Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Same wątpliwości :(

12 mar 2011 - 11:21:07

Witajcie,
moja historia jest taka- 6 lat brałam tabletki antykoncepcyjne, jednak postanowiłam je odstawić, oczywiście po konsultacji z moim ginekologiem. W trakcie tych 7 dni przerwy, współżyłam ze swoim facetem (kilka razy, jednak w ciągu jednego dnia), oczywiście bez zabezpieczenia. Jednak po tej przerwie nie rozpoczęłam już kolejnego opakowania tabletek... słyszałam że wtedy jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże, ponieważ ochrona w ciągu tej przerwy jest zachowana tylko wtedy kiedy rozpocznie się w terminie kolejne opakowanie... a poza tym tabtelki stosuje się również jako lek na bezpłodność i po ich odstawieniu niby zajście w ciąże jest bardziej prawdopodobne? dostałam normalnie krwawienie z odstawienia (jednak to o niczym nie świadczy bo to nie okres), a potem dostałam okres z tygodniowym opóźnieniem, tylko że był on jakiś krótki i słabiutki, zdzwiłam się bo ja zawsze chodziłam 'zalana' własną krwią :) teraz 3 tygodnie mijaja a ja nie mam kolejnego okresu... brzuch często pobolewa jak na okres, ale nic, kompletnie nic, przestaje boleć i znów ta sama historia!! zrobiłam więc 2 testy ciązowe i wyszły negatywnie (jeśli byłabym w ciązy to byłby jakoś 2 miesiąc!!). Mierzyłam temperature ciała 37 stopni, temperature w pochwie- 37,5, jednak podwyższa się też na okres, al go nie ma. Na początku po odstawieniu tabletek, po jakichś 2-3 tygodniach (czyli również i po stosunku) strasznie bolały mnie piersi, było mi niedobrze, ale to cały dzień i to w moje własne urodziny i do tego stopnia się źle czułam, że nawet kawałka własnego tortu nie zjadłam, szybko się męczyłam, nawet jak suszyłam włosy i miałam za długo rękę w górze to tak mi serce zaczynało walić, jakbym 100km przebiegła!! jednak to by było chyba za wcześnie na objawy ciązy, a predzej to skutek odstawienia tabletek? tak mi sie wydaje. Nie mniej jednak okresu nie ma, a chyba po odstawieniu tabletek im dalej tym bardziej powinny być regularne okresy a nie na odwrót? 3 tygdnie i nic... proszę o Waszę opinie,
z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie.

Same wątpliwości :(

12 mar 2011 - 11:35:29

Idz do ginekologa.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-12 14:48 przez calineczka0109.

Same wątpliwości :(

12 mar 2011 - 11:46:25

może nie forum ginekologiczne, ale forum dla kobiet które były, są lub planują być w ciąży i mają większą wiedzę na ten temat ode mnie.

Same wątpliwości :(

12 mar 2011 - 11:50:45

Niestety po tak długiej terapii hormonalnej organizm przeżywa teraz rewolucję - potrzeba czasu aby gospodarka hormonalna ustabilizowała się teraz jest zupełnie rozregulowana- ból piersi, nieregularne miesiączki i ti wszystko co opisałaś są zupełnie normalne w takiej sytuacji. Tak jak niektóre kobiety bardzo źle znoszą antykoncepcję hormonalną tak niektóre źle znoszą jej odstawienie - po tak długim czasie - jakby nie było jest to ingerencja w naturalny rytm pracy naszego organizmu.
Ja też brałam tak długo tabletki i nie miałam dużych kłopotów przez odstawienie tylko zawroty głowy, bolesne miesiączki , ale odczuwałam zmiany - szczególnie psychicznie - rozdrażnienie , niepokój itd. A co do płodności po odstawieniu to też prawda że wzrasta ale powinno się poczekać z ciążą przynajmniej jeden cykl - żeby organizm zdążył się wyregulować.
Dla pewności poszłabym do lekarza żeby wykluczyć ciążę przez badanie usg. Chociaż terapia hormonalna nie powinna zakłócić wyników testów - może zrób jeszcze jeden. Pozdrawiam

Same wątpliwości :(

12 mar 2011 - 12:40:07

To raczej skutki odstawienia hormonów. 6 lat to dla organizmu duże obciążenie. Daj mu odpocząć i wyregulować się. Po tabletkach właśnie częściej są cykle nieregularne..

Same wątpliwości :(

12 mar 2011 - 13:44:10

Kazdy oragnizm jest inny.Ja po odstawieniu tabsow mialam cykle regularne jak w zegarku

zweryfikowana
Posty: 26
Ostrzeżenia: 1/5

Same wątpliwości :(

12 mar 2011 - 14:20:39

smykalkafifalka a czy orientujesz się w mierzeniu temp prowadzeniu kalendarzyka itp? Bo tak piszesz o tej temperaturze i sama siebie wprowadzasz w błąd. Temperatura przed @ spada a nie rośnie, to po , po 2 jeżeli prowadziłabyś takowy kalendarzyk mogłabyś zaobserwować, czy ewentualnie cykl który jest po anty jest cyklem z owulacją. Wpisz w google 28dni tam Ci stronka wyskoczy o NPR i o tych kalendarzykach, takie sprawdzanie raz na jakiś czas mija się z celem i nie daje nic ...

Po za tym organizm kobiety bywa przewrotny, niektóre kobiety tak jak tu elwira napisała po hormonach szybko wróciły do regularnych cyklów itp, są też takie co po tabletkach anty mają totalną rewolucje w hormonach i długo dochodzą do takiego "spokoju hormonów". Więc nie nam tu oceniać jak jest w Twoim organizmie ale z tym musisz zgłosić się do ginekologa, dobrego tak by na spokojn8ie wszystko wytłumaczył, odpowiedział na Twoje pytania i wątpliwości. Możesz zrobić sobie test ciążowy z moczu choć 100% pewność daje wynik z krwi w laboratorium- beta HCG.

I nie bądźmy uszczypliwi i wredni. Dziewczyna pyta i tyle.

następna dyskusja:

Planowane cesarskie cięcie