Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

calominal opinie

30.01 o 21:06

SPONSORING

21.06 o 11:53

Piperine forte opinie

9.07 o 2:34

Etiaxil opinie

21.07 o 15:16

Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 674
Ostrzeżenia: 2/5

Wątpliwości porodowe :)

21 wrz 2010 - 07:57:50

potwierdzam że różnie się do siebie dochodzi:) niektóre dziewczyny po cc zaraz wstają i biegają, inne męczą się i męczą. to samo po naturalnym porodzie, jedne nacinane nawet tego nie czują, inne płaczą z bólu w każdej pozycji. wszystko zależy od człowieka, nie ma dwóch takich samych przypadków:)

Wątpliwości porodowe :)

21 wrz 2010 - 08:59:40

Zadko zagladam na forum z racji braku czasu ale jak mnie cos mocno zaciekawi to zerkne i wtedy zwykle jestem pod wrazeniem Waszych wypowiedzi i przezyc z polska sluzba zdrowia.Pracuje od kilku lat w klinice we Francji na bloku operacyjnym i na porodowce.Rodzilam w Polsce i we Francji.Ogromna otchlan dzieli te dwa kraje Unii a jeszcze wieksza mentalnosc ludzi ....Masa rzeczy jest nie do pomyslenia,az mi sie wlos na glowie jezy.Wiekszosc z Was zasluguje na medal.Powaznie.

Wątpliwości porodowe :)

21 wrz 2010 - 10:00:05

a może zamiast tych wszystkich kosztów wzielibyscie sobie krew pempowinową dla maluszka???mysmy stwierdzili z mym męzulkiem ze jeszcze nie bylo przypadku zeby któraś kobitka nie urodzila a kasiurka lepiej zeby poszla na zdrówka dla maluszka?i powiem ze poród ok nie bylo wesolo ale RAZEM z męzem dalismy rade mozemy powiedziec ze rodzilismy razem hehehe pozdrawiam:)

Wątpliwości porodowe :)

21 wrz 2010 - 11:08:53

Madlin,ja rodziłam w Bielsku w Eskulapie i osobiscie bardzo Ci polecam.Opieka super,dbaja o kobiete i dziecko,zadnych rzeczy nie musisz brac ze soba tylko,koszule,papcie i przybory toaletowe-wszystkie pzostałe rzeczy typu podpaski,podklady i wiele innych daja.Pierwszego syna rodziłam w szpitalu i niestety az tak dobrej opieki nie bylo i i zadnych rzeczy nie dawali.Drugiego synka urodziłam w tym Eskulape,przyjachałam tam we wtorek o 15,o 19.35 urodziłam,w czwartek dopoluddnia juz bylismy z malenstwem w domu.Madlin juz zaplacils za wizyte,juz wiecej sie tam nic nie placi,wiec sie nie mart po porodzie juz nie biora zadnej kasy tam.

Wątpliwości porodowe :)

21 wrz 2010 - 12:07:10

ja mialam cesarkę bo dzidzia była obrucona ale w szpitalu mi i tak mierzyli miednice i okazało sie ze i tak by mi zrobili cc choc dzidzius miał 3kg, wiec powody cesarki mam dwa i nastepne dziecko tez bede rodzic przez cc wiec sie nie martw nie jest tak źle, nie wiem czy to dobrze jak sie wymęczysz rodzac naturalnie a potem ci na koncu i tak zrobią cc po co ryzykowac skoro są chetni zeby robic u nas tak dobrze nie ma wola zeby kobiety roziły naturalnie.

Wątpliwości porodowe :)

21 wrz 2010 - 13:17:34

ja mialam ktg robiona 2 razy z 8 miesiacu i jak lezałam juz w szpitalu bo miałam sie połozyc w terminie wszystko bylo ok . tego samego dnia dostałam skurczy meczyłam sie cała noc :( rano powiedzieli mi ze bedzie poród poszłam na blok podlaczyli mnie pod ktg ledwo tam wyleżałam bo miałam bóle z krzyża a rozwarcia wcale :( za jakis czas co miałam skurcz zanikalo tetno dziecka zapytali sie mnie czy zgadzam sie na cc powiedziałam zeby szybko cos robili bo umierałam z bólu a po zatym wiedziałam ze nie mam siły rodzic naturalnie po nie przespanej nocy wkońcu zrobili mi cc i jak sie okazało moja nadia była 2 razy owinieta pepowina na brzuszku i na nosku wiec co miałam skurcz moje dziecko sie dusiło;( wszystko skonczyło sie dobrze i dostała 10 punktów :)

Wątpliwości porodowe :)

21 wrz 2010 - 17:10:06

Cytat
izak
Madlin,ja rodziłam w Bielsku w Eskulapie i osobiscie bardzo Ci polecam.Opieka super,dbaja o kobiete i dziecko,zadnych rzeczy nie musisz brac ze soba tylko,koszule,papcie i przybory toaletowe-wszystkie pzostałe rzeczy typu podpaski,podklady i wiele innych daja.Pierwszego syna rodziłam w szpitalu i niestety az tak dobrej opieki nie bylo i i zadnych rzeczy nie dawali.Drugiego synka urodziłam w tym Eskulape,przyjachałam tam we wtorek o 15,o 19.35 urodziłam,w czwartek dopoluddnia juz bylismy z malenstwem w domu.Madlin juz zaplacils za wizyte,juz wiecej sie tam nic nie placi,wiec sie nie mart po porodzie juz nie biora zadnej kasy tam.

Słyszałam wiele dobrych opinii i utwierdziłaś mnie w tym przekonaniu :)

Dziękuję Wam wszystkim

zweryfikowana
Posty: 664
Ostrzeżenia: 1/5

Wątpliwości porodowe :)

21 wrz 2010 - 19:42:52

Moim zdaniem prywatne kliniki to naciągacze! Doradzają Ci cc, bo pewnie za to więcej zapłacisz. Ja rodziłam w zwykłym szpitalu i też niczego nie musiałam mieć poza koszulą i swoimi kosmetykami i ręcznikami. To co się zabiera zwykle do szpitala. Ubranka dla dziecka tylko do wyjścia ze szpitala. A tak to wszystko dawali (pampersy itp), opiekę miałam świetną i uważam, że nie trzeba płacić za szpital. Jeśli zależy Ci, żeby urodzić w szpitalu o dobrej opinii, to dowiedz się, który ze szpitali w Twoim mieście jest najlepszy, ale nie prywatny tylko zwykły. Kto powiedział, że prywatny znaczy lepszy? Może tylko pod tym względem, że traktują Cię jak wielką Panią, czyli z ą i ę, ale opiekę masz taką samą. U mnie w szpitalu nawet za obecność męża przy porodzie się nie płaci...

Wątpliwości porodowe :)

21 wrz 2010 - 20:08:44

Cytat
Izus1234562
Moim zdaniem prywatne kliniki to naciągacze! Doradzają Ci cc, bo pewnie za to więcej zapłacisz. Ja rodziłam w zwykłym szpitalu i też niczego nie musiałam mieć poza koszulą i swoimi kosmetykami i ręcznikami. To co się zabiera zwykle do szpitala. Ubranka dla dziecka tylko do wyjścia ze szpitala. A tak to wszystko dawali (pampersy itp), opiekę miałam świetną i uważam, że nie trzeba płacić za szpital. Jeśli zależy Ci, żeby urodzić w szpitalu o dobrej opinii, to dowiedz się, który ze szpitali w Twoim mieście jest najlepszy, ale nie prywatny tylko zwykły. Kto powiedział, że prywatny znaczy lepszy? Może tylko pod tym względem, że traktują Cię jak wielką Panią, czyli z ą i ę, ale opiekę masz taką samą. U mnie w szpitalu nawet za obecność męża przy porodzie się nie płaci...

Nie chodzi mnie o traktowanie jak wielką Panią, zależy mi na dobrej opiece dla mnie i dziecka przede wszystkim. Nie zalezy mi zeby koło mnie latali, ale aby moje dziecko miało fachowych lekarzy obok siebie. Jak pisałam już wcześniej mam 2 szpitale blisko siebie ale do tych trzeba dojeżdżać po 40-60min. Jeden ma złą opinię, a w drugim jak pisałam za poród rodziny płąciła bym 200zł a za znieczulenie 250 gdyby mi wogóle go podali. Do tego trzeba rzeczy dla malca tj spirytus, pieluchy, patyczki do czyszczenia, a dla mnie podpaski, podkłady itd. Też już o tym pisałam.
Jak też pisałam nie daoradzili mi CC bez przyczyny, ale tylko jeśli dziecko będzie miało 3500 bo może się to skończyć porodem kleszczowym a tego nie chce.
Opieka w tej klinice jest o wiele lepsza, przynajmniej tak wiele osób twierdzi, widziałam to też jak byłam na konsultacji, mili lekarze, panie uśmiechnięte. Potwierdziła to wyżej "izak" która napisała ze tez tam rodziła.
Także nie zależy mi na traktowaniu mnie jak Panią, ą i ę ale o dobrej opiece nade mną i dzieckiem

Wątpliwości porodowe :)

21 wrz 2010 - 21:03:18

Nie chodzi żeby traktowali jak wielką Panią tylko jak człowieka:)
Izus masz szczęście że trafiłaś na taki szpital:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-21 21:05 przez delfina_brzycka.

Wątpliwości porodowe :)

21 wrz 2010 - 21:11:29

A dajcie jej spokój ,jeżeli chce rodzić w prywatnej klinice to niech rodzi tym bardziej,że z wypowiedzi wynika,że nie jest to straszna kasa a opieka super,każda z nas chciałaby byc traktowana jak Pani w trakcie porodu i przed i po i nie ma w tym nic złego , a nie jak barachło w klinice(chociaż to też już się troszke na szczęście zmieniło), ja rodziłam cztery razy w najlepszej klinice w Pozaniu i powiem szczerze ,ze różnie było ,gdyby mnie było stać na prywatną sama bym skorzystała ,a co do porodu ..pewnie,ze lepiej rodzić naturalnie (same bóle to każda z Was przyzna są straszne) szybciej i łatwiej się dochodzi do siebie ,ale cesarka czasami jest wskazana jeżeli lekarz tak twierdzi to trzeba skorzystać poród kleszczowy to porażka sama bym z miejsca zgodziła się na cc,co prawda po cc jest troszkę trudniej (też miałam rok temu)ale sam poród jest bardziej konfortowy napewno,poza tym jak z dzidzią cos się zacznie dziać i tak przewiozą maleństwo do kliniki,a poza tym co się ma dziać :)
Poza ty co to średniowiecze -rodzenie w polu itp mamy 21 wiek- i tak uważam ,ze musimy sie niezle namęczyć poupokażać itd Jak możesz skorzystac to korzystaj,a cesarka w niczym ci niczego nie ujmie :)))powodzenia i trzymam kciuki

Wątpliwości porodowe :)

21 wrz 2010 - 21:53:11

mimo, że ja sama nie rodziłam w Pl, to mam bardzo pozytywną opinię o państwowym szpitalu bo rodziłam z siostrą jej córeczkę, i tak jak Ty do prywatnego szpitala, tak ona do państwowego nie zabierała ze sobą nic oprócz kapci, koszuli i przyborów higienicznych, wszystko było na miejscu, zresztą nie słyszałam wcześniej, żeby do szpitala trzeba było brać patyczki czy spirytus. Dodatkowo siostra miała znieczulenie zew. i poród rodzinny ze mną i też nikt za to nie zażądał nawet złotówki, czy jakiejś cegiełki. Do tej pory wydawało mi się to oczywiste, ale już sama nie wiem Dodam, że opieka była równie dobra, co prawda nikt koło niej nie biegał jak kot z pęcherzem, ale zawsze mogła liczyć na pomoc pielęgniarek, czy lekarza, ale co najważniejsze oddział ratunkowy pietro wyżej.
No nic nie wazne jaki szpital, czy klinika wazne żeby było bezpiecznie i komfortowo dla dziecka i mamy.
Życzę dużo zdrówka i łatwego rozwiazania :)

Wątpliwości porodowe :)

21 wrz 2010 - 22:05:00

Cytat
maadlin
Też tak myślę, że dała bym radę, ale w klinice powiedział, że moge mieć problemy i trochę mnie zdezorientował. Jeżeli nie dała bym rady to powinni pozwolic na CC po próbie naturalnego rodzenia?

Skąd wiesz, że dałabyś radę? Szerokość bioder musi być odpowiednia. U mnie po 16 godzinach prób rodzenia siłami natury skończyło się na CC.....i to było dla mnie zbawienie. Gdyby ktoś odrazu mi zaproponował cc nawet bym się nie zastanawiała....poza tym myślę, że lekarz wie lepiej. Oczywiście spróbować można ale żeby nie było później komplikacji

Wątpliwości porodowe :)

21 wrz 2010 - 22:18:10

Myslę tak jak Pani powyzej.
Też mam waskie biodra, jednak zdecydowałam się rodzić naturalnie, i po 13 h rodzenia, cały wysiłek poszedł na marne, mogło to tylko zaszkodzic dziecku, zrobili mi cesarkę.

Wątpliwości porodowe :)

21 wrz 2010 - 22:21:58

Witam jestem z Bielska-Białej i duzo slyszalam o tej klinice bo nawet zastanawialam sie czy tam tez nie isc rodzic, kolezanka byla i nie poleca znieczulenie dali jej za wczesnie i przestalo dzialac wiec wszystko czula jak i przy porodzie w szpitalu a jak chciala drugie to trzeba bylo zaplacic, jak ja przyjmowali to znowu musiala zrobic USG i za nie zzaplacic co dla mnie jest glupota jak tyle biora. wrazie komplikacji z dzieckiem lub Pania przy porodzie oni nie maja sprzetow i wzywaja karetke ;/ a przeciez czas leci ;/ ja rodzilam naturalnie na wyspianskiego i dziecko mialo 3950 KTG mialam robione juz 3 miesiace przed porodem ale chodzilam prywatnie do lekarza warazie pytan prosze pisac chetnie odpisze :)

następna dyskusja:

Dotacje z UE