Obecnie rozmawiamy o:

informacje o żywieniu

gorący temat

dieta przy cukrzycy

godzinę temu

motywacja na diecie

dzisiaj o 18:53

dieta i trening

dzisiaj o 13:41

motywacja na diecie

dzisiaj o 13:10

prawidłowa waga

dzisiaj o 12:42

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki

Jak zrobić loki?

24.02 o 23:39

Slimtox opinie

29.01 o 13:58

CETAPHIL opinie

23.03 o 21:31

Hybrydy SEMILAC opinie

7.04 o 12:10

Aktywne użytkowniczki

ALS Ice Bucket Challenge

27 sie 2014 - 19:42:14

dziewczyny co myslicie o calej tej akcji? Zauwazaylam ,ze wielu moich znajomych na fb nie zdaje sobie sprawy o co tak naprawde w tym wszystkim chodzi, nominuja siebie nawzajem ,wylewaja wiadra wody ale nie maja pojecia wlasciwie dlaczego .
Zapraszam do artykulu: http://www.nishka.pl/co-to-jest-ice-bucket-challenge-i-czy-warto-wylewac-sobie-na-glowe-wode/

ALS Ice Bucket Challenge

27 sie 2014 - 19:49:44

Zgadzam się u mnie w mieście niektórzy ( znane i publiczne osoby) nominują się a jeśli się nie podejmie wyzwania to się zaprasza na kolacje a o pomocy zero słowa

Ze szczytnego celu zrobili sobie zabawe



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-27 19:51 przez ewelinka1804.

ALS Ice Bucket Challenge

27 sie 2014 - 19:50:08

Przy takich akcjach cieszę się, że jestem nołlajfem i nie mam (wielu) znajomych.

ALS Ice Bucket Challenge

27 sie 2014 - 19:50:56

Świetna akcja wg mnie, pierwotny zamysł przynajmniej. Tak to jest już, że ludzie naśladują ślepo wszystko co zobaczą, bo amerykańskie to fajne.

ALS Ice Bucket Challenge

27 sie 2014 - 19:55:48

U mnie sporo osób od razu zaznacza, że wpłaciło kasę na jakąś fundację, nie koniecznie na tą, która walczy z wyżej wymienioną chorobą.
Uważam, że nie jest nic w złego w tej akcji, naświetla problem, zwraca uwagę. Dobrze, że gwiazdy wzięły się za to. Nie widzę w tym nic złego. Jak pomaga chociaż trochę to dlaczego jest to złe?
Wiem, że część osób "buntuję" się z powodu marnowanej wody.

ALS Ice Bucket Challenge

27 sie 2014 - 19:58:14

Pierwotny zamysł akcji jest ok ale w fb wykonaniu to zwykły debilizm.

ALS Ice Bucket Challenge

27 sie 2014 - 20:04:50

Zostalam nominowana pare razy, nawet przez moja szefowa.
Nigdy nie wezme udzialu w "zabawie", poniewaz fundacja testuje na zwierzetach.
92% testow nie ma jakiegokolwiek przelozenia na ludzi, a 8% mozna bez problemu zamienic na inne metody..

ALS Ice Bucket Challenge

27 sie 2014 - 20:21:49

ktos jeszcze sie wypowie?

ALS Ice Bucket Challenge

27 sie 2014 - 20:24:05

A niech się ludzie bawią, nikomu krzywdy nie robią

ALS Ice Bucket Challenge

27 sie 2014 - 20:44:24

Dziś nawet w radiu Babka o tym opowiadała i sama powiedziała cytuje "nie wiem o co chodzi ,ale polewają się wodą". Co za przygłup opowiada w radiu o akcji o której nawet nie ma pojęcia. To jest na rzecz osób chorych na stwardnienie rozsiane ,to choroba która powoduje powolny zanik mięśni, wszystkich mięśni. I polega na tym ,że nominowany albo polewa się wodą ,albo w zamian przelewa pieniądze na właśnie wspieranie ludzi ,którzy chorują na SR. Na FB teraz tylko to widzę...a chyba inicjatywa juz jest nie ważna. Bo ludzie tylko się nominują ,a nikt nie mówi o celu tego "lania"

ALS Ice Bucket Challenge

27 sie 2014 - 20:45:32

Cytat
dyzio_marzyciel
Pierwotny zamysł akcji jest ok ale w fb wykonaniu to zwykły debilizm.

Dokładnie, ludzie chyba nie wiedzą czemu to pierwotnie miało służyć.

Najbardziej mnie rozwaliło jak u kilku już osób zobaczyłam nad filmikiem taki tekst:
"Dzięki za nominacje..... Nominuje...(kogoś tam) macie 24h jak nie to Melanżyk ♥"
ściana

ALS Ice Bucket Challenge

14 wrz 2014 - 18:33:10

Ice bucket challenge ma zwrócić uwagę na stwardnienie zanikowe boczne i nie oblewasz się zwyczajnie wodą tylko mega zimną wodą z kostkami lodu, żeby poczuć się jak osoba chora na ALS. Dosłownie ma Cię zmrozić, żeby nie czuć własnego ciała. Fakt faktem przychody fundacji, która zabawę wymyśliła(jak mniemam na podstawie klasycznego splasha-oblania się zimną wodą,a jak nie wykonasz zadania zapraszasz znajomych na kolację), wzrosły i jakoś zwrócili uwagę na ten problem.Tyle,że ludzie zamienili to na jakąkolwiek fundację czy inną akcję na którą można zbierać kasę (ktoś Cię nominuję, jeżeli Ty się oblejesz ten który nominował wpłaca pieniądze). Tak czy inaczej ludzie mimo oblania się i wykonania nominacji (często w sposób niewłaściwy tylko dla fanu) przynajmniej wpłacają te pieniądze. Akcja miała być uświadamiająca i taka poniekąd była. Może jest to i dobre. Sama tego nie rozumiem po co to robią skoro nie mają pojęcia o co chodzi, ale popieram wpłacanie pieniędzy na fundacje (nie na organizacje imprez typu złombol). Ale tu jest druga strona medalu teraz zamiast filmików na fb pojawiają się masowo skany wpłacenia i przechwalanie się kto jak wspomógł daną fundację. Akcja świetna, ale odnoszę wrażenie, że w pewnym momencie zabrnęła za daleko i stała się wyścigiem pt. "kto zrobi śmieszniejszy filmik" lub "pochwalę się wszystkim ile wpłaciłem".Każda tego typu akcja jest rewelacyjna, bo promuje ideę pomocy oraz skłania do pomocy więc nie rozumiem osób, które w ogóle uznają to za głupotę. A jeżeli oblewanie zimną wodą ma być motywacją to cóż trzeba to zaakceptować.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

splash