Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

CZY JESTEM W CIĄŻY? WĄTEK ZBIORCZY

12 cze 2012 - 07:47:23

Heh co do gina to niech cię zacznie być stać bo ciąża to jednak droga zabawa :/ (i nie piszę tu o wyprawce, a koszcie badań, USG, leków) A skoro odrzucasz wszystkie inne możliwości to pozostaje czekać do lipca i ewentualnie co tydzień robić test.

CZY JESTEM W CIĄŻY? WĄTEK ZBIORCZY

12 cze 2012 - 10:18:26

Na moje to są dwie kreseczki, powtórz test następnego dnia , ale z rana. Ja zrobiłam test jak byłam w 6 tygodniu i zrobilam go wieczorem ,bo nie mialam okresu mimo tego iż bolały mnie piersi i brzuch oraz krzyż tak jak zawsze przed okresem i myślałam , że okres się spóźnia. Wynik testu wyszedł negatywny więc znów czekałam tydzień i nadal nie było okresu zrobiłam test ponownie po tygodniu w południe wyszedł pozytywny następnego dnia zrobiłam kolejny i też wyszedł pozytywny. Okazało się już wtedy , że to 7 tydz. czyli w 6tyg. test nie wykrył ciąży , a może wykryc podobno po 6 dniach. Dodam jeszcze że w dniu gdy wypadały mi dni płodne miałam brązowe plamienia i nie wiem czy to przyczyna tego , że uwalniało się jajeczko czy może już dochodziło do za fasolkowania :)))) Pamiętajmy , że jajniki pracują na zmianę i nie zawsze mamy dni płodne. Dziś moja fasolka ma 12tyg. i mam nadzieje , że lekarz powie mi już czy to Majeczka czy Miłoszek :) Dziś mam wizytę :)))

CZY JESTEM W CIĄŻY? WĄTEK ZBIORCZY

12 cze 2012 - 13:41:48

Cytat
Deirdre
Heh co do gina to niech cię zacznie być stać bo ciąża to jednak droga zabawa :/ (i nie piszę tu o wyprawce, a koszcie badań, USG, leków) A skoro odrzucasz wszystkie inne możliwości to pozostaje czekać do lipca i ewentualnie co tydzień robić test.

O ile mi wiadomo, to kobieta w okresie ciąży i połogu ma ubezpieczenie z państwa i nie musi płacić za badania a co do leków to ciąża to nie choroba a witaminy nie są drogie. :)
Cytat
malgosia8404
Na moje to są dwie kreseczki, powtórz test następnego dnia , ale z rana. Ja zrobiłam test jak byłam w 6 tygodniu i zrobilam go wieczorem ,bo nie mialam okresu mimo tego iż bolały mnie piersi i brzuch oraz krzyż tak jak zawsze przed okresem i myślałam , że okres się spóźnia. Wynik testu wyszedł negatywny więc znów czekałam tydzień i nadal nie było okresu zrobiłam test ponownie po tygodniu w południe wyszedł pozytywny następnego dnia zrobiłam kolejny i też wyszedł pozytywny. Okazało się już wtedy , że to 7 tydz. czyli w 6tyg. test nie wykrył ciąży , a może wykryc podobno po 6 dniach. Dodam jeszcze że w dniu gdy wypadały mi dni płodne miałam brązowe plamienia i nie wiem czy to przyczyna tego , że uwalniało się jajeczko czy może już dochodziło do za fasolkowania :)))) Pamiętajmy , że jajniki pracują na zmianę i nie zawsze mamy dni płodne. Dziś moja fasolka ma 12tyg. i mam nadzieje , że lekarz powie mi już czy to Majeczka czy Miłoszek :) Dziś mam wizytę :)))

Mam nadzieję, że masz rację, że to ciąża :) Bardzo bym chciała ! :) Tak, jak pisałam, poczekam jeszcze może z tydzień i wtedy zrobię test :) Tak w okolicach 20 czerwca :) Ja nie miałam plamienia żadnego ale u każdej kobiety może to przebiegać inaczej :) Daj znać dzisiaj kochana, czy chłopczyk czy dziewuszka :) My też chcemy mieć Majkę :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2012-06-12 13:44 przez Dbam_o_siebie.

CZY JESTEM W CIĄŻY? WĄTEK ZBIORCZY

12 cze 2012 - 19:54:03

Cytat
Dbam_o_siebie
Cytat
Deirdre
Heh co do gina to niech cię zacznie być stać bo ciąża to jednak droga zabawa :/ (i nie piszę tu o wyprawce, a koszcie badań, USG, leków) A skoro odrzucasz wszystkie inne możliwości to pozostaje czekać do lipca i ewentualnie co tydzień robić test.

O ile mi wiadomo, to kobieta w okresie ciąży i połogu ma ubezpieczenie z państwa i nie musi płacić za badania a co do leków to ciąża to nie choroba a witaminy nie są drogie. :)
(...)
Hmmm, tylko że "na kasę" to masz 3 USG w trakcie ciąży + co miesiąc badanie moczu i krwi + cytologię na start.. a już taka toxo nie jest obowiązkowa, a zaleca się zrobić 2 razy (na początku i koło 30 tygodnia). Koszt jednego badania to (bagatelka) 70zł. Podobnie z badaniami na HIV, cytomegalię, różyczkę, USG 3D czy nawet podstawowymi prenatalnymi gdy nie jesteś w grupie ryzyka. Do tego dolicz szkołę rodzenia (dla pierworódki super sprawa, a nie każda jest darmowa).

A co do leków.. fakt, ciąża nie choroba, ale może się zdarzyć (jak mi) że na początek trzeba się wspomóc lekami. Taki głupi Duphaston na podtrzymanie z receptą 45zł za opakowanie (starcza na 2 tygodnie - ja brałam przez pierwsze 3 miesiące). Zastrzyki z żelaza (częsta dolegliwość przy ciąży) to też niemały koszt. A i "głupie witaminki" w zależności od marki od 30zł do 100zł za opakowanie.

CZY JESTEM W CIĄŻY? WĄTEK ZBIORCZY

12 cze 2012 - 20:41:54

Cytat
Deirdre
Cytat
Dbam_o_siebie
Cytat
Deirdre
Heh co do gina to niech cię zacznie być stać bo ciąża to jednak droga zabawa :/ (i nie piszę tu o wyprawce, a koszcie badań, USG, leków) A skoro odrzucasz wszystkie inne możliwości to pozostaje czekać do lipca i ewentualnie co tydzień robić test.

O ile mi wiadomo, to kobieta w okresie ciąży i połogu ma ubezpieczenie z państwa i nie musi płacić za badania a co do leków to ciąża to nie choroba a witaminy nie są drogie. :)
(...)
Hmmm, tylko że "na kasę" to masz 3 USG w trakcie ciąży + co miesiąc badanie moczu i krwi + cytologię na start.. a już taka toxo nie jest obowiązkowa, a zaleca się zrobić 2 razy (na początku i koło 30 tygodnia). Koszt jednego badania to (bagatelka) 70zł. Podobnie z badaniami na HIV, cytomegalię, różyczkę, USG 3D czy nawet podstawowymi prenatalnymi gdy nie jesteś w grupie ryzyka. Do tego dolicz szkołę rodzenia (dla pierworódki super sprawa, a nie każda jest darmowa).

A co do leków.. fakt, ciąża nie choroba, ale może się zdarzyć (jak mi) że na początek trzeba się wspomóc lekami. Taki głupi Duphaston na podtrzymanie z receptą 45zł za opakowanie (starcza na 2 tygodnie - ja brałam przez pierwsze 3 miesiące). Zastrzyki z żelaza (częsta dolegliwość przy ciąży) to też niemały koszt. A i "głupie witaminki" w zależności od marki od 30zł do 100zł za opakowanie.

Ok, Ok. Jak będę w ciąży to i pieniądze się znajdą, ja nie mówię, że nie. Chodziło mi bardziej o to, że nie mam "zbędnych" pieniędzy by iść do gina prywatnie teraz a nie móc poczekać 2 czy 3 tygodni na darmową wizytę :)

CZY JESTEM W CIĄŻY? WĄTEK ZBIORCZY

13 cze 2012 - 12:34:58

Cytat
Dbam_o_siebie
Cytat
Deirdre
Heh co do gina to niech cię zacznie być stać bo ciąża to jednak droga zabawa :/ (i nie piszę tu o wyprawce, a koszcie badań, USG, leków) A skoro odrzucasz wszystkie inne możliwości to pozostaje czekać do lipca i ewentualnie co tydzień robić test.

O ile mi wiadomo, to kobieta w okresie ciąży i połogu ma ubezpieczenie z państwa i nie musi płacić za badania a co do leków to ciąża to nie choroba a witaminy nie są drogie. :)
Cytat
malgosia8404
Na moje to są dwie kreseczki, powtórz test następnego dnia , ale z rana. Ja zrobiłam test jak byłam w 6 tygodniu i zrobilam go wieczorem ,bo nie mialam okresu mimo tego iż bolały mnie piersi i brzuch oraz krzyż tak jak zawsze przed okresem i myślałam , że okres się spóźnia. Wynik testu wyszedł negatywny więc znów czekałam tydzień i nadal nie było okresu zrobiłam test ponownie po tygodniu w południe wyszedł pozytywny następnego dnia zrobiłam kolejny i też wyszedł pozytywny. Okazało się już wtedy , że to 7 tydz. czyli w 6tyg. test nie wykrył ciąży , a może wykryc podobno po 6 dniach. Dodam jeszcze że w dniu gdy wypadały mi dni płodne miałam brązowe plamienia i nie wiem czy to przyczyna tego , że uwalniało się jajeczko czy może już dochodziło do za fasolkowania :)))) Pamiętajmy , że jajniki pracują na zmianę i nie zawsze mamy dni płodne. Dziś moja fasolka ma 12tyg. i mam nadzieje , że lekarz powie mi już czy to Majeczka czy Miłoszek :) Dziś mam wizytę :)))

Mam nadzieję, że masz rację, że to ciąża :) Bardzo bym chciała ! :) Tak, jak pisałam, poczekam jeszcze może z tydzień i wtedy zrobię test :) Tak w okolicach 20 czerwca :) Ja nie miałam plamienia żadnego ale u każdej kobiety może to przebiegać inaczej :) Daj znać dzisiaj kochana, czy chłopczyk czy dziewuszka :) My też chcemy mieć Majkę :)
:((( No i nie znamy płci:( dopiero za 8 tyg. czyli w 20 tyg. ...ale dziecko jest zdrowe i to najważniejsze :)))

CZY JESTEM W CIĄŻY? WĄTEK ZBIORCZY

17 cze 2012 - 17:12:51

Ostatni okres miałam 24 kwietnia. Postanowiliśmy z moim facetem zacząć starać się o dziecko. Stosunek był 25 maja, więc dość dawno. Do tej pory nie mam okresu, czyli już prawie 2 miesiące, niestety robiąc 2 testy (płytkowy - 5 czerwca i strumieniowy 15 czerwca, oba wyszły negatywne), czy możliwe by się myliły? Czy to za wcześnie, by wykazały ciążę? Podobno zapłodnienie może trwać do 2 tygodni, tylko czy to prawda. Mam swoje lata ale to moje pierwsze dziecko wiec nie orientuję się w tym wszystkim do końca. Poszłabym na badanie krwi, niestety w godzinach otwarcia laboratorium jestem w pracy i nie mogę się wyrwać a wizytę u lekarza mam dopiero na 2 lipca. Odchodze od zmysłów. Był ktoś w podobnej sytuacji? Czy możliwe że oba testy mogły się mylić? Proszę o odpowiedź, to dla mnie bardzo ważne.

CZY JESTEM W CIĄŻY? WĄTEK ZBIORCZY

17 cze 2012 - 18:17:36

Znam przypadek, gdzie 3 testy były negatywne a ciąża była:) Jednak wszystkie trzy były strumieniowe.

CZY JESTEM W CIĄŻY? WĄTEK ZBIORCZY

17 cze 2012 - 18:42:11

Cytat
Zuosnica
Znam przypadek, gdzie 3 testy były negatywne a ciąża była:) Jednak wszystkie trzy były strumieniowe.

Mam nadzieję, że u mnie to też ciąża. Ktoś jeszcze?

niezweryfikowana
Posty: 2.022
Ostrzeżenia: 2/5

CZY JESTEM W CIĄŻY? WĄTEK ZBIORCZY

18 cze 2012 - 19:11:01

U mnie dopiero 3test wykazał ciąże..Ostatnią miesiączkę miałam 26.02. a test pokazał 2kreski dwa miesiące później. Jednak u mnie było to spowodowane dość nieregularnymi i długmi cyklami.

CZY JESTEM W CIĄŻY? WĄTEK ZBIORCZY

19 cze 2012 - 08:58:10

Cześć dziewczyny. Ja mam takie pytanko odnośnie testów ciążowych, do tej pory korzystałam z testu płytkowego (pink test) a ostatnio widziałam go w wersji "długopisu", czyli tego testu strumieniowego. Czy któraś z Was korzystała z takich testów? Podrzuci ktoś jakąś opinię?

CZY JESTEM W CIĄŻY? WĄTEK ZBIORCZY

25 cze 2012 - 11:55:39

hej, chciałabym sie was poradzić bo tak czytam po forach i juz sama nie wiem co myśleć. okres mam nie regularny ale zawsze 5-6dniowy,ostatnio kochalam sie bez zabezpieczenia parę dni pod rząd, okresu dostałam ale trwal 2 dni i 2 dni takie male palmienia. jak myslicie czy to moze oznaczac ciaze????

CZY JESTEM W CIĄŻY? WĄTEK ZBIORCZY

21 lip 2012 - 10:47:08

Laski mam pytanie. Jak to jest na początku ciąży?
Powiem Wam tak: mam dziwne kłucia w podbrzuszu. jakby ktoś mi szpilkę wbijał i nasilił misie apetyt. Jem średnio co dwie godziny. Nie zastanowiło by mnie to gdyby nie fakt, że miałam dziwną miesiączkę. Cylke mam wyregulowane przez hormony, zawsze miałam 3 dni porządnego okresu i dwa tzw. śmieci razem ze skrzepami ze względu na to, że mam grube endometrium. W tym miesiącu dostałam dzień póxniej, bez bóli, miałam pierwszego dnia jedno plamienie bez skrzepów, drugiego góra trzy, trzeciego jedno. Wszystkie bez skrzepów. Zawsze muszę zmieniać podpaskę trzy razy dziennie minimum bo sie wylewa, w tym miesiącu przeszłabym spokojnie na jednej.
Jak wyglądają 'okresy' w ciąży ?
Co z tym kłuciem w podbrzuszu.
Mówię gdyby nie ten dziwny okres reszta by mnie nie zastanowiła.

CZY JESTEM W CIĄŻY? WĄTEK ZBIORCZY

21 lip 2012 - 11:10:04

Witaj masz rację możesz być w ciąży;)w pierwszym trymestrze właśnie tak jest jak piszesz, dziwne uczucie w podbrzuszu , nie ma się co zastanawiać kup sobie 2 testy ciążowe i do dzieła :):):)

CZY JESTEM W CIĄŻY? WĄTEK ZBIORCZY

21 lip 2012 - 11:12:16

Ja w ogóle nie miałam miesiączki w czasie ciąży (zarówno pierwszej jak i drugiej) i nie odczuwałam żadnego bólu ani kłucia:)

następna dyskusja:

Komunia a dziecko męża