Obecnie rozmawiamy o:

Studia online

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Witajcie dziewczyny mam 5 letniego synka który "uwielbia" wszystko co zobaczy w tv i takim sposobem staje sie posiadaczem całych kolekcji gormitów, bakuganów, ben tenów i innych okropnych stworów którymi bawi się przez tydzien a póżniej i tak wraca do starego misia był mój jak byłam mała a zabawki pakuje do skrzyni i zapomina ostatnio babcia sprezentowała małemu zestaw toró i samochodzików hot wheels kilka kompletów ;/ jeden dzień zabawy i do pudla i do szafy mówi że już wiecej się tym nie będzie bawił a jak popatrzyłam po cenach to jeden ok 100 kosztuje dostał chyba 5 kompletów na raz czy tylko mój maluch jest taki rozpieszczony? czy kupujecie dziecku takie drogie zabawki? ja sie musze zacząć ich pozbywać bo całą szafę zajmują ale szkoda mi wyrzucać na allegro ciężko co sprzedać znacie jakies inne strony do wystawienia zabawek?

Jak dla mnie to prowokacja.Alee, czy jak synek "uwielbia" zabawki z reklam, czy to od razu oznacza, ze musi je dostac?Chyba nie.No, ale to nie moja sprawa jak wychowujesz syna.I druga rzecz, ciezko sprzedac na all?jakas bzdura, jak zabawki drogie i w super stanie to dostaniesz za nim przynajmniej polowe ceny nowych.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

niestety wszystkie zabawki są takie drogie. W sytuacji kiedy dziecko ma taki sposób zabawy, aby sobie nie zagracać mieszkania radzę to co odrzuci do pudła sprzedawać i kupować wtedy następne, najlepiej używane. Albo chować z powrotem do oryginalnego pudełka i wynosić na strych na miesiąc. Po miesiącu zabawka jest znów nowa. My kupujemy też tylko oryginalne firmowe zabawki, ale często używane w idealnym lub bdb stanie. Moje dziecko bardzo dba o zabawki, więc jak się kończy nimi bawić to odsprzedajemy dalej w nienaruszonym stanie lub oddajemy dzieciakom znajomych. Ach no i gdzie sprzedawać? Wszędzie. Zabawki idą jak woda, nie tylko na all ale i od tego jest szafka lub nawet dział ogłoszeń w portalu Twojego miasta.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-12 10:57 przez alenka85.

Moja córcia dostaje zabawki tylko od świeta tzn gdy ma urodziny bądź pod choinkę, moze od czasu do czasu jakis niewielki drobiazg, strasznie mnie to drażni ze nie szanuje swoich zabawek. Jesli sa to zabawki firmowe i na topie to uwierz mi na allegro na pewno sprzedasz za jakieś konkretne pieniązki.

chwalisz się czy żalisz ?

no włanie już kilka razy prubowałam te zabawki sprzedać i nic mi sie nie udało mam nie duże mieszkanie w piwnicy wszystko upchane po sufit zawsze wystawiam nawet za mniej niż połowa wartosci, synka przyzwyczaiła do takiego zachowania babcia a ja nie mogę sobie z tym teraz poradzić bo mały mysli ze ja tez tak będę robiła jak przekonac babcie ze zle robi i psuje mi dziecko ? ;( jak to jej jedyny wnus i zadne rozmowy grozby i blagania nie pomogly do tej pory :( a mały coraz gorszy ;/ ja kupuje mu kolorowanki kredki jakies akcesoria plastyczne i książeczki i to wszystko ale babcia oszalała !!!

uważaj bo z rozpieszczonym dzieckiem są poważne problemy , z którwymi nie tylko pod kątem zabawek będziesz się borykać. Przekaż babci Aby nie kupowała tak drogich zabawek i na każde zawołanie wnuka bo niedługo będzie mu musiała kupić laptopa na urodziny a na komunię dom z ogródkiem ~~

nie rozumiem jednego? po co kupujesz ?
skoro bawi się przez chwilę zabawami później już ich nie chce a wydajesz jak piszesz masę kasy,
jeszcze się dziwisz że tak "długo" się nimi bawi, dla mnie jest zwyczajnie rozpieszczony i tak nauczony ze zaraz dostanie nową zabawkę:)
nie kupiłabym i tyle, pomyśl tylko co będzie później gdy będzie starszy, jego wymagania będą większe i droższe ale to już nie mój problem:)))
Moja córcia dostaje bardzo często zabawki i z okazji jak i bez i wolimy jej kupić droższe/firmowe ale bawi się nimi i dba o swoje zabawki, w salonie mamy plastikowe pudła z zabawkami i u małej w pokoju którymi rzadziej się bawi bo większą cześć czasu siedzimy na dole w salonie i co kilka miesięcy zwyczajnie w świecie wymieniamy te pudła z jej pokoju i te z salonu, reakcja małej...jak by dostała nowe zabawki:)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-12 11:11 przez palla28.

Wystarczy ze wystawisz dana zabawke z doklanym opisem i zdjeciami od 1zl na aukcji od razu zaczną sie ludzie o nia bic ja jak dawalam ceny kup teraz nic sie nie sprzedawalo jak wystawialam na aukcji to dostawalam wiecej pieniązkow niz chcialam na kup teraz :) ludzie lubia rywalizacje :D

jakoś ciężko mi uwierzyć że nie ma chętnych na takie zabawki

Cytat
CHRUPEK
jakoś ciężko mi uwierzyć że nie ma chętnych na takie zabawki

problemem jest chyba tez to ze zabawki sa nieadekwatne do wieku babcia kupuje zabawki dosc skomplikowane te hot weelsy to takie tory rozstawienie zestawu jest skomplikowane a pozniej 15 minut zabawy góra ;/ albo klocki lego dla 12 latków? cały pokuj małego jest zastawiony własnie lego i wszystkie zabawki stoja poukladane na polkach bo babcia nauczyła małego zeo ne są do kolekcjonowania i ciagle chce nowe bo kolekcjonuje ale sie nie bawi ;/ stoja na polkach jak ktos przyjdzie do nas to niepozwala dotykac bo to nie do zabawy :( boje się ze jak bedzie wiekszy to juz mu nie bede potrafila wytlumaczyc i chce jakos temu teraz zaradzic ale moja mama psuje cały mój wysilek jak mały cos juz zrozumie to wpada babcia i przynosi torbe zabawek :(

Justhinka, a świstak siedzi i zawija...

naruszenie regulaminu forum punkt 6.a " Odpowiedzi w wątkach muszą skupiać się na temacie, opiniach przedstawianych w trakcie dyskusji, a nie ocenie osób wypowiadających zdanie przeciwne. Pamiętaj, że Forum zostało stworzone, aby sobie nawzajem pomagać i plotkować, a nie kłócić się, obrażać, czy też naśmiewać się z czyichś problemów (niewiedzy). Sposób, w jaki odpowiadasz na Forum jest w pewnym sensie wizytówką Twojej osoby. Nie zniszcz więc swojego dobrego wizerunku u innych osób."[moderator]- moderator



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-10-12 11:31 przez moderator.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 946

Z babciami bywa ciężko :) U nas jest odwrotnie, babcia kupuje wnusiowi 2lata grzechotki, ubranka na 68, lub majtusie z falbankami :) dzięki Bogu sporadycznie:) Zabawki przebież sobie i te którymi będzie się bawił za kilka lat zostaw a resztę wystaw od 1zł i tyle. Zaprowadź też babcię do tej piwnicy i pokaż jej gdzie wnuczek ma jej zabawki może będzie zła ale pewni wyluzuje

a no włanie z tymi babcia tak to jest moja mama jest młoda i traktuje mojego synka jak swojego :P nie przyjmuje zadnych uwag bezposrednich hehe nie wspominajac juz o aluzjach jej wytłumaczeniem jest jak mnie stac to dlaczego mam nie kupowac ;/ eh jak bralam slub to mi mowila ze bede miec problemy z tesciowa hehe a tu sie nie lepsza okazala :P

justhinka dla mnie ta sytuacja jest jakaś "chora" przecież to twój synek, to Ty go wychowujesz i Ty powinnaś zareagować stanowczo widząc, że babcia kupuje takie zabawki. Jasno powiedzieć jej, że nie zgadzasz się na kupowanie tak drogich zabawek bez wyjątkowej okazji np. świąt. Nie uważam również , żeby tory Hot Weels i klocki Lego były nieodpowiednie dla 5 latka- mój synek ma właśnie 5 lat wiec wiem o czym mówię. Poza tym chciałabym zobaczyć foto tych "pełnych" półek i piwnicy załadowanej do sufitu zabawkami- po prostu moja wyobraźnia tego nie ogarnia :P

następna dyskusja:

NIEMOWLĘTA W SKLEPACH STOP NIE!!