Obecnie rozmawiamy o:

sklep detailingowy

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zużycie wody

19 sty 2011 - 10:30:16

Z góry przepraszam jeśli watek źle umieszczam :)

Moja drogie Panie! Mam takie pytanie: ile wynosi u Was średnie zużycie wody? Głównie kieruję je do mam, które nie pracują poza domem albo ktoś inny spędza w domu dużo czasu. Wg rozporządzenia Ministra Infrastruktury średnie zużycie to 3m3/osobę/miesiąc, ale to jest średnia, a mnie interesuje właśnie zużycie w przypadku osób dużo czasu spędzających w domu. Wiadomo, że więcej zużywa rodzina w której mama z dzieckiem siedzą w domu, a tylko tata pracuje, niż np. 3 osoby dorosłe pracujące, które w domu tylko się myją, jedzą śniadanie i kolację.

Mam drobne wątpliwości odnośnie zużycia wody w mieszkaniu, które od pół roku wynajmuję. Mieszkam w Warszawie w bloku, wodę ogrzewam Junkersem. Z wynajmującą ustaliliśmy, że płacimy czynsz + rachunki za gaz i prąd, w umowie jest tylko to. Dodatkowo mówiła nam ona, że w czynszu który płaci ona spółdzielni jest już woda, ale dodatkowo jest w mieszkaniu licznik zimnej wody, więc jeśli przekroczymy tę zaliczkę która jest w czynszu to będziemy musieli dopłacić. Liczyliśmy się z koniecznością dopłaty np. 200 zł za pół roku, ale przedwczoraj zadzwoniła do nas właścicielka z informacją że mamy do zapłaty 800 złotych!!! Dla mnie to jest kwota z kosmosu. Nie znam jeszcze zużycia w m3 (zresztą to będzie trudne, bo wprowadzając się nie spisaliśmy stanu licznika, ale to inna kwestia).
W poprzednim mieszkaniu nic nie było w czynszu, płaciliśmy ok. 900 zł/pół roku za wodę zimną + podgrzanie ciepłej, za samą zimną wychodziło ok. 550-600 zł. WIem że stawki za m3 są różne... ale tam zużywaliśmy średnio 90 m3 przez pół roku, czyli ok. 15 m3 miesięcznie. Mi to zużycie wydaje się normalne, pralkę mamy dobrą, nic nam nie cieknie, wodę oszczędzamy. W tamtym mieszkaniu ciągle ktoś był (ja albo niemąż, a często oboje), bo córka nie chodziła jeszcze do żłobka. Teraz od września córka poszła do żłobka, jest tam średnio pół miesiąca, niemęża nie ma cały czas, ja od początku listopada pracuję w domu, więc w sumie w dzień jestem tylko ja - czyli powinniśmy zużyć mniej niż w tamtym mieszkaniu... Zastanawiam się czy mnie ktoś nie robi w bambuko i dlatego pytam Was ;) Nie mam jeszcze info ile m3 jest w czynszu, ale jeśli jest tak klasycznie (3m3/os., czyli 9m3) i stawka za m3 jest taka jak w tamtym mieszkaniu (7,6/m3) to wychodzi że zużyliśmy 165 m3 przez pół roku!
I jeszcze dwa pytania:
- do mam które mają ryczał za wodę w czynszu: ile spółdzielnia liczy na osobę? z tego co wyczytałam w necie waha się to od 3m3 do 9m3, ale czy to możliwe że liczy mniej niż 3?
- ile płacicie za m3 zimnej wody?

Będę bardzo wdzięczna za pomoc :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-19 10:36 przez majka51.

zużycie wody

19 sty 2011 - 11:14:35

my zużywamy 7m3 miesięcznie ( czasem przekroczymy do 8) i tyle mamy wpisane w czynszu choć w spółdzielni nam powiedzieli,że to za mało.Spisuję miesięcznie wodę z licznika i tyle nam wychodzi.Ja siedzę w domu z dzieckiem a mąż pracuje.Wodę mamy wliczoną w czynsz ( woda+ścieki wynosiły 10,8 zł ale ponoć woda ma iść w górę bo zakładali nowe unijne rury i muszą sobie z nas zedrzeć za tą inwestycję.Mieszkam na Śląsku i tu są trochę chyba inne ceny niż w Wawie.

zużycie wody

19 sty 2011 - 11:17:44

165 m3 przez pol roku to jakis kosmos. Ja w czynszu mam ustalone średnio 10 kubikow na miesiac. Co pol roku dostaje szczegolowe rozliczenie czynszu i raz musialam doplacic 400 zl za wode, ale tylko dlatego, ze wczesniej moje mieszkanie zajmowali rodzice, byli tylko we dwoje, a do tego remontowali swoj dom na wsi, w ktorym od razu pomieszkiwali. Im spoldzielnia naliczala tylko po 5 kubikow na miesiac wiec roznice trzeba bylo uregolowac.

Nie wiem czy sobie zdajesz sprawe ale z tego co powiedziala wam wlascicielka mieszkania to zuzywacie prawie 30 m3 na miesiac! Zeby zuzyc tyle wody, to pole chyba trzeba nawadniac. Lub trawke przed blokiem podlewac codziennie!

Swoja droga to spore zaniedbanie nie spisac licznikow przed wynajmem. Teraz juz chyba masz nauczke. Chociaz kazdemu moglo by sie zdarzyc.

Mozesz jeszcze sprawdzic czy licznik dziala prawidlowo, bo moze to wina wodomierza.

zweryfikowana
Posty: 795
Ostrzeżenia: 2/5

zużycie wody

19 sty 2011 - 11:24:43

ja za miesiac 3 osoby w tym jedna praktycznie nie kapiaca sie w domu to około 18-20 zł miesiecznie samej zimnej wody, ciepla mam w czynszu i na koniec roku mam rozliczenie....

zużycie wody

19 sty 2011 - 11:24:51

U mnie w domu są 3 osoby, 2 dorosłe i dziecko. Ja siedze z dzieckiem cały dzień w domu, Mamy zamontowany wodomierz i miesięcznie zużywamy około 5-6 m3. Jest to woda zimna i ciepła bo wode sami ogrzewamy w piecu co.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-19 11:26 przez rencia163.

zużycie wody

19 sty 2011 - 11:28:12

Też uważam,że coś jest nie halo z zużyciem wody u Majki.To mi się wydaje,że woda non stop się u nas leje ( gotowanie,kąpanie się,pranie...) i zużywamy 7-8 m3 na miesiąc a co powiedzieć prawie 30?!

zużycie wody

19 sty 2011 - 11:28:17

Nas jest 4, jestem w domu z dzieckiem, wszyscy kąpiemy sie codziennie, starsza córka 2 razy dziennie nawet;), codziennie chodzi zmywarka, pralka średnio co 2 dzień. Wody nie oszczędzamy, mamy ogród więc latem podlewamy kwiatki, zmieniamy wode w basenie córki. Latem płaciliśmy za 2 mies za wode 130 zł. Teraz ok 100. Zuzywamy średnio ok 10 kubików wody miesięcznie.

zużycie wody

19 sty 2011 - 11:35:00

no nas jest 6 osób, 2 dorosłe i 4 dzieci, wiadomo mycie codzien, pralka CODZIENNIE, zmywarka to samo, zuzywamy 15 m miesiecznie

zużycie wody

19 sty 2011 - 11:45:49

nas jest tylko 3 w tym mała która wciąż chlapie sie wodą i mam zadeklarowane w spółdzielni 15 kubików co miesiąc
raz na pół roku przychodzi rozliczenie mi jeszcze nie przyszło bo mieszkamy tu zaledwie pół roku ale myśle ze bede mieć nadpłate
nie wiem jak u ciebie w spółdzielni ale u nas tak duze niedopłaty "dług" spłaca sie w czynszu
wydaje mi się ze wlasciciele mieszkania wykorzystali fakt ze nie spisałaś liczników
a nawiasem mówiąc nienawidzę wynajmować mieszkań zawsze są jakieś problemy ...

zużycie wody

19 sty 2011 - 11:45:54

Ja na szczęście mam wodę ze studni,także jeden wydatek mniej :)

zużycie wody

19 sty 2011 - 11:49:21

Dziewczyny przepraszam że dopiero odpisuję, nie pokazywały mi się nowe odpowiedzi nie wiem czemu.

Właśnie dostałam mailem od właścicielki skan papierka z adm - faktycznie piszą że zużyliśmy 159 m3 przez pół roku!! Sprawdziłam jaki teraz jest odczyt licznika i wychodzi że od tego odczytu w grudniu (16 grudnia) zużyliśmy 15 m3, czyli to by się zgadzało z moimi przypuszczeniami, powinniśmy zużyć przez pół roku 15x6, czyli 90 m3, ale nie 159. W czynszu jest tylko 7m3 wody/3 osoby. Nie wiem o co chodzi, czy to właścicielka mnie robi w konia, czy adm ją :/ Bożżże ależ jestem wściekła!
kamilak86 Licznika nie spisaliśmy, bo była mowa że woda jest w czynszu, dlatego spisaliśmy tylko prąd i gaz i to mamy w umowie. W umowie jest też że płacimy tylko prąd, gaz i czynsz, czyli nie mają nam prawa kazać tego płacić, ale coś mi sie wydaje że będę się musiała nieźle rozmówić z właścicielką i źle się to skończy.
Aaaaa wyprowadzam się stąd, może to i dobrze bo to nie jest jedyne co w tym mieszkaniu nie gra.
Jak tak czytam to faktycznie stosunkowo dużo zużywamy, co dziwne, bo my się myjemy raz dziennie i to czasem jak kot łapą - pod kranem, dziecko raz dziennie porządnie w wannie, prania dużo robię, ciągle myję podłogę bo mam kota i wszędzie są kudły. Nie wiem, może kot tyle wypija? ;) Ale tak czy inaczej po Waszych wpisach widzę że 159 to fizycznie niemożliwe.

Dziękuję za odpowiedzi, mam nadzieję że mi się uda jakoś wyjaśnić sytuację bez zbyt wielkiej awantury.

Beata zazdroszczę, u nas woda to od zawsze największy wydatek, bo za prąd i gaz płacimy niewiele.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-19 11:50 przez majka51.

zużycie wody

19 sty 2011 - 11:58:29

nie wiem ile metrow 3 zuzywam ale za 2 mies srednio place od 200-300zl za zimna wode.jestem w szoku ze tak malo macie jejku.
Nie mam zmywarki,zmywam recznie,pranie robie codzinnie.Mieszkamy w 3 osoby(my +dziecko).wode grzejemy junkersem wiec to tylko oplata za sama!zimna wode.Krany mam szczelne,w sumie zwracam uwage aby woda nie leciala darmo ale wiem ,ze moja nieoszczednoscia jest mycie garow pod bierzaca woda.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

zużycie wody

19 sty 2011 - 12:06:59

W komornym mam opłaty na 4 osoby za podgrzanie wody (4m3) 50zł/mc , zimna 53,69zł (7m3)

teraz przyszło półroczne rozliczenie liczników i mam do dopłaty 51zł zużyliśmy 52m3zimnej wody oraz 22m3 ciepłej



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-19 12:10 przez CHRUPEK.

zużycie wody

19 sty 2011 - 12:16:47

ja za wode też płacę niewiele, ale za to prąd.... 370 zł na dwa miesiące, jakaś masakra to jest. Juz nawet mysleliśmy że ktoś nam sie podpiął, ale nie.

zużycie wody

19 sty 2011 - 12:20:14

No a kiedy miałaś spisywane liczniki,że administracja wie,że przez pół roku zużyłaś 159m3.No bo to chyba nie było w waszej obecności skoro nie wiesz jaki był stan licznika jak się wprowadzaliście.

Cytat
adarose
ja za wode też płacę niewiele, ale za to prąd.... 370 zł na dwa miesiące, jakaś masakra to jest. Juz nawet mysleliśmy że ktoś nam sie podpiął, ale nie.
Nam się cena za prąd w ciągu miesiąca podniosła o 100 zł a zużywamy tak samo jak wcześniej.Masakra jakaś



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-19 12:22 przez mamapatryka.

następna dyskusja:

kłamstwo u dziecka HELP