Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

-Nie można jeść surowych jajek, (wogóle nie powinno się ruszać nie umytej skorupki); tataru, serów pleśniowych, wątróbki, nie których ziół (unikaj przede wszystkim: cząbru, tymianku, aloesu, rozmarynu, chmielu, żeń-szenia)
-Nie można ruszać surowego mięsa, jak już się dotknie trzeba umyć ręce w gorącej wodzie
- Nie można pić alkoholu i palić papierosów
-Nie można chodzić na solarium
-Nie można pić napojów gazowanych i chipsów
-Trzeba ograniczyć kawę, a najlepiej wogóle jej nie pić

-Jak chodzi o koty, to nie można sprzątać im kuwety, a jak już trzeba to w maseczce i rękawiczkach

Cytat
osak04071983
Witam dziewczyny!

Założyłam ten wątek, żeby można było się wymieniać informacjami na temat tego, czego w ciąży robić nie wolno lub czego należy unikać, i dlaczego.

Ja o wielu rzeczach dowiadywałam się przypadkiem, co mnie potem niepotrzebnie stresowało, więc wydaje mi się, że taki wątek jest dość potrzebny, bo tego rodzaju informacje są rozproszone i warto je zebrać w jednym miejscu!

Proszę, żeby zamieszczać tu rzetelne, sprawdzone informacje, żeby nie straszyć przyszłych mam :)

Chciałabym, żeby przy podawaniu informacji, że np. czegoś nie wolno się robić, lub powinno się uważać, podawać też wyjaśnienie dlaczego. To moim zdaniem bardzo ważne.

Pozdrawiam!







Ciąża nie chroba i każdy lekarz Ci powie, że jesz WSZYSTKO na co masz ochotę, Pijesz także a w pierwszych miesiącach nie przemęczaj się :):)

Cytat
majka51
W ciąży nie wolno jeść, pić, słuchać muzyki, czytać, oglądać tv, robić na drutach, podbiec do autobusu, pić ani ml kawy (bo dziecko będzie miało dziurę w... głowie), palenie trzeba rzucić natychmiast, nawet jeśli dotąd paliło się 2 paczki/dzień a ciąża jest zagrożona (bo to wcale nie jest tak że organizm wtedy się mobilizuje by szukać nikotyny), nie wolno myśleć, malować się, wychodzić z domu, śpiewać, głaskać własnego kota który nie wychodzi na dwór.
A najbardziej nie wolno czytać wątków w których na tematy medyczne wypowiadają się ludzie niebędący lekarzami.

hhehe to jest genialne i najlepsze, ja osobiście z tej rady skorzystam:)
ile ludzi tyle pomysłów, same kłótnie i nic więcej.
każdy niech konsultuje się ze swoim lekarzem i jego słucha, a nie koleżanek
ja słyszałam że nie wolno wąchać kwiatków bo dziecko będzie mieć alergie litości, a pozniej przyszla mam tak bedzie robic, eh

Moja ciocia w swojej 1 ciąży wgl nie wiedziała ze zaszła..
Nie oszczedzała sie , paliła, piła imprezowala itd.. Dziecko niestety straciła niedługo potem.

Cytat
modliszka80
Cytat
Kasja_23
Cytat
osak04071983
A co myślicie o chipsach,orzeszkach,coca-coli w ciąży?

tak tak jeszcze torba cukierków pod pachą i tona czekolady i bedzie sie wygladac po ciazy jak prosiak :]
niektore kobiety to mysla ze jak w ciazy sa to moga sie objadac bo jedza za dwoch a potem placz bo zostaje 30 kg wagi:]

chyba przesadziłaś z tym prosiakiem:/ każda kobieta może a nawet powinna przytyć. Sugerujesz o zachowanie diety w ciąży?? powodzenia!! tylko za dziecko to Ty odpowiadasz ehhhh kobiety nie każda musi być modelka...

nie no w sumie ma rację tylko za ostro to ujęła. Dieta wcale nie oznacza diety odchudzającej, Dieta to styl życia, ważne żeby była zróżnicowana i zdrowa. To prawda nie trzeba jeść za dwóch ale dla dwóch a to wcale nie oznacza podwójnych porcji, jeśli kobieta ma ochotę jeść dużo to niech je tylko potem niech się nie dziwi że ma za dużo tu i ówdzie i to się tyczy każdej kobiety nie tylko tej w ciąży

-lody jem praktycznie od początku ciąży (zostały mi jeszcze 3 miesiące:))
-nie paliłam i nie pale;)
-alkohol piłam okazjonalnie, w ciąży w ogóle nie spożywam
- staram się odżywiać zdrowo i racjonalnie, nie głodzić się absolutnie, jednak zdarza mi się podjeść orzeszki ziemne, czipsy czy wypić coca-colę...a tak na marginesie to przytyłam do tej pory 7kg:)to chyba nie tak dużo)
- unikam gwałtownego schylania się itp.generalnie żeby nie "miażdżyć" dziecka:)
- staram się oszczędzać, ale bez przesady, lekarz mówi że wszystko ok i co tam sobie wymyślę to mogę robić(oczywiście w granicach rozsądku)
- sex z mężusiem może nie jest obecnie tak szalony i do utraty tchu ale jest:))

i to tyle mojej spowiedzi:) jak na razie synek jest zdrowy i wszystko ok:)

... "Wierzono na przykład, że przyczyną znamion na ciele dziecka jest zapatrzenie lub działanie szatana." więc może twoja mama miała kontakt z szatanem idąc tym tokiem rozumowania..."
o kurde to ja sie chyba zgłosze do egzorcysty :D

Co do słodyczy, chipsów i takich różności to jak myślicie... czy jeśli przed ciążą mogłam obżerać się bez ograniczeń wszystkim co tylko wpadło mi w ręcę i nie miało to żadnego wpływu na moją wagę (55kg przy 170 cm wzrostu) to czy pod czas ciąży, jak i po niej, w dalszym ciągu nie będę musiała zwracać uwagi na kalorie, czy też coś się w moim organizmie poprzestawia?? :D

nie powinno sie patrzec przez dziurke od klucza bo dziecko moze miec zeza,gdy sie zobaczy brzydka osobe szybko patrzec na paznokcie....zeby dziecko brzydkie nie było...nie przechodzic pod ani nad sznurkami i nie nosic nic na szyi bo może być zaplatane w pępowine....a co do kotow to lekarz kazał unikać a jezeli juz ma sie z nimi kontakt to dokladnie myć ręce...pozdrawiam przyszłe mamy;-)

Cytat
assa1989
Cytat
kochatka
Cytat
kinius33

Można pić piwo o niskim %(rzadko to prawda, ale łyknąć" sobie można) ale nie się upijać!

To nieprawda, picie alkoholu w ciąży może wywołać u dziecka chorobę zwaną FAS, prawda jest taka, że nikt nie wie jaka ilość jest bezpieczna dla dzidziusia, lepiej więc wyeliminować na ten czas całkowicie piwo i inne % ...

Cytat
Kate1986
... "Wierzono na przykład, że przyczyną znamion na ciele dziecka jest zapatrzenie lub działanie szatana." więc może twoja mama miała kontakt z szatanem idąc tym tokiem rozumowania..."
o kurde to ja sie chyba zgłosze do egzorcysty :D

Co do słodyczy, chipsów i takich różności to jak myślicie... czy jeśli przed ciążą mogłam obżerać się bez ograniczeń wszystkim co tylko wpadło mi w ręcę i nie miało to żadnego wpływu na moją wagę (55kg przy 170 cm wzrostu) to czy pod czas ciąży, jak i po niej, w dalszym ciągu nie będę musiała zwracać uwagi na kalorie, czy też coś się w moim organizmie poprzestawia?? :D


różnie to bywa, zależy od organizmu. Ja przed ciążą też nie zwracałam uwagi na to co jem, słodycze kocham od zawsze i zawsze ważyłam w granicach 49 - 53 kg a po ciąży no niestety wszystko uległo zmianie co prawda nie należę do tłustych czy grubych. Zawsze miałam Xs/X a teraz M. Nie narzekam bo nie jest źle, ale niestety wszystko co słodkie odkłada się w boczkach, a są kobiety które po ciąży ważą mniej niż przed np moja mama :(

następna dyskusja:

Będę mlodzutką mamą...