Obecnie rozmawiamy o:

Hiszpania

gorący temat

Drukarnia

20 minut temu

Samochód.

38 minut temu

najtańsza apteka

wczoraj o 20:20

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

o Boze dziewczyny ja nawet nie wiedzialam ze takie dzieci istnieja:) Tzn w sensie ze np w wieku 1 roku nie przesypiaja calej nocy.Moj synek tylko przez dwa pierwsze tygodnie budzil sie do jedzenia w nocy i to tylko dwa razy.O 12 i 3.Pozniej przesypial cala noc od 8 do 7 rano, czasami 6.Na szczescie nadal tak jest nawet gdy ida mu gorne ząbki;) (dwa juz ma)

każede dziecko jest inne i myślę, że nie ma idealnej recepty, nasz Kamil jako tygodniowe dziecko spał po 15 minut, rekordem było jak przespał ciągiem godzinę, próbowaliśmy wszystkiego, do 18 miesiaca spał do 2, 3 w nocy potem przerwa do rana, czasem myslałam, że zwariujje, rano do pracy a tu człowiek nieprzytomny, pamiętam jak przespał w końcu całą noc, byłam taka zadowolona, teraz spi pięknie ale co z tego, jak miał 2 latka zachorował na cukrzycę, kazdej nocy wstaję po kilka razy mierzyc mu cukier, przestawiam zegarek z godziny na godzinę, najgorzej jak ma wysoki cukier to wtedy wogólę nie śpie............ bycie mamą bywa trudnę, ale kto powiedział, ze bedzie łatwo :))

Podobno pomaga jak dziecko sie czesto budzi wnocy podawanie mu samej wody w butelce jesli czestow sie budzi i stwierdzi ze nie dostanie nic dobrego tylko zwykla wode od razu odechce mu sie wstawac...sprawdzona metoda moich kolezanek

MÓj synek ma 2 latka i 8 miesięcy i nie zawsze przesypia całe noce-tak więc jest to żeczywiście problem........

moja niunia ma 10 miesiecy i jak zasypia o 21-22 to wstaje dopiero o 5-6 ;) a na sen daje jej zamiast zwyklego mleka bebiko-sen ;) bardziej zageszczone mleko i od kiedy jej to daje wlasnie tak dobrze spi ;)

Ja moją Karolinę też próbowałam oszukać wodą ale budziłas sie co pół godziny aż dałam jej butle i spokój.Ale ma już rok i 3 miesiące i przespała dopiero 5 nocy całych.ale ostatnio jk sie kładłam o 24tej to ją nakarmiłam ( bo zawsze budzi sie ok 1wszej-2giej na jedzenie).I spała do rana.znaczy do 7:30.Kłade ją o 19tej bo dłużej nie wytrzyma.a w dzień pośpi tylko 1,5 godziny.o 7:30 wstaje i juz o 9tej marudzi i o 10tej zasypia( nawet na podłodze).A najgorsze jest to ze moja kuzynka ma córkę ktora w listopadzie skonczy 5 lat i budzi sie co noc wypic szklanke mleka!!! CO NOC!!!! i placze.

witaj ja c powiem ze moja corcia ma 1,5 roku ,nadal sie budziw nocy na picie.wypija w nocy około pół litra plynow:) tak jest kazdej nocy.a to jest glupie przyzwyczajenie (karmiłam w nocy i ona zasypiała z cycusiem w buzi..a kiedy chciała wypluwała go) ale mam nadzieje ze jeszcze pare miesiecy i przestanie...:)cierpliwosci:)

dziewczyny nie ladnie komys doradzal by dziecko plakalo czy inne pomysly trzeba sie przemeczyc i tyle raptem to jest zaledwie rok a to minie bardzo szybko . dziecko powinno sie karmic w nocy bo wtedy pokarm jest bardziej tlustszy i lepiej z niego nie rezygnowac . co do wysypiania sie to ja spalam z dzieckiem w lozku poto wlasnie by nie wstawac nie cudowac i tak mialam przyjemne z pozytecznym bo raz dziecko bylo najedzona (jak jadlo to ja w tym czasie spalam )dwa dziecku bylo cieplej i bepieczniej ( zapach mamy przy sobie ). wiec nie rezygnujcie z karmienia nocnego tylko dla waszej wygody , majac dziecko ponosi sie tego swiadomosc i wszelkie konsekwencje , wiec nie marudzic tylko dawac jak najwiecej by potem to zaowocowalo. starszym dzieciom mozna dawac kasze i tym powinny sie najesc , a jak nie to dawajcie np rozcienczony sok (moja nie toleruje wody i od malego pila soki jedyna woda ktora pije to smakowa a ma 4 lata )



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2009-04-27 09:19 przez agata74.

Cytat
paulina__
Czy macie może jakiś super sposób na to aby dziecko przesypiało całą noc bez budzenia się? mój synek ma 8 miesięcy i co 2, 3 godziny w nocy się budzi a wiele mam mi mówiło że ich dzieci już od dawna budzą się tylko raz albo wcale w nocy. ja probowalam go oduczyć wstawac zamiast jedzenia dawałam mu cherbatke albo wode ale nie pomogło;-(

musisz dalej wytrzymać, moja córka za miesiąc skończy dwa lata i dopiero od tygodnia przesypia całe noce-jak cały dzień nie śpi to wytrzymuje od 8 rano do 22 wieczorek i to cały dzień na dworzu, więc musisz być cierpliwa, a co do karmienia w nocy to przestaw dziecko na wode mineralną niegazowaną lub herbatke bez cukru żeby próchnicy dziecko nie miało-potraktuj to serio bo moje dziecko ma próchnice (co prawda chyba z innego powodu ale ma)

Mój Kubuś ma 2,5 roku i nadal wstaje po 3-4 razy w nocy czym doprowadza mnie już do szału .:-(

Cytat
paulina__
Czy macie może jakiś super sposób na to aby dziecko przesypiało całą noc bez budzenia się? mój synek ma 8 miesięcy i co 2, 3 godziny w nocy się budzi a wiele mam mi mówiło że ich dzieci już od dawna budzą się tylko raz albo wcale w nocy. ja probowalam go oduczyć wstawac zamiast jedzenia dawałam mu cherbatke albo wode ale nie pomogło;-(
mój Kubuś ma 2,5 roku i nadal wstaje 3-4 razy w nocy co mnie doprowadza do szału :-(

Mam synka 11 miesięcznego i także budzi się w nocy.. A właściwie godzinę po tym jak zaśnie.. I nie usypia do momentu kiedy nie przeniosę Go do nas do łóżka. Niestety z wygody-karmiąc piersią-przyzwyczaiłam Go do naszego łóżka i teraz ciężko mi jest to zmienić. Mój błąd :-(

mam rocznego synka, co prawda teraz przesypia już całą noc ale na początku bywało tak, że praktycznie przez cały dzień nie spał wogóle, a w nocy budził się co 2 godziny...;/ później jak już skończył pół roku zdarzało się, że spał tylko raz w ciągu dnia, a w nocy zasypiał ok 24, strasznie to było męczące, ale za to teraz jak już chodzi to śpi 2 razy w ciągu dnia i sam zasypia ok 21, więc jest spoko;> nawet kaszki wieczorem nie chce jeść, w nocy nie budzi się wcale i czasem sobie śpimy do 10;)

Jak tutaj czytam to wyglada na to ze róznie bywa, Filipek ma 6mies i budzi sie raz lub juz tylko rano ok 6 rano.

Wg. mnie duzo zalezy od bodźców jakie sa dostarczne dziecku min:
-o której maluszek kładzie sie spac
-o której przed snem zjada ostatni posiłek(im blizej snu tym później sie budzi)
-jak spedzacie dzien np aktywnie- na dworzu,czy w domu
-kiedy bobas ma pore kompieli i wiele innych.

Filipek ma 6mies i budzi sie raz lub juz tylko rano ok 6.

dodam ze synek spi w swoim łóżeczku od początku;o)

następna dyskusja:

karmienie piersią do/powyżej 3 rż?????