Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 398
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia a dziecko męża

11 lip 2012 - 23:07:52

zamknięty:/



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-12 09:55 przez melcia-16.

Komunia a dziecko męża

11 lip 2012 - 23:10:32

Nie ma takiego prawa. Jeśli chce to moze dac sam od siebie.

Komunia a dziecko męża

11 lip 2012 - 23:12:59

Ja myślę, że jeśli facet poczuwa się do odpowiedzialności za syna, to powinien opłacić część wydatków komunijnych. I nikt nie będzie nic wymuszać. Sam to zrobi. Pamiętam jak moja mama urządzała komunię brata. Ojciec nawet jej nie chciał pomóc w przewiezieniu (a nie kupieniu!!) soków, mleka itp. To były czasy, w których komunie urządzało się w domu. Moja mama kasiasta nie była, a jej były (znaczy się tatuś) po prostu ją zlał. Fajna odpowiedzialność za dziecko.

Wpadka czy nie, jeśli facet jest odpowiedzialny i ma honor- pomoże przy organizacji komunii swojego dziecka. A 400 zł alimentów to naprawdę nie są kokosy. Za to się dzisiaj komunii nie urządzi. Za 3 lata również.

A to, że ma taki słaby kontakt z dzieckiem tylko źle o nim świadczy.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-11 23:14 przez Asztarte.

niezweryfikowana
Posty: 398
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia a dziecko męża

11 lip 2012 - 23:14:50

no właśnie też mi się tak wydaje tym bardziej że że jest przyjęty na pół etatu i zstanawiam się czy nie musze już odkładać pieniądze:/ inaczej jak dziecko byłoby moje:/

Komunia a dziecko męża

11 lip 2012 - 23:14:51

Łaski raczej nie zrobi jak dołoży się do komunii syna. Odpowiedzialny facet by tak zrobił, a nie próbował się wymigać. Zresztą komunia za 3 lata - helołłł!

Komunia a dziecko męża

11 lip 2012 - 23:16:31

Przecież ona pewnie nie zaprosi jego rodziny, wiec na jego miejscu nie pokryłabym kosztow imprezy tylko kupiła jakiś wypasiony prezent dla syna. Zreszta nawet jakby dolozyl do imprezy to i tak nie ma pewnosci, czy ona wyda te pieniadze na ta impreze. Lepiej juz zeby dziecko cos dostalo ;)

Komunia a dziecko męża

11 lip 2012 - 23:17:21

Cytat
melcia-16
no właśnie też mi się tak wydaje tym bardziej że że jest przyjęty na pół etatu i zstanawiam się czy nie musze już odkładać pieniądze:/ inaczej jak dziecko byłoby moje:/
Niech lepiej szuka lepszej pracy.A pieniądze powinien on odkładać, a nie Ty. To jego obowiązek.

Komunia a dziecko męża

11 lip 2012 - 23:17:29

Cytat
kissinge
Nie ma takiego prawa. Jeśli chce to moze dac sam od siebie.
tez tak mysle chociaz 400 czy 300 zl to nie az tak duzo i ma komunie moglby sie troche dolozyc zeby odciazyc matke jego dziecka

Komunia a dziecko męża

11 lip 2012 - 23:17:39

Cytat
Asztarte
...
Wpadka czy nie, jeśli facet jest odpowiedzialny i ma honor- pomoże przy organizacji komunii swojego dziecka....
.
tym bardziej,że dla matki to też nie jest codzienność a wydarzenie
A ty wiążąc się z nim wiedziałaś o przeszłości i zobowiązaniach.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-11 23:21 przez szasa.

niezweryfikowana
Posty: 398
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia a dziecko męża

11 lip 2012 - 23:17:59

inaczej jest dać na prezent
tak tylko jeśli nasze dziecko to coś innego. Tym bardziej że nie będzie tam nikogo z rodziny oprócz niego i chrzestnego, a pozatym nie utrzymą tak kontaktu.... wybaczcie ale to on powinien odłożyć.. ja nie mam zamiaru płacić za nie swoje dziecko jeśli mam swoje i cieżko mi na nie odłożyć... nie pisze do was czy tak wypada TYLKO CZY SĄDOWO MOŻE SIĘ WYKŁUCIĆ BO W TEJ CHWILI TO ONA POWINNA DOSTAWAĆ ALIMENTÓW 150ZŁ BO MA 2JKE DZIECI



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-11 23:22 przez melcia-16.

Komunia a dziecko męża

11 lip 2012 - 23:18:37

Twoje podejście mnie zadziwia :) postaw sie w sytuacji tej kobiety. Mysle, ze gdybys Ty miała zostac SAMA z obowiazkami a takze z pokryciem kosztow zwiazanych z organizacja komuniim liczylabys chyba na pomoc ze strony ojca dziecka. Pytanie zbedne odpowiedz oczywista :) Tak powinien pokryc polowe kosztow :)o ile jest odpowiedzialnym i madrym facetem :)

Komunia a dziecko męża

11 lip 2012 - 23:18:57

Autorko postaw sie w odwrotnej sytuacji. osobiscie nie naciskalabym zeby "tatus" dolozyl do komunii, ale jakby dal z dobrego serca to co innego. kwestia odpowiedzialnosci i uczuc jakimi darzy syna. to wszystko.

Komunia a dziecko męża

11 lip 2012 - 23:21:05

No własnie lepiej chyba kupić jakiś super prezent... bo co do pieniedzy to sama nie wiem czy powinien połowę dać. Chociaż to jego syn i może by wypadało ale to kwestia podejścia.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 9.131

Komunia a dziecko męża

11 lip 2012 - 23:24:33

prawnie nie, ale jako OJCIEC miło byłoby gdyby się dołożył. Nieważne czyje nazwisko, czy są razem rodzice itp- dziecko jest wspólne. Koszty wychowania tez powinny takie być.

Komunia a dziecko męża

11 lip 2012 - 23:27:04

Po pierwsze : komunia jest dopiero za 3 lata..
Po drugie: 400zl alimentow to nie sa wcale takie kokosy..
Po trzecie: wspolczuje dziecku, ze ma ojca ktory widuje sie z dzieckiem TYLKO raz w miesiacu. Chłopcy w tym wieku potrzebuja duzo czasu spedzac z ojcem, ktory czesto jest dla nich wzorem.

następna dyskusja:

prezent dla noworodka