Obecnie rozmawiamy o:

Dom czy mieszkanie

gorący temat

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Meble

wczoraj o 19:04

Sypialnia tapeta

wczoraj o 16:04

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jeśli chłopak za DUŻO PIJE

04 wrz 2011 - 20:30:28

oj zmykaj zmykaj

Jeśli chłopak za DUŻO PIJE

04 wrz 2011 - 20:30:38

2 piwa dziennie to nie jest dużo, co nie zmienia faktu, że facet jest frajerem i raczej ciężko będzie Ci go zmienić, no chyba, że postawisz mu jakieś ultimatum.

Jeśli chłopak za DUŻO PIJE

04 wrz 2011 - 20:31:10

chłopak do leczenia , nie ma co się wstydzić

Jeśli chłopak za DUŻO PIJE

04 wrz 2011 - 20:31:52

Cytat
niunka2209
na wszyswke musialabym go tak wziasc zeby o ty, nie wiedzial .. czy mozna tak zrobic bez jego zgody?? np. wsypalabym mu tabletki by usnal na pare h

ok.. widzę,ze mamy do czynienia z nastoletnią , przewrażliwioną panną ;)
Ty sama lepiej udaj sie do psychologa... on pomoże ci rozwiązać twoje problemy i podpowie co robic w tej sytuacji i na co zwrócić uwagę.

Jak w ogóle coś takiego mogło ci przejść przez głowę ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-04 20:39 przez trinity22.

Jeśli chłopak za DUŻO PIJE

04 wrz 2011 - 20:34:07

Cytat
jestembalaganem
2 piwa dziennie to nie jest dużo, co nie zmienia faktu, że facet jest frajerem i raczej ciężko będzie Ci go zmienić, no chyba, że postawisz mu jakieś ultimatum.
nie zgadzam się. Przymus wypicia 2-3 piw np. co tydzień w piątek bo inaczej sobie tego piątku nie wyobrażam to już jest uzależnienie. Z fazy przyzwyczajenia do okoliczności przechodzi się w fazę przyzwyczajenia alko

Jeśli chłopak za DUŻO PIJE

04 wrz 2011 - 20:39:20

Skoro on Ci stawia warunki Ty też mu je postaw.
Przestajesz pić albo żegnaj ;]

zweryfikowana
Posty: 1.909
Ostrzeżenia: 1/5

Jeśli chłopak za DUŻO PIJE

04 wrz 2011 - 20:41:12

mój chłopak też tak robił. Tzn... dziennie chociaż jedno piwo. Uznał, że to dla niego nie alko, tylko napój, który go orzeźwia i smakuje mu. To usiadłam z nim i zaczęłam poważnie rozmawiać. Już nie o to chodzi, że od jednego piwa się zaczyna- tak się mówi i to jest prawda, ale nie dociera. Każdy mówi "mnie to nie dotyczy".
Wiele ludzi cierpi na alkoholizm i nawet o tym nie wie. A bierze się to stąd, że piją jedno, dwa piwa dziennie, albo co wieczór szklanka whisky czy innego trunku. Ludzie się tym nie upijają, czują się normalnie, ale organizm pracuje- przyzwyczaja się do regularnego obiegu alkoholu we krwi i człowiek poza swoją świadomością uzależnia się od niego. Wszystko jest dobrze, nie ma oznak uzależnienia, bo ten alkohol dzień w dzień jest dostarczany. Zaczyna się problem w momencie, kiedy tego piwa nie ma. On się przed sobą do tego nie przyzna, ale będzie rozdrażniony i uspokoi się dopiero, kiedy sobie w końcu wypije. A wtedy już leci. Wszystko to przekazałam mojemu chłopakowi. Dodałam też, że ma do tego tendencje, bo jego rodzina do abstynentów nie należy. No i na sam koniec dodałam warunek, że w tygodniu roboczym nie ma pić piwa. Ewentualnie jeden raz od pn do piątku, a w weekend to sobie może, jeśli chce.Owszem- zdaję sobie sprawę, że mu smakuje i że je bardzo lubi, ale nie mam zamiaru spędzać życia z alkoholikiem. Napatrzyłam się wystarczająco na mojego ojca i nie będę znosić znowu tego samego. Powiedziałam mu spokojnie, jasno i przejrzyście, że jeśli nie jest w stanie zrezygnować z codziennego piwa, to owszem zgadzam się na to, ale to oznacza, że rezygnuje ze mnie. Dotarło. Jesteśmy cztery lata razem i jak na razie jest ok. Myślę, że sobie uświadomił parę rzeczy.
Więc Tobie radzę też przekazać mu te informacje, może dotrze. ;)
Trzymam kciuki.

Jeśli chłopak za DUŻO PIJE

04 wrz 2011 - 20:46:36

Cytat
sieczka111
Cytat
jestembalaganem
2 piwa dziennie to nie jest dużo, co nie zmienia faktu, że facet jest frajerem i raczej ciężko będzie Ci go zmienić, no chyba, że postawisz mu jakieś ultimatum.
nie zgadzam się. Przymus wypicia 2-3 piw np. co tydzień w piątek bo inaczej sobie tego piątku nie wyobrażam to już jest uzależnienie. Z fazy przyzwyczajenia do okoliczności przechodzi się w fazę przyzwyczajenia alko

no dobrze, ale dla większości facetów piwo to nie jest mocny alkohol i po jednym czy dwóch nie czują różnicy, bo mają mocne głowy czy coś (:

a co każdy piątek, czy tam na każdym weekendzie pije baaardzo dużo młodych osób, i jakoś nie są alkoholikami.

zweryfikowana
Posty: 1.909
Ostrzeżenia: 1/5

Jeśli chłopak za DUŻO PIJE

04 wrz 2011 - 20:49:11

Cytat
jestembalaganem
Cytat
sieczka111
Cytat
jestembalaganem
2 piwa dziennie to nie jest dużo, co nie zmienia faktu, że facet jest frajerem i raczej ciężko będzie Ci go zmienić, no chyba, że postawisz mu jakieś ultimatum.
nie zgadzam się. Przymus wypicia 2-3 piw np. co tydzień w piątek bo inaczej sobie tego piątku nie wyobrażam to już jest uzależnienie. Z fazy przyzwyczajenia do okoliczności przechodzi się w fazę przyzwyczajenia alko

no dobrze, ale dla większości facetów piwo to nie jest mocny alkohol i po jednym czy dwóch nie czują różnicy, bo mają mocne głowy czy coś (:

a co każdy piątek, czy tam na każdym weekendzie pije baaardzo dużo młodych osób, i jakoś nie są alkoholikami.

poczytajcie co napisałam. nie wyssałam tego z palca. facet może mieć mocną głowę, ale krew ma każdy tą samą i tak samo działa w tej krwi alkohol. nawet jeśli tego nie czujemy, to czuje nasz organizm. mimowolnie się uzależniamy. i to właśnie przez niewielkie ilości alkoholu. wystarczy, że są dostarczane regularnie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-09-04 20:49 przez bigos2806.

Jeśli chłopak za DUŻO PIJE

04 wrz 2011 - 20:49:51

Cytat
jestembalaganem
Cytat
sieczka111
Cytat
jestembalaganem
2 piwa dziennie to nie jest dużo, co nie zmienia faktu, że facet jest frajerem i raczej ciężko będzie Ci go zmienić, no chyba, że postawisz mu jakieś ultimatum.
nie zgadzam się. Przymus wypicia 2-3 piw np. co tydzień w piątek bo inaczej sobie tego piątku nie wyobrażam to już jest uzależnienie. Z fazy przyzwyczajenia do okoliczności przechodzi się w fazę przyzwyczajenia alko

no dobrze, ale dla większości facetów piwo to nie jest mocny alkohol i po jednym czy dwóch nie czują różnicy, bo mają mocne głowy czy coś (:

a co każdy piątek, czy tam na każdym weekendzie pije baaardzo dużo młodych osób, i jakoś nie są alkoholikami.
czy ja tak napisałam? p-z-y-m-u-s to napisałam dokładniej o-d-c-z-u-w-a-ć p-r-z-y-m-u-s

Jeśli chłopak za DUŻO PIJE

04 wrz 2011 - 20:50:18

pogadaj z nim szczerze, co myślisz o tym wszystkim. postaw mu warunek, że pić może tylko np. w weekendy, albo rozstajesz się z nim.

Jeśli chłopak za DUŻO PIJE

04 wrz 2011 - 20:50:53

Nie zawracaj sobie nim głowy.

Jeśli chłopak za DUŻO PIJE

04 wrz 2011 - 20:52:27

... to rzuć go

Jeśli chłopak za DUŻO PIJE

04 wrz 2011 - 20:54:09

pij razem z nim, przynajmniej będziesz się dobrze bawiła;]

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

co zrobic by wybrał mnie? :(