Obecnie rozmawiamy o:

zabawki dla chłopców

gorący temat

Wesele organizacja

dzisiaj o 1:33

stomatolog

wczoraj o 21:51

Cyfrowe menu

wczoraj o 19:51

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Imie dla dziecka - fochy w rodzinie .

13 maj 2012 - 12:20:35

ani razu nie informowaliśmy o imieniu rodziny przed narodzinami dzieci bo też by były dąsy - rodzicom wydaje się że to ich dziecko i od nich zależy jakie imiona nadadzą młodzi rodzice...

A to że chcesz angielskie imię - twój wybór. Tak samo może być śmieszne dla wielu ( nawet tutaj jak widać ) jak i dla innych oklepana do możliwości Maria czy Anna... I potem w szkole w klasie 10 Maryś...

A jak ktoś ma zamiar wyśmiewać człowieka z powodu jego imienia to tylko o jego dorosłości świadczy odpowiednio.

Imie dla dziecka - fochy w rodzinie .

13 maj 2012 - 15:44:18

Cytat
ecri16

Tylko nie Maria, sama mam tak na imię i bardzo go nie lubię,a jak byłam młodsza to już w ogóle. Jak będą zwracać się np.do 20-paro latki, Marysia to już trochę jak dla małego dziecka,a Maria..jak dla 80 latki.

Nikt nie pyta czy lubisz to imię czy nie. To nie wątek o tobie.

Imie dla dziecka - fochy w rodzinie .

13 maj 2012 - 17:08:01

tak samo jak i nie o twoich preferencjach i "szanowaniu przodków" bo tak pra pra babka kazała i tak musi być...

zweryfikowana
Posty: 148
Ostrzeżenia: 1/5

Imie dla dziecka - fochy w rodzinie .

13 maj 2012 - 18:39:59

Według mnie dziecko powinno nosic imię nadane przez rodziców.Bo równie dobrze mozna by sie bac nie urazic cioci,dziadka,pradziadkow itd,którzy mieliby swoje propozcje napewno.Poza tym jeśli dziecko ma ojca Hiszpana,to napewno nazwiska polskiego miec nie będzie,więc moim zdaniem i polskie imię do hiszpańskiego nazwiska pasowałoby tak jak zagraniczne imię do polskiego nazwiska.Twoje dziecko-twój wybór,nie sugerujcie się innymi.Jeśli ojcu dziecka nie przeszkadza twój wybór imienia,to nie widzę problemu.Poza tym nawet jak wrócisz kiedyś do Polski,dziecko będzie miało zagraniczne imię,ale i nazwisko również.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Imie dla dziecka - fochy w rodzinie .

13 maj 2012 - 19:08:48

nazwij tak jak Ci się podoba. Twoje dziecko i Twój wybór i nikomu nic do tego. Mi też proponowali Annę po babci a mi się najzwyczajniej w świecie te niby piękne polskie imona nie podobają. Nie lubię imion typu Anka, Hanka, Zuzanna,itp. Mi się podobają rosyjskie imiona, a aż taką patriotką czy matką polką nie jestem żeby za wszelkę cenę dawać polskie imiona (choć imiona moich dzieci nie są wymyślne) Ja przy córce dałam się przekabacić i zgodziłam się dać to wybrane na drugie imię i do dzisiaj żałuję. Syna nazwałam tak jak od początku zamierzyłam. Też na początku były krzywe miny "bo lepiej po dziadku" a teraz nagle im się spodobało :D
Także rób to co z facetem uważacie za słuszne :)

Imie dla dziecka - fochy w rodzinie .

13 maj 2012 - 19:29:51

Mieszkasz w Anglii to trochę zrozumiałe że chcesz jej dać takie imię, akurat Pheobe mi się podobało zawsze^^ nie słuchaj rodziny, jeśli mężowi się podoba to ok - to wasze dziecko, pretensje będą w razie czego do was:D Dobrym wyjściem było to że zasugerowałaś drugie imię takie jak chciała rodzina męża, moim zdaniem to wystarczy. A to że obie babcie chcą imię w sowim języku jest zrozumiałe.

Imie dla dziecka - fochy w rodzinie .

13 maj 2012 - 20:01:44

To twoje dziecko i daj mu na imię tak ja chcesz, a reszcie nic do tego, My do urodzenie Poli trzymaliśmy imię jakie dla niej wybraliśmy w tajemnicy

Imie dla dziecka - fochy w rodzinie .

13 maj 2012 - 21:39:41

Nie daj się zaszczuć. Nikt nie może Ci dyktować imienia dla Twojego dziecka. Świat chyba upadł na głowę że ludzie mają takie pomysły. I żeby sie jeszcze obrażać. Pokaż teściowej charakter, ot co niech sie pocałuje w nos. Daj córce na imię Pheobe skoro ojciec dziekca nie ma nic przeciwko. U mnie też w rodzinie fisiowali że wymyślam i kazałam im się wszystkim wypchać. Jak sobie chcą wybierać imiona to wsio do wyrka i niech sobie majstrują własne. ;)

Imie dla dziecka - fochy w rodzinie .

21 maj 2012 - 08:06:47

Wcale się nie przejmuj co o tym gada rodzina! To Twoje dzieci. Poza tym często tak jest, że po jakimś czasie przeciwnicy zaczynają strasznie lubić to "dziwne" imię.

Imie dla dziecka - fochy w rodzinie .

21 maj 2012 - 09:40:55

Cytat
caligo
Nie daj się zaszczuć. Nikt nie może Ci dyktować imienia dla Twojego dziecka. Świat chyba upadł na głowę że ludzie mają takie pomysły. I żeby sie jeszcze obrażać. Pokaż teściowej charakter, ot co niech sie pocałuje w nos. Daj córce na imię Pheobe skoro ojciec dziekca nie ma nic przeciwko. U mnie też w rodzinie fisiowali że wymyślam i kazałam im się wszystkim wypchać. Jak sobie chcą wybierać imiona to wsio do wyrka i niech sobie majstrują własne. ;)

Wszystko na temat;)Genialna wypowiedź!!!

Imie dla dziecka - fochy w rodzinie .

09 cze 2012 - 22:54:06

jak byłam w ciąży wciągło mnie to forum
http://forum.gazeta.pl/forum/f,12924,Wszystko_o_imionach.html
i do dzis tam zaglądam i doradzam i wyrażam swoją opinię

następna dyskusja:

chamska dziewucha