Obecnie rozmawiamy o:

Rewelacyjne okna

3 minuty temu

e-papieros

28 minut temu

nowoczesne przedszkole

godzinę temu

atrakcyjne przedszkole

dzisiaj o 8:55

przyjazne przedszkole

dzisiaj o 8:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 248
Ostrzeżenia: 2/5

Komunia a dziecko męża

12 lip 2012 - 00:37:14

Cytat
Evans18
Cytat
A znasz powód sporadycznego kontaktu??? Bo ja nie. I nie będę tego oceniać jak nie znam sytuacji, dlaczego jest jak jest .
w zasadzie to w ogóle mało wiemy i roztrząsamy sytuacje albo od strony biednej autorki wątku albo biednej tej drugiej, a w życiu nic nie jest białe albo czarne. Niech Twój mąż ustali z byłą partnerką, ile i w jaki sposób ma się dołożyć, czy kupić prezent i jaki itd. A dopiero wtedy podyskutujmy kto w tej bajce jest dobrą , a kto złą wróżką.



AMEN



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-12 00:38 przez sanderka1717.

Komunia a dziecko męża

12 lip 2012 - 00:38:17

Cytat
CheriCheriLady
skoro ojciec na dziecko daje 400zł to matka ma obowiazek tyle samo łożyć na dziecko. czyli twoim zdaniem 800zł to mało? nie wiem co trzeba robic zeby tyle wydawac miesiecznie na dziecko.
Haha tak się akurat składa, że mój narzeczony ma dwóch synów z poprzedniego małżeństwa i jego matka twierdziła, że na utrzymanie dwóch chłopców mniej więcej w podobnym wieku do chłopca z tego wątku potrzebuje 1800zł miesięcznie alimentów od niego. Czyli uwzględniając, że każdy z rodziców płaci po połowie za utrzymanie dziecka, ta kobieta uważa, że utrzymanie jednego chłopca to koszt rzędu 1800zł na miesiąc, a że synów mają dwóch to 3600zł miesięcznie kosztują według niej dzieci :D Wesoło co? Oczywiście żaden sąd jej tego nie zasądził, uwzględniając jego i jej zarobki, a nawet sędzina (co dziwne, bo te zwykle stoją po stronie matek) popukała się w czoło jak to usłyszała, ale dostawała 1000zł co miesiąc od mojego narzeczonego, a poza tym dokładał się do większych wydatków, kupował im sprzęt sportowy i ubrania, zabierał ich co roku wyjazdy w ferie i wakacje, a spotykał się z nimi co 2 tygodnie i brał ich na cały weekend (mieszkamy ok 400km od niej, więc taka podróż to ok 6h w jedną stronę). Więc lekko nie było, ale jakoś się da! Na szczęście sytuacja się zmieniła i chłopcy mieszkają teraz z nami, a ich mama płaci po 300zł (razem 600) na każdego z chłopców - czyli zmieniła zdanie i teraz według niej koszt utrzymania jednego dziecka (już w wieku szkolnym! a nie kilkulatka) wynosi 600zł :) Ciekawe jak to się punkt widzenia zmienia w zależności od punktu siedzenia...

A co do głównego wątku, to uważam, tak jak z resztą wiele osób się tu wypowiadało, że dobry ojciec powinien się dorzucić nie tylko do komunii, ale też do innych większych wydatków jak np. wyprawka szkolna, a i kontakty uważam powinny być częstsze, ale to już osobna kwestia.

Komunia a dziecko męża

12 lip 2012 - 00:41:26

Cytat
tylko właśnie wkurza mnie to jeśli ktoś narzuca mi to że musicie zapłacić połowę za komunię tym bardziej dobrze ktoś podsumował nie patrzmy na to 400zł od ojca to też jej dziecko wiec na dziecko mają przykładowo 800zł to i jeszcze ona może coś za to innego opłacić.
Nikt nikomu narzucić nie może, jego dobra wola czy i w ogóle oraz w jaki sposób się dołoży, zamiast siedzieć na forum porozmawiaj z partnerem żeby przedyskutował to z tamtą kobietą i będzie wszystko jasne. A jaka jest sytuacja tej kobiety?pracuje?ile zarabia?nie wiemy nic, z góry zakładasz że zmusi go do pokrycia kosztów, nie zaprosi na komunie itd. Czyli rozumiem już rozmawiał z nią o tym?

niezweryfikowana
Posty: 398
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia a dziecko męża

12 lip 2012 - 00:44:43

tak tylko jak mam zmusić męża do tego.. widać że nie chce mieć z nimi kontaktu... ja przelewam pieniądze, ja kupuje paczki... przykładowo w dzień dziecka zapomniał sobie wiedziałam że tak będzie i będzie chciał przelać pieniądze, wiec napisałam mu smsa że kupie mu prezent i o 22 jechał z prezentem (choć widać ze nie chciał) zawieść jej tylko w drzwiach.... troche to głupie ale to ja napisałam kartkę od taty... wiec nie piszcie mi że jestem okropna. widać że nie chce kontaktu z synem:( szczerze to nawet żadziej się widują ostatnio widział się z nią 1 czerwca bo mały już spał a chciała z nim porozmawiać i kazała mu przyjechać o 22
znów o nasze dziecko dba widze że mu zależy... myśli jak ułożyć łóżeczko gdzie będzie lepiej....itp ja nie moge na nim niczego wymsić mogę powiedzieć ale nie kazać.... a pozatym to nie znam jej aż tak dobrze żeby cokolwiek sama improwizować, jakbym miałą taką sytuacje jak ona to nie chciałabym żeby do tego wtrącała się jego żona
nie będzie przeciez do niej dzwonił o prawie 1 w nocy:D nie rozmawiał z nią na ten temat... mieszka z mamą teraz ojciec jej w maju jakoś zmarł i zarabia dokładnie nie wiem ile ale robi gdzieś w biurze wiec stawiam że chyba te 1500zł zarobi



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-12 00:48 przez melcia-16.

Komunia a dziecko męża

12 lip 2012 - 00:48:50

no no, ciekawa jestem moja droga jak Ty się zachowasz jak już Twój obecny Pan mąż np zostawi Cię z dzieckiem a Jego nowa partnerka będzie traktować Ciebie i Wasze dziecko jak zło konieczne i do niczego Ci nie dołoży Pan Tata. Gdzie tu odpowiedzialność, dorosłość, wartości, ludzkie zrozumienie, empatia i inne wartości, które wydają się być dla Ciebie odległe jak obce galaktyki.


P.S

duże prawdopodobieństwo, że tak samo będzie kochac Twoje/Wasze dziecko jak tamto więc współczuję!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-12 00:50 przez Nuudziara.

Komunia a dziecko męża

12 lip 2012 - 00:49:17

Cytat
melcia-16
tak tylko jak mam zmusić męża do tego.. widać że nie chce mieć z nimi kontaktu... ja przelewam pieniądze, ja kupuje paczki... przykładowo w dzień dziecka zapomniał sobie wiedziałam że tak będzie i będzie chciał przelać pieniądze, wiec napisałam mu smsa że kupie mu prezent i o 22 jechał z prezentem (choć widać ze nie chciał) zawieść jej tylko w drzwiach.... troche to głupie ale to ja napisałam kartkę od taty... wiec nie piszcie mi że jestem okropna. widać że nie chce kontaktu z synem:( szczerze to nawet żadziej się widują ostatnio widział się z nią 1 czerwca bo mały już spał a chciała z nim porozmawiać i kazała mu przyjechać o 22
znów o nasze dziecko dba widze że mu zależy... myśli jak ułożyć łóżeczko gdzie będzie lepiej....itp ja nie moge na nim niczego wymsić mogę powiedzieć ale nie kazać.... a pozatym to nie znam jej aż tak dobrze żeby cokolwiek sama improwizować, jakbym miałą taką sytuacje jak ona to nie chciałabym żeby do tego wtrącała się jego żona
przepraszam że to napiszę, ale palant z Twojego męża:( nie chce Cię urazić ale skoro ma taki stosunek do tamtego dziecka pomyśl sobie że gdybyś się z nim rozstała Ciebie może spotkać to samo...dokładnie to samo przerabia teraz moja koleżanka :(((

niezweryfikowana
Posty: 398
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia a dziecko męża

12 lip 2012 - 00:50:34

Cytat
Nuudziara
no no, ciekawa jestem moja droga jak Ty się zachowasz jak już Twój obecny Pan mąż np zostawi Cię z dzieckiem a Jego nowa partnerka będzie traktować Ciebie i Wasze dziecko jak zło konieczne i do niczego Ci nie dołoży Pan Tata. Gdzie tu odpowiedzialność, dorosłość, wartości, ludzkie zrozumienie, empatia i inne wartości, które wydają się być dla Ciebie odległe jak obce galaktyki.

P.S

duże prawdopodobieństwo, że tak samo będzie kochac Twoje/Wasze dziecko jak tamto więc współczuję!

czytaj do końca
dobrze to może kiedyś owszem może tak być i z pewnością nie będę go głabać ani prosić wolałabym kredyt wziąć.. a swoją drogą na razie jest opiekuńczy on był wtedy gówniarzem... dalej nim jest ale i tak już bardziej dorósł...

wiem,że tak może być ale znam się i wiem że sobie poradzę tak jak teraz on jedynie daje mi ze swojej wypłaty na dziecko może z 200zł jak zarabia 700zł-400zł=300zł a za coś muszę dziecku wyprawkę kupić i utrzymać niemowlaka
aaaa no i opłacić mieszkanie i chrzciny przed nami.. to dopiero za dwa lata ja nie miałam tu pisać o tym jak jest tylko zadałam konkretne pytanie.. czy może sądowo przyznać że musi zapłacić polowe kosztów komunii
za 3 lata



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-12 00:58 przez melcia-16.

Komunia a dziecko męża

12 lip 2012 - 00:58:33

Cytat
melcia-16
Cytat
Nuudziara
no no, ciekawa jestem moja droga jak Ty się zachowasz jak już Twój obecny Pan mąż np zostawi Cię z dzieckiem a Jego nowa partnerka będzie traktować Ciebie i Wasze dziecko jak zło konieczne i do niczego Ci nie dołoży Pan Tata. Gdzie tu odpowiedzialność, dorosłość, wartości, ludzkie zrozumienie, empatia i inne wartości, które wydają się być dla Ciebie odległe jak obce galaktyki.

P.S

duże prawdopodobieństwo, że tak samo będzie kochac Twoje/Wasze dziecko jak tamto więc współczuję!

czytaj do końca
kochana to że teraz jest fajnie nie znaczy że zawsze tak będzie :/ teraz jesteś JEGO ŻONĄ a za parę lat możesz być byłą (czego absolutnie nie życzę!!!) i zostaniesz potraktowana tak samo jak ona i jej dziecko...
Moja kumpela miała to samo, jej mąż dziecko z poprzedniego związku (nieformalnego) wyzywał od bachora, nie szukał kontaktu, ale fakt alimenty płacił. Minęło parę lat,urodziło im się ich dziecko, potem powoli zaczęło się psuć, minęło parę kolejnych miesięcy i rozwód, a na chwilę obecną z ich (mojej koleżanki i jego) synem, również jakoś unika kontaktu, nie interesuje się nim...
Pamiętam początki mojego związku, byłam zazdrosna o jego byłą i ich dziecko, bo jeździł do niego co weekend, płacił pieniądze, ale z czasem uświadomiłam sobie że jet po prostu mądrym, odpowiedzialnym człowiekiem z którego jestem dumna i dam sobie rękę uciąć że naszą córką też by sie interesował gdybyśmy jednak się rozstali... a ty przed samą sobą nie przed nami przemyśl to sobie i sama sobie odpowiedz na pytanie jak myślisz co by zrobił...
Cytat
ja nie miałam tu pisać o tym jak jest tylko zadałam konkretne pytanie.. czy może sądowo przyznać że musi zapłacić polowe kosztów komunii za 3 lata
odpowiedziałam Ci już na to pytanie, większość dziewczyn też:

ojciec prawnie NIE MUSI ale POWINNIEN pomóc!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-12 01:01 przez Evans18.

niezweryfikowana
Posty: 109
Ostrzeżenia: 1/5

Komunia a dziecko męża

12 lip 2012 - 00:59:43

za imprez nie musi eis dokładać jak z jego strony nikogo nie będzie.
Ale komunia to nie tylko impreza w domu czy restauracji ale z tego co wiem za ozdobę kościoła, struj, świeczka itp. trochę tez kosztuje i na to się powinien dołożyć

Komunia a dziecko męża

12 lip 2012 - 01:00:50

Cytat
melcia-16
Cytat
Nuudziara
no no, ciekawa jestem moja droga jak Ty się zachowasz jak już Twój obecny Pan mąż np zostawi Cię z dzieckiem a Jego nowa partnerka będzie traktować Ciebie i Wasze dziecko jak zło konieczne i do niczego Ci nie dołoży Pan Tata. Gdzie tu odpowiedzialność, dorosłość, wartości, ludzkie zrozumienie, empatia i inne wartości, które wydają się być dla Ciebie odległe jak obce galaktyki.

P.S

duże prawdopodobieństwo, że tak samo będzie kochac Twoje/Wasze dziecko jak tamto więc współczuję!

czytaj do końca
dobrze to może kiedyś owszem może tak być i z pewnością nie będę go głabać ani prosić wolałabym kredyt wziąć.. a swoją drogą na razie jest opiekuńczy on był wtedy gówniarzem... dalej nim jest ale i tak już bardziej dorósł...

wiem,że tak może być ale znam się i wiem że sobie poradzę tak jak teraz on jedynie daje mi ze swojej wypłaty na dziecko może z 200zł jak zarabia 700zł-400zł=300zł a za coś muszę dziecku wyprawkę kupić i utrzymać niemowlaka
aaaa no i opłacić mieszkanie i chrzciny przed nami.. to dopiero za dwa lata ja nie miałam tu pisać o tym jak jest tylko zadałam konkretne pytanie.. czy może sądowo przyznać że musi zapłacić polowe kosztów komunii
za 3 lata

otóż przeczytałam do końca i tym bardziej śmiało mogę ubolewać nad Twoim brakiem realności tego co piszesz. Ciekawe gdzie pójdziesz do pracy mając małe dziecko, kto Ci da kredyt? jak sobie niby poradzisz? mam wrażenie, że oboje jesteście jeszcze zbyt niedojrzali na macierzyństwo.

Komunia a dziecko męża

12 lip 2012 - 01:01:36

nie musi, jego sprawa czy da czy nie olej sprawe i sie o to nie martw bo to juz na pewno nie twoj problem, ty nie masz zadnego obowiazku dokladania na to dziecko i nie ma w tym zadnego braku moralnosci jak niektorzy pisza, dla Ciebie to ktos zupelnie obcy rownie dobrze moglabys dokladac kolezance do wychowania dziecka... no bo to w koncu dziecko wiec niech ma jak najlepiej ? ! dbaj o siebie i swoje dziecko bo to jest teraz najwazniejsze.
A sprawy swojego meza pozostaw jemu, Tobie za pomoc i przypominanie mu o roli tatusia i tak nikt nigdy nie podziekuje...
takie jest moje zdanie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-12 10:01 przez tauzen8.

Komunia a dziecko męża

12 lip 2012 - 01:07:07

Musisz z nim porozmawiać innego wyjścia nie ma, a to co już on z tym zrobi jego sprawa, ty nie masz żadnego obowiązku dokładania się, wysyłania mu pieniędzy itd. to też tylko i wyłącznie Twoja dobra wola, nie stresuj się tym skoro jesteś w ciąży!
Swoją drogą uważam że powninien postarać się zmienić pracę albo dorabiać jakoś,skoro ty na razie nie możesz pracować,ale już nie będę wnikać w to nie powinnaś się denerwować :)

Komunia a dziecko męża

12 lip 2012 - 02:00:06

A ja kilka lat temu miałam komunie w domu i cieszyłam się z zegarka i rower górski to było wow :) ale 2-3 tys na komunie od jednego rodzica to dużo. Dla dziecka ma być ważne duchowe przeżywanie itp a nie w jakim lokalu, ono i tak będzie się cieszyć z prezentów. Typowe polskie myślenie zastaw się a postaw. Czy wy pamiętacie gdzie miałyscie komunie, co było podawane itp. Ja pamiętam ze w szkole dzieci się przechwalają. Każdy jest cwany póki jego portfela nie ruszają, trochę skromności.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-07-12 02:02 przez Azaria.

Komunia a dziecko męża

12 lip 2012 - 03:00:18

dziewczyny tacy są właśnie faceci jak już się rozejdą to nowe życie niestety jest dla nich ważneijsze niż to "stare"! uczylam teraz w szkole i bylo tu wiele dzieci z wlasnie takich rozbitych rodzin i co ciekawe ojcowie zawsze wypinali sie na matki i dzieci! szok! a co lepsze - mowilam o tym mezowi a on do mnie: "No nie mów że jak bysmy sie kiedyś rozstali i mialabys nowe dziecko z nowym facetem to twoja córka z poprzedniego związku bylaby dla ciebie nadal tak ważna!"!!!! :O wylazła cala męska wstretna natura...

następna dyskusja:

prezent dla noworodka