Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Wątpliwości porodowe :)

20 wrz 2010 - 13:18:37

Witam drogie Panie :)
Mam do Was mała sprawę. chciała bym Wam o czymś napisać i czegoś sie dowiedzieć.
Byłam u swojego ginekologa, zapytaliśmy z mężem od razu o jedną klinikę, gdzie można za opłatą rodzić i chcialiśmy się dowiedzieć o kosztach. Umówił nas z lekarzem w tej klinice. Pewnie nie które wiedzą o którą chodzi "Esculap" w Bielsku Białej. Poijechaliśmy tam i na miejscu okazało się, że TA wizyta jest płatna 410zł i trzeba za nią zapłacic, gdyż to 'konsultaja przedporodowa". Powiedział nam to, po zrobieniu USG. Wogóle byłam zdziwiona że facet robi mi to USG jeśli ja pytam tylko o koszta, ale szybko okazało się dlaczego. Już nie mówiliśmy nic z mężem, stwierdziliśmy, że jak już tyle zapłacimy to będe tam rodzić i tyle. Nie wiem dlaczego facet nas zabrał na konsultację, jeżeli ja tylko chciałam zapytać o koszty. Poszliśmy porozmawiać z anestezjologiem a ten wystawił rachunek na 80zł. Plus wszystkiego jest taki że nie zabieram ze sobą nic do szpitala, tylko koszulę i środki czystości, klinika jest bardzo zadbana. W cenę wliczony jest koszt porodu rodzinnego i znieczulenia. Ogólnie klinika ma bardzo dobrą opinie.
Termin mam na 19 października, 7 października mam pierwsze KTG. I tu moje pytania. Czy w zwykłym szpitalu KTG wykonuje się również tak wczesnie? I dowiedziałam się, po zmierzeniu moich bioder że mam je bardzo wąskie i doradzają mi ze jeśli dziecko będzie mialo wagę 3 500 to żeby zrobić CC bo mogę sobie nie poradzić. Na dzień dzisiejszy powiedział że wychodzi że powinno mieć 3 kg góra 3 300 ale nie jest to na 100%
Co o tym myślicie?

Wątpliwości porodowe :)

20 wrz 2010 - 13:23:37

na 19 masz termin i nie mialaś do tej pory KTG? Ja miałam termin na połowę lipca a pierwsze KTG chyba w okolicach maja.

Wątpliwości porodowe :)

20 wrz 2010 - 13:27:17

Nie, do tej pory miałam rodzić w zwykłym szpitalu. Teraz właśnie powiedzino mi w tej klinice że na KTG na 7 paźdźiernika, a byłam w tej klinice nie cały tydz temu. Co wogóle robi się podczas KTG? Wiem, ze to w sprawie maluszka ale co dokładnie ma zbadać?

Wątpliwości porodowe :)

20 wrz 2010 - 13:30:50

Musisz leżeć, zakładają Ci na brzuch pas i takie czujniki, które są połączone z monitorkiem gdzie wyświetla się puls dzieciątka i czynność skurczowa. Ja miałam ktg dopiero w trakcie porodu.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-20 13:33 przez sandra1988.

Wątpliwości porodowe :)

20 wrz 2010 - 13:31:44

ktg to monitorowanie czynności serduszka płodu. Podłacza Cię pod taki sprzęcik specjalistyczny. Ja miałam ktg dzień przed porodem. A tak to podczas usg lekarz badał tętno dzidziusia.

Wątpliwości porodowe :)

20 wrz 2010 - 13:32:35

KTG bada czynność skurczową macicy i tętno maluszka. Leżysz sobie na łóżku podpięta do aparatury i słuchasz jak bije serducho dziecka:) Niezapomniane przeżycie. Standardowo wykonuje się je od 38 tc:)

Wątpliwości porodowe :)

20 wrz 2010 - 13:33:15

Cytat
adarose
ktg to monitorowanie czynności serduszka płodu. Podłacza Cię pod taki sprzęcik specjalistyczny. Ja miałam ktg dzień przed porodem. A tak to podczas usg lekarz badał tętno dzidziusia.

dokładnie miałam tak samo, że badał tętno, ale KTG nie miałam

Wątpliwości porodowe :)

20 wrz 2010 - 13:36:19

KTG rejestruje bicie serduszka dziecka oraz skurcze macicy. Miałam też wykres ruchów dziecka. Ja na KTG chodziłam do lekarza prowadzącego ciążę.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-20 13:38 przez camika.

Wątpliwości porodowe :)

20 wrz 2010 - 13:39:23

A czy sądzicie ze powinnam się zgodzić na CC jeśli dziecko będzie ważyło to 3 500?

Wątpliwości porodowe :)

20 wrz 2010 - 13:41:32

Cytat
maadlin
A czy sądzicie ze powinnam się zgodzić na CC jeśli dziecko będzie ważyło to 3 500?

wydaje mi się, że powinnaś spróbować naturalnie, 3,5 kg, to nie aż takie duże dzieciątko, chyba, że naprawde masz waziutkie biodra. Ja sobie poradziłam z moim, który miał 4200 :)

Wątpliwości porodowe :)

20 wrz 2010 - 13:43:46

Też tak myślę, że dała bym radę, ale w klinice powiedział, że moge mieć problemy i trochę mnie zdezorientował. Jeżeli nie dała bym rady to powinni pozwolic na CC po próbie naturalnego rodzenia?

zweryfikowana
Posty: 391
Ostrzeżenia: 1/5

Wątpliwości porodowe :)

20 wrz 2010 - 13:43:52

Masakra, nie znam cen prywatnych klinik więc ci nie pomogę, o szerokości bioder i wadze twojego też się nie będę wypowiadać, bo mój lekarz nigdy mi nie określił wagi dziecka w przód zawsze było że zobaczymy bo jego doświadczenie pokazywało, że różnie z nią bywa.

A poród rodzinny i znieczulenie jest darmowe w państwowych szpitalach, do szpitala też nic więcej nie bierzesz no rzeczy dla maluszka, bo gołego nie zabierzesz :)

A już tak z ciekawości to ciekawe ile was ten poród będzie kosztował, bo po takim czymś mnie by było trudno uwierzyć, że za darmo.

Wątpliwości porodowe :)

20 wrz 2010 - 13:44:21

a rzeczywiście masz takie MEGA wąskie biodra? Czy po prostu im jest wygodniej - kroją, wyciągają i po sprawie. Nie ma leżenia i czekania, aż akcja porodowa ruszy na maksa :)

Wątpliwości porodowe :)

20 wrz 2010 - 13:46:51

Moim zdaniem to ktoś was tam na kasę strasznie naciąga. Tam gdzie ja będę rodzić i w okolicznych szpitalach poród rodzinny jest bezpłatny. Ktg miałam robione w lipcu termin na koniec września, teraz bede miała jeszcze jedno przed porodem i kolejne, byś może nawet kilka w trakcie. Tętno badanja przy każdej wizycie, usg nie zawsze. To że nie musisz nic brać do szpitala ma swoje plusy i minusy. Łatwiej i poręczniej na pewno, ja jednak zapakowałam swój jasiek, kubek etc, bo to pomoże mi się czuć bardziej po domowemu. Nie jestem pewna czy za pieniądze znaczy lepiej. A ile kosztuje tam poród, bo rozumiem ze koszty, o których piszesz to dopiero jakieś wstępne są.

Wątpliwości porodowe :)

20 wrz 2010 - 13:57:31

Cytat
AnnaSt-d
Masakra, nie znam cen prywatnych klinik więc ci nie pomogę, o szerokości bioder i wadze twojego też się nie będę wypowiadać, bo mój lekarz nigdy mi nie określił wagi dziecka w przód zawsze było że zobaczymy bo jego doświadczenie pokazywało, że różnie z nią bywa.

A poród rodzinny i znieczulenie jest darmowe w państwowych szpitalach, do szpitala też nic więcej nie bierzesz no rzeczy dla maluszka, bo gołego nie zabierzesz :)

A już tak z ciekawości to ciekawe ile was ten poród będzie kosztował, bo po takim czymś mnie by było trudno uwierzyć, że za darmo.

Ten poród jest bezpłatny właśnie, tak nam powiedzieli i płacic nie zamierzam, bo tak jest to już uzgodnione. Płaci się za konsultację i to jest już właśnie oplata porodowa.
U nas do szpitala trzeba zabrać pieluszki, podkłady do porodu, poporodowe podpaski, spirytus 70%, patyczki do czyszczenia pępka malca. Za znieczulenie zewnątrzoponowe 250zł, za poród rodzinny 200zł.
Tata wchodzi tylko i wyłącznie na poród, a w klinice jest cały czas, od kiedy przyjadę do kilku godzin po urodzeniu. W czasie CC jest nawet za szklanymi drzwiami a nie jak w szpitalu, zę wogóle nic nie widzi i jest na korytarzu.

Patrząc więc na wszystko opłacalne jest to 490zł, chociaż gdyby nie było takiej akcji to nie wiem czy bym sie zdecydowała na poród w prywatnej klinice. Zastanawia mnie tylko CC czy robia to po to żeby sobie zaoszczędzic "roboty" czy mają rację

następna dyskusja:

Dotacje z UE