Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Pobicie w szkole

04 kwi 2011 - 16:27:07

Cytat
TELLA79
wiem, wiem że nauczyciele też bywają okropni ale teraz przynajmniej nie mogą dzieci bić jak za naszych czasów:( linijką drewnianą po rękach np. moja córcia ma szczęście bo ma cudowną panią, którą w sumie sama dla niej wybrałam, jest bardzo zaangażowana w rozwój Zuzki zdarzyło, się że zachorowała i nie było jej 1 dzień to dzwoniła i pytała co z nią (pewnie dlatego, że za 2 dni szła na konkurs ale zawsze) no i rozwija talenty dzieci jak u któregoś widzi potencjał moja córcia zaliczyła już od września ze 20 konkursów:)
no właśnie ! Tacy nauczyciele się rzadko zdarzają ,moja środkowa córka miała fajną Panią ale to był jeden jedyny wyjątek ,teraz jest na wychowawczym z nią wszystko szło załatwić a swoją klasę kochała tak,że na koniec aż się popłakała ,ale to sa wyjątkowe sytuację ,cała reszta beznadziejna!

Pobicie w szkole

04 kwi 2011 - 16:31:56

Punkt drugi praw ucznia brzmi :
"2. Każdy uczeń ma prawo do nietykalności osobistej i poczucia
bezpieczeństwa. "
Każda szkoła ma swoje prawa i obowiązki ucznia.W bardzo wielu przypadkach jest tam mowa o nietykalności - lecz nie zawsze przestrzegana przez uczniów a tym bardziej dopilnowana przez nauczycieli. Jedyną wymówką nauczyciela jest to , że to tylko dzieci , i nic takiego się nie stało. Tak było również i w mojej miejscowości dopóki chłopczyk pchnięty przez drugiego chłopca padając uderzył głową w kamień i niestety po wielu wysiłkach lekarzy zmarł :( Cóż wytłumaczenie szkoły było jedno , ciągły konflikt pomiędzy tymi dwoma chłopcami i brak rozstrzygnięcia sporu . Po tej sytuacji szkoła bardziej pilnuje porządku co i tak nie daje pożądanych efektów.
Na moim własnym przykładzie wiem do czego zdolne są dzieci a mianowicie , podpalanie włosów dziewczynkom , popychanie co często kończy się gipsem , wyzywaniem , pluciem , niszczeniem ubrań . Moja córka nie tak dawno została uderzona w twarz przez koleżankę z klasy , która myślała , że zostanie bezkarna ale niestety jest narwaną mamusią i ja nie biję dzieci tym bardziej nie będzie tego robiła inna osoba. Poszłam prosto do dyrektorki , powiedziałam na czym polega sporawa i mimo mego zaskoczenia w tej samej chwili sprawa nabrała rygor szybkiego jej załatwienia . Dyrektorka zachowała się bardzo dobrze , sprawa została skierowana do pedagoga , wychowawczyni . Wychowawczyni mojej córki nie była szczęśliwa z tego powodu , że poszłam do dyrekcji i wiecie co moja córka usłyszała na drugi dzień od swojej wychowawczyni ? - " Niech na drugi raz Twoja mamuśka nie biegnie z błahostką do dyrektora , tylko przyjdzie do mnie "

23. Każdy uczeń ma prawo znać drogę odwoławczą w razie łamania jego
praw.

Bardzo dobrze napisane , lecz mało które dziecko wie co to znaczy i do kogo ma się zgłosić.
Im mniej takich spraw widzi światło dzienne , tym bardziej bezkarne staja się dzieci , uprzykrzające życie w szkole .
My jako rodzice powinnyśmy zawsze informować co się dzieje , nie tylko wychowawcę , ale również dyrektora , pedagoga , a jak trzeba to i kuratorium i policję.

Pobicie w szkole

04 kwi 2011 - 16:32:30

Masakra....
Przed chwila byla u mnie ta matka z tym synem i z coreczka(ktora jest(byla) moja kolezanka.....
I na koncu rzucila ze ze mna niemozna sie dogadac i teraz ona zglosi sprawe na policje bo moj syn rozbil mu telefon!!!!
Chyba osiwieje!!!!

zweryfikowana
Moderator
Posty: 801

Pobicie w szkole

04 kwi 2011 - 16:37:07

Niech zgłasza, nie przejmuj się. Nawet jeśli to prawda, nie jest to powód żeby kogoś bić.

Pobicie w szkole

04 kwi 2011 - 16:41:41

Ona chyba tym sposobem chce wyludzic odemnie pieniadze chyba....
Juz sama niewiem.....
To dlaczego jej syn nie zglosil tego w szkole ze on mu rozbil tylko sobie wspomnial jak byla u nich policja!!!

Pobicie w szkole

04 kwi 2011 - 16:42:46

A może spróbuj pisemnie zgłosić dyrekcji, weź potwierdzenie od nich,że złożyłaś takie pismo i jak coś się powtórzy, to idź z tym do kuratorium, że dyrekcja mimo zgłoszeń takich spraw nic nie zrobiła.. Druga sprawa, może skoro te dzieci takie agresywne znaleźć im miejsce w 'lepszym' dla nich miejscu?

Pobicie w szkole

04 kwi 2011 - 16:43:04

Cytat
kaplenz
Niech zgłasza, nie przejmuj się. Nawet jeśli to prawda, nie jest to powód żeby kogoś bić.

Żaden powód nie jest dobry , aby bić innego człowieka , ale nie każda mama wytłumaczyła to swojemu dziecku .

Niech idzie , sama na siebie i na swoje dziecko doniesie a Ty się nie martw .

Pobicie w szkole

04 kwi 2011 - 16:52:23

ja BYM POSZLA NA POLICJE.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 801

Pobicie w szkole

04 kwi 2011 - 17:12:58

Cytat
aliszonek37
Cytat
kaplenz
Niech zgłasza, nie przejmuj się. Nawet jeśli to prawda, nie jest to powód żeby kogoś bić.

Żaden powód nie jest dobry , aby bić innego człowieka , ale nie każda mama wytłumaczyła to swojemu dziecku .

Niech idzie , sama na siebie i na swoje dziecko doniesie a Ty się nie martw .

No, powiedzmy jedyny powód żeby kogoś uderzyć to samoobrona, a o tym nie było tu mowy. Oczywiście uważam tak jak Ty, ale tu odniosłam się ściśle do tej sytuacji.

Cytat
marta_fr
Ona chyba tym sposobem chce wyludzic odemnie pieniadze chyba....
Juz sama niewiem.....
To dlaczego jej syn nie zglosil tego w szkole ze on mu rozbil tylko sobie wspomnial jak byla u nich policja!!!

Tym bardziej bym powiedziała, że może, a wręcz powinna to zgłosić. Jeśli policja zajmie się ustalaniem tych faktów, to najwyżej Twój syn będzie odpowiadał za zniszczenie telefonu a nie za pobicie, tzn właściwie on nie będzie odpowiadał (jak twierdzi policja).
Nie dawaj sobą manipulować. Myślę, że porozmawiaj szczerze z synem, jeśli narozrabiał to mu to jasno powiedz i jednocześnie broń go przed atakiem "drugiej strony".

Pobicie w szkole

04 kwi 2011 - 17:20:10

On twierdzi ze zadnego telefonu nie zniszczyl!!!
Ja jutro jeszcze pojade do szkoly do dyrektorki ze szkoly....

zweryfikowana
Moderator
Posty: 801

Pobicie w szkole

04 kwi 2011 - 17:24:58

Słusznie, tak jak dziewczyny pisały, dyrekcja powinna o tym wiedzieć i powinna zareagować.

Pobicie w szkole

04 kwi 2011 - 18:16:08

Co jest teraz z tymi dzieciakami?!

zweryfikowana
Posty: 1.443
Ostrzeżenia: 1/5

Pobicie w szkole

04 kwi 2011 - 19:19:06

Sprawę zgłoś do dyrekcji/Szkoła powinna zareagować. W szkole moich dzieci tak jest,że wychowawczyni reaguje nawet ,gdy sprawa jest na pozór błaha. Są też takie sytuacje ,ze dzieci dokuczają innym i wtedy dzieciaki nie wytrzymują. Chłopak w szkole dokuczał innemu,że tamten jest biedny i nie ma markowych ciuchów, że jego matka jest taka i taka. Zrobił z niego pośmiewisko przed cała klasą.Chłopak nie wytrzymał i z bratem zaczekał przed szkołą.Na szczęście tamten zwiał. Prawda leży gdzieś po środku.Wiem,że to nie jest rozwiązanie,ale tak dzieci sobie próbują radzić, skoro dorośli nie reaguja, albo problemu nie widzą.

Pobicie w szkole

04 kwi 2011 - 19:42:32

Takie sprawy zgłasza się na policję, niestety to nie jest wina szkoły , ze jest bezradna tylko przepisów nałożonych na szkołę a raczej ograniczjacych działanie dyrekcji i rady pedagogicznej. nawet nie wieci eile nauczyciele maja problemów z uczniami bijacymi się i żle odnoszacymi się do nauczycieli. I nic nie moga zrobic. Kiedys to się dało po glowie dziennikiem czy pożądnie wrzasnęło. teraz nawet krzyknąc nie mozna bo afera. I co ma zrobic nauczyciel. A wiecie jak trudno jest teraz relegowac ze szkoły/ bez dowodów takich jak np zgłoszenia na policję wogóle nie da sie nic zrobic. bandycki kraj-bandyckie obyczaje.

Pobicie w szkole

05 kwi 2011 - 08:37:32

Właśnie wróciłam ze szkoły...
Porażka....
Pani dyrektor nie miała dla mnie czasu bo w szkole maja egzamin!!!!
Kazała mi przyjść jutro!!!
I

następna dyskusja:

Narodowy Spis Powszechny 2011 przez Internet