Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Nie wolno wspinać się na palce i wyciągać ręce po jakiś przedmiot znajdujący się na gornej np. półce, bo mozna zarwać wiązadła podtrzymujące brzuszek.

jeść wątróbki-chociaż kiedyś zalecano

Cytat
osak04071983
A co myślicie o chipsach,orzeszkach,coca-coli w ciąży?
jeśli bardzo Cię kuszą to zaspokój sobie raz kiedyś zachciankę-ale dobre to nie jest



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-05 20:53 przez ulamiel.

poczytam co tu piszczcie i będę radzić mamie :P jest w 12 tygodniu i między mną a braciszkiem/siostrzyczką będzie 20 lat różnicy :)) na marginesie co sądzicie o takiej różnicy wieku? spotkałam się z niemiłymi opiniami...moja mam ma 38 lat i mnie urodiła młodo ,stąd decyzja o kolejnym serce> dziecku :)

wracając do tematu wątku z tym piciem alkoholu to jakaś bzdura ,że można !! Oczywiście,że nie można! Warto ryzykować zdrowie maleństwa dla kieliszka? była nawet taka kampania" nie piję za jego zdrowie" :)

Cytat
madziulekk23
nie powinno sie miec kontaktu z kotami, gdyz istnieje mozliwosc zarazenia toksoplazma

hehe ja całe życie miałam koty i do dzisiaj mam. Ale lekarz wysłał mnie na badania czy jestem chora na toksoplazmozę i nie byłam, tzn przechodziłam ją kiedyś, pewnie w dziecinstwie ale w ciąży na szczęście jej nie miałam. Też okropne choróbsko

Cytat
martischa
Cytat
assa1989
Cytat
kochatka
Cytat
kinius33
Uwaga! Nie wolno palić nawet wtedy, kiedy jesteśmy nałogowcami! Jeśli organizm jest uzależniony od nikotyny dobry lekarz znajdzie dla każdej z przyszłych mam adekwatne rozwiązanie bez podtruwania dziecka śmiertelnymi składnikami!!!

Moja koleżanka paliła nałogowa, gdy jeszcze nie wiedziała, że jest w ciąży. Lekarz (ginekolog) powiedział jej, że teraz to już lepiej palić jednego papierosa dziennie niż nagle rzucić, bo tym można by było dziecku jeszcze bardziej zaszkodzić. Jak to w końcu z tym jest? Słyszy się sprzeczne opinie.

Oczywiście że nie można nagle rzucać palenia jak już to ograniczyć. Jedz wszystko ale z głową i "nie za dwoje".....Można pić piwo o niskim %(rzadko to prawda, ale łyknąć" sobie można) ale nie się upijać!

i tu również mnie uczono na szkole rodzenia, czytałam i nawet w telewizji było że nie ma określonej ilości alkoholu szkodliwego dla zdrowia płodu. Jednej kobiecie wystarczy trochę piwa, innej więcej, niektóre kobiety piją całą ciąże i mają zdrowe dzieci. Dlatego wskazane jest unikanie nawet małych ilości alkoholu. Nie wiem czy słyszałyście o zespole FAZ. Straszna choroba!!! Poczytajcie trochę. Ja jestem tego zdania, że po co ryzykować, jeśli przez "mój jeden kieliszek" mam mieć chore dziecko to wolę nie pić nic. A zdarzało się że nawet kobiety rodziły pijane dzieci ale to już skrajne przypadki kobiet uzależnionych od alkoholu



wiadomo że nie wolno palić ani pić alkoholu,i nie tylko w ciąży!!!!!!!!!!
a ja powiem tak o paleniu w ciąży,paliłam ale jak zaszłam w ciąże,jeszcze bardziej mi się chciało palić,paliłam 2-paczki dziennie bo poprostu mi się tego chciało i nie mogłam przestać,a wiem czym to groziło bo jestem pielęgniarką,chciało mi się i paliłam i nikt mi by nie przetłumaczył,że nie wolno,teraz to nic nie wolno,tylko trzeba!!! i dzieciątko jest zdrowe jak ryba i wzorowe w szkole..pozdrawiam

jak dla mnie kategorycznie nie wolno PALIĆ, PIĆ ALKOHOLU, PRZYJMOWAĆ LEKÓW bez konsulatacji z lekarzem, jest wiele leków szkodzacych, Uważać na KOSMETYKI ! Nie przeciążać organizmu ćwiczeniami, wysiłkiem, nie jeść jak świnia za przeproszeniem wszystkiego co sie da, z umiarem i rozsądkiem. Sypiać, odpowiednio się ubierać. Nie przesadzać ze słońcem!

Cytat
sylwia8086
Cytat
martischa
Cytat
assa1989
Cytat
kochatka
Cytat
kinius33
Uwaga! Nie wolno palić nawet wtedy, kiedy jesteśmy nałogowcami! Jeśli organizm jest uzależniony od nikotyny dobry lekarz znajdzie dla każdej z przyszłych mam adekwatne rozwiązanie bez podtruwania dziecka śmiertelnymi składnikami!!!

Moja koleżanka paliła nałogowa, gdy jeszcze nie wiedziała, że jest w ciąży. Lekarz (ginekolog) powiedział jej, że teraz to już lepiej palić jednego papierosa dziennie niż nagle rzucić, bo tym można by było dziecku jeszcze bardziej zaszkodzić. Jak to w końcu z tym jest? Słyszy się sprzeczne opinie.

Oczywiście że nie można nagle rzucać palenia jak już to ograniczyć. Jedz wszystko ale z głową i "nie za dwoje".....Można pić piwo o niskim %(rzadko to prawda, ale łyknąć" sobie można) ale nie się upijać!

i tu również mnie uczono na szkole rodzenia, czytałam i nawet w telewizji było że nie ma określonej ilości alkoholu szkodliwego dla zdrowia płodu. Jednej kobiecie wystarczy trochę piwa, innej więcej, niektóre kobiety piją całą ciąże i mają zdrowe dzieci. Dlatego wskazane jest unikanie nawet małych ilości alkoholu. Nie wiem czy słyszałyście o zespole FAZ. Straszna choroba!!! Poczytajcie trochę. Ja jestem tego zdania, że po co ryzykować, jeśli przez "mój jeden kieliszek" mam mieć chore dziecko to wolę nie pić nic. A zdarzało się że nawet kobiety rodziły pijane dzieci ale to już skrajne przypadki kobiet uzależnionych od alkoholu



wiadomo że nie wolno palić ani pić alkoholu,i nie tylko w ciąży!!!!!!!!!!
a ja powiem tak o paleniu w ciąży,paliłam ale jak zaszłam w ciąże,jeszcze bardziej mi się chciało palić,paliłam 2-paczki dziennie bo poprostu mi się tego chciało i nie mogłam przestać,a wiem czym to groziło bo jestem pielęgniarką,chciało mi się i paliłam i nikt mi by nie przetłumaczył,że nie wolno,teraz to nic nie wolno,tylko trzeba!!! i dzieciątko jest zdrowe jak ryba i wzorowe w szkole..pozdrawiam

o kurcze hehe, ja za to po tym właśnie poznałam że jestem w ciąży, że mnie odrzucało od fajek :) ale moja koleżanka też tak miała przy każdej ciąży że paliła jak smok, też wszystko niby ok, ale teraz po latach wyszło przy jednym dziecku, że ma dziurkę w serduszku, kto wie czy to właśnie nie od fajek :(

Cytat
martischa

Cytat
sylwia8086
Mówią że,nie wolno patrzeć przez judasza,ponieważ dziecko będzie miało zeza,szyć na sobie ubrania,bo może być dzieciątko oplątane w pępowinie,obcinać włosów, bo skraca się życie,także nie można łapać sie ręką gdzieś po ciele jak się czegoś wystraszymy..;] heheh takie zabobony..ale zawsze coś w tym jest.;],

ej proszę Cię powiedz, że żartowałaś, hello mamy XXI wiek!!!! :D

Ej,tak bynajmniej od ej się nie zaczyna!!
Cytat
martischa
Cytat
sylwia8086
Cytat
martischa
Cytat
assa1989
Cytat
kochatka
Cytat
kinius33
Uwaga! Nie wolno palić nawet wtedy, kiedy jesteśmy nałogowcami! Jeśli organizm jest uzależniony od nikotyny dobry lekarz znajdzie dla każdej z przyszłych mam adekwatne rozwiązanie bez podtruwania dziecka śmiertelnymi składnikami!!!

Moja koleżanka paliła nałogowa, gdy jeszcze nie wiedziała, że jest w ciąży. Lekarz (ginekolog) powiedział jej, że teraz to już lepiej palić jednego papierosa dziennie niż nagle rzucić, bo tym można by było dziecku jeszcze bardziej zaszkodzić. Jak to w końcu z tym jest? Słyszy się sprzeczne opinie.

Oczywiście że nie można nagle rzucać palenia jak już to ograniczyć. Jedz wszystko ale z głową i "nie za dwoje".....Można pić piwo o niskim %(rzadko to prawda, ale łyknąć" sobie można) ale nie się upijać!

i tu również mnie uczono na szkole rodzenia, czytałam i nawet w telewizji było że nie ma określonej ilości alkoholu szkodliwego dla zdrowia płodu. Jednej kobiecie wystarczy trochę piwa, innej więcej, niektóre kobiety piją całą ciąże i mają zdrowe dzieci. Dlatego wskazane jest unikanie nawet małych ilości alkoholu. Nie wiem czy słyszałyście o zespole FAZ. Straszna choroba!!! Poczytajcie trochę. Ja jestem tego zdania, że po co ryzykować, jeśli przez "mój jeden kieliszek" mam mieć chore dziecko to wolę nie pić nic. A zdarzało się że nawet kobiety rodziły pijane dzieci ale to już skrajne przypadki kobiet uzależnionych od alkoholu



wiadomo że nie wolno palić ani pić alkoholu,i nie tylko w ciąży!!!!!!!!!!
a ja powiem tak o paleniu w ciąży,paliłam ale jak zaszłam w ciąże,jeszcze bardziej mi się chciało palić,paliłam 2-paczki dziennie bo poprostu mi się tego chciało i nie mogłam przestać,a wiem czym to groziło bo jestem pielęgniarką,chciało mi się i paliłam i nikt mi by nie przetłumaczył,że nie wolno,teraz to nic nie wolno,tylko trzeba!!! i dzieciątko jest zdrowe jak ryba i wzorowe w szkole..pozdrawiam

o kurcze hehe, ja za to po tym właśnie poznałam że jestem w ciąży, że mnie odrzucało od fajek :) ale moja koleżanka też tak miała przy każdej ciąży że paliła jak smok, też wszystko niby ok, ale teraz po latach wyszło przy jednym dziecku, że ma dziurkę w serduszku, kto wie czy to właśnie nie od fajek :(


Od nikotyny,dziurka w serduszku,nie!!!



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-05 21:01 przez sylwia8086.

Cytat
sylwia8086
Cytat
martischa

Cytat
sylwia8086
Mówią że,nie wolno patrzeć przez judasza,ponieważ dziecko będzie miało zeza,szyć na sobie ubrania,bo może być dzieciątko oplątane w pępowinie,obcinać włosów, bo skraca się życie,także nie można łapać sie ręką gdzieś po ciele jak się czegoś wystraszymy..;] heheh takie zabobony..ale zawsze coś w tym jest.;],

ej proszę Cię powiedz, że żartowałaś, hello mamy XXI wiek!!!! :D

Ej,tak bynajmniej od ej się nie zaczyna!!
Cytat
martischa
Cytat
sylwia8086
Cytat
martischa
Cytat
assa1989
Cytat
kochatka
Cytat
kinius33
Uwaga! Nie wolno palić nawet wtedy, kiedy jesteśmy nałogowcami! Jeśli organizm jest uzależniony od nikotyny dobry lekarz znajdzie dla każdej z przyszłych mam adekwatne rozwiązanie bez podtruwania dziecka śmiertelnymi składnikami!!!

Moja koleżanka paliła nałogowa, gdy jeszcze nie wiedziała, że jest w ciąży. Lekarz (ginekolog) powiedział jej, że teraz to już lepiej palić jednego papierosa dziennie niż nagle rzucić, bo tym można by było dziecku jeszcze bardziej zaszkodzić. Jak to w końcu z tym jest? Słyszy się sprzeczne opinie.

Oczywiście że nie można nagle rzucać palenia jak już to ograniczyć. Jedz wszystko ale z głową i "nie za dwoje".....Można pić piwo o niskim %(rzadko to prawda, ale łyknąć" sobie można) ale nie się upijać!

i tu również mnie uczono na szkole rodzenia, czytałam i nawet w telewizji było że nie ma określonej ilości alkoholu szkodliwego dla zdrowia płodu. Jednej kobiecie wystarczy trochę piwa, innej więcej, niektóre kobiety piją całą ciąże i mają zdrowe dzieci. Dlatego wskazane jest unikanie nawet małych ilości alkoholu. Nie wiem czy słyszałyście o zespole FAZ. Straszna choroba!!! Poczytajcie trochę. Ja jestem tego zdania, że po co ryzykować, jeśli przez "mój jeden kieliszek" mam mieć chore dziecko to wolę nie pić nic. A zdarzało się że nawet kobiety rodziły pijane dzieci ale to już skrajne przypadki kobiet uzależnionych od alkoholu



wiadomo że nie wolno palić ani pić alkoholu,i nie tylko w ciąży!!!!!!!!!!
a ja powiem tak o paleniu w ciąży,paliłam ale jak zaszłam w ciąże,jeszcze bardziej mi się chciało palić,paliłam 2-paczki dziennie bo poprostu mi się tego chciało i nie mogłam przestać,a wiem czym to groziło bo jestem pielęgniarką,chciało mi się i paliłam i nikt mi by nie przetłumaczył,że nie wolno,teraz to nic nie wolno,tylko trzeba!!! i dzieciątko jest zdrowe jak ryba i wzorowe w szkole..pozdrawiam

o kurcze hehe, ja za to po tym właśnie poznałam że jestem w ciąży, że mnie odrzucało od fajek :) ale moja koleżanka też tak miała przy każdej ciąży że paliła jak smok, też wszystko niby ok, ale teraz po latach wyszło przy jednym dziecku, że ma dziurkę w serduszku, kto wie czy to właśnie nie od fajek :(


Od nikotyny,dziurka w serduszku,nie!!!

heh sorry za to ej :) a co do dziury w sercu skąd masz pewność że nie??? Jesteś kardiologiem??? W Centrum Zdrowia Dziecka powiedzieli, że tak. Podobno każde dziecko rodzi się z dziurą ale ona samoistnie się zamyka około któregoś tam miesiąca. Ale Kubuś ma tą dziurę w jakimś innym miejscu i że to spowodowane czynnikami zewnętrznymi. Ja nie wiem od czego bo kardiologiem nie jestem :)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-05 21:09 przez martischa.

Palić i pić napojów z zawartością alkoholu wiadomo,że nie należy używać!
Chociaż moja bratowa paliła całą ciążę a Dawidek zdrowy i silny:)

Zdrowy i silny może teraz ale z czasem to wszystko może wyjść w postaci astmy ,alergii itd Ja rzuciłam palenie tak z dnia na dzień jak tylko dowiedziałam się że jestem w ciąży i uważam że było to rozsądne posunięcię.

Cytat
esbox
Nie wolno wspinać się na palce i wyciągać ręce po jakiś przedmiot znajdujący się na gornej np. półce, bo mozna zarwać wiązadła podtrzymujące brzuszek.
Buahaha,dobre... "Więzadła podtrzymujące brzuszek"!Nie ma czegoś takiego:)
Nie wolno w ostatnich 6 tygodni ciąży uprawiać seksu,ponieważ można wywołać przedwczesny poród (ja niestety o tym nie wiedziałam i mój syn urodził się w 35 tygodniu:( ) .Podobny skutek może wywołać kąpiel w za ciepłej wodzie,szczególnie w wannie.

Kobiety!!
Jedne moga skakac pic palic i ciezary nosic i dziecko bedzie zdrowe. Inne zas zeby nie wiem jak dbaly zdaza sie ze rodza sie chore
Wazne jest umiarkowanie we wszystkim
Nie nalezy sie przesilac, dzwigac bo mozna nabawic sie przepukliny, stresowac
i zamiast opychac sie mnostwem witamin i innych prochow zadbac o zroznicowane naturalne jedzenie
Jesc tyle ile sie chce i na co ma sie ochote
Takie zachcianki to nic innego jak wolanie organizmu czego mu brakuje
np ryby, watrobka - zelazo witamina A
jajka , nabial - bialko
slodycze, cukier itp itd
Alkohol w granicach od czasu do czasu lampka wina, piwo, kieliszek wodki nie zaszkodzi , ale od czasu do czasu inaczej wplywa na mozg i uklad nerwowy na plod
Papierosow nagle jak nalogowo palimy nie mozna przestac palic , zwlaszcza jak palimy a jestesmy nie wiedzac w ciazy bo to dla organizmu ogromna zmiana nalezy na poczatku ograniczyc i starac sie rzucic
Z papierosami nie do konca prawda
Pamietam jak zachorowal sasiad na raka pluc. Cale zycie nie palil a pierwsze co uslyszal od lekarza to palil pan duzo



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-05 21:22 przez czarnowlosa.

masowanie pod koniec ciąży może przyspieszać skurcze także ostrożnie z wsmarowywaniem balsamów etc, najlepiej delikatnie i nie za długo
dla kobiet, które uważają, że małe ilości alkoholu nie szkodzą:

Zagrożenia związane z używaniem alkoholu w ciąży.

Alkohol bardzo łatwo przenika przez łożysko, dostając się do krwiobiegu dziecka. Po upływie 40 do 60 minut od spożycia alkoholu przez matkę, jego stężenie w krwiobiegu płodu jest równe stężeniu alkoholu we krwi matki.

Alkohol, którego wątroba matki nie zdołała pomieścić, krąży po całym organizmie zarówno jej jak i dziecka, prowadząc do powstania wielu defektów. Uszkadza on główne
narządy (w szczególności mózg) oraz zaburza liczne procesy neuro- i biochemiczne prowadząc do większych uszkodzeń embrionu i płodu niż używanie jakichkolwiek narkotyków.

FAS/FAE jest jednostka chorobową w 100% możliwą do uniknięcia, wystarczy, że kobieta w ciąży powstrzyma się od picia alkoholu w każdej, nawet niewielkiej ilości.

Wiele spośród kobiet spożywających alkohol na wiadomość o ciąży przestaje pić. Niestety następuje to zazwyczaj 3 miesiącu, kiedy alkohol zdążył już w sposób nieodwracalny uszkodzić płód.

zespół FAS



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2010-04-05 21:28 przez martischa.

Nie wolno być przy amoniaku podczas ciąży ( farbowanie włosów ) ;)

piszcie :) chętnie się dowiem na przyszłość :):)

następna dyskusja:

Zwykłe chamstwo....