Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

plamienia w ciąży

02 cze 2010 - 17:33:09

Witam,mam problem może któraś z was miała problem podobny.Jestem w 12 tc i kilka dni temu zauważyłam krew więc udałam się do ginekologa,lekaż przepisał mi duphaston z tego co wiem to jest lek na podtrzymanie,okazało się też że mam mięśniaka 2cm i 6 mm bardzo się boje i nie wiem co dalej.Proszę o wypowiedz i pozdrawiam serdecznie.

plamienia w ciąży

02 cze 2010 - 18:32:07

Hej. Powinnaś na pewno się teraz oszczędzać i odżywiać się zdrowo. Brać witaminy i myśleć pozytywnie;-) Ja też miałam przy pierwszej ciąży plamienia i niestety w 3 miesiącu poroniłam. W drugiej ciąży miałam je praktycznie całą ciąże i sporo leżałam w szpitalu, ale pozytywnie myślałam i teraz ma cudowną córeczkę!
Pozdrawiam!

plamienia w ciąży

02 cze 2010 - 18:55:40

Bardzo dziękuje oszczędzam się jak mogę,biore witaminki,jestem wystraszona,bardzo.To jest moja wyczekana ciąża po 5 latach a do tego mam takie problemy.Mam nadzięje że bedzie dobrze dziękuje bardzo i serdecznie pozdrawiam

plamienia w ciąży

28 cze 2010 - 19:36:51

ja jestem w 13tc. w 10 bylam w szpitallu bo bardzo krwawilam ale dzieciaczkowi nic nie bylo...lezalam tydz ale nie zajmoeali sie mna wiec sie wypisalam. lezalam w domu non stop i biore luteine. po tyg mialam kontrol u swojego gin i powiedzial ze z malym wszystko ok. widzialam jak fika sobie..plamienia mam brunatne do dzis a to juz 13tc. i tez sie martwie. w srode ide do innego zobaczmy co mi powie..rowniez pocieszam sie tym ze to stara krew ktora splywa...
zauwazylam ze jak chodze leje sie wiecej..jak leze nic...i jest kolou brazowego.

plamienia w ciąży

23 sty 2011 - 11:04:55

witam
też mam plamienia ciemno brązowe jestem w 5 tyg:)nie wiem dlaczego może od luteiny ktoro mam zażywac 2 razy dziennie?????

zweryfikowana
Moderator
Posty: 801

plamienia w ciąży

23 sty 2011 - 11:11:10

Ja bym radziła konsultować się jak najszybciej z lekarzem i jak najwięcej odpoczywać. Czasami po takich brudzeniach pojawia się plamienie.

plamienia w ciąży

23 sty 2011 - 11:29:09

marcysia 857 koniecznie jak najszybciej udaj się do lekarza, takie plamienie może nic nie znaczyć, ale może być również oznaką bardzo niepokojącą, najlepiej jedź jeszcze dziś na izbę przyjęć i niech Cię przebadają i ew podejmą odpowiednie kroki, dodam, że ja w pierwszej ciąży wręcz krwawiłam i to w różnych tyg ciąży i urodziłam ślicznego dużego zdrowego synka

plamienia w ciąży

23 sty 2011 - 11:44:08

Ja w mojej pierwszej ciąży zaczęłam plamić na początku 4 miesiąca (było to niewielki, brązowawe plamienie). Od razu poszłam do lekarza, stwierdził poronienie zagrażające i chciał mnie skierować do szpitala. Wybłagałam pobyt w domu. Zapisał tabletki na podtrzymanie i leżenie plackiem. Plamienie ustało następnego dnia, ale jeszcze przez ok. 2 tygodnie leżałam, wychodziłam tylko do toalety. W tym właśnie czasie poczułam pierwsze ruchy dziecka. Ciążę bez najmniejszych już później problemów donosiłam do końca i urodziłam zdrowego synka.
Tak do końca nie jestem przekonana, czy to rzeczywiście było poronienie zagrażające - przeczytałam, że właśnie na początku 4 miesiąca może pojawić się niewielkie plamienie. Ma to jakiś związek z łożyskiem (dziś, po latach nie przypominam sobie dokładnie o co chodzi) i jest to zupełnie niegroźne. Ale zawsze wychodziłam z założenia, że takie rzeczy trzeba jak najszybciej konsultować z ginekologiem i stosować się do jego zaleceń

plamienia w ciąży

23 sty 2011 - 12:41:16

Jestem obecnie w 4 ciaży i wszystkie krwawiłam i plamiłam.
Dzieciaczki mają sie dobrze.
Obecnie jestem w 20 tyg. i nadal plamię.
Bez krwawień już.
A powodem krwawień u mnie są krwiaki,które się nie wchłaniają.
Póki plamienie jest brazowe jest zwykle niegroźne ale to ocenia lekarz.
Proponuję leżenie,Luteinę i No-Spę.

plamienia w ciąży

23 sty 2011 - 13:26:37

tak bede musioała iść do lekarza niestety podejrzewam że położo mnie do szpitala,a to nie jest mi za bardzo na rekę ponieważ mam 3 córki,jedna w wieku szkolnym 1 klasa.A mężowi nie dadzo urlopu......zobaczymy....
Tak luteinę biorę dopochwowo.....
Zapomniałam dodać że też kiedyś poroniłam w 12 tygodniu.Pierwsze dziecko
Ale mam nadzieje że bedzie dobrze:)
dzieki i pozdrawiam

plamienia w ciąży

27 sty 2011 - 19:35:12

u mnie doszło do krwawienia w ok 12/13 tygodniu - mimo dokładnego usg nie odnaleziono przyczyny, prawdopodobnie nastąpiło z powodu przemęczenia ( zasuwanie od rana na badania, potem po córkę na 2 koniec miasta i jeszcze do znajomych ). Krwawienie było typowe - jak by pękła banieczka z krwią :/

taki przypadek miałam po raz 1 ( w 1 ciąży zero plamień i krwawień ) ale jednorazowy :) obecnie jestem prawie w 19 tyg. i jak na razie bez komplikacji

następna dyskusja:

Pistolet do baniek