Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

podaruj część siebie.

26 sie 2014 - 13:28:54

Hej dziewczyny. Jestem honorowym dawcą krwi, pomyślałam, że może tym razem spróbuję oddać osocze zamiast krwi pełnej. Niestety w internecie niewiele jest napisane o oddawaniu osocza (albo nie potrafię szukać). Czy któraś z Was może oddawała osocze? Jak to wygląda? Ile trwa? Jakie są przeciwwskazania?

podaruj część siebie.

26 sie 2014 - 13:38:05

Ani krwi, ani osocza nie oddawałam, choć chciałam, bo zbyt mało ważę (musiałabym przytyć około 5kg, by móc być dawcą), ale czytałam, że przy oddawaniu osocza używa się specjalnego urządzenia (separatora), który oddziela płytki krwi od reszty jej komponentów, które wracają potem po ciała dawcy. Po pobraniu osocza podawany jest roztwór soli fizjologicznej, a całość trwa nie krócej, niż pół godziny.

podaruj część siebie.

26 sie 2014 - 13:38:05

Mogę powiedzieć tylko tyle,że jak ja kilka lat temu oddawałam krew i chciałam oddać na osocze to pielęgniarka mi powiedziała,że trzeba ważyć min. 60 kg,bo się oddaje wtedy więcej krwi niż takie normalne oddawanie,a że ja chudzielec to nie mogłam oddawać na osocze.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-26 13:39 przez dootii.

podaruj część siebie.

26 sie 2014 - 13:39:47

W punkcie krwiodawstwa uzyskasz an ten temat informacje, przynajmniej w moim wiszą kartki informacyjne. Ja się tym nigdy nie interesowałam, więc o osoczu nie czytałam.

podaruj część siebie.

26 sie 2014 - 13:51:06

ostatnio zapomniałam zapytać o to w punkcie, a Pani przez telefon nie udzieliła mi informacji, ponieważ jest duża kolejka, dlatego też chciałam przeczytać w internecie/zapytać na forum, żeby niepotrzebnie nie jechać, jeśli nie będę spełniała warunków, poza tym nie mogę jeszcze oddać, więc nie będę jechała tylko po to, aby się dowiedzieć jak przebiega procedura.
zapytałam tu, bo może któraś z Dziewczyn miała okazję oddawać osocze i podzieli się swoimi przeżyciami.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

ALS Ice Bucket Challenge