Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Moderator
Posty: 1.016

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:29:44

Kochane mamy...mam co prawda dopiero 21 lat ,ale zastanawiałam się już nad dzieckiem ,rodziną itp :) w końcu kiedyś to musi nadejść.W tym roku chyba z 5 moich koleżanek rodziło...jedna jeszcze czeka :) po tym co słyszałam ,co widziałam w szpitalach itp. odechciało mi się dzieci ;/ no może nie odechciało,ale przeraża mnie perspektywa urodzenia dziecka :( o opiece w szpitalach już nie wspomnę... JUŻ WIEM PRZYNAJMNIEJ DLACZEGO POWSTAŁA AKCJA RODZIĆ PO LUDZKU...Kochane powiedzcie mi jakie macie doświadczenia...mam szeroką miednice ,a przynajmniej tak mi się wydaje :) czy to ma jakieś znaczenie?? czy lepiej rodzić prywatnie??czy w "kucki" ,bo słyszałam,że tak jest lepiej kobiecie.I co myślicie o porodzie w wodzie,bo ja myślę właśnie nad takim.



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-03 10:41 przez moderator.

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:35:25

Dzieci to daleko przede mną. Póki co nie chciałabym mieć. Czy poród w wodzie jest bezpieczny dla dziecka?

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:36:17

OliwkAaa ja Ci nic nie doradzę, ale zainteresował mnie Twój wątek, bo ja w tym roku tez 21 latek i powli mysle nad rodzina i dzieckiem. A z tego co słyszałam z opowiesci to nie nalezy do przyjemnosci. W niekorych przypadkach to jest straszne, jak kobiety rodzą po 3dni-koszmar! Ja tez nie jestem chudzitka i szczuplutka, więc mam nadzieje ze nie bedzie az tak zle. Ale słyszałam ze dziewczyny bardzo szczupłe, z waskim biodrami to doradza mi sie cesarkę. Pocieszam sie tym ze tyle juz kobiet rodziło i jakos przezyło to moze i ja. aaa i jedno co wiem to na pewno niechce zeby moj maz był przy porodzie,bynajmniej narazie.

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:37:18

Ile porodów tyle opini,kazda z nas ma inny próg bólu i jedna bolą skurcze co 10 min a druga dopiero te co 3 ....i tak samo jest z pozycją do porodu.

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:38:06

poród w wodzie jest jak najbardziej bezpieczny dla dziecka, przecież ona w brzuszku żyje w środowisku "wodnym". czytałam w jakieś mądrej gazecie:)

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:38:11

Przedewszystkim dlaczego MUSI nadejść ten moment?chyba posiadanie dziecka nie jest kwestią musu,poza tym zawsze można starac się o adopcję,jesli np.boimy sie rodzić albo ze wzgledów zdrowotnych np nie możemy.Zawsze jest jakaś alternatywa.
Ponoć szerokie biodra ułatwiają porodód. ;)

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:38:18

ja właśnie za miesiąc rodzę (chyba że dzidzia zadecyduje inaczej;) i przeraża mnie ta perspektywa...:( Dlatego będę miała cesarkę

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:39:35

Też chętnie poczytam odpowiedzi bardziej doświadczonych.
Ja interesowałam się porodem i połogiem ze względu na studia, jednak to czego się dowiedziałam obrzydziło mi rodzenie... I na razie wydaje mi się to najokropniejszą rzeczą jaką przyszło "robić" kobiecie. Dlatego chętnie zweryfikuję swoją opinię o doświadczenia innych :)

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:40:57

podobno przed porodem robią lewatywe ........ ! prawda?

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:41:59

Cytat
vikus88
ja właśnie za miesiąc rodzę (chyba że dzidzia zadecyduje inaczej;) i przeraża mnie ta perspektywa...:( Dlatego będę miała cesarkę

oj naiwnośc przez ciebie przemawia ale tp twoja prywatna sprawa jak urodzisz:) zycze powodzenia :)))


wiesz że po cesarce lezysz 24 godziny plackiem z cewnikiem i nawet głową nie możesz ruszyć? ech zastanów się jeszcze ja po 3 godzinach po porodzie byłam już pod prysznicem a ty po 3 godzinach będziesz leżeć plackiem i dzidziusia nie potulisz.

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:42:20

Cytat
Gogusia
podobno przed porodem robią lewatywe ........ ! prawda?

zalezy...raczej od tego odchodzą:))

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:42:50

Cytat
OliwkAaa
Kochane mamy...mam co prawda dopiero 21 lat ,ale zastanawiałam się już nad dzieckiem ,rodziną itp :) w końcu kiedyś to musi nadejść.W tym roku chyba z 5 moich koleżanek rodziło...jedna jeszcze czeka :) po tym co słyszałam ,co widziałam w szpitalach itp. odechciało mi się dzieci ;/ no może nie odechciało,ale przeraża mnie perspektywa urodzenia dziecka :( o opiece w szpitalach już nie wspomnę... JUŻ WIEM PRZYNAJMNIEJ DLACZEGO POWSTAŁA AKCJA RODZIĆ PO LUDZKU...Kochane powiedzcie mi jakie macie doświadczenia...mam szeroką miednice ,a przynajmniej tak mi się wydaje :) czy to ma jakieś znaczenie?? czy lepiej rodzić prywatnie??czy w "kucki" ,bo słyszałam,że tak jest lepiej kobiecie.I co myślicie o porodzie w wodzie,bo ja myślę właśnie nad takim.
Witam.Ja rodziłam 1 dziecko jak miałam 20 lat a było to w 89 roku i nie było czegos takiego jak teraz.Byłam zadowolona

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:43:08

wiesz co, porod chyba nigdy przyjemny nie moze byc, ja jezeli zdecydowalabym sie rodzic kiedykolwiek to tylko w prywatnej klinice, w Niemczech rodzi sie bardzo dobrze oczywiscie tylko ze znieczuleniem droga naturalna bo cesarskie ciecie = blizna, slyszalam(choc nie wiem na ile to prawda), ze u nas w kraju powstala gdzies klinika w której zaraz po porodzie kobieta idzie na stól a lekarze doprowadzaja do porzadku jej brzuch tzn pozbywaja sie skory, ewentualnych rozstepów. Tylko w takim miejscu widze swoj porod jezeli kiedy kolwiek mialby miec miejsce, napewno nie w szpitalu panstwowym, podziwiam ze w tak mlodym wieku sie decydujesz;)

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:44:49

Właśnie. A studia, praca? To ważne aby zapewnić dziecku przyszłość.

Poród - wątek zbiorczy

23 sty 2009 - 16:45:16

Witaj

Ja mam 3 letniego synka.
Poród jest okropny:(
rodziłam 12h,2 razy straciłam przytomność,miałam bóle krzyżowe i brzuszne:(gdy już miałam bóle parte lekarze stwierdzili ze jednak nie urodze sama bo mam wąziutkie bioderka:( i po 12 h meczarni zrobiono mi cesarkę dostałam znieczulenie w kręgosłup i z utęsknieniem czekałam az pokażą mi mojego dzidziusia:) i ten widok wynagrodził wszystkie bóle:)warto było.
Ale każdy poród jest inny moja koleżanka rodziła pierwsze dziecko w 15 minut.
Tak że reguły nie ma.
Ni boj sie porodu bo to co zobaczysz po nim bedzie lekarstwem na caly ten bol.

następna dyskusja:

Jak nauczyć dziecko załatwiania się na nocnik?