Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

W jakim wieku zostałyście mamą?

17 kwi 2009 - 13:17:09

Ja moge własciwie popatrzyć z obu stron Pierwsze dziecko rodziłam mając 22 lata byłam przerażona,pytania które TY sobie stawiasz to pikuś do moich czarnych wizji(wojna itd.) dałam rade ...jakoś {{{teraz młoda ma 12 lat a ja urodziłam synka (mam35 lat) było w tym dużo spokoju,przemyśleń ale też i strachu ...Bo jak coś sie stanie? bo przecież nie lubie dzieci? nie lubie sie nimi zaimować ,rozmawiać z nimi...Miłośc do moich własnych dzieci przyszła z czasem jest ogromna ale też podszyta strachem,tylko idiotka zachodzi w ciąże i sie nie boi, masz prawo do swoich wyborów ale życze Ci poprostu żebyś była szczęśliwa .

W jakim wieku zostałyście mamą?

17 kwi 2009 - 13:19:37

mam 20 lat i jestem w 33 tygodniu ciazy-planowana

W jakim wieku zostałyście mamą?

17 kwi 2009 - 13:23:10

Cytat
krzysiulinka
ja miałam 25 lat. pragnęłam od paru lat mieć pociechę. myślałam wtedy o dziecku jako o sensie życia...staraliśmy się z mężem 2 lata... a dziś?? myślę, że wyobrażenie jak będzie i jak jest to odrębne bieguny.. Kocham urwiska ale czuję się jak więzień.. czuję się osamotniona. mąż pracuje, a ja w domku. chyba żeby wyjść do ludzi sama zaczęłam szukać pracy.. może wtedy dźwignę się z tego dołka który towarzyszy mi już tyle miesięcy..wiem że smutne to, ale jestem sama w obcym mieście, bez żadnych znajomych..trudne to strasznie


Sama przez to przeszłam za pierwszym razem nie znałam i nie miałam nikogo a mąz całymi dniami w pracy ...Dno teraz oswoiłam troche miejce i ludzi ...Krzysiulinka jak bedziesz miała chęć się wyzalić napisz ...
Aż sie dziwie że tu tyle fajnych babek bez kołtuństwa i udawania jak pięknie być MATKĄ POLKĄ

W jakim wieku zostałyście mamą?

17 kwi 2009 - 14:10:49

Cytat
Iqwetka
ja planuję koło 25 roku życia..planowałam koło 27 ale już mi granica zeszła w dół;)
Martwie się tylko tym że mój facet strasznie się boi i nie chce słyszeć o bobasku:( on to najchętniej miałby dzidzię za 100 lat..a ja już jestem gotowa i denerwuje mnie że on taką ma postawę..a niby jest starszy ode mnie..ne dużo ale zawsze.. boję sie że on nie chce mieć ze mną dzieci;(
Ja tez mam podobny problem..Tylko, ze mój narzeczony jest starszy ode mnie o 18 lat...i jedno dziecko już ma z poprzedniego małżeństwa...Kiedyś wzięłam go pod włos i powiedziałam, że chyba jestem w ciąży, a on zbladł... Było mi strasznie przykro :/
Narazie i tak nie chcę mieć dzieci, bo moja kariera zawodowa się całkiem nieźle rozwija, ale sam fakt, reakcja mojego faceta była przykra...



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-04-17 14:14 przez cheriecrue.

W jakim wieku zostałyście mamą?

17 kwi 2009 - 14:14:45

23 latka a synus ma teraz 5 miesięcy ;)

W jakim wieku zostałyście mamą?

17 kwi 2009 - 14:17:09

Cytat
nyla89
mam 20 lat i jestem w 33 tygodniu ciazy-planowana

Ja też w 33 :) na kiedy masz termin :) ?

W jakim wieku zostałyście mamą?

18 kwi 2009 - 12:10:52

Ja pierwsze dziecko urodziłam jak miałam 23 lata, nie do końca planowane to było ;) W zeszłym roku w wieku 28 lat urodziłam drugie, planowane:) Pierwsza córka urodzona przez CC, a synek siłami natury - powiem Ci jedno, nie ma się czego bać, ja poród naturalny choć bolesny wspominam bardzo dobrze, to cudowne niezapomniane przeżycie, sczególnie moment kiedy kładą Ci maluszka na brzuchu :)
U mnie było tak, że też raczej dzieci nie lubiłam i zarzekałam się, że nie bedę mieć własych ale byłam wtedy nastolatką... a teraz jestem szczęśliwą mamuśką ;)

W jakim wieku zostałyście mamą?

22 kwi 2009 - 22:44:04

Hej!
JA jestem mamą od 3 mies. Lenka urodziła się w styczniu, a ja mam 20 lat. Ciąża właściwie planowana, pretekst trochę, żeby szybciej wziąc ślub;) (moi rodzice nie chcieliby o tym slyszec gdyby nie ciąża) A teraz jestem najszczęślisza na
świecie!! Mam kochanego męża, córunię, studiuję i to do tego dziennie! A kiedyś też myślałam, że dzieci dopiero po 30 stce....
Nie umiałaby życ bez tego szkraba, choc czasem daje w kośc, np tak jak dzis jak nie chciala zasnąc. Podejrzewam, że to przez to, że nie ma taty, bo pojechal w delegacje:((
Wszystko da się przeskoczyc i przezwyciężyc jak ma się wsparcie ukochanego. Mój bardzo się mną opiekował podczas ciąży i wogóle był przy porodzie 3mał mnie za rękę i był z małą w jej pierwszych chwilach na świecie jak ja odpoczywałam po porodzie.

W jakim wieku zostałyście mamą?

22 kwi 2009 - 22:58:22

ja urodzilam moja maye w wieku 22 lat 2 lata po slubie ... i jestem zakochana po uszy w mojej corci :))



W jakim wieku zostałyście mamą?

22 kwi 2009 - 23:00:40

Ja urodziłam mając 23 lata no rocznikiem 24 :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-04-22 23:03 przez anusiapp.

W jakim wieku zostałyście mamą?

22 kwi 2009 - 23:08:18

Ja miałam 24 lata jak urodziłam córeczkę. W tej chwili córcia kończy 2 latka :) jest cudowna, jestem baaardzo szczęśliwa i nie zamieniła bym swojego życia, na takie jakie miałam przed urodzeniem dziecka ( bo życie zmienia się o 360 stopni...) Teraz wychowuje córke sama!!! Bez męża, (bo niestety nasze drogi sie rozeszły) bez rodziców, bez teściów.... ale uwież mi,że jestem szczęśliwa! Tak sobie myslę,że gdybym nie miała córeczki to była bym bardzo samotna, bo z przyjaciółmi wiadomo jak jest... każdy ma swoje zycie i swoje problemy... Tyle,że ja zawsze kochałam dzieci, również cudze i bardzo pragnełam mieć dziecko.... i to nas chyba różni :)

W jakim wieku zostałyście mamą?

22 kwi 2009 - 23:16:27

a to mój Skarb... :)



W jakim wieku zostałyście mamą?

22 kwi 2009 - 23:34:19

Hej!
Ja mamą zostałam w wieku 19lat.Szczerze przyznaje,że jestem z tego powodu naaaaaaajszczęśliwsza i gdyby czas sie cofnął zaszła bym w ciąże w tym wieku jeszcze raz:)Pozdrawiam serdecznie:)

W jakim wieku zostałyście mamą?

23 kwi 2009 - 11:06:14

Witam.
Miałam 20 lat gdy urodziłam Kordianka (miał być Marysią, gdybyście widziały minę położnej " O Maria wyszedł";).
Nie żałuję, że tak wcześnie. Pomimo tego, że nie mam wykształcenia i pracy, która mogłaby zapewnić nam życie w "dobrobycie". Jednak na co to komu, jeśli jest się szczęśliwym przy takim stanie rzeczy. Na resztę przyjdzie czas. Obawiam się już tylko dłuższego rozstania z moim Bąbelkiem. Uwierz Neyo Lady, że gdy zobaczysz tylko Maleństwo, które wyszło z Ciebie po tak długim okresie oczekiwania uczucia matki eksplodują z całą swoją mocą. Nie to, żeby ich wcześniej wcale nie było. Widok Niemowlęcia sprawia że nie myśli się o tym złym, ale o wszystkim co najlepsze. Przynajmniej w moim przypadku tak było. Na początku ciąży moja rodzina strasznie się obawiała jak to wszystko będzie wyglądać, że niby nie mam podejścia do dzieci itp.
Obecnie za nic na świecie nie oddałabym mojej Kluseczki.
Pozdrawiam wszystkie szczęśliwe Mamuśki i ich Dzieciątka ;) Niech rosną zdrowo!

W jakim wieku zostałyście mamą?

23 kwi 2009 - 11:14:32

Ja nie byłam nawet pełnoletnia, synek urodził się w marcu 2007 a ja w czerwcu kończyłam 18 lat (po prostu wpadka), nie jesteśmy małżeństwem ale mieszkamy razem i kochamy się i nie żałuję tego co sie stało, na początku było bardzo trudno w domu nie mogli zaakceptować tego tata przestał się do mnie odzywać, moje koleżanki jedździły na dyskoteki a ja siedziałam w domu na studniówkę też nie poszłam ale jak spojrzę na mój mały skarbek to wszystko staje sie nieważne.

następna dyskusja:

Dobry i zły lekarz