Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 6
Ostrzeżenia: 1/5

Nie trzeba się wstydzić pomocy

25 paź 2016 - 20:23:59

W dzisiejszych czasach ludzie zapominają o bezinteresownym pomaganiu innym. Nie potrafią dostrzec korzyści płynących z bycia dobry dla drugiego człowieka. Korzyści te jednak istnieją i mogą pomoc nam samym bardziej cieszyć się z życia.
- Po pierwsze: Czujesz satysfakcje :
Pomagając innym, sprawiając im radość ty sam czujesz się spełniony. Masz świadomość, że zrobiłeś coś ważnego, istotnego dla drugiego człowieka. Czujesz, że twój czas i wysiłek nie został zmarnowany. Dostajesz nagrodę w postaci uśmiechu czy zwykłego „dziękuje”, które w tym jednym, szczególnym przypadku znaczą więcej niż cokolwiek innego.
- Po drugie: To zawsze do Ciebie wraca
Pamiętaj, że pomagając innym, okazane przez Ciebie dobro, zawsze do Ciebie wraca. Może w innej postaci, może od kogoś innego, może nawet po paru latach od momentu wyciagnięcia pomocnej ręki do drugiej osoby. Jednak wróci i to ze zdwojona siłą. Dlatego też nigdy nie dajesz niczego od siebie tak naprawdę za darmo, zawsze pojawią się później dla Ciebie jakieś korzyści.
- Po trzecie: Zmienia się twój pogląd na świat
Okazując dobro, przebywając z drugim człowiekiem, który potrzebuje pomocy, zaczynasz zauważać jego problemy. Powoduje to pewną refleksje w Tobie i widzisz, że Twoje problemy w pracy czy w życiu prywatnym stają się mniejsze, zauważasz więcej możliwości ich rozwiązania. Oderwałeś się też na chwile od szarej codzienności, zaczynasz zauważać kolory, kolory płynące z dobra.
To tylko kilka korzyści , jest ich więcej , dużo więcej...
Po prostu pomagaj!
Pomagając innym zyskujesz dużo więcej niż siedząc w fotelu i nie robiąc nic. Warto dać trochę radości ludziom, którzy mają jej mniej niż Ty.

Pomoc często nic nie kosztuje, wystarczy podać rękę. Czasem trzeba w te rękę coś włożyć – niekoniecznie dużo. Ważne, żeby pomocnych rąk było wiele, bo wiadomo, że kropla to nic, ale krople tworzą ocean. Jeśli sam nie możesz pomóc, powiedz innym, może oni będą mogli?

Pomoc jest pięknem człowieka
Pomoc uszlachetnia a dobro które ofiarujesz po stokroć wróci do Ciebie

Tu pomagamy wszyscy wspólnie i każdy z osobna
Pomagaczu dołącz do nas
https://www.facebook.com/TupusCzestochowa/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem - Part2