Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

wczoraj o 19:43

najtańsza apteka

wczoraj o 19:23

rozwód

wczoraj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

wczoraj o 17:32

kupno samochodu

wczoraj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

nie dba o siebie ;(

25 cze 2011 - 21:41:19

Jestem mężatką od 2 lat. Mój mąż jest murarzem. Akurat się budujemy. Problem jest w tym iż mój mąż w ogóle o siebie nie dba. Najbardziej chodzi mi o dłonie. Normalnie szok. Wstyd gdzieś z nim iść. Proszę go aby pracował w rękawiczkach ale on mówi że nie umie. Wszystko robi bez. Ręce ma pokaleczone,poplamione i brudne. Myje pumeksem ale to nie zejdzie. W skóre się wgryza. Mówi że jak chce mieć pieniądze i dom to muszę to zaakceptować. Wygląda to okropnie.Nie wiem jak mu przetłumaczyć. Wstyd mi za niego.

nie dba o siebie ;(

25 cze 2011 - 21:43:49

powiedz mu, że przede wszystkim chcesz mieć zadbanego męża! a nie pieniądze i dom.

nie dba o siebie ;(

25 cze 2011 - 21:44:36

oj ciezka sprawa...
mi tez ciezko w rekawiczkach pracowac ...
a moj wujek tez jest budowlańcem i też takie dłonie ma...
nie poradze chyba nic...

nie dba o siebie ;(

25 cze 2011 - 21:46:20

dlaczego wstyd?
pracuje ciężko, to tak ma, a bez dłoni ani rusz..
też kiedyś próbowałam remont robić w rękawiczkach, nie dało radu, a co dopiero przy samej budowie domu!
znam wiele osób, które po prostu od pracy mają zniszczone dłonie,
sama uważam, że nie ma się czego wstydzić..


___________


Cytat
Keeejt
powiedz mu, że przede wszystkim chcesz mieć zadbanego męża! a nie pieniądze i dom.




ale co on ma z tym zrobić?
chyba nigdy nie widziałaś takich rąk,
bo męczącym dniu pracy nie jest w stanie zrobić sobie pełnego manicure i innych odżywczych maseczek na dłonie..
facet stara się chyba nie tylko dla siebie, ale i dla Ciebie
i jego chyba te dłonie najmniej obchodzą



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-25 21:51 przez kaam_.

nie dba o siebie ;(

25 cze 2011 - 21:48:39

Jakby pracował całymi dniami w rękawiczkach to też by najładniejszych dloni nie miał, wiem z doświadczenia. Musisz się z tym pogodzić, pomoc mu trochę zadbać po pracy.

nie dba o siebie ;(

25 cze 2011 - 21:52:20

Mój tata również ma takie dłonie i pamiętam, że całe dzieciństwo były awantury o ręce ojca. Mama w końcu powiedziała, że nie ma do tego nerwów i przestała się przejmować.

nie dba o siebie ;(

25 cze 2011 - 21:53:28

Mój tata jest kierowcą, a poza tym ciągle się grzebie w samochodzie.
ręce ma zniszczone, smar to się już chyba przegryzł na wylot ;)
Z tym się nie da nic zrobić tak naprawdę.

Mama też chodziła, prosiła ciągle kupuje rękawiczki a moj tata ciągle je gubi :D
Mama dalej próbuje, ale nie to, że jej to przeszkadza, że wstyd... tylko żeby chociaż zimą smarował ręce kremem, żeby skóra nie popękała.

Także niestety nie wiem co Ci poradzić, bo sposobu nie poznałam ;)

nie dba o siebie ;(

25 cze 2011 - 21:55:15

bez przesady... dom buduje. dla siebie? dla ciebie też przecież :) a że taka pracę ma to nic złego, nie ma się czego wstydzć! to nie jest aż tak straszne przecież :)

nie dba o siebie ;(

25 cze 2011 - 21:55:46

Taka praca :/ niestety, ale każda ciężka praca fizyczna niszczy dłonie.
Może zaproponuj mu jakoś piling i krem od czasu do czasu. Zrób mu i potraktuj to jako hmm pieszczotę? :) może chociaż tyle da się zrobić.

nie dba o siebie ;(

25 cze 2011 - 21:55:47

Spróbuj wieczorem osobiście w formie pieszczot dobrze naoliwić suche dłonie-na pewno spodoba mu się taka gra wstępna a przy okazji choć w małym stopniu zadbasz o jego dłonie:)
Zawsze też możesz powiedzieć,że Twoje ciało zasługuje na dotyk zadbanych dłoni a nie szorstkich i brudnych,które mogą "pokaleczyć"Twoją aksamitną skórę:)

nie dba o siebie ;(

25 cze 2011 - 21:56:31

to ty sie wstydz !
ma chlopa ciezko pracujacego ktory jej dom buduje i jeszcze jej zle....

nie dba o siebie ;(

25 cze 2011 - 21:57:40

Cytat
Keeejt
powiedz mu, że przede wszystkim chcesz mieć zadbanego męża! a nie pieniądze i dom.

Bez przesady... :/ moim zdaniem lepiej jest mieć faceta w domu niż *ipkę, dla której priorytetem jest dbanie o siebie :)
Cytat
stokrotka151080
Spróbuj wieczorem osobiście w formie pieszczot dobrze naoliwić suche dłonie-na pewno spodoba mu się taka gra wstępna a przy okazji choć w małym stopniu zadbasz o jego dłonie:)
Zawsze też możesz powiedzieć,że Twoje ciało zasługuje na dotyk zadbanych dłoni a nie szorstkich i brudnych,które mogą "pokaleczyć"Twoją aksamitną skórę:)

O to jest fajny pomysł :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-06-25 21:58 przez Madziula69.

niezweryfikowana
Posty: 755
Ostrzeżenia: 1/5

nie dba o siebie ;(

25 cze 2011 - 21:58:18

to niech może często myje ręce, niech je nawilza jakimiś kremami do rąk, a potem myje czy tam zdziera :D musi pomóóóóc coś:D

nie dba o siebie ;(

25 cze 2011 - 22:00:32

obetnij mu

nie dba o siebie ;(

25 cze 2011 - 22:03:17

Wiesz co żal mi Ciebie.
Jak chciałaś pięknisia to mogłaś wyjść za biznesmena.
Facet się stara, ciężko pracuje a Ty narzekasz. Masz go na pokaz?
Namawiasz go do pracy w rękawiczkach, dziewczyno czy Ty wiesz jaka to Ciężka praca?
To nie zmywanie brudnych naczyń czy wycieranie kurzy.

Mój mąż był drukarzem, jego ręce oprócz tego że były brudne to do tego jeszcze on cały mimo kąpieli pachniał farbami ale to nie był powód abym się go wstydziła.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Szklarska Poręba- noclegi