Obecnie rozmawiamy o:

wybór przedszkola

dzisiaj o 19:43

najtańsza apteka

dzisiaj o 19:23

rozwód

dzisiaj o 18:09

Przebranżowienie lokalu

dzisiaj o 17:32

kupno samochodu

dzisiaj o 14:37

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

niezweryfikowana
Posty: 2.786
Ostrzeżenia: 1/5

W jakim wieku zostałyście mamą?

23 lip 2010 - 11:13:00

20 lat i jestem przeszczęśliwa:) mój Misio ma teraz 10 lat i jest najważniejszym facetem w moim życiu!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-23 11:13 przez modliszka80.

W jakim wieku zostałyście mamą?

23 lip 2010 - 11:23:21

Cytat
monik164
kochana mialam to samo co Ty z tym wyjatkiem, ze nie lubilam dzieci:) urodzilam w wieku 30 lat, pol roku temu i zostalam wpakowana w ciaze, uklad byl miedzy moja mama a moim narzeczonym:)
ja nigdy nie mialam instynktu macierzynskiego, pojawil sie ze 2-3 tyg po porodzie jak skonczyla sie moja depresja. a teraz ciesze sie pelna geba i codziennie dziekuje mojemu facetowi za wpadke:)
nawet mysle, ze stracilam kilka lat i juz planuje nastepne ale teraz to ja bede musiala wpakowac mojego...hahahah

jak to mezczyzna Cie wpakowal w dziecko ? to nie czulas kiedy mial ? :)))
tak czy inaczej wyszlo na dobre :)))

ja mam 23 lata.. i pewnie za 2-3 lata bede chciala miec dzieci., mam odpowiedniego faceta ktory juz chcialby miec mala dzidzie ,ale wole sie jeszcze z tym wstrzymac.. :)
u kobiet po 30 roku zycia jest wyzsze prawdopodobienstwo ze dzieco urodzi sie chore itp. wiec w tym wieku szcegolnie bardzo waze sa wszelkie badana .

W jakim wieku zostałyście mamą?

23 lip 2010 - 11:28:13

pierwsze dziecko powinno się miec przed trzydziestką ja miałam 28lat jak zaszłam w ciąże:)
także musisz wiedziec czy chcesz mieć dzieci czy nie bo potem to może być już za późno:(

W jakim wieku zostałyście mamą?

24 lip 2010 - 17:28:18

Ja urodziłam synka tydzień po swojej 18 teraz mam wspanialego poltora rocznego lobuza i bardzo Go kocham ;)

W jakim wieku zostałyście mamą?

24 lip 2010 - 17:37:30

Ja zaszłam w ciąże 2 miesiące przed swoim ślubem był to najwspanialszy prezent jaki dostałam miałam tylko 21 lat 31.marca urodziłam moją śliczną księżniczkę mala ma prawie 4 miesiace ehh jak ten czas szybko mija. wiec cieszmy sie ze mamy takie malenstwa przy sobie :)

W jakim wieku zostałyście mamą?

24 lip 2010 - 17:39:38

a moja koleżanka 15 lat :P:P

W jakim wieku zostałyście mamą?

24 lip 2010 - 17:41:01

Cytat
neyo_lady
Zastanawiam się w jakim wieku przeciętnie polki mają pierwsze dziecko.
Jestem w wieku około 30 (nie powiem czy więcej czy mniej :) Dzieci nie mam i wcale nie jestem pewna czy będę miała. Nie chodzi mi o prowokowanie (wiem że duża cześć z Was to mamy)i nie chciałabym wzbudzac w Was agresji- bo podejmując ten temat najczęściej z tym się spotykam . Lubię dzieci, ale nie jestem pewna czy chcę mieć swoje. Przeraża mnie myśl o tym że podejmując tę decyzję staje się za kogoś odpowiedzialna przez najbliższe ~20lat. Nie wiem czy chcę drżeć o jego/jej bezpieczeństwo w każdej minucie. Nie wiem czy będę w stanie wychować wartościowego, uczciwego i dobrego człowieka (zakładam że większość matek tego chce ale chuligani i złodzieje też się skądś biorą).
Obawiam się także porodu, choć to mało powiedziane- na samą myśl robi mi się słabo.
Po prostu bardzo się obawiam... to wszystko.
Opowiedzcie proszę wasze doświadczenia. Szczególnie chciałabym wysłuchać te z Was, które miały podobne obawy, lub zostały mamą w późnym wieku. Doświadczenia z porodówki także mnie interesują.
Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamy i nie-mamy.
Doskonale Cię rozumiem,mam identyczne obawy co Ty.Mam 22 lata,ale zdecydowałam,że nie chcę mieć dzieci.Być może to się zmieni z biegiem czasu,ale obecnie jestem na NIE.

W jakim wieku zostałyście mamą?

24 lip 2010 - 17:48:31

Mamą zostałam m-c temu ;-) a mam 23 lat :) i uważam, że to odpowiedni wiek na dzieci :) Pozdrawiam wszystkie przyszłe i obecne mamy.

W jakim wieku zostałyście mamą?

24 lip 2010 - 17:51:34

Cytat
neyo_lady
Zastanawiam się w jakim wieku przeciętnie polki mają pierwsze dziecko.
Jestem w wieku około 30 (nie powiem czy więcej czy mniej :) Dzieci nie mam i wcale nie jestem pewna czy będę miała. Nie chodzi mi o prowokowanie (wiem że duża cześć z Was to mamy)i nie chciałabym wzbudzac w Was agresji- bo podejmując ten temat najczęściej z tym się spotykam . Lubię dzieci, ale nie jestem pewna czy chcę mieć swoje. Przeraża mnie myśl o tym że podejmując tę decyzję staje się za kogoś odpowiedzialna przez najbliższe ~20lat. Nie wiem czy chcę drżeć o jego/jej bezpieczeństwo w każdej minucie. Nie wiem czy będę w stanie wychować wartościowego, uczciwego i dobrego człowieka (zakładam że większość matek tego chce ale chuligani i złodzieje też się skądś biorą).
Obawiam się także porodu, choć to mało powiedziane- na samą myśl robi mi się słabo.
Po prostu bardzo się obawiam... to wszystko.
Opowiedzcie proszę wasze doświadczenia. Szczególnie chciałabym wysłuchać te z Was, które miały podobne obawy, lub zostały mamą w późnym wieku. Doświadczenia z porodówki także mnie interesują.
Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamy i nie-mamy.

Ja mam tak samo, na samą myśl, że byłabym od kogoś uzależniona przez ładnych kilkanaście lat, jestem po prostu przerażona.
Poza tym boję się porodu, rozstępów itd.
To chyba nie dla mnie, bo nawet jak czasem pomyślę, że fajnie by mieć dziecko, to od razu moje myśli mijają...
Lubię dzieci, bo są urocze i takie niewinne, ale chyba nigdy nie zdecyduję się na własne.
Nie każda kobieta musi mieć dziecko.
Macierzyństwo jest ponoć piękne, ale nie każda kobieta jest do niego stworzona.

zweryfikowana
Moderator
Posty: 4.067

W jakim wieku zostałyście mamą?

24 lip 2010 - 17:55:30

21 lat ;-) jak dla mnie był to idealny moment, córcia ma już Roczek i jest najcudowniejszym co nas mogło spotkać ;)

W jakim wieku zostałyście mamą?

24 lip 2010 - 17:57:09

ja mialam 21 jak zaszlam w ciaze , 22 lata ( bez 4 miesiecy )jak urodzilam moja coronie, dziecko milosci:* nie wyobrazam sobie zycia bez niej, od zawsze chcialam miec dziecko\dzieci !!!!!

teraz mala ma prawie 5 m-cy i ja juz bym chciala drugie , a maz chce jeszcze odczekac ;] to czekam heh


obawy mialam wielkie co do porodu tylko, a wspominam go milo i przyjemnie-zasluga kliniki w ktorej rodzilam!

W jakim wieku zostałyście mamą?

24 lip 2010 - 18:31:39

Ja mam 26 lat i nie chcę mieć dzieci, mój chłopak o tym wie. Akceptuje moją decyzję. Myślimy o małżeństwie, długo jesteśmy już razem. Rodzice pogodzili się ze nie będą mieć wnuka/ wnuczki dziwią się tylko bo jestem pedagogiem, pracuję z dziećmi również upośledzonymi. Uwielbiam pracę z dzieciakami. Ale swoich nie chcę mieć, wiem ze macierzyństwo nie jest dla mnie:)

Właśnie mi się przypomniało moja koleżanka z studiów rodzi za dwa miesiące (26lat) a miesiąc temu urodziła jej mama ( która według lekarzy była bezpłodna, wynik komplikacji po pierwszej ciąży) . Urodziła dziecko w wieku 47 lat , zdrowy chłopak prawie 5 kg. Więc czasami życie płata figla



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-07-24 19:27 przez kasia984.

W jakim wieku zostałyście mamą?

24 lip 2010 - 18:33:05

ja miałam niecałe 17 lat jak urodziłam.

W jakim wieku zostałyście mamą?

24 lip 2010 - 18:38:50

JA SWOJA CORCIE URODZILAM W WIEKU 20 Lat, A 10 LAT POZNIEJ SYNKA , KTORY MA TERAZ 3 LATKA , JEST BOSKO , CHOCIAZ NIE JEST LATWO WYCHOWYWAC NASTOLATKE I PRZEDSZKOLAKA , ALE DAJE RADE I WIECIE CO NIE ZAMIENILABYM SIE NA NIC INNEGO

następna dyskusja:

Odzież ciążowa