, on mowi, ze ten zwiazek byl do niczego, ze ona nim manipulowala i w ogole, ale ze mial w sobie cos magicznego. Ze jego byla potrafila zrobic tak, ze on uwierzyl w milosc, w jakas tam bajke. Problem jest w tym, ze on nadal ciagle o niej mowi, a nie sa ze soba juz chyba ponad rok czy nawet dwa lata.. Wczoraj bylam z nim na spacerze i przez pol godziny sluchalam, jak kiedys byl tutaj z nia i ze wtedy padal deszcz itp. Ze jak kiedys do niego przyjezdzala to mu wskakiwala do lozka i w ogole, opowiadal mi juz ze 100 razy co z nia robil w lozku, a nie bylo takiego normalnego seksu (pierwszy raz mial ze mna), bo ona czekala z tym do slubu i on raz mowi ze przez to zwiazek byl magiczny, a raz ze byl do niczego. Wiem, ze dla niego ta sfera seksualna ma spore znaczenie. Poza tym zawsze jak rozmawia z kims znajomym, kto znal jego byla, np z kolega albo z mama to porownuje mnie czasem do niej. Nie tak konkretnie, ze ona to a ja tamto, ale mowi, ze tamta to robila to, zachowywala sie tak, ze z nia byl tutaj czy gdzies, ze z tamta to byl w tym i w tym miejscu, jego mama raz powidziala ";(imie bylej) to ja lubilam". Ma pelno jej zdjec na komputerze, jak mowi o jakiejs wycieczce czy o wyjsciu gdzies to zawsze ja wspomina. Czasem nawet pisze do niej na gg, raz proponowal jej spotkanie ostatnio, ale ona sie nie zgodzila, bo ona ma juz innego chlopaka i na pewno mu tyle o nim nie gada. To moj chlopak zerwal ze swoja byla. Mowilam o tym swojemu chlopakowi, pytalam czy nadal za nia teskni, czy moze jeszcze cos do niej czuje, odpowiedzial mi, ze nie, ze nie chcialby z nia byc, ze kocha tylko mnie i ze mowi o niej tyle i wspomina ja, bo byla czescia jego zycia przez ponad 3 lata i on nie chce jej zapomniec, bo to byloby smutne. Raz chcial mi kupic takie perfumy jakich uzywala ona :/ Ja rozumiem, ze on moze tak ma, bo on tak wspomina wszystkie swoje kolezanki z jakimi lacza go jakies wspomnienia. Opowiadal mi z godzine o dziewczynie z ktora sie pierwszy raz calowal, ale zdenerwowalo mnie jak chcial sie calowac ze mna przy tej samej piosence co z kolezanka :/ Oczywiscie jak mi cos nie pasuje to mu to mowie i on mowi, ze juz wiecej nie bedzie tak robil, ale pozniej jakby o tym zapomina. Ja tez mialam wczesniej chlopaka, tez pierwszego, tez bylam z nim kilka lat i tez miala to byc milosc do konca zycia, ale ja nie mowie o nim prawie w ogole. Jestem teraz z moim chlopakiem, moj byly to dla mnie rozdzial zamkniety. Moze nie chodzi mi o to, ze mnie bardzo denerwuje to, ze on o niej mowi, tylko ja nie wiem konkretnie dlaczego i czemu az tyle. Bo ja juz praktycznie znam caly ich zwiazek. Wiem jaka byla, co robili razem, gdzie jezdzili, znam juz z opowiadan jej rodzine i znajomych, wiem gdzie mieszka, jakkolwiek glupio to zabrzmi wiem nawet jaki miala biust :/ Przez to wydaje mi sie, ze on jeszcze cos do niej czuje i ze jakby ona teraz przyszla i chciala z nim byc, to on by mnie zostawil. Chociaz on mowi ze nie, czesto mowi ze mnie kocha, opiekuje sie mna, jest bardzo kochany i dobry, mowi ze do niej by nie wrocil. Nawet mowilam mu, czy wie, ze tyle o niej mowi, ale on chyba nie widzi w tym nic zlego. Jeszcze bym przezyla ze mowi to przy mnie, ale przy swoich znajomych :( Nie chce byc ciagle do kogos porownywana np. przez jego mame, bo tamta dziewczyna konczy dobre studia, nie ma w zyciu problemow i tak patrzac z boku to bardziej pasowalaby do mojego chlopaka niz ja. Ja sie bardzo staram, ale czuje sie czasami niepewnie. Powiedzcie czy on naprawde mowi o niej dlatego, ze nie chce jej po prostu zapomniec, bo w sumie rozstali sie w przyjazni i to on chcial sie rozstac, czy moze on nadal za nia teskni i cos do niej czuje? Uprzedze Wasze pytanie o wiek, chlopak ma 23 lata, ja 20.

Rozmawialam z nim i powiedzial, ze jak byl sam to o niej zapomnial, a teraz jak jest ze mna to mu sie przypomina jak to jest byc w zwiazku i czesto go nachodza wspomnienia. Zapytalam czy mu az tak przypominam tamta, to mi powiedzial, ze troche, bo jest duzo podobnych sytuacji :/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-09 12:23 przez Truskawciaa.

On ciagle mowi o swojej bylej

08 wrz 2011 - 10:44:22

wybacz, ale uważam ze Twoj facet nie ma zadnej ogłady, jakby myslal troche, nie mowil by o niej, chociaz by z tego wzgledu ze moze byc ci przykro, powiedz mu , ze nie obchodzi Cie to i nie chcesz o niej sluchać

On ciagle mowi o swojej bylej

08 wrz 2011 - 10:45:55

Wydaje mi się,że Twój facet nadal coś do niej czuje...
Dziwię Ci się,że w ogóle jeszcze wytrzymujesz w takim związku,ja nie zniosłabym gdyby facet opowiadał o swojej byłej,a tym bardziej porównywał..

On ciagle mowi o swojej bylej

08 wrz 2011 - 10:49:01

Szczerze Ci powiem,ze uważam ,ze on za nia teskni i obawiam się,ze gduby była taka sytuacja,ze ona by chciała aby do siebie wrócili on by sie nawet nie zastanawiał.. Moze to wszystko za szybko dla niego sie potoczyło? Była za krótka przerwa miedzy jego zwiazkiem z tamta a zwiazkiem z Toba?- i ile wogle jakas była.
Ja bym czegos takiego nie zniosła, tez miałam przed obecnym zwiazkiem ( 2,5roku) zwiazek powazny (1,5roku) i nigdy nie było sytuacji abym mojego R porównywała czy mu opowiadała.. Dla mnie to bardzo dziwna sytuacja..

On ciagle mowi o swojej bylej

08 wrz 2011 - 10:49:52

Okropne uczucie wiem coś o tym. Myślę,że on na Ciebie nie zasłużył i gdzieś tam na pewno czeka taki w 100% oddany Tobie.

On ciagle mowi o swojej bylej

08 wrz 2011 - 10:50:24

ja też bym w takim związku nie wytrzymała:/

On ciagle mowi o swojej bylej

08 wrz 2011 - 10:50:48

nie wiem jak Ci pomoc co powiedziec..
ja ostanimi czasy spotykam się z takim jednym D i powiedzial mi kiedys ze jakas panna ma nr jego od jakiejs kolezanki nigdy ze sobą w realu nie gadali a czesto do niego dzwoni i pyta o robi itp raz nawet przymnie troche sie wkurzylam powiedzialam ze dla mnie to troche zenujące i glupie po co ona to robi a on jeszcze odbiera i znim gada.aaaaa tu taka sytuacja ech nie wie nie wiem ale dla mnie to wyglada tak ze nadal jest w niej zakochany... moze chce abys byla taka jak tamta w jakis stopniu ..

On ciagle mowi o swojej bylej

08 wrz 2011 - 10:51:01

Miałaś być lekiem i nową miłością...ale niestety..chyba nie zadziałało... a on wciąż nie pogodził się z rozstaniem z poprzednią dzwieczyna.
I jako starsza koleżanka moe tylko poradzić żebyś z nim porozmawiała otwarcie i szczerze .Zapytaj wprost co do Ciebie czuje i czy chce z Tobą być...

On ciagle mowi o swojej bylej

08 wrz 2011 - 10:51:47

podziwiam Cię za spokój w jaki opowiadasz o tym. Dla mnie byłoby to okropne siedzieć i słuchać o tym.

On ciagle mowi o swojej bylej

08 wrz 2011 - 10:52:25

Cytat
Hooney_M
Wydaje mi się,że Twój facet nadal coś do niej czuje...
Dziwię Ci się,że w ogóle jeszcze wytrzymujesz w takim związku,ja nie zniosłabym gdyby facet opowiadał o swojej byłej,a tym bardziej porównywał..

zgadzam sie z Honney_M
Nie możesz sobie pozwolić na takie zachowanie z jego strony....

On ciagle mowi o swojej bylej

08 wrz 2011 - 10:53:39

musisz kochana ostro postawic na swoim .. gdy bedzie Ci o niej znów coś opowiadał , bądź słowem o niej wspomnij, powiedz ostro ,że nie zyczysz sobie by o niej mówił bo drażni Cie już ten temat i ,że gdy nie przestanie bedziecie musieli sie rozstać !!! gdy bedzie mu zależalo na Tobie to odpuści i nie bedzie juz o niej wspominał a gdy jesteś mu obojętna to bedzie znów o niej gadał i porównywał do Ciebie ;(



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-08 10:55 przez blondyneczka87.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 2.811

On ciagle mowi o swojej bylej

08 wrz 2011 - 10:54:14

Ja uważam że coś do niej jeszcze czuje nie mowę że to wielka miłość itp ale coś tam mu w tej główce świta.
To że mówi że Cie kocha i nie zamienił by Ciebie na nią to może nie być do końca prawdą, a podepre to tym ze do niej pisał i chciał się spotkać, niby po co miał by się z nią chcieć spotkać? Gdyby nic do niej nie mial nie próbował by się z nią kontaktować, przynajmniej mi sie tak wydaje. Myślę że zachowuje się nie w porzadku w stosunku do Ciebie.
Zacznij mu mówić o swoim byłym w taki sposób żeby on zaczął mieć podejrzenia że coś czujesz do niego. :)

On ciagle mowi o swojej bylej

08 wrz 2011 - 10:54:50

nie chciałabym być z kimś kto wspomina swoją byłą, a nawet opowiada co robili w łóżku.. Na Twoim miejscu bym z nim szczerze porozmawiała i powiedziała co Ci leży na sercu, że masz dość słuchania o niej, o ich wycieczkach, bo to co było to było, trzeba odgrodzić się falą wspomnień i żyć tym co jest teraz.. Ja rozumiem, że tęskni za tym co było kiedyś, że było miło, a ona była częścią jego świata, ale co to za związek gdy facet ciągle rozmawia o byłej ' to tak jakby nadal ją gdzieś w głębi serca kochał.

On ciagle mowi o swojej bylej

08 wrz 2011 - 10:56:42

Przykro mi to pisząc...ale niestety wiele dla niego nie znaczysz... Z resztą jak długo jeszcze chcesz to znosić? Dla mnie jego zachowanie jest poniżające. Jestem pewna, że gdyby jego była zgodziła się z nim na spotkanie to niestety Ty odeszłabyś w odstawkę-z resztą już odeszłaś... Pewnie wiele Szafowiczek mnie poprze-ale najlepiej będzie jak poznasz kogoś kto Cię doceni i szczerze pokocha, bo ten mężczyzna niestety kocha tamtą.

On ciagle mowi o swojej bylej

08 wrz 2011 - 10:56:43

No to ci wspolczuje:/ A co bedzie jak tamtej nie wyjdzie z tym swoim to co? poleci do niej? postaw sprawe jasno i niech sie dobrze zastanowi nad swoim zachowaniem bez przesady no!

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Dziewczyny, potrzebuje waszej opini