Obecnie rozmawiamy o:

Angielski

gorący temat

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Czy jest na sali lekarz

12 sty 2012 - 12:23:35

.



Zmieniany 3 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-13 16:46 przez paulancia.

Czy jest na sali lekarz

12 sty 2012 - 13:13:25

to u mnie też tak było przy obu ciążach miałąm 3tyg. róznicy miedzy terminem z miesiączki a terminem z usg z wagi bo moje dzieciątka były małe pierwsza 2.900 a druga 3kg dlatego termin wychodził póżniej a sprawdziły sie tez okresu tylko ja miałam regularnie jedną urodziłam wczesniaka ale lekarz powiedział zeto 3 tyg. zgadzało siez terminem z okresu a z usg byłoby 1,5 miesiąca a druga 9 dni po terminieale wody były już zielone a oni dawali mi 2-3 tyg. jeszcze

Czy jest na sali lekarz

12 sty 2012 - 13:21:42

NO JA WIEM, ŻE CIĘZKO CO KOLWIEK OKREŚLIC PRZY TAK WIELU NIE WIADOMYCH ALE USG WYKAZAŁO 7/8 tydzień czy dzień zapłodnienia trzeba liczyć 2/3 tygodnie do tyłu ?

<moderacja> regulamin forum pkt 14



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-12 13:53 przez moderator.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Czy jest na sali lekarz

12 sty 2012 - 13:39:18

zawsze początek ciąży liczy się dwa tygodnie wcześniej do tyłu, od dnia spodziewanej miesiączki. Ja byłam u lekarza 2 tygodnie po poczęciu czyli w 4 tygodniu ciąży. A najlepsze, że też przenosiłam małego o tydzień i też mi wpisali i w książeczce i na wypisie, że urodzony w 39 tygodniu, tego już nie kumam. Z reszta na wypisie nawet napisali, że podawali mi oxytocynę, a wcale mi jej nie podawali więc mnie już nic nie zdziwi :D

Czy jest na sali lekarz

12 sty 2012 - 13:49:19

na USG to ja bym nie patrzyła wogóle bo to po wymiarach i wadze dziecka okreslaja termin itp. a kiedy mialaś ostatni raz miesiaczke date dokładna podaj ja wg miesiaczki mialam obliczone i wzór konspekt urodzilam w tym planowanym dniu ( dodam ze na usg przed samym porodem dziecko mialy ważyc 3400 a urodził sie z waga 4300 także mały niuans :) w tym momencie ciesze sie ze mialam cesarke )

Czy jest na sali lekarz

12 sty 2012 - 13:54:06

Cytat
martischa
zawsze początek ciąży liczy się dwa tygodnie wcześniej do tyłu, od dnia spodziewanej miesiączki. Ja byłam u lekarza 2 tygodnie po poczęciu czyli w 4 tygodniu ciąży. A najlepsze, że też przenosiłam małego o tydzień i też mi wpisali i w książeczce i na wypisie, że urodzony w 39 tygodniu, tego już nie kumam. Z reszta na wypisie nawet napisali, że podawali mi oxytocynę, a wcale mi jej nie podawali więc mnie już nic nie zdziwi :D

Czyli jak mi powiedział 7/8 tydzień to zapołodnienie było 5/6 tygodni od tego momentu gdy mi to powiedział czyli pod koniec marca ?
Cytat
urwisek85
na USG to ja bym nie patrzyła wogóle bo to po wymiarach i wadze dziecka okreslaja termin itp. a kiedy mialaś ostatni raz miesiaczke date dokładna podaj ja wg miesiaczki mialam obliczone i wzór konspekt urodzilam w tym planowanym dniu ( dodam ze na usg przed samym porodem dziecko mialy ważyc 3400 a urodził sie z waga 4300 także mały niuans :) w tym momencie ciesze sie ze mialam cesarke )

to jest tak, że ja kiedyś przed ciążą nie przywiązywałam wagi do miesiączki,dlatego nie pamiętam, dokładnie, wiem , że w marcu napewno jej nie miałam. w lutym miałam i w kwietniu 10 tez miałam. to było nie planowane, podobno jak sie zrobi usg do 10 tygodnia to można najlepiej co kolwiek określić, mój syn urodził sie 4550 i miałam poród naturalny i wszystko bez problemu ;)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-12 13:59 przez paulancia.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Czy jest na sali lekarz

12 sty 2012 - 16:29:54

Cytat
paulancia

Czyli jak mi powiedział 7/8 tydzień to zapołodnienie było 5/6 tygodni od tego momentu gdy mi to powiedział czyli pod koniec marca ?

tak, właśnie tak :)

zweryfikowana
Posty: 1.568
Ostrzeżenia: 1/5

Czy jest na sali lekarz

12 sty 2012 - 17:07:35

A ja tam nie przywiązywałam do tego uwagi.

Czy jest na sali lekarz

12 sty 2012 - 19:30:08

Cytat
syreczka
A ja tam nie przywiązywałam do tego uwagi.

ja sie cieszę, że syn jest zdrowy i wszystko jest wporządku, ale nurtują Mnie te pytania z ciekawości ;)
Cytat
martischa
Cytat
paulancia

Czyli jak mi powiedział 7/8 tydzień to zapołodnienie było 5/6 tygodni od tego momentu gdy mi to powiedział czyli pod koniec marca ?

tak, właśnie tak :)

dziwne, że liczą ciąże jeszcze przed zapłodnieniem ?
bo skoro lekarz powiedział 7/8 tydzień to zapołodnienie powinno byc 2 tygodnie wczesniej, czyli 9/10 tygodni temu ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-01-12 19:44 przez paulancia.

Czy jest na sali lekarz

12 sty 2012 - 20:37:47

Ja tylko skumałam, że dziecko ma rok a nie dwa lata, chyba, że masz dwójkę:)

Czy jest na sali lekarz

12 sty 2012 - 22:26:59

a mnie sie wydaje ze szukasz ,tzn chcesz wytypować "biologicznego" ojca :)
bo jak dla mnie ten wątek nie ma innego sensu ,bo po co komu wiedziec kiedy doszło do zapłodnienia 2 a nawet prawie 3lata po fakcie?
tak tylko z mojego punktu widzenia ,i oczywiscie nie mam nic przeciwko twojemu gdybaniu:)
Powodzenia

Czy jest na sali lekarz

13 sty 2012 - 00:00:33

Nurtują cię z ciekawości :? no to proponuje zrobic testy DNA

Czy jest na sali lekarz

13 sty 2012 - 16:52:42

Jesli bym szukała ojca biologicznego to bym zrobiła to wczesniej, i pisała na forum 2 lata temu, jestem po ślubie i jestem wierząca, dlatego nie wpakowałabym sie w coś takiego. No ale nie powiem domysły dobre. Faktycznie nie jest to ważne ale chciałabym wiedziec jak to wygląda bo tu termin na 23 listopada, w ksiązeczce 39 tydzien porodu, a syn urodził sie 14 grudnia tydzień po terminie.
To tyle ;)

następna dyskusja:

WSTRZĄSAJĄCY FILM...