Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

W jakim wieku zostałyście mamą?

30 mar 2009 - 14:41:16

Zastanawiam się w jakim wieku przeciętnie polki mają pierwsze dziecko.
Jestem w wieku około 30 (nie powiem czy więcej czy mniej :) Dzieci nie mam i wcale nie jestem pewna czy będę miała. Nie chodzi mi o prowokowanie (wiem że duża cześć z Was to mamy)i nie chciałabym wzbudzac w Was agresji- bo podejmując ten temat najczęściej z tym się spotykam . Lubię dzieci, ale nie jestem pewna czy chcę mieć swoje. Przeraża mnie myśl o tym że podejmując tę decyzję staje się za kogoś odpowiedzialna przez najbliższe ~20lat. Nie wiem czy chcę drżeć o jego/jej bezpieczeństwo w każdej minucie. Nie wiem czy będę w stanie wychować wartościowego, uczciwego i dobrego człowieka (zakładam że większość matek tego chce ale chuligani i złodzieje też się skądś biorą).
Obawiam się także porodu, choć to mało powiedziane- na samą myśl robi mi się słabo.
Po prostu bardzo się obawiam... to wszystko.
Opowiedzcie proszę wasze doświadczenia. Szczególnie chciałabym wysłuchać te z Was, które miały podobne obawy, lub zostały mamą w późnym wieku. Doświadczenia z porodówki także mnie interesują.
Pozdrawiam serdecznie wszystkie mamy i nie-mamy.

niezweryfikowana
Posty: 51
Ostrzeżenia: 1/5

W jakim wieku zostałyście mamą?

30 mar 2009 - 14:42:22

Mialam 22lata

W jakim wieku zostałyście mamą?

30 mar 2009 - 14:45:47

Ja mam 28 i tez nie mam jeszcze dziecka. Chciałabym,ale bardziej wynika to z tego,że nie związałam się do tej pory z kimś,z kim mogłabym mieć dziecko. Myślę,że gdybym trafiła na kogoś takiego,to bym nie czekała. Obawy ma się zawsze moim zdaniem,ale napewno warto być mamą.

W jakim wieku zostałyście mamą?

30 mar 2009 - 14:46:05

Ja mam 21 lat i mam takie same obwy jak Ty.Wszyscy wkoło mówia ze jeszcze moje podejscie sie zmieni,bede chciała miec dziecko(bo przeciez jak można NIE chciec dzieci?!) i że gadam głupoty.
Al;e ja poprostu nie lubie dzieci,nie chce miec swoich.Poprostu nie wyobrazam sobie sytuacji kiedy reszte życia musze poswiecic jednej osobie-dziecku.
Na dzien dzisiejszy moja postawa jest taka,dzieci w wieku około 30 lat.Nie wczesniej.O ile wogóle zdecyduje sie je miec.

W jakim wieku zostałyście mamą?

30 mar 2009 - 14:46:11

Cytat
BaskaP
Mialam 22lata

ja również

W jakim wieku zostałyście mamą?

30 mar 2009 - 14:47:36

A ja miałam 26 lat

W jakim wieku zostałyście mamą?

30 mar 2009 - 14:48:37

Ja urodziłam swoją córeczkę mając 21 lat.Ma teraz prawie 4 miesiące i nie żałuje swojej decyzji.Miałam podobne obawy tzn.czy dam radę czy nie.Czy poród będzie bolał.Do ostatniej chwili się bałam porodu.Urodziłam prawie 2 tygodnie po terminie.Poród razem z bólami trwał nie całe 7 godz.Powiem ci jedno piękne jest to kiedy się chodzi w ciąży,a jeszcze piękniejsze jest to kiedy zobaczysz tą malutką kruszynkę pierwszy raz.Są obawy i każdy je mamy ale wierz mi to nie powody do tego żeby nie mieć dzieci.Pozdrawiam.Jakbyś chciała więcej wiedzieć albo pogadać to pisz na gg 2023201.Napewno odpisze.

W jakim wieku zostałyście mamą?

30 mar 2009 - 14:50:01

kochana mialam to samo co Ty z tym wyjatkiem, ze nie lubilam dzieci:) urodzilam w wieku 30 lat, pol roku temu i zostalam wpakowana w ciaze, uklad byl miedzy moja mama a moim narzeczonym:)
ja nigdy nie mialam instynktu macierzynskiego, pojawil sie ze 2-3 tyg po porodzie jak skonczyla sie moja depresja. a teraz ciesze sie pelna geba i codziennie dziekuje mojemu facetowi za wpadke:)
nawet mysle, ze stracilam kilka lat i juz planuje nastepne ale teraz to ja bede musiala wpakowac mojego...hahahah

W jakim wieku zostałyście mamą?

30 mar 2009 - 14:52:45

Ja mam 26 lat i dopiero zostanę mamą. Jasne, że się boję porodu, na samą myśl o rodzeniu robi mi się słabo, boję się czy sobie poradzę, na kogo maluch wyrośnie, ale myślę, że to normalne obawy, staram się o tym nie myśleć. Moje prawie wszystkie koleżanki z klasy mają już dzieci w wieku przedszkolnym! Zresztą sama kiedyś dojdziesz do wniosku, że czegoś Ci w życiu brakuje i zapragniesz mieć swoje własne dziecko.

zweryfikowana
Posty: 475
Ostrzeżenia: 1/5

W jakim wieku zostałyście mamą?

30 mar 2009 - 14:53:14

ja 21 i jestem szczesliwa :) pozdrawiam. :)

W jakim wieku zostałyście mamą?

30 mar 2009 - 14:56:31

Cytat
sloniatko007
Ja mam 21 lat i mam takie same obwy jak Ty.Wszyscy wkoło mówia ze jeszcze moje podejscie sie zmieni,bede chciała miec dziecko(bo przeciez jak można NIE chciec dzieci?!) i że gadam głupoty.
Al;e ja poprostu nie lubie dzieci,nie chce miec swoich.Poprostu nie wyobrazam sobie sytuacji kiedy reszte życia musze poswiecic jednej osobie-dziecku.
Na dzien dzisiejszy moja postawa jest taka,dzieci w wieku około 30 lat.Nie wczesniej.O ile wogóle zdecyduje sie je miec.

kurczę ja mam dokładnie tak samo... chociaż jestem od Ciebie młodsza o ponad rok ale też nie wiem czy będę chciała mieć kiedyś dzieci... teraz nawet nie dopuszczam do siebie takiej myśli, trochę boję się tego...

zweryfikowana
Posty: 257
Ostrzeżenia: 1/5

W jakim wieku zostałyście mamą?

30 mar 2009 - 14:58:17

Ja urodziłam synusia mając 22 lata.
To była wpadka, przyznaję.
Obawy miałam może nie o samą ciążę ale o to co dalej bo mój facet kiedy się dowiedział wziął nogi za pas i tyle go było :)
Samą ciążę zniosłam rewelacyjnie.
Żadnych mdłości, nastojów, zachcianek...
Włosy, cerę, paznokcie miałam wprost idealne.
Co do porodu to rodziłam 10 dni po terminia.
Po pewnych komplikacjach i tygodniu spędzonym w szpitalu ostatecznie robili mi cesarkę.
Czy to bolało...?
Hmmm napewno ale nie myślisz o tym bo bardziej jesteś przejęta tym, ze obok leży TWOJE dziecko :)
Na początku były nieprzespane nocki.
Mój mały mając 2 miesiące trafił do szpitala i było trochę stresu, zmęczenia itp...
Ale jeden uśmiech dziecka wynagradza wszystko kiedy myślisz, że już niczego Ci się nie chce.
Naprawdę warto życ dla tego uśmiechu :)

zweryfikowana
Posty: 257
Ostrzeżenia: 1/5

W jakim wieku zostałyście mamą?

30 mar 2009 - 14:59:58

Szczerze mówiąc ja też kiedyś mówiłam, ze nie chcę nigdy mieć dzieci.
Głupota z mojej strony bo dziś nie wyobrażam sobie, ze mogłoby nie być Kubusia :)

W jakim wieku zostałyście mamą?

30 mar 2009 - 15:00:19

ja miałam 24 lata jak urodziłam moja księżniczkę:)jest cudowna i nie wyobrażam sobie życia bez niej teraz w maju skończy 3 latka,czas pomyśleć nad rodzeństwem ...heh

W jakim wieku zostałyście mamą?

30 mar 2009 - 15:01:42

ja mialam 19 lat

następna dyskusja:

RÓZNICA WIEKU