Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

w ciaży na solarium?

08 lip 2013 - 13:34:15

Cytat
czarnazelkowa
Zastanawia mnie jak te laski w ciąży się opalają byłam w piątek u lekarza i nie które dziewczyny z brzuchami a tak zjarane

Po prostu na słońcu niektórzy mają tak że wyjdą na słońce na 1 lub 2 godz i jakby z wczasów wrócili (mam takie 2 koleżanki).

W żadnym wypadku nie idź na solarium oszalałaś? Chcesz zaszkodzić dziecku?
Jak wiedziałaś, że idziesz na wesele mogłaś trochę po słoneczku pochodzić i by Cię przy brązowiło :)

w ciaży na solarium?

08 lip 2013 - 13:34:46

kup sobie balsam brązujący, jest ładna pogoda - spaceruj, zacznij konsultować się z lekarzem i zmień koleżankę, bo chyba dobrze Ci nie życzy.

niezweryfikowana
Posty: 2.022
Ostrzeżenia: 2/5

w ciaży na solarium?

08 lip 2013 - 13:35:25

Cytat
Evans18
Cytat
adrianna_k30
Poza tym w ciąży nie można nawet robić paznokci hybrydowych ,żelowych itp.

Kto Ci takich głupot nagadał? Nie można mieć żadnych tipsów, ani nawet pomalowanych idąc do porodu, ale ogólnie nie jest to zabronione.

Ja robiłam sobie hybrydowe na swój ślub jak byłam w ciąży i kosmetyczka nie mówiła nic,że to szkodzi. Przecież wkładasz na 20 sekund czy tam 1 minutę. I dłoń,a nie brzuch...Nie popadajmy w paranoję...

w ciaży na solarium?

08 lip 2013 - 13:36:04

Cytat
Evans18
Cytat
adrianna_k30

Nie uważam żeby to były głupoty , dostałam taką informację od lekarza . Robiąc hybrydę wkładasz dłonie do lampy UV , nie jest to dobre dla dziecka. Nie mówię ,że od razu zaszkodzi i stanie się coś złego , ale nie jest to na pewno zdrowe ,więc ja wolę się od tego zabiegu na te 9 msc.powstrzymać i malować paznokcie sama .

Jak już coś to szkodliwe mogą być związku chemiczne wystęujące w żelach, acetonie itd, a nie promienie z lampy uv. I musiałby być w dużych ilościach żeby zaszkodzić.

Chryste co to za lekarz?

Każdy ma swoje zdanie na ten temat i ja go absolutnie nie podważam , ja wolę jednak unikać tego typu zabiegów dopóki nie urodzę :) Będę o wiele spokojniejsza , tym bardziej ,że to moja pierwsza ciąża i każdy objaw wydaje mi się być niepokojący i wszystko konsultuje z lekarzem . Może to dziwne , ale po co mam się denerwować :)

w ciaży na solarium?

08 lip 2013 - 13:37:27

nie radze, tym bardziej ze jestes w 6 miesiącu !

w ciaży na solarium?

08 lip 2013 - 13:38:52

Wracając do tematu: w życiu bym na solarium w ciąży nie poszła, nawet na słońcu jedynie w wodzie, albo w cieniu jak już coś bym siedziała ewentualnie w jakimś ruchu. Co do opalania natryskowego nie wiem, bo nie interesowało mnie to nigdy, ale na pewno polecam balsamy brązujące - zwłaszcza firmy Palmers.

Cytat
adrianna_k30
Każdy ma swoje zdanie na ten temat i ja go absolutnie nie podważam , ja wolę jednak unikać tego typu zabiegów dopóki nie urodzę :) Będę o wiele spokojniejsza , tym bardziej ,że to moja pierwsza ciąża i każdy objaw wydaje mi się być niepokojący i wszystko konsultuje z lekarzem . Może to dziwne , ale po co mam się denerwować :)

Nie no, oczywiście że najwazniejszy jest Twój spokój :) Jak ktoś woli niech nawet się nie farbuje, przecież to tylko 9 miesięcy takze spokojnie da sie przeżyć bez tego :) Tylko ogólnie mówię, że nie jest to zbytnio szkodliwe i można robić paznokcie żelowe jak najbardziej, natomiast jak już miałabym unikac to na pewno akryli.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-08 13:41 przez Evans18.

w ciaży na solarium?

08 lip 2013 - 13:56:37

za dwa tygodnie mam cesarkę... aż mi ciśnienie podniosłaś tym pytaniem;/ matko ja nie wiem co niektóre kobiety mają w głowach?! jasne idź na solarkę, weź papierocha w rękę i jeszcze podrinkujcie z koleżanką bo przecież mała dawka alkoholu też na pewno nie zaszkodzi;/

zlituj się bo to aż w głowie się nie mieści, ja nawet włosów 9 miesięcy nie farbuję, odrosty mam takie, że patrzeć na nie nie mogę, ale co z tego? za chwilę urodzę i wybiorę się na wszystkie upiększające zabiegi których teraz nie moglam stosować, gdyby okazało sie, że z dzieckiem coś jest nie tak to do końca życia bym się obwiniała za to, że to moja wina bo nie umiałam sobie odmówić czegoś tak mało istotnego przez te 9 miesięcy.

są jakieś granice, nikt nie każe Ci być zapuszczoną mamuśką ale zanim coś zrobisz to pomyśl o waszej dwójce a nie tylko o swoim opalonym tyłku.

w ciaży na solarium?

08 lip 2013 - 14:04:55

Jeśli od dzisiaj zaczniesz tygodniowy maraton tzn. filtr 50 i godzinne opalanie z przerwą w połowie to powinnaś coś tam się opalić.

w ciaży na solarium?

08 lip 2013 - 14:05:41

poproponuje pochodzic troche po sloneczku na dworze, dzieciaczek sie dotleni i opalenizna ladniejsza :)

niezweryfikowana
Posty: 1.028
Ostrzeżenia: 1/5

w ciaży na solarium?

08 lip 2013 - 14:07:11

Cytat
czarnazelkowa
Zastanawia mnie jak te laski w ciąży się opalają byłam w piątek u lekarza i nie które dziewczyny z brzuchami a tak zjarane


moze chodzą na spacery? i je szybko slonce łapie? nie jest to w ciazy zabronione. tez chodzilam w ciazy latem w zeszlym roku i wystarczylo kilka spacerow i juz bylam brazowa.
Cytat
whiteco
kup sobie balsam brązujący, jest ładna pogoda - spaceruj, zacznij konsultować się z lekarzem i zmień koleżankę, bo chyba dobrze Ci nie życzy.

podpisuje sie pod tym obiema rękami i nogami



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-08 14:08 przez CheriCheriLady.

w ciaży na solarium?

08 lip 2013 - 14:09:05

Skoro bardzo chcesz się opalić to udaj się na opalanie natryskowe :)

w ciaży na solarium?

08 lip 2013 - 14:20:32

Ja tydzien temu tez byłam na weselu a tez jestem w ciąży tylko ze w 14 tygodniu. A zawsze sobie powtarzalam ze na wesele nigdy nie pojde bez solarium poprostu wiadomo jak sie opali sie to sie ładniej wyglada. A jak już chodzilam na te solarium bo wykupywalam karnet to bylam ciemna bo tak lubilam. Ale teraz gdy jestem w ciaży to przez mysl mi nie przeszlo zeby ryzykowac wolalam byc blada niz narazac sie dziecku. Najbardziej blade mam łydki wiec przed wyjsciem na wesele posmarowalam je podkladem tym co do twarzy stosuje serio zeby koloru im dodac i zeby ładniej wyglądały bo niemialam okazji zeby je jakos troszke opalic na sloncu. Ja jak chodzilam na solarium to przypominam sobie ze przed wejsciem do kabiny wywieszona byla kartka z przeciwskazaniami do solarium i na pierwszym miejscu byla ciąża. A oglądajac czasem zdjecia na necie to zauważylam ze jasny typ skóry jest teraz na czasie.

w ciaży na solarium?

08 lip 2013 - 14:46:18

Cytat
MyselfandI22
(...)
zlituj się bo to aż w głowie się nie mieści, ja nawet włosów 9 miesięcy nie farbuję, odrosty mam takie, że patrzeć na nie nie mogę, ale co z tego?
(...)
Akurat z farbowaniem to nie tyle że szkodliwe dla dziecka (chyba że farbujesz włosy w metrowej klitce bez wentylacji), co zwyczajnie farba nie trzyma - na szczęście nie wszystkim ;)

w ciaży na solarium?

08 lip 2013 - 14:46:42

Absolutnie nie.

Mogę polecić za to świetne rozwiązanie, któe stosowałam gdy nie miałam czasu wystawić się na słońce. Rimmel wypuścił teraz kosmetyk Rimmel, Sun Shimmer Instant Tan Make Up( nie wiem w sumie czy to samoopalacz czy balsam) który po posmarowaniu daje natychmiastowy efekt opalenizny. Jest brązowy i po nałożeniu nadaje skórze wygląd opalonej. Zmywa się po jednym myciu, nie brudzi ubrań. Jest przeznaczony właśnie na konkretne jednorazowe okazje. Możesz posmarować tylko te części ciała które bęzie widać, zostawiając dzieciaczka w spokoju. Cena +/- 20zł.





Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-08 14:50 przez madzwocho.

w ciaży na solarium?

08 lip 2013 - 14:55:25

Nie radzę, piszesz poważnie?! A poza tym jesteś blada jak mąka i chcesz na 10 minut iść ?!;o OMG. Ładna pogoda jest, więc wyjdź na słońce, to się trochę przyrumienisz a nie w domu siedzisz ;|



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-07-08 15:13 przez Olajjka.