Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

To wszystko zależy od dziecka indywidualnie.Moja Gabi ma 14 miesięcy i w sumie od miesiąca przesypia nocki.Tak co najmniej 2 x w nocy trzeba było wstawać.Dobrze ponoć ,żeby dziecko na noc wypiło kaszkę albo budyń,ale u mnie mimio,że była najedzona i napita w nocy budziła się do mleka.

Moja Majka od 2 miesiaca spi cale nocki po 12-13 godzin! Teraz ma 8 miesiecy i ok 18,30zjada 150flachy bebiko na noc i spi tak do 6rano a potem usypia i do 8 spimy!Kochana ta moja corcia:)

moja coreczka dala mi przespac cala noc dopiero jak miala 14 miesiecy. caly czas do tamtej pory wstawalam do niej po 6 a nawet 8 razy. teraz cora ma 2,5 roku i tez do niej wstaje pare razy w nocy, bo siusiu robi na nocnik pomomo ze spi w pieluszce.moim zdaniem przyjdzie czas na to ze i twoje dziecko przespi cala noc bez budzenia sie.

wymęczyć dziecko wieczorem na świeżym powietrzu :)

Nie ma reguły ani złotego środka... Wszystko zależy od dziecka... Mój synek ma 9,5 miesiąca i bardzo różnie u Niego bywa ze spaniem.. Czasem przesypia noc-od 20 do 5 rano,a czasem zasypia o 22 i budzi się po 2 godzinach...

mój synek ma 6 miesięcy i budzi się 2 razy w nocy. po kąpieli -ok.20 - dostaje kaszkę, budzi się ok.1 i potem ok. 5. nie pomaga ani herbata ani woda - musi być mleko.
tylko pozazdrościć innym mamom przespanych nocy - nie pamiętam już jak to jest

trzeba przetrwac to zalezy od dziecka ...

a ja was kochane mamuski zaskocze :D moj synek ma 4m-ce zasypia ok 17 i spi do 6 rano:D a nawt 7 budzi sie raz o 2 w nocy na flaszeczke dlatego tez zaczelam go budzic o 19 na kapiel potem lyczek soczku i spi dalej:D:D:D:D w dzien przesypia po godzinie albo pol ale conajmiej 4 razy kochany ten moj pisiorek :P:D

gdy dziecko ci sie obudzi udawaj ze spi,poplacze i przestanie i usnie ze zmeczenia albo sposob jak ja oduczylam:gdy budzila sie moja emilka w nocy bawilam sie z nia poki nie zasnela ze zmeczenia bez jedzonka i tak chyba ze 3 noce az wkoncu sie nie budzila bo odzwyczaila sie od nocnego glodu;)

witam
jestem mamą 7 i pół miesięcznej Molly. Moja córeczka kładzie się spać około 19-20h. Wciąz budzi sie w nocy by dostać butelkę około 3-4 nad ranem. Potem wstaje około 7 rano. Przesypia wiec w nocy około 12h. Czy powinnam oduczać jej jedzenia w nocy? Dodam, że mala nie należy do dzieci lubiących jeść. Zupki gotowane przeze w jednym dniu zje nie wiecej niż 120ml, a w drugim nic. To samo jest z jedzeniem deserków. W dzień je 3-4 x około 150-180ml w zależności czy zje danie z łyżeczki. Tak wiec nie za wiele. Mała nie ma jeszcze zębów, ale martwie się, że to nocne jedzenie źle wplynie w przyszłości na jej ząbki! Co powinnam zrobić???

Wcześniej pisałam, że mój synek nie chce spać w nocy, teraz ma skończone 5 miesięcy i śpi jak zabity do 7 rano, fakt że raz zaśnie o 21 innym razem po 22 ale nie później. Sam sobie tak uregulował. Ja staram się wychodzić z nim jak najwięcej na dwór, zwłaszcza jak jest ciepło, przed kąpielą ( która jest o 20) zabawa, kąpiel, masażyk, kaszka i znów zabawa, ale nieraz już jest ona niepotrzebna bo maluszek zasypia przy kaszce. Mam nadzieję tylko że nie zapeszę pisząc tą wiadomość i dalej będzie mi ładnie spał. Wiadomo że tam od czasu do czasu muszę wstać go przykryć, przytulić, bo zaczyna się wiercić, czy zapłacze, ale to chwila i nie często, potem zasypia.:))

Moja córeczka odkąd skończyła 3 miesiące(a ma 4,5 miesiąca)przesypia całą noc.Wieczorkiem zawsze godz.19-19:30 kąpiemy ją z mężem,potem dostaje cycusia kiedy się naje to do godz.czasu potrafi zasnąć i budzi się rano między 6-9.Pozdrawiam.

Moja Naduś jutro kończy 10 miesięcy w nocy się nie budzi i śpi do 6. 30

Mój synek przesypia całą noc od trzeciego miesiąca życia (skończył właśnie 2 lata) - teraz ma dwa lata:) powiem Ci, że nic nie rozbiłam - po prostu śpioch z niego straszny:))) któraś z dziewczyn radziła Ci żeby Twój maluch spał z Tobą - nie pozwól na to! mój Synek od zeszłych wakacji ( wyjechaliśmy do Turcji gdzie spadł z łóżka hotelowego i później spał z nami) śpi z nami w łóżku za cholerę go odzwyczaić nie mogę - to jest później bardziej męczące niż wstawanie w nocy!

Witam!!!

Moja córka niedlugo skończy 3 mies a tak od mies przesypia całe noce. Oczywiście od czasu do czasu zdarza jej się obudzic w nocy(tak koło 4), ale tylko wtedy jak za malo zje na noc. Zaspypia zwykle o 21. Nie kąpiemy jej codziennie, tak co drugi dzień(mała strasznie nie lubi się kąpac;(). Spędza za to dużo czasu na dworzu.

Mam za to inne pytanie do mam: Czy to normalne, żeby 2-3 mies dziecko jadło tylko między 90 a 120 ml mleka??
Nigdy jednorazowo nie wypiła więcej i jak na razie nic nie wskazuje na to żeby było inaczej. Zwykle je co 2 godz.

następna dyskusja:

Kiedy powiedzieć dziecku...