Obecnie rozmawiamy o:

dekoracyjne grzejniki

wczoraj o 19:37

Nowy grzejnik

wczoraj o 18:50

dobra jakość obrączek

wczoraj o 18:43

rekuperacja Białołęka

wczoraj o 18:19

social ads

wczoraj o 18:09

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Oskar potrzebuje Państwa POMOCY

18 gru 2015 - 13:02:04

Oskarek ma Autyzm i Astmę a koszty związane z zajęciami dodatkowymi (np. hipoterapia, muzykoterapia, hydroterapia - są bardzo ważne a obecnie nie stać nas na żadne takie zajęcia), dojazdem do przedszkola dla autystów, zakupu rzeczy pomocnych w rehabilitacji, leków oraz turnusów niestety bardzo nas przerastają dlatego prosimy o pomoc ludzi o dobrym sercu. Można przekazać 1% dla Oskarka oraz przelać darowiznę na subkonto w fundacji.
http://www.fundacjaavalon.pl/nasi_beneficjenci/zajac_oskar.html
Konto do przekazania darowizn w złotówkach:
62 1600 1286 0003 0031 8642 6001
BGŻ BNP PARIBAS Bank Polska S.A.
Odbiorca:
Fundacja Avalon – Bezpośrednia Pomoc Niepełnosprawnym
Michała Kajki 80/82 lok.1
04-620 Warszawa
Tytułem:
Oskar Zając 4952
(bardzo ważne aby tytuł zawierał imię i nazwisko podopiecznego fundacji oraz jego czterocyfrowy numer)

Przekazanie 1% podatku:
Wypełniając zeznanie PIT w rubryce WNIOSEK O PRZEKAZANIE 1% PODATKU NALEŻY NA RZECZ ORGANIZACJI POŻYTKU PUBLICZNEGO (OPP)
-wpisać numer KRS 0000270809
-obliczyć kwotę 1%
-w rubryce INFORMACJE UZUPEŁNIAJĄCE wpisać:
Oskar Zając 4952 (bardzo ważne!)

Oskar potrzebuje Państwa POMOCY

18 gru 2015 - 14:40:59

Swiadczenia rehabilitacyjne dzieci autystycznych sa gwarantowane z ubezpieczenia NFZ bezplatnie

Oskar potrzebuje Państwa POMOCY

18 gru 2015 - 14:46:43

Nic mi na ten temat nie wiadomo, mamy w placówce (prywatnym przedszkolu dla dzieci autystycznych) tylko SI. Jeśli ma Pani informacje gdzie za darmo mogę mieć dla dziecka takie terapie to bardzo proszę. Poza tym nie tylko na terapie prosimy o pomoc ale też na leki, dojazdy do przedszkola (ponad 20 km w jedną stronę) już nie wspomnę o turnusie o którym jak na razie moje dziecko może tylko pomarzyć :(

Oskar potrzebuje Państwa POMOCY

18 gru 2015 - 15:18:12

Droga pani nie musi pani odwizic dziecka mozna starac sie o indywidualne nauczanie w domu Na leki? Nie ma leku na autyzm sa tylko preparaty wspomagajace za max 10 zl 100 tabletek Troche pani przesadza Moja corka 6 lat cierpi na silny swiatlowstret i atopowe zapalenie rogowki a jeszcze nigdy nie wyciagalam reki po pieniadze Kazda rodzina ma wieksze badz mniejsze problemy ale pani troche przesadza tym bardziej ze znam dzieci chore na autyzm i rodzice nie ponosza ogromnych nakladow finansowych O jakim turnusie pani pisze? Jezeli chodzi o pomoc z NFZ prosze podac miasto to napisze gdzie mozna sie udac

Oskar potrzebuje Państwa POMOCY

18 gru 2015 - 16:58:30

Cytat
Yvetterabenda
Droga pani nie musi pani odwizic dziecka mozna starac sie o indywidualne nauczanie w domu Na leki? Nie ma leku na autyzm sa tylko preparaty wspomagajace za max 10 zl 100 tabletek Troche pani przesadza Moja corka 6 lat cierpi na silny swiatlowstret i atopowe zapalenie rogowki a jeszcze nigdy nie wyciagalam reki po pieniadze Kazda rodzina ma wieksze badz mniejsze problemy ale pani troche przesadza tym bardziej ze znam dzieci chore na autyzm i rodzice nie ponosza ogromnych nakladow finansowych O jakim turnusie pani pisze? Jezeli chodzi o pomoc z NFZ prosze podac miasto to napisze gdzie mozna sie udac
A moze chodzi o leki i turnus zwiazany z astmą, a nie autyzmem? Nie kazda mama moze sobie pozwolic na indywidualne nauczanie dziecka w domu. To oznacza, ze trzeba w tym domu byc z dzieckiem. Chyba, ze zaprosisz na 10 godzin obcą osobe do domu. Niestety niejednokrotnie niezbedne jestvpodjecie pracy, rachunki.sie same nie zaplaca.

Oskar potrzebuje Państwa POMOCY

18 gru 2015 - 17:46:33

Jak się nie ma na jedzenie to o lekach wspomagających proszę mi uwierzyć ale się już nawet nie myśli. Leki na Astmę to około 100 zł miesięcznie ale dla nas to dużo poza tym dziecko powinno też mieć suplementy aby często nie chorowało np. na przeziębienie, zapalenie płuc itp... Cóż przykro mi, że ma Pani chorą córkę dla której nie stara się Pani o pomoc chociaż być może sama Pani daje radę opłacić rzeczy których ona wymaga ja nawet nie mam na masę plastyczną dla dziecka aby ćwiczyło ręce a ma sztywności na które taka masa ma bardzo dobry wpływ. Nie wiem jak miała bym zorganizować nauczanie w domu skoro mieszkamy jeszcze z jednym małym dzieckiem w jednym małym pokoju (nie mamy łazienki), poza tym odizolowała bym dziecko całkiem od innych dzieci a on chce aby nauczyć go żyć w tym świecie tak aby ułatwiać mu ten kontakt z innymi, aby uczyć go jak rozumieć świat rówieśników. Chodzi mi o turnus rehabilitacyjny na którym dziecko może odpocząć i również ma wiele terapii niestety nie wiem jak to wygląda w praktyce bo nawet po dofinansowaniu z NFZ jest on bardzo kosztowny na dzień dzisiejszy pozostaje marzeniem dziecka. A to nie są jedyne rzeczy związane z chorobą Oskara na które nie mamy pieniędzy. Jest mi wstyd prosić to fakt ale jeśli dzięki temu pomogę mojemu dziecku -to proszę. Nie będę już tłumaczyć Pani co, jak i dlaczego ponieważ jak widzę nie ma to sensu, nie pisze Pani tutaj w celu pomocy mojemu dziecku a zapewne w przeciwnym...

Oskar potrzebuje Państwa POMOCY

18 gru 2015 - 17:56:52

Wystarczy pojsc do poradni psychologiczno pedagogicznej i zupelnie gratis dostajemy wniosek o nauce indywidualnej Idziemy z tym do dyr szkoly i on zupelnie gratis przydziela nauczyciela ktory przychodzi do domu i uczy dziecko

Cytat
sylwia-zajac
Jak się nie ma na jedzenie to o lekach wspomagających proszę mi uwierzyć ale się już nawet nie myśli. Leki na Astmę to około 100 zł miesięcznie ale dla nas to dużo poza tym dziecko powinno też mieć suplementy aby często nie chorowało np. na przeziębienie, zapalenie płuc itp... Cóż przykro mi, że ma Pani chorą córkę dla której nie stara się Pani o pomoc chociaż być może sama Pani daje radę opłacić rzeczy których ona wymaga ja nawet nie mam na masę plastyczną dla dziecka aby ćwiczyło ręce a ma sztywności na które taka masa ma bardzo dobry wpływ. Nie wiem jak miała bym zorganizować nauczanie w domu skoro mieszkamy jeszcze z jednym małym dzieckiem w jednym małym pokoju (nie mamy łazienki), poza tym odizolowała bym dziecko całkiem od innych dzieci a on chce aby nauczyć go żyć w tym świecie tak aby ułatwiać mu ten kontakt z innymi, aby uczyć go jak rozumieć świat rówieśników. Chodzi mi o turnus rehabilitacyjny na którym dziecko może odpocząć i również ma wiele terapii niestety nie wiem jak to wygląda w praktyce bo nawet po dofinansowaniu z NFZ jest on bardzo kosztowny na dzień dzisiejszy pozostaje marzeniem dziecka. A to nie są jedyne rzeczy związane z chorobą Oskara na które nie mamy pieniędzy. Jest mi wstyd prosić to fakt ale jeśli dzięki temu pomogę mojemu dziecku -to proszę. Nie będę już tłumaczyć Pani co, jak i dlaczego ponieważ jak widzę nie ma to sensu, nie pisze Pani tutaj w celu pomocy mojemu dziecku a zapewne w przeciwnym...
Nie pisze tego w jakims innym przeciwnym celu Bardzo pani wspolczuje ze zmaga sie pani z cala ta sytuacja A osrodki pomocy spolecznej? Co robia w tej sytuacjii ?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2015-12-18 18:01 przez Yvetterabenda.

niezweryfikowana
Posty: 2.943
Ostrzeżenia: 1/5

Oskar potrzebuje Państwa POMOCY

18 gru 2015 - 21:32:13

Niewiele zarabiam, więc ten 1 % będzie niewielki, ale będziesz go miała.
Jest tu bardzo miła szafiarka z autystycznym dzieckiem, może skontaktuj się z nią. Razem zawsze łatwiej pokonywać trudności :) Powodzenia

Oskar potrzebuje Państwa POMOCY

18 gru 2015 - 22:19:04

Cytat
PaniGami
Niewiele zarabiam, więc ten 1 % będzie niewielki, ale będziesz go miała.
Jest tu bardzo miła szafiarka z autystycznym dzieckiem, może skontaktuj się z nią. Razem zawsze łatwiej pokonywać trudności :) Powodzenia

Ślicznie dziękuję :) dla nas naprawdę mają znaczenie nawet nie duże sumy, dopiero założyliśmy subkonto ale nasza sytuacja nas do tego zmusiła. Proszę napisać mi która szafiarka zmaga się z podobnymi problemami? Jestem na grupie na facebook tam rozmawiamy o naszych autystykach, dlatego też wiem jakie znaczenie mają te terapie oraz dowozy do specjalnego przedszkola - Oskar na początku poszedł do zwykłego z innymi dziećmi i został przeniesiony (problemy emocjonalne itp.)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Klikanie i granie to realne pomaganie!