Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

W jakim wieku zostałyście mamą?

24 lip 2010 - 20:21:32

a ja mam prawie 19 lat i za pare dni ujrze swoje pierwsze malenstwo:)juz sie nie moge doczekac chociaz na poczatku jak sie dowiedzialam troszke dostalam szoku:)a teraz tylko pragne przytulic mojego szkraba

W jakim wieku zostałyście mamą?

24 lip 2010 - 20:29:47

We wrześniu będę miała 19 lat,a rodzę w grudniu.Boję się,ale się cieszę,że będę miała słodkie Maleństwo :)
Pozdrawiam wszystkie mamusie i dzieciaczki! :)








W jakim wieku zostałyście mamą?

03 sie 2010 - 13:45:22

Ja mam 20 lat ;) Nie mam dzieci, ale chcę mieć przynajmniej dwoje ;) Górną granicą jest trójka, ale mój narzeczony chce mieć 5 - będziemy dyskutować o tym ;P
Za 2 lata wychodzę za mąż, a pierwsze dziecko planuję na 25 rok życia ;) a czy się uda - zobaczymy...

zweryfikowana
Posty: 1.909
Ostrzeżenia: 1/5

W jakim wieku zostałyście mamą?

04 sie 2010 - 09:16:33

Chciałabym się wypowiedzieć jako córka.
to prawda. Małe dziecko, to mały kłopot. Wychować je to duże wyzwanie.
Moja mama miała 24 lat, kiedy mnie urodziła. Wiadomo, że nie zawsze byłam z nią szczera, odwalałam głupoty. Ale trzeba umieć mieć do tego dystans, a jednocześnie ewidentnie umieć zabraniać pewnych rzeczy. Mama miała taką zdolność. Zdolność bycia jednocześnie mamą i przyjaciółką.
Nie mam słów jak bardzo ją uwielbiam. jest moją przyjaciółką do wypłakania, kumpelą na duże zakupy i jednocześnie opiekunem.
Życzę Wam wszystkim takich relacji z swoimi dziećmi, jakie ja mam ze swoją mamą :)

i uwaga- najgorsza jest NADOPIEKUŃCZOŚĆ. Czasem mamy traktują to jako troskę, ale dzieci czują się uwięzione, chociaż o tym nie mówią.
Pracuję z kobietą, która ma 10-letnią córkę i wysłała ją na pierwsze kolonie. Rozumiem, że się martwiła, spać nie mogła etc.. Ale jak zadzwoniła do niej powiedziała, że ma umyć włosy, po czym zapytała czy sobie z tym poradzi.. no zabiła mnie.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-04 09:21 przez bigos2806.

W jakim wieku zostałyście mamą?

04 sie 2010 - 09:27:42

a ja mam 20 i juz bym mogla mieć bo kocham dzieci!!! Ale wiadomo studia i brak ustabilizowanej sytuacji majątkowej... myślę że dziecko powinno być zaplanowane dlatego z moim misiem nawet o tym nie myślimy jak na razie, chociaż jakby się "trafiło" nikt by nie rozpaczał:) ale wolę nie martwić się o to czy damy radę utrzymać się czy nie, dlatego przez następne 5 lat nawet nie mamy co myśleć o założeniu rodziny... najpierw jeszcze trochę zabawy, praca, uprawnienia, dobre zarobki i macierzyński:)

W jakim wieku zostałyście mamą?

04 sie 2010 - 09:29:41

moja mama miała 28 :)

W jakim wieku zostałyście mamą?

04 sie 2010 - 09:31:20

Cytat
monik164
kochana mialam to samo co Ty z tym wyjatkiem, ze nie lubilam dzieci:) urodzilam w wieku 30 lat, pol roku temu i zostalam wpakowana w ciaze, uklad byl miedzy moja mama a moim narzeczonym:)
ja nigdy nie mialam instynktu macierzynskiego, pojawil sie ze 2-3 tyg po porodzie jak skonczyla sie moja depresja. a teraz ciesze sie pelna geba i codziennie dziekuje mojemu facetowi za wpadke:)
nawet mysle, ze stracilam kilka lat i juz planuje nastepne ale teraz to ja bede musiala wpakowac mojego...hahahah

ale się uśmiałam :) gratuluję
sama mam 20 lat wiec nie pomogę.

W jakim wieku zostałyście mamą?

04 sie 2010 - 09:40:58

Cytat
ewunia19102
Ja zaszłam w ciąże 2 miesiące przed swoim ślubem był to najwspanialszy prezent jaki dostałam miałam tylko 21 lat 31.marca urodziłam moją śliczną księżniczkę mala ma prawie 4 miesiace ehh jak ten czas szybko mija. wiec cieszmy sie ze mamy takie malenstwa przy sobie :)

Co Ty mówisz, 31 marca? To również moja data urodzenia hehe (siebie, nie dziecka:))

W jakim wieku zostałyście mamą?

04 sie 2010 - 11:01:35

Zostałam mamą w wieku 21 lat :) Dziś mam syna nastolatka...

W jakim wieku zostałyście mamą?

08 sie 2010 - 19:30:01

Od 4 lat marzyłam o znalezieniu odpowiedniego partnera aby moc miec z nim dziecko i nareszcie go znalazlam jestesmy razem krotki czas ale odkad sie poznalismy chcielismy miec dziecko i stalo sie.
Tydzien temu dowiedzialam sie ze jestem w ciazy. Jestem najszczesliwa kobioeta na swiecie :))

W jakim wieku zostałyście mamą?

08 sie 2010 - 19:33:22

mam 20 lat , kocham dzieci, ale swoich póki co nie chce. Myślę o adopcji, te dzieci też ktoś musi wychować. Moja mama mówi mi, że jestem egoistką , bo nie chce mieć własnego dziecka, a przecież adoptowane też może być jak własne. Nie rozumiem dlaczego ludzie tak podchodzą do adopcji, uważam, że to bardzo ważne, wartościowe móc zająć się takim malcem.
Moja matka urodziła w wieku 18 i 20



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-08-08 19:34 przez olczik.

W jakim wieku zostałyście mamą?

08 sie 2010 - 19:39:18

jeszcze do niedawna nie ciągnęło mnie nic, a nic do dzieci!
ale od kiedy moja siostra cioteczna czeka na dzidziusia (21 września poród- ma 22 lata) aż Jej ciut zazdroszczę, chociaż nie przyznam się do tego!;-) ja też oszalałam, kupuję już dla Jej maluszka ciuszki itd. ;-)
ale jest to taka inna zazdrość... ;-)
sama mam faceta od 3,5 roku i 21 lat, więc dla mnie to dużo za wcześnie.
muszę skończyć studia, ustawić się jakoś materialnie, wyszumieć się i wiedzieć na 1000%, że to ten jeden, jedyny!!!
mama nadzieję, że nie będzie wcześniej niespodzianki i dzidziuś pojawi się za jakieś 8 lat.
ściskam wszystkie szczęśliwe mamusie;-)

następna dyskusja:

Odzież ciążowa