Obecnie rozmawiamy o:

skuteczna dieta

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:45:33

Cytat
shy08
Właśnie. A studia, praca? To ważne aby zapewnić dziecku przyszłość.

zgadza sie ,dlatego ja choc zaraz koncze 19lat nie widze sie w roli matki przez minimum najblizsze 10 15 lat

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:46:07

każdy poród jest inny ... nie ma co generalizować i opowiadać jakieś historie z piekła rodem ... trzeba wybrać dobry szpital, gdzie traktują normalnie a cała reszta będzie do przejścia ...

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:47:02

Cytat
vikus88
ja właśnie za miesiąc rodzę (chyba że dzidzia zadecyduje inaczej;) i przeraża mnie ta perspektywa...:( Dlatego będę miała cesarkę
88 w nicku to Twoj rocznik urodzenia???

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:47:28

Cytat
gwiazdeczka69
każdy poród jest inny ... nie ma co generalizować i opowiadać jakieś historie z piekła rodem ... trzeba wybrać dobry szpital, gdzie traktują normalnie a cała reszta będzie do przejścia ...

dokładnie tak:))

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:48:03

Cytat
BonbonGirl
Cytat
shy08
Właśnie. A studia, praca? To ważne aby zapewnić dziecku przyszłość.

zgadza sie ,dlatego ja choc zaraz koncze 19lat nie widze sie w roli matki przez minimum najblizsze 10 15 lat

Ja mam 16, a do 19, 20 w sumie niedaleko. Jeszcze uważam się za dziecko.

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:49:50

Cytat
vikus88
ja właśnie za miesiąc rodzę (chyba że dzidzia zadecyduje inaczej;) i przeraża mnie ta perspektywa...:( Dlatego będę miała cesarkę

Odradzam cesarke na zyczenie-wiesz jakie powikłania niesie za sobą taka operacja??????? nawet sobie nie wyobrażasz. Już nie mówie o bólu brzucha który trwa pół roku!!!!!! ja miałam bo musiałam mieć cesarke i nie chciałabym nigdy więcej. To jest operacja i to poważna, zastanów się.

zweryfikowana
Posty: 1.956
Ostrzeżenia: 1/5

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:50:34

ja urodzilam 3 tyg przed terminem wody odeszly i koniec:) ale w szpitalu sie okazalo ze nie mam zadego rozwarcia 16 godz mnie maltertowali oksytocyna na wywolanie skorczow i rozwarcia i nic:( w koncu skurcze przyszly a rozwarcia dalej nic:( i maialm carskie ciecie, bardzo sie go balam ale niepotrzebnie :) czulam sie po nim super nic mnie nie bolala a przedewszyskim nie bolalo w wiadomym miejscu :) w zyciu bym sie na takie rozwiazanie nie zdecydowala z wyboru ale jak mus to mus :)bardzo szybko zchudlam brzucha nie mam a dzieciatko sliczne :) pozdrawiam wszystki obecne i przyszle mamy :)o porodzie nauralnym duzo ci nie powiem moze tyle ze warto do szkoly rodzenia chodzic prawidlowy oddach naprawde pomaga i lagodzi bol,a opieke mialam bdb a wcale nieprywatna
zalaczam zdjecie mnie po porodzie(blizny nic nie widac) i mojej malej :)



Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:50:48

Cytat
shy08
Cytat
BonbonGirl
Cytat
shy08
Właśnie. A studia, praca? To ważne aby zapewnić dziecku przyszłość.

zgadza sie ,dlatego ja choc zaraz koncze 19lat nie widze sie w roli matki przez minimum najblizsze 10 15 lat

Ja mam 16, a do 19, 20 w sumie niedaleko. Jeszcze uważam się za dziecko.


ja uwazam ze nie ma sie co spieszyc, ostatnio czytalam, ze w dzisiejszych czasach bez wiekszych problemow moze urodzic takze kobieta w wieku 40 lat, a wtedy jest sie bardziej dojzalym, madrzejszym, a co nie jest tu obojetne ma sie wiecej na koncie bankowym...

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:51:46

Moje koleżanki rodziły w wodzi mówiły ze lżej woda jest ciepła(taka letnia ) co daje ulgę dla kurczących sie mięśni macicy i pomaga rozszerzyć miednice by dzieciaczek mógł wyjść na świat. Jest bezpieczny bo dziecko żyje w wodach przez 9 miesięcy. no i po porodzie jak to koleżanki mówią jest sie czystym i pachnącym:P JA UWAŻAM Z E OPCJA JEST SUPER osobiście bym chciała tak rodzic a jeśli by skurcze by były za mocne to bym wzięła znieczulenie zewnaczoponowe czy jakos tak by mieć mniejszy bol

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:52:46

Zgadzam sie bol po cesarce jest okropny,chodzic przez miesiac nie moglam a jak szlam do WC do z bolo gryzlam sciany .Cesarka to powazna operacja.

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:53:20

Ja nie miałam żadnych powikłań po cesarce na szczęscie ale znam osoby które baaardzo cierpią już kilkanaście lat po cesarce, a poród naturalny napewno boli ale trzy-cztery dni i jest po całym bólu a po cesarce jak nie ma powikłań to pół roku i po bólu. (powikłania: np. endometrioza, ból głowy trwający przez resztę życia)

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:54:02

Piękna kruszynka :)

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:55:02

Po cesarce nie można własnej kruszynki podnieść ...:(

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:55:16

Cytat
magdalena1
Ja nie miałam żadnych powikłań po cesarce na szczęscie ale znam osoby które baaardzo cierpią już kilkanaście lat po cesarce, a poród naturalny napewno boli ale trzy-cztery dni i jest po całym bólu a po cesarce jak nie ma powikłań to pół roku i po bólu. (powikłania: np. endometrioza, ból głowy trwający przez resztę życia)


przeciez mozna kupic znieczulenie doledzwiowe koszt 300zl o ile sie orientuje i po bolu, osobiscie dalabym dwa razy tyle zeby tylko nie czuc...

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:55:20

moja mama miała cesarkę, jak mnie rodziła ;)
I to prawda, blizna zostaje.

następna dyskusja:

Jak nauczyć dziecko załatwiania się na nocnik?