Obecnie rozmawiamy o:

regularne posiłki

gorący temat

dieta przy cukrzycy

wczoraj o 19:27

motywacja na diecie

wczoraj o 18:53

dieta i trening

wczoraj o 13:41

motywacja na diecie

wczoraj o 13:10

prawidłowa waga

wczoraj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

pensja na zwolnieniu w ciąży

01 wrz 2010 - 23:42:45

Cytat
wiola-81
już nie trzeba ubiegać się o świadczenie rehabilitacyjne...na szczęście :) przy pierwszym dziecku musiałam załatwiać w/w zasiłek, przy Emilce, którą urodziłam w maju 2010r. już nie...chciałam pracować jak nadłużej, jednak stan zdrowia mi nie pozwalał- w obu przypadkach wylądowałam w szpitalu- na szczęście wszystko dobrze się skończyło :)
A no widziesz,to sie zmieniło, i dobrze bo te załatwianie,czekanie na decyzję było w ogóle bezsensowne w przypadku kobiety w ciąży bo wiadomo,że takiej nie dopuszczą do pracy

pensja na zwolnieniu w ciąży

02 wrz 2010 - 08:03:04

dziewczyny a jak to bedzie w mojej sytuacji.Kończe wlasnie we wrześniu płatny urlop wychowawczy i zostal mi jeszcze rok bezplatnego urlopu ,a aktualnie jestem w ciąży w 4 miesiacu?ile dostane zasiłku macierzyńskiego? dzieki z góry za pomoc:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-02 08:04 przez dorbru15.

pensja na zwolnieniu w ciąży

02 wrz 2010 - 08:06:24

Cytat
aanniussia1987
tą średnią wylicza się z wynagrodzenia, które co miesiąc jest wypłacane i wszystko się do tego wlicza- premie, nagrody itd...

u mnie jest system pensja zasadnicza+premia motywacyjna+premia uznaniowa. Pracodawca często zabiera te premie jak np. tydz. się było na zwolnieniu i gdy on płaci za ten czas, ZUS natomiast wszystko wlicza do wynagrodzenia, nie tylko pensję zasadniczą...

Nie do końca tak jest
1. pracodawca wypłaca premie podczas zwolnienia i wtedy podstawą do wypłaty zasiłku jest średnia z pensji podstawowej.
2. pracodawca nie wypłaca premii podczas zwolnienia ale ZUS wypłaca zasiłek jako średnią z podstawy + premii.

W regulaminie musi być napisane ze premia w trakcie zwolnienia ulega odpowiednio pomniejszeniu o dni nieobecności, jeśli nie ma takiej wzmianki do średniej wlicza się tylko i wyłącznie płacę zasadniczą.

pensja na zwolnieniu w ciąży

02 wrz 2010 - 08:19:41

Cytat
dorbru15
dziewczyny a jak to bedzie w mojej sytuacji.Kończe wlasnie we wrześniu płatny urlop wychowawczy i zostal mi jeszcze rok bezplatnego urlopu ,a aktualnie jestem w ciąży w 4 miesiacu?ile dostane zasiłku macierzyńskiego? dzieki z góry za pomoc:)
Nie musisz być na tym wychowawczym bezpłatnym ,idz na zwolnienie lekarskie.Przynajmniej bedziesz miec jakąś kasę.
A macierzyńskiego bedziesz miec tyle co wczesniej otrzymywałaś przy pierwszym dziecku.No chyba ze miałaś najniższą to teraz ona nieco wzrosła.

pensja na zwolnieniu w ciąży

02 wrz 2010 - 08:48:50

Cytat
dorbru15
dziewczyny a jak to bedzie w mojej sytuacji.Kończe wlasnie we wrześniu płatny urlop wychowawczy i zostal mi jeszcze rok bezplatnego urlopu ,a aktualnie jestem w ciąży w 4 miesiacu?ile dostane zasiłku macierzyńskiego? dzieki z góry za pomoc:)

Musisz złożyc wniosek u pracodawcy o przerwaniu , czy też rezygnacji z urlopu wychowawczego z dniem... i tego własnie dnia zanieść pracodawcy zwolnienie lekarskie i zaświadczenie o ciąży , bedziesz dostawać normalna pensję , tylko nie pamiętam , czy to zawiadomienie o rezygnacji, nie trzeba przypadkiem złożyć 30 dni wcześniej, ale raczej tak! musiałabym sprawdzić jak to u mnie było, bo ja też zaszłam w ciąze na wychowawczym, tylko bezpłatnym, , więc jeśli masz jeszcze miesiąc tego płatnego, to kładaj czym prędzej podanie, akurat zachowasz ciągłość otrzymywania kaski

pensja na zwolnieniu w ciąży

02 wrz 2010 - 08:51:41

Cytat
goniak
Cytat
dorbru15
dziewczyny a jak to bedzie w mojej sytuacji.Kończe wlasnie we wrześniu płatny urlop wychowawczy i zostal mi jeszcze rok bezplatnego urlopu ,a aktualnie jestem w ciąży w 4 miesiacu?ile dostane zasiłku macierzyńskiego? dzieki z góry za pomoc:)
Nie musisz być na tym wychowawczym bezpłatnym ,idz na zwolnienie lekarskie.Przynajmniej bedziesz miec jakąś kasę.
A macierzyńskiego bedziesz miec tyle co wczesniej otrzymywałaś przy pierwszym dziecku.No chyba ze miałaś najniższą to teraz ona nieco wzrosła.

ale to bym musiała chyba zrezzygnowac z wychowawczego no i wrocic do pracy a to podejrzane moim zdaniem.
Cytat
bazylek1977
Cytat
dorbru15
dziewczyny a jak to bedzie w mojej sytuacji.Kończe wlasnie we wrześniu płatny urlop wychowawczy i zostal mi jeszcze rok bezplatnego urlopu ,a aktualnie jestem w ciąży w 4 miesiacu?ile dostane zasiłku macierzyńskiego? dzieki z góry za pomoc:)

Musisz złożyc wniosek u pracodawcy o przerwaniu , czy też rezygnacji z urlopu wychowawczego z dniem... i tego własnie dnia zanieść pracodawcy zwolnienie lekarskie i zaświadczenie o ciąży , bedziesz dostawać normalna pensję , tylko nie pamiętam , czy to zawiadomienie o rezygnacji, nie trzeba przypadkiem złożyć 30 dni wcześniej, ale raczej tak! musiałabym sprawdzić jak to u mnie było, bo ja też zaszłam w ciąze na wychowawczym, tylko bezpłatnym, , więc jeśli masz jeszcze miesiąc tego płatnego, to kładaj czym prędzej podanie, akurat zachowasz ciągłość otrzymywania kaski

a to placi pracodawca czy zus bo powiem szczerze to firma rodzinna i nie chce teścia na koszty narażac.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-09-02 08:54 przez dorbru15.

pensja na zwolnieniu w ciąży

02 wrz 2010 - 08:54:05

przeczytaj mój wczesniejszy post ) , może i podejrzane, ale zgodne z prawem i kodeksem pracy, musisz 30 dni wczesniej złożyć wniosek o pryerwaniu urlopu wychowawczego!

pensja na zwolnieniu w ciąży

02 wrz 2010 - 09:01:09

nie musisz wracac do pracy
normalnie konczy ci sie wychowawczy we wrzesniu (bo o ten bezpłatny nie pisałąs jeszcze podania?) jesli tak to musisz go zawiesic tak jak pisze Bazylek.
Jeśli natomiast nie to tak jak piszę konczy ci sie w danym dniu a na nastepny dzien dostarczasz zwolnienie.
Płacic bedzie ci zus po 33 dniach chorobowego,tak wiec mozesz sie dogadac złaszcza ze to teść;-) i np w ogóle nie brac od niego pieniedzy za te 33dni a poźniej niech płaci zus (choć tyle nam sie należy płacąc te składki)powodzenia

pensja na zwolnieniu w ciąży

02 wrz 2010 - 09:16:28

Cytat
goniak
nie musisz wracac do pracy
normalnie konczy ci sie wychowawczy we wrzesniu (bo o ten bezpłatny nie pisałąs jeszcze podania?) jesli tak to musisz go zawiesic tak jak pisze Bazylek.
Jeśli natomiast nie to tak jak piszę konczy ci sie w danym dniu a na nastepny dzien dostarczasz zwolnienie.
Płacic bedzie ci zus po 33 dniach chorobowego,tak wiec mozesz sie dogadac złaszcza ze to teść;-) i np w ogóle nie brac od niego pieniedzy za te 33dni a poźniej niech płaci zus (choć tyle nam sie należy płacąc te składki)powodzenia

no w sumie racja :) a podanie jo bezplatny zlożylam razem z podaniem o wychowawczy wiec teraz bym go musiała przerwac...

pensja na zwolnieniu w ciąży

02 wrz 2010 - 09:35:14

tak to teraz musisz go przerwać

pensja na zwolnieniu w ciąży

02 wrz 2010 - 11:11:32

Cytat
bazylek1977
Cytat
dorbru15
dziewczyny a jak to bedzie w mojej sytuacji.Kończe wlasnie we wrześniu płatny urlop wychowawczy i zostal mi jeszcze rok bezplatnego urlopu ,a aktualnie jestem w ciąży w 4 miesiacu?ile dostane zasiłku macierzyńskiego? dzieki z góry za pomoc:)

Musisz złożyc wniosek u pracodawcy o przerwaniu , czy też rezygnacji z urlopu wychowawczego z dniem... i tego własnie dnia zanieść pracodawcy zwolnienie lekarskie i zaświadczenie o ciąży , bedziesz dostawać normalna pensję , tylko nie pamiętam , czy to zawiadomienie o rezygnacji, nie trzeba przypadkiem złożyć 30 dni wcześniej, ale raczej tak! musiałabym sprawdzić jak to u mnie było, bo ja też zaszłam w ciąze na wychowawczym, tylko bezpłatnym, , więc jeśli masz jeszcze miesiąc tego płatnego, to kładaj czym prędzej podanie, akurat zachowasz ciągłość otrzymywania kaski


RACJA!!!!

zweryfikowana
Posty: 359
Ostrzeżenia: 1/5

pensja na zwolnieniu w ciąży

02 wrz 2010 - 12:03:32

dziękuję Wam, bardzo pomogłyście :)))

pensja na zwolnieniu w ciąży

02 wrz 2010 - 12:28:34

kochana to jest tak ze dostajesz całe 100% i tak samo zus musi ci zapłacić 100%

pensja na zwolnieniu w ciąży

02 wrz 2010 - 12:30:30

Od ponad 10-ciu lat zajmuję się kadrami więc jeśli ktoś ma problem i pytania proszę pisać. Postaram się wyjaśnić i pomóc. Pozdrawiam

pensja na zwolnieniu w ciąży

02 wrz 2010 - 12:47:58

Ja zarabiałam 8,16/h brutto średnia moich wypłat na rękę wynosiła ok1100zł i od mies jestem na L4 pod ZUSem. Wynagrodzenie ogólnie wychodzi 100%. Co miesiąc dostaję 1040zł

następna dyskusja:

SZKOŁA RODZENIA