Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Cytat
maa_dzia
Ja mam synka,który niedługo skonczy 4 lata i dopiero od jakiś 2-3 miesięcy mój kotek zaczął przesypiać całą noc.Do tej pory 4-5 razy wstawanie w nocy.Teraz spi nawet do 10 w dzień.Nie wiem czy to miało jakies znaczenie bo nie jestem o tym przekonana,ale go odrobaczyłam w grudniu i może to pomogło.Moja koleżanka zrobiła to samo oczywiście pod komnrola lekarza i też odczuwa zmiany.Ja w końcu sie wysypiam bo chodziłam na rzęsach.
dodam,ze do 8 miesiąca życia niunio mial straszną kolke wtedy wogóle nie spałam.Teraz luksus,,ale minie jeszcze duzo czasu az zdecyduje się na kolejne jak pomysle o takim problemie ze spaniem.
no ja tez sie bede musiała nad tym zastanowic :-) jeszcze wszystko byloby ok gdybym wstawała w nocy ale jakbym mogła zdrzemnąć sie w dzien z moim małym niestety nie ma takiej obcji bo on spi tylko 2 no może 3 razy w ciągu dnia po poł godziny wiec ja nawet nie zdarzyłabym zasnąć. no ale widocznie on juz taki jest nie potrzebuje snu jak dorośnie to mu to napewno wyjdzie na dobre:-)

Bardzo dobrze wiem co to znaczy.musimy to przetrwać,bo kto powiedział,że wychowywanie dziecka jest łatwe!Ja jeszcze dawałam mu melisal na noc,ale nie chcialam gotym faszerować tym bardziej,że to po tygodniu dwóch podobno działa.Ja nic takiego nie zauważyłam(żadnej poprawy).Dziecko powinno sie raz na rok odrobaczać,jak chodzi do przedszkola to nawet dwa razy w roku,ale najlepiej iśc do lekarza i z nim skonsultować.

zweryfikowana
Posty: 0
Ostrzeżenia: 1/5

Mój synek ma 10 tygodni i budzi się tylko raz, około 2:00-3:00 w nocy, chociaż ostatnio zrobił mi niespodziankę i zasnął o 21:00 a obudził się na jedzonko dopiero o 6:00! Podobno wszystko zależy od dziecka, ale im mniej śpi w dzień, a mój woli rozrabiać :), tym lepiej prześpi noc:) Oczywiście ilość snu też dzieci sobie regulują same, niektóre potrzebują więcej inne mniej...chyba trzeba czekać aż same zdecydują czy będą w nocy spać czy nie :) Pozdrawiam

jedyne co mozna zrobic to przeczekac ten okres moj synek ma 2,5 roku i nadal sie budzi, a znowu synek mojej znajomej ma 6 miesiecy i potrafi przespac całą noc:) na to niestety nie ma reguły

a moja corcia ma 2,5 roku i mniej wiecej od 8 miesiexy mam spokoj w stawaniem w nocy była strasznym "żarłoczkiem "i wstawałam do niej co 2,5h z zegarkiem w reku az do momentu kiedy nasz lekarz powiedział ze niezdrowe jest nocne karmienie i ktorejs nocy postanowilismy z mezem ze dosyc tego i gdy zaczeła sie upominac o butle postanowiłam ja zupełnie obudzic zrobic jej kanapke skoro jest głodna to nie zrobi jej roznicy i to był strzał w 10 strasznie z bulwersowa z usteczkami wywinietymi w 8 poszła nyny sytuacja powtorzyła sie 2 razy i od tamtej pory spi jak aniołek

Moja cora ma dwa lata, czasem przesypia cala noc a czasem musze do niej wstawac jak do niemowlaka. Nie ma chyba na to zadnej metody.. Ostatnio nawet wymyslila, ze ona badzie spala tylko ze mna...

Aby dziecko przesypiało 7-10h w przypadku karmienia piersią powinno się mniej więcej postępować podobno tak:
od godzin popołudniowych karmić dziecko częściej niż zwykle ( mniej więcej co 2 godziny). Mniej więcej 3-4 karmienia częstsze przed położeniem spać. Jeśli dziecko się naje do syta powinno przesypiać dłużej. W nocy, jeśli budzi się o stałych porach, uprzedzić pobudkę i dać mu wcześniej smoczek. Jeśli budzi się różnie, to jak się obudzi dać mu possać smoczek.

Moja córeczka zaczęła przesypiać całą noc w wieku 2,5 miesięcy. Więc przestałam ją karmić w nocy i niestety zaczęła przybierać mniej na wadze a ja zaczęłam tracić pokarm, bo przerwa była za długa, więc wróciłam do karmienia nocengo i karmię ją na śpioszka. Ona śpi a mama się męczy :) :) :)

Oczywiście jeśli dziewczyny rezygnujecie z karmienia nocnego, to w dzień dziecko powinno jeść częściej. Polecam książkę Tracy Hogg Język niemowląt. Większość rad z tej książki jest okej - mi się sprawdziło i poskutkowało.

Przy stałych pokarmach jest już trochę inaczej. Dziecko samo z siebie powinno spać dłużej. Wtedy zamiast jedzenia nocnego skutkuje butelka napoju ( woda zazwyczaj), ale tego nie testowałam , nie wiem czy się uda.

no mój synek od urodzenia przesypiał całe noce i do 3,5 miesiąca sama go budziłam w nocy i karmiłam :) jak miał niecałe 4 miesiące przestałam go budzić i spał od 20 do 7 rano. Teraz ma 1 rok i 2 miesiące i dalej sypia od 20 do 7

moja amelka miała 1,5 roku gdy przestała sie budzić...teraz ma 3,5 i wysadzam ja tylko na"siusiu" i czasem sie budzi bo pic chce...
a najlepszym sposobem jest nie wstawac na każde "kwęknięcie"...

mi lekaz zalecił bym podawala wode przegotowana z cukrem lub glukoze to sprawi ze dziecko nie bedzie budził głod i przespi wiecej co pozwoli mi wypoczac choc troche ale nie wolno zbyt czesto tego stosowac.dzismoj synek ma 2 miesiace i spi od 22 do 7 rano przez sen karmie go tylko koło 1 karmie go piersia

hmmm a moja mała rozrabiaka 3 piewsze miesiące budziła się co 2 godziny. później kolejne 3 miesiące wstawała tylko ra zna cyca, choć czasem było to 2 razy... a teraz zaczął się czas okropny.. nawet co pół godziny się budzi.... a ma już 8 miesięcy... mam nadzieję że szybko jej znudzi się budzenie mamy wtedy gdy tylko zdążę przysnąć. horror ale to chyba przez zęby które nie chcą urosnąć:))

Spróbuj dodać do mleka kleik ryżowy, albo kaszke na noc .. Jak bedzie miał sytsze to jedzonko to nie bedzie sie budził w nocy głodny ;)

Witam, a mój synek zrobił mi psikusa. Od trzeciego miesiąca życia przesypiał noc od 21/22 do ok. 6 rano, bez wstawania na karmienie, nie spadł z wagi, ciągle przybierał więc nie było konieczności żeby go budzić. Teraz ma 4 miesiące i 8 dni i zamiast 7* butle to dostaje ją ok 3/4 , do tego podjada sobie zupke, a na wieczór dostaje kaszke. Wszystko byłoby wporządku gdyby nie to że od ok. 4 dni nie przesypia nocy. O której by nie zasnął zaczyna budzić się po 1 w nocy, wtedy skutkuje bujanie w wózku i podsypia tak do 4, z tym że co chwile muszę do niego wstawać. O 4 już nie daje się ululać i zaczyna krzyczeć że jest strasznie głodny, więc dawałam mu herbatkę. Na początku skutkowało, wypijał 100ml i spał do 7/8 , dzisiaj to nie podziałało. Nie chciał pić herbatki, wypluwał smoka, nie wiedziałam co robić i dałam mu butle. Zjadł i zasnął. Spał do 7.30 Nie wiem czy mam mu robić na noc więcej kaszki, czy częściej dawać mleko w ciągu dnia? On wypija 180ml Humany2 po czwartym miesiącu , ale wcześniej niż po 5 godzinach nie chce, herbatke wypije, zupke zje, soczek też mu odpowiada, ale jak próbuje z mlekiem to się denerwuje (maluszek oczywiście) Czy miał ktoś podobny problem ???? :/

Nic się nie da zrobić. Dziecko budzi się w nocy bo ma swoje potrzeby. Wszystko da się przeżyć ;)

Moja Amelka ma już prawie roczek i do tej pory nie przespałam ani jednej nocy:(.Budzi się różnie, czasami 4 razy w nocy, czasami 2...Daje jej wodę i śpi.Już taki nasz los Mamuśki:)Pozdrawiam

następna dyskusja:

pies w domu przy małym dziecku