Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

umowa na czas okreslony - ciaza

15 sty 2011 - 16:22:41

witam:)

dziewczyny powiedzcie mi jak to jest z umową o prace na czas okreslony w okrsie ciąży. Jestem w 4 tyg ciąży i wlasnie podpisalam umowe o prace na czas okreslony tj. na rok czasu. Wiadomo na poczatku mialam umowe na okres probny po czym podpisalam ta na rok i hmmm...dowiedzialam sie ze bede mama :P. czy mogą mnie teraz zwolnic?

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

umowa na czas okreslony - ciaza

15 sty 2011 - 16:35:06

art. 177 § 1 Kodeksu pracy „pracodawca nie może wypowiedzieć ani rozwiązać umowy o pracę w okresie ciąży, a także w okresie urlopu macierzyńskiego pracownicy, chyba że zachodzą przyczyny uzasadniające rozwiązanie umowy bez wypowiedzenia z jej winy i reprezentująca pracownicę zakładowa organizacja związkowa wyraziła zgodę na rozwiązanie umowy”.


art. 177 § 3 KP „umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu”.

umowa na czas okreslony - ciaza

15 sty 2011 - 16:38:29

Jej Chrupek ale jesteś szybka- chyba już nie będę się wypowiadać Twój post wszystko wyjaśnił

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

umowa na czas okreslony - ciaza

15 sty 2011 - 16:42:24

Wszystko jest w kodeksie pracy, wystarczy tylko poczytać. Trochę kodeksów "znam" - to mój konik :) więc wiem gdzie czego szukać.

umowa na czas okreslony - ciaza

15 sty 2011 - 16:57:10

Dokładnie tak jak pisze Chrupek.Ja miałam taką sytuację.Stresową muszę dodać.Umowę miałam do końca grudnia a w połowie listopada zaszłam w ciążę.Jak wiadomo,ciąze można stwierdzić najwcześniej w 6 tygodniu,także miałam mało czasu.stres ogromny bo jakbym nie przyniosła zaświadczenia o ciąży do końca grudnia to zostałabym z niczym.Na USG zwykłym nie było nic widać i lekarz mi nie mógł zaświadczenia dać.Poszłam na USG dopochwowe w 5 tc i zdążyłam Uff:) Przedłużyli mi umowę do dnia porodu,w międzyczasie poszłam na L-4 i miałam raj:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2011-01-15 16:58 przez mamapatryka.

umowa na czas okreslony - ciaza

15 sty 2011 - 16:59:31

a jesli bylaby to umowa na okres probny 3 miesieczny? i powiedzmy jest sie w pierwszych tyg ciazy? to co wtedy? pytam z ciekawosci..

umowa na czas okreslony - ciaza

15 sty 2011 - 17:04:59

Niewazne jaka to umowa.Muszą ci przedłużyć do dnia porodu.Musisz przynieść tylko zaświadczenie,że jesteś w ciąży.Musi to być umowa o pracę a nie zlecenie

umowa na czas okreslony - ciaza

15 sty 2011 - 17:10:46

i nawet jesli bylyby to poczatki ciazy dopiero?

art. 177 § 3 KP „umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu”. ----- nie bardzo rozumiem

umowa na czas okreslony - ciaza

15 sty 2011 - 17:26:18

Czyli jak masz umowę na okres próbny 1- 3 miesiące,to zostaje ona przedłużona do dnia porodu.Musisz mieć jednak tą ciążę potwierdzoną przez lekarza.Nie wystarczy,że przyniesiesz szefowi test ciążowy:) Musisz mieć zaświadczenie do pracy

umowa na czas okreslony - ciaza

15 sty 2011 - 17:47:09

A jeszcze jedno pytanie ... czy jesli na umowie mam ze jest to praca na pol etetu + nadgodziny = praktycznie caly etet badz czasami ponad etat to jak to bedzie placone na zwolnieniu w ciazy? tylko za pol etetu tak? czy to placi biuro pracy...jak to jest?

umowa na czas okreslony - ciaza

15 sty 2011 - 18:07:13

Jak pracujesz to dostajesz pensję taką jaką dostawałaś.Zależy jakie masz stanowisko.Pracodawca musi ci zapewnić odpowiednie warunki w ciąży.Jeżeli się nie mylę to może ci nie pozwolić na pracę w nadgodzinach.Na L-4 jest tak że dostajesz 100% pensji,czyli jak masz pół etatu+nadgodziny to dostaniesz kasę tylko za pół etatu.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.355

umowa na czas okreslony - ciaza

15 sty 2011 - 19:10:23

Cytat
gochna111
i nawet jesli bylyby to poczatki ciazy dopiero?

art. 177 § 3 KP „umowa o pracę zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, ulega przedłużeniu do dnia porodu”. ----- nie bardzo rozumiem

Przepis art. 177 k.p. chroni przed wypowiedzeniem i rozwiązaniem umowy o pracę przez pracodawcę w okresie ciąży i urlopu macierzyńskiego, natomiast nie chroni pracownicy przed wygaśnięciem umowy w tym okresie. Gdy pracownica jest zatrudniona na podstawie umowy na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy albo na okres próbny przekraczający jeden miesiąc, która uległaby rozwiązaniu po upływie trzeciego miesiąca ciąży, umowa ta ulega przedłużeniu do dnia porodu.

Kobiecie w ciąży nie można wypowiedzieć umowy i nie ważne że jest do dopiero początek ciąży, warunek to okres próbny nie przekraczający jednego miesiąca.

umowa na czas okreslony - ciaza

15 sty 2011 - 20:30:17

A jak sie ma umowe zlecenie tzn pracuje juz prawie dwa llata w tym samym miejscu jestem ubezpieczona lecz nie mam chorobowego placonego a umowe mam przedluzana regularnie co 5 do 6 miesiecy czy wtedy moga mnie zwonic jak zajde w ciaze???

umowa na czas okreslony - ciaza

15 sty 2011 - 20:38:41

Przepisy prawa pracy nie dotyczą umów cywilnoprawnych, a taką jest umowa zlecenie. W takiej sytuacji mogłabyś co najwyżej wystąpić do sądu o ustalenie stosunku pracy, jeśli wykonujesz obowiązki w miejscu i czasie wskazanym przez pracodawcę itp.

umowa na czas okreslony - ciaza

15 sty 2011 - 20:54:49

jeśli chodzi o umowe zlecenie i jeśli nie masz płaconego chorobowego to nie dostaniesz ani za l-4 ani za macierzyński niestety. I taka umowa niestety nie zobowiazuje do przedłużenia bo ktos jest w ciąży. Chyba ze dogadujesz sie z pracodawcą niech Ci zmiani na umowe o pracę i wtedy np idziesz na chorobowe i macierzyński - w sumie on nic nie traci bo 33 dni chorobowego płaci on a resztę chorobowego i macierzyński ZUS.

A jeśli chodzi o jak będziesz mieć płacone L-4 i macierzyński to jest to średnia z ostatnich 12 miesięcy czyli nadgodziny też CI w tą średnią wchodzą, i oczywiście 100% płacone :)

następna dyskusja:

zużycie wody