Obecnie rozmawiamy o:

Gastroskopia

gorący temat

zalety diety pudełkowej

13 minut temu

skuteczna dieta

34 minut temu

informacje o żywieniu

52 minut temu

produkty do domu online

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

cukier w ciąży

01 mar 2011 - 12:37:49

Witam,moja kolezanka jestw ciazy i potrzebuje Waszej porady, piszcie prosze jesli mialayscie podobny problem!!

" jestem w 21 tygodniu ciąży. W tym okresie miałam 2 razy badany poziom cukru , który wynosił 92 mg% = 5,1 mmol. Moja doktor prowadząca powiedziała, ze jest trochę za wysoki. A biorąc pod uwagę, że wcześniej tj. z 3 lata temu skończyłam leczenie niedoczynności tarczycy to tez może być powiązane z poziomem cukru. I powiedziała mi, żebym jeszcze raz zrobiła badania hormonów tarczycy, (pierwszy raz robiłam na początku ciąży i konsultowałam z endykronologiem, który stwierdził, że wszystko jest w porządku i zalecił tylko branie przez całą ciążę jodu)więc niewiem czemu drugi raz mam to robićL i zaleciła badanie cukru po obciążeniu glukozą i jeżeli wynik wyjdzie dalej wysoki to będę musiała zgłosić się do szpitala, gdzie zrobią mi tzw. „krzywą cukru”, czy któraś z Was miała coś takiego robione bądź słyszała co to jest ? Trochę jestem zdziwiona czemu pani doktor tak na to zwraca uwagę skoro poziom cukru, z tego co czytałam na necie jest w normie, nie przekracza 105 mg%."

cukier w ciąży

01 mar 2011 - 12:45:50

Jeśli badanie było na czczo to cukier jest zaniżony. Dziwi mnie jednak, że od razu nie było robione badanie z glukozą. W ciąży jest ono dużo bardziej wiarygodne.

cukier w ciąży

01 mar 2011 - 12:57:19

ja zanim zaszłam w ciąże już miałam problemy z cukrem. Normy wedle mojego szpitala to na czczo do 95, godzinę po posiłku do 140

ogólnie co szpital lub przychodnia to inne wytyczne - u ginekologa prowadzącego ciąże norma skoczyła mi do 150 ;)


ważne aby ich nie przekraczać bo to przybliża do cukrzycy :(


dodam że zanim zmieniłam dietę i przeszłam na leki ( obecnie odstawione już ) to mój cukier mocno przekraczał podane normy ( badania : obciążenie 75 oraz krzywa cukrzycowa )

cukier w ciąży

01 mar 2011 - 13:05:08

Krzywa cukrowa to badanie krwi, które wykonuje się po wypiciu glukozy rozpuszczonej w wodzie. Pobierają krew na czczo i później co godzinę. Ja miałam robioną dwupunktową czyli krew pobierana po godzinie i po dwóch godzinach od spożycia tego niezwykle smacznego napoju:/

cukier w ciąży

01 mar 2011 - 13:07:41

u mnie krzywą robili dodatkowo po złych wynikach normalnych z obciążenia ( nie wiem może to co innego było ale lekarz tak to określił )

wyszedł mi wtedy stan przedcukrzycowy


spaula - ogólnie to obciążenie wykonuje się chyba do 28 tyg ( albo jakoś tak ), ja mam obecnie zlecone i będzie tak przypadało na 24/25 tydzień. Jest to standardowe badanie ( chociaż dla mnie zbędne ale lekarzowi nie da sie przetłumaczyć ze po co mam badać skoro mam stwierdzone problemy i mierze cukier codziennie... )



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-01 13:16 przez bajeczny_ciuszek.

cukier w ciąży

01 mar 2011 - 13:17:38

ja miałam cukier w normie, a lekarz i tak zalecił mi zrobienie tej krzywej cukrzycowej. od razu miała 75 gram glukozy na czczo i krew przed wypiciem tej słodkości i potem po wypiciu co godzinę (2 razy). siedziałam w przychodni bo nie można chodzić

cukier w ciąży

01 mar 2011 - 14:05:04

Też miałam robiony cukier w 35tyg, ze względu na złe wyniki badań miałam bardzo podwyższone ciała ketonowe ponad 150,0mg/dl i było podejrzenie że może cukier skoczył. No i niestety tak wyszło..
Na czczo miałam 104mg/dl, godzinę po wypiciu 75mg glukozy skoczyło mi na 204mg/dl, a po dwóch 140mg/dl
Lekarz powiedział zero cukru i to wszystko.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-03-01 14:05 przez Aniuta26.

cukier w ciąży

01 mar 2011 - 14:23:37

to dziwne że nie dał diety żadnej :/

cukier jest w tylu rzeczach obecnie że czasem nawet byśmy się nie spodziewali.

cukier w ciąży

01 mar 2011 - 14:37:09

badanie cukru polega najpierw na pobraniu krwi do badania na czczo,a potem wypija się szklanicę glukozy rozpuszczonej w wodzie (brrr...ohyda taka słodka!) i po pół godziny bada się ponownie poziom cukru (czyli jak organizm radzi sobie z przetwarzaniem glukozy,bo na czczo moze wyjść OK,a potem wychodzi za wysoki,tak jak u mnie..).W czasie tej pół godziny trzeba siedzieć na pupie i czekać bo chodzenie niewskazane (można spaść z krzesełka tak spac sie chce...). Podpowiem może że jak kogos mdli na samą myśl o słodkim to do tej mieszanki można dodać sobie soku z połówki cytryny-smakuje lepiej a nie wpływa na wynik badania...po prostu jest mniej niedobrze ;)

cukier w ciąży

01 mar 2011 - 14:39:11

Cytat
SPAULA
Witam,moja kolezanka jestw ciazy i potrzebuje Waszej porady, piszcie prosze jesli mialayscie podobny problem!!

" jestem w 21 tygodniu ciąży. W tym okresie miałam 2 razy badany poziom cukru , który wynosił 92 mg% = 5,1 mmol. Moja doktor prowadząca powiedziała, ze jest trochę za wysoki. A biorąc pod uwagę, że wcześniej tj. z 3 lata temu skończyłam leczenie niedoczynności tarczycy to tez może być powiązane z poziomem cukru. I powiedziała mi, żebym jeszcze raz zrobiła badania hormonów tarczycy, (pierwszy raz robiłam na początku ciąży i konsultowałam z endykronologiem, który stwierdził, że wszystko jest w porządku i zalecił tylko branie przez całą ciążę jodu)więc niewiem czemu drugi raz mam to robićL i zaleciła badanie cukru po obciążeniu glukozą i jeżeli wynik wyjdzie dalej wysoki to będę musiała zgłosić się do szpitala, gdzie zrobią mi tzw. „krzywą cukru”, czy któraś z Was miała coś takiego robione bądź słyszała co to jest ? Trochę jestem zdziwiona czemu pani doktor tak na to zwraca uwagę skoro poziom cukru, z tego co czytałam na necie jest w normie, nie przekracza 105 mg%."


ja mialam cukier w ciąży i to 156 po pierwszym badaniu a drugie badanie 132 tez musialam ograniczac cukier a ja nie jadłam wogóle słodyczy, na poczatku długo nie za wiele bo strasznie znosiłam ciąże i non stop wymiotowałam do końca. cukier nie tylko z cukru czy słodkiego, ogólnie z pokarmu sie wytwarza. dlatego takie duzego bobaska urodzilam 4300 kg i 58 cm

cukier w ciąży

01 mar 2011 - 14:40:45

Nawet się nie zdziwiłam że nic nie zalecił, tego pana nie można nazwać lekarzem z powołania, wszystko trzeba z niego wymuszać, nawet badania na cukier wymusiłam. A bardzo wysokim ciśnieniem nie kazał mi się przejmować, a było raz tak że skoczyło mi na 161/92.
Czekam aż urodzę i zmieniam lekarza, na koniec ciąży nie bardzo mi się opłacało,wyrywkowo chodziłam prywatnie, żeby mieć pewność, że wszystko jest ok, no i z każdymi wynikami zawsze byłam u internisty. Tam się czegoś dowiadywałam, bo mój gin nic nie mówił, wiecznie był niezadowolony.

cukier w ciąży

17 mar 2011 - 10:38:48

Aniuta26 nie ma co czekać do rozwiązania - lekarza należy zmienić jeśli jest patałachem. Ja w 1 ciąży zmieniłam na 3 msc przed porodem i dobrze bo nagle okazało się że mam mocno skróconą szyjkę i zagraża mi przedwczesny poród ( a poprzedni nawet nie powiedział że coś takiego wystąpiło.. )

cukier w ciąży

17 mar 2011 - 12:19:23

Ja robilam wczoraj krzywa cukrowa i mam do was takie pytanie,na czczo cukier wyszedł mi 99 mg/dl, a dwie godziny po wypiciu glukozy wyszedł 91mg/dl , i mam pytanie czy to dobrze?mi sie wydawalo ze po wypiciu glukozy powinien byc wiekszy, ale ja sie nie znam, prosze Was o rade

następna dyskusja:

DZIEWCZYNY POMÓŻCIE BŁAGAM