Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Zapalenie pęcherza

52 minut temu

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

dresy na ulice

dzisiaj o 8:22

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 587
Ostrzeżenia: 1/5

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 11:34:28

mam 3,5 latka.który dwa razy dziennie wpada w histerie.krzyczy,kopie,bije nas i siebie.strasznie głosno krzyczy i piszczy.że wrzask jest nie do wytrzymania.znacie jakieś sposoby na uspokojenie małego dziecka ?? jeżdzimy z nim nawet do psychologa,dostaje leki dla dzieci nadpobudliwych,ale efektów zmiany nie widać.do tego,że ma 3,5 lat nie mówi,tylko mama i tata i po swojemu (co jest nie zrozumiałe dla innych) . tak jest ok.bawi sie ,oglada bajki itp. ale jak wpadnie w szał bez żadnego powodu,to jest pół godz.krzyku

może znacie jakieś naturalne sposoby uspokojenia dziecka? prosze o rade

zweryfikowana
Posty: 587
Ostrzeżenia: 1/5

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 11:37:38

??

niezweryfikowana
Posty: 996
Ostrzeżenia: 2/5

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 11:44:00

nie jestem ekspertka co do tego,ale często opiekuje się dziecmi i wiem o co ci chodzi.
a więc tak:
jeżeli się tak zachowuje bije,kopie,krzyczy..to ustal mu jakiś 'kąt' ,w sensie połóż kocyk ,bądź poduszkę.
jak będzie się tak zachowywał to posadź go tam,jak nie posłucha rób to aż to skutku. tylko nie krzycz,nie reaguj na to.
właśnie,nie reaguj na jego krzyk,gdy tylko krzyczy usiądz gdzieś i np. udawaj ,ze czytasz książkę. on na pewno będzie chciał zwrócić na siebie uwagę. po pewnym czasie zacznij mu tłumaczyć ,ze tak nie wolno i ze jak będzie tak robił to np. nie dostanie ulubionej rzeczy. gdy nie będzie reagował rób to co robiłaś,czytaj książkę bądż krzątaj sie po kuchni.
udając ,ze nic cie to nie interesuje.
u mnie to po pewnym czasie poskutkowało,tylko pamiętaj nie krzycz na niego,ie daj się wyprowadzić z równowagi.

a i jeszcze jedno,jak sie uspokoi i będzie można z nim rozmawiać to mu wytłumacz ,ze jak będzie chciał krzyczeć to niech pójdzie np.do łazienki,wykrzyczy się i niehc wróci. to już nie jest takie małe dziecko,on bardzo duzo rozumie .:)

a macie jeszcze jakieś dzieci?

niezweryfikowana
Posty: 1.343
Ostrzeżenia: 1/5

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 11:44:12

może go jakoś udobruchać? powiesz że np jak będzie grzeczny to poogląda bajkę a jak będzie krzyczeć to dzisiaj nie będzie oglądać bajki.. albo tak samo ze słodyczami.. będzie grzeczny dostanie lizaka, krzyk zakaz tego co lubi.. Można też powiedzieć że jak będzie bez krzyków to pójdziecie tam lub tam.. a jak krzyki to nie pójdziecie i dziecko będzie siedziało w domu, myśle że dostanie nauczkę... wtedy dziecko zapamięta i będzzie się starało TO dostać..

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 11:45:18

Hmm mam nadzieję że nie stosujecie kar typu,, stanie w kącie lub klaps w tyłek'' bo to może jeszcze pogorszyć sprawę. Może dziecko wpada w histerię wtedy kiedy chce zwrócić na siebie waszą uwagę? Może liczy na więcej zabawy z wami? To dziwne że jeszcze nie mówi. Spróbujcie z nim duużo rozmawiać, pytać go o coś, dziecko musi w końcu ,,się przełamać '' i zacząć mówić, moze właśnie dlatego się wścieka bo może czegoś potrzebuje a nie umie wam tego powiedzieć.

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 11:46:01

Trzeba sprowadzic super nienie;]

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 11:46:01

Co do problemu z komunikacją to radziłabym udać Ci się czym prędzej do logopedy dziecięcego.. Dziwię się,że jeszcze psycholog,do którego chodzicie, nie pokierował Was do tego specjalisty.. Myślę,że te ataki histerii mogą być również związane właśnie, z tym,że dziecko nie potrafi się z Wami komunikować w inny sposób..

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 11:48:53

opiekowałam się takim dzieckiem, tragedia, strasznie mnie to męczyło, na swoje bym nakrzyczała zapewne, ale opiekowałam się cudzym więc nie było o tym mowy, starałam się zająć czymś dziecko jeśli nie dawało to efektu to mówiłam ze zaczekam aż jej przejdzie siadałam i czekałam , działało, nie wolno napewno rozpieszczac takiego malucha, matka dziecka ,które pilnowałam ,kupywała jej wszystko, robiła wszystko co ona chciała, dzieciak ustawiał wszystkich po kątach, w sklepie wszystko chciała nawet to czego nie lubiła, rozwalała towar z półek, matka nawet nie krzykła na nią i kupywała, nawet to czego ona nie je ;/ do tego bieganie po lekarzach, syropki dwa razy dziennie... ja uwazam ,że wystarczy trochę dyscypliny, nie wolno tak ulegać dziecku, dziewczynka ma 4 latka, za 3-4 lata wejdzie im całkiem na głowę, wystarczy obejrzeć program niania, co wyprawiają takie dzieciaki

niezweryfikowana
Posty: 996
Ostrzeżenia: 2/5

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 11:50:04

jezeli chodzi o 'komunikacje' to dzieci w tym wieku mają tak czasami. one nie to ,ze nie umieja się tego nauczyć,po prostu sa leniwe i myślą,ze wszystko im samo przyjdzie. trzeba przede wszystkim zachęcić. :)

ale logopedę warto odwiedzić. :)

mam w rodzine chłopczyka który ma 5 latek,a za literkę K,wstawia T.:) np. Kasia to Tasia :P
niektóre dzieci mają juz poprzewracane,ale nie bój się. będzie dobrze:) nauczy sie gdy przyjdzie na niego czas:)

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 11:52:57

takie zachowanie to próba zwrócenia waszej uwagi, moze za mało czasu mu poświęcacie?? mam na myśli aktywny czas z dzieckiem, wspólne zabawy, dużo ruchu na świeżym powietrzu. A może jego rozsadza energia i w ten sposób próbuje sobie radzić-bo jak piszesz nie potrafi jeszcze wam powiedzieć o co chodzi. Ma 3,5 roku-czy chodzi do przedszkola??

zweryfikowana
Posty: 587
Ostrzeżenia: 1/5

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 13:51:34

Cytat
malaaa888
Hmm mam nadzieję że nie stosujecie kar typu,, stanie w kącie lub klaps w tyłek'' bo to może jeszcze pogorszyć sprawę. Może dziecko wpada w histerię wtedy kiedy chce zwrócić na siebie waszą uwagę? Może liczy na więcej zabawy z wami? To dziwne że jeszcze nie mówi. Spróbujcie z nim duużo rozmawiać, pytać go o coś, dziecko musi w końcu ,,się przełamać '' i zacząć mówić, moze właśnie dlatego się wścieka bo może czegoś potrzebuje a nie umie wam tego powiedzieć.

dobra rada .dzieki

zweryfikowana
Posty: 587
Ostrzeżenia: 1/5

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 13:56:17

nie mowi , to nic nam nie moze powiedziec.jest bardzo ruchliwy.caly czas sie rusza.pani psycholog wykluczyla logopede i laryngologa.widzi w nim jakies zaburzenia psycho-ruchowe (typu objawy adhd lub autyzmu).teraz kolejna wizyta w srode i prawdopodobnie bedzie termin ustalenia na badania (komputer mozgu i eeg mozgu) . moze ma troszke jakies objawy chorobowe,ale mi chodzi konkretnie o uspokojenie dziecka mimo jego choroby ,jakies podejscie czy proby zeby on sie po prostu uspokoil

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 14:01:11

moim zdaniem to tylko okres buntu 3 latka

leków bym nie dawała

jeśli jest nadpobudliwy organizowałabym zajęcia które pozwolą mu się wyszaleć i wyładować

na histerie nie reagować ewentualnie postarać się go zainteresować czymś tak by zapomniał o histerii ( chodzi to o odwrócenie uwagi)


co do mówienia to tu oczywiście potrzebną będzie pomoc specjalisty ale tez zabawy w domu które będą go "zmuszały:" do mówienia np pobawcie się w echo - ty mówisz słowo a one je powtarza na 3 razy i na zmianę om mówi słowo i ty powtarzaj lub innego typu zabawy



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-06 14:12 przez CHRUPEK.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 14:06:37

Cytat
landzia899
może go jakoś udobruchać? powiesz że np jak będzie grzeczny to poogląda bajkę a jak będzie krzyczeć to dzisiaj nie będzie oglądać bajki.. albo tak samo ze słodyczami.. będzie grzeczny dostanie lizaka, krzyk zakaz tego co lubi.. Można też powiedzieć że jak będzie bez krzyków to pójdziecie tam lub tam.. a jak krzyki to nie pójdziecie i dziecko będzie siedziało w domu, myśle że dostanie nauczkę... wtedy dziecko zapamięta i będzzie się starało TO dostać..

moim zdaniem to zły pomysł
DOBRE ZACHOWANIE = NAGRODA

jak podrośnie to będzie grzeczny TYLKO wtedy GDY MAMA COŚ OBIECA ŻE KUPI LUB DA a to nie o to chodzi

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

jak uspokoić dziecko ??

06 lip 2009 - 14:09:14

Cytat
bayacalifornia
nie mowi , to nic nam nie moze powiedziec.jest bardzo ruchliwy.caly czas sie rusza.pani psycholog wykluczyla logopede i laryngologa.widzi w nim jakies zaburzenia psycho-ruchowe (typu objawy adhd lub autyzmu).teraz kolejna wizyta w srode i prawdopodobnie bedzie termin ustalenia na badania (komputer mozgu i eeg mozgu) . moze ma troszke jakies objawy chorobowe,ale mi chodzi konkretnie o uspokojenie dziecka mimo jego choroby ,jakies podejscie czy proby zeby on sie po prostu uspokoil

moja koleżanka jest terapeutką EEG Biofeedback - zainteresowała się tym właśnie przez problemy z synem
teraz prowadzi sama terapie dla innych dzieci i szkolenia dla firm

to jej strona http://luxmedical-biofeedback.pl/?id_page=1&lang=pol



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-07-06 14:10 przez CHRUPEK.

następna dyskusja:

Przygotowania do ciąży- staranka