Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

tanie ciasta przepisy

18.01 o 12:29

Maść na blizny?

23.10 o 13:27

Espumisan opinie

7.05 o 22:15

calominal opinie

30.01 o 21:06

Hybrydy SEMILAC opinie

7.04 o 12:10

Aktywne użytkowniczki

Świąteczne porządki-pomóżcie?

09 gru 2011 - 17:05:16

Na co można sobie pozwolić?chyba przesadzam,ale bije sie z myślami. Jestem w 11tc, zbliżaja sie śwęta, a ja sie zastanawiam czy porządki sa ok w moim stanie? Np dziś wrzuciłam pranie do pralki, potem umyłam jedną szafkę w środku i kosz na smieci, a nastepnie spędziłąm kilka godzin na porządkowaniu szafki z dokumentami i książkami i kosmetykami, czy takie porzadki nie szkodzą? Na co sobie moge pozwolić?

Świąteczne porządki-pomóżcie?

09 gru 2011 - 17:11:03

Kochana,ciąża to nie choroba:)Możesz wykonywać wszystkie lekkie czynności,typu ścieranie kurzów,sprzątanie w szafkach,prasowanie itp.Nie powinnaś nic dźwigać i lepiej nie wykonywać czynności wymagających wejścia na drabinę czy nawet krzesło.Chyba,że miałaś jakieś problemy z poprzednią ciążą (o ile była) lub poroniłaś.Wtedy najlepiej zapytać swojego ginekologa.

Świąteczne porządki-pomóżcie?

09 gru 2011 - 17:17:34

Jeżeli jesteś zdrowa i nie masz za sobą poronień, to sprzątaj. Oczywiście kanap nie przestawiaj:)

Świąteczne porządki-pomóżcie?

09 gru 2011 - 17:21:13

Dziewczyny, moja pierwsza ciąża, i nie wiem czemu mam takie paranoje ;( Źle mi z tym , bo wszystkim zadręczma swoimi paranojami, nie chcę leżeć cały dzień jak święta krowa i nic nie robić,a z drugiej strony , robie coś a potem paranoje mnie dopadają czy nie poronie ;(

zweryfikowana
Moderator
Posty: 15.658

Świąteczne porządki-pomóżcie?

09 gru 2011 - 17:27:02

nie bądź panikarą bo takie ciężarne są nie do zniesienia :) Wiem co mówię bo moja znajoma jest w ciąży i sprawia wrażenie obłożnie chorej, wszyscy koło niej latają ale jak ma w nocy do lodówki wstać to ma siły hehe. Także nic się nie bój. No ale w sumie Twoja pierwsza ciąża to masz prawo się bać :) Jeżeli nie masz ciąży zagrożonej to możesz robić wszystko. No oczywiście nie mówię tu o remontach, przemeblowywaniach czy coś w tym stylu. Jeżeli będziesz coś robić i poczujesz się źle to odpocznij i tyle :)
i pamiętaj, że stres też szkodzi maluchowi, a on odczuwa Twoje paranoje więc zrelaksuj się i nie myśl o złych rzeczach :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-12-09 17:28 przez martischa.

Świąteczne porządki-pomóżcie?

09 gru 2011 - 17:28:18

Jak się boisz to nic nie rób. Przecież pod brudem jest czysto :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Świąteczne porządki-pomóżcie?

09 gru 2011 - 18:11:17

Ja pamiętam że lekarz zabronił mi odkurzania i noszenia zakupów, oczywiście w czasie kiedy nie musiałam leżeć, ponieważ ciąża od początku do końca była zagrożona, ale porządkowanie szuflad i wycieranie kurzów nie jest męczącą pracą, więc spokojnie. Uważaj tylko na detergenty i jak dziewczyny pisały nie skacz po drabinach

Świąteczne porządki-pomóżcie?

09 gru 2011 - 18:28:49

I pomyśł sobie, że brak ruchu może zaszkodzic dziecku. Spacery w ciąży i ogólnie lekki wysiłek fizyczny jest zalecany.

Świąteczne porządki-pomóżcie?

09 gru 2011 - 20:27:14

sprzątaj, byle w miarę rozsądnie, chyba na bieżąco też sprzątasz i nie musisz do świąt zrobić rewolucji;) nie wiem, co to za schiza z tym sprzątaniem, do mnie teściowa, jak byłam w ósmym miesiącu ciąży, chciała przed Wielkanocą przyjechać okna myć;o

Świąteczne porządki-pomóżcie?

09 gru 2011 - 20:42:50

Tak jak poprzedniczki pisaly ciaza to nie choroba ja do 5 miesiaca ciazy pracowalam jako pokojówka dźwigalam sterty prania ścielilam lozka mylam lazienki i praca byla bardzo ciezka fizycznie bo czasem miala do zrobienia 60 łóżek pietrowych i to rozlozonych po trzech pietrach bez windy i od 10 dni jestem szczęsliwa mama ślicznej zdrowej córeczki a cala ciaza przebiegala bez żadnych komplikacji :) Tsk że możesz sprzatac dowoli jesli tylko nie masz jakis specjalnych zalecen od lekarza

Świąteczne porządki-pomóżcie?

09 gru 2011 - 21:10:21

Ahh, to chodzi o to,że to moja pierwsza ciąża, chciałabym bardzo żeby było wszystko ok,a naczytałam sie na forach o poronieniach ,szczególnie w pierwszych 12 tyg, dlatego sie obawiam, nie chce po prostu,żeby jak coś sie stanie złego,żeby to była moja wina. Oczywiście,że nie tyram jak wół, tzn przed ciążą jako,że jestem żywą osobą zawsze robiłam wszystko w tym porządki na pełnych obrotach. Teraz jak jestem w ciązy, oczywiście nie myje okien ani nie wieszam firanek ani tez nie szoruje podłóg, tylko,że cięzko też tak siedzieć w domu i nic nie robić i po prostu jak sie za coś zabieram to czasami zapominam ,że ejstem w ciąży i potem sie zastanawiam i analizuje czy aby nie za szybko coś robiłam, czy aby nie za mało przerw, taka chyba paranoja, jak np dzis po zmywaniu naczyń od razu zaczęłam rozwieszać pranie (pojedyńczo nosiłam ubrania żeby nie dźwigać),a potem zaczęłam myć kosz na śmieci i szafke w środku,a następnie porządkować dokumenty i książki w kolejnej szafce, potem sie naczytam w necie i boje się,że może przesadzam jak na 11tc, że może nie powinnam tak robić, bo przy zmywaniu szafki musiałam się poczylać itp.dlatego pytam doswiadczone osoby po ciąży, co jest w normie a co przesadą przy porządkach domowych?

Świąteczne porządki-pomóżcie?

09 gru 2011 - 21:41:10

Ja w ciazy robilam wszystko doslownie wszystko :) ale to napewni tez przez to ze znosilam ciaze bardzo bardzo dobrze :) jak bylam w 6 miesiacu ciazy to wlasnie z mezem remontowalismy lazienke, wiec ja we wszystkiem pomagalam, nawet plytki kleilam, czyscilam fugi no wszystko jak zdrowa kobieta, a jak bylam tydzien przed porodem to pastowalam podlogi i przygotowywalam dom na przyjscie OLiwii:) wiec mysle ze to indywidualna sprawa kazdej kobiety, zalezy jak sie czujesz jak dobrze to rob to co robilas przed ciaza bo to jest wskazane, takie jest moje zdanie, pozdrawiam :)

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Świąteczne porządki-pomóżcie?

09 gru 2011 - 22:19:47

z innej beczki i czepiając się szczegółów, tytuł "Świąteczne porządki- pomóżcie" :) mi też pomóżcie, bo dopiero zaczynam i z moim Ysiem pomocnisiem sama mogę się nie wyrobić ;p;p

Świąteczne porządki-pomóżcie?

27 mar 2012 - 13:22:21

jeżeli ciąża nie jest zagrożona to możesz robić prawie wszystko.. odpuść sobie może mycie okien, wieszanie firan i noszenie ciężkich rzeczy, ja pracowałam w ciąży do 6 miesiąca w centrum handlowym, gdzie byłam sama na całym dziale.. sprzątać też sprzątałam bardzo często, musisz się ruszać co byś nie przytyła 20 kg!! :) poza tym jak Ty się ruszasz to dziecko lubi takie kołysanie, nie możesz się przemęczać, ale nie możesz też ciągle nic nie robić i leżeć, bo to się odbije na Twoim zdrowiu :) ja codziennie spacerowałam, sprzątałam dzięki czemu nie przytyłam tak dużo i mogłam się normalnie poruszać w 9 miesiącu :) nie przejmuj się poronieniem, jeżeli miałoby się to stać to by się po prostu stało pewnie z innego powodu... , sprzątanie Ci nie zaszkodzi, podobno do 5kg można dźwigać :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-27 13:25 przez milena1988.

Świąteczne porządki-pomóżcie?

27 mar 2012 - 13:27:26

Cytat
angelo
I co? Teraz ponownie przerabiacie ten temat? U nas posprząta lokalna firma Woj&Mar. Dom jest na tyle duży, że mają mnóstwo roboty ;-) A my? Jajka trzeba przecież pomalować :D

Jaja to sobie dziewczyno robisz z nas.Pare dni temu pytalas jak za darmo zdobyc buty, bo budzet kuleje.

Zalll

http://szafiarenka.pl/7/5399427/jak-zdobyc-za-darmo-buty,1.html



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-03-27 13:30 przez MamaAntosi.

następna dyskusja:

zaginęło dziecko!!!