Obecnie rozmawiamy o:

dresy na ulice

gorący temat

sklep detailingowy

24 sekund temu

kosmetyki samochodowe

45 minut temu

Studia online

godzinę temu

wyposazenie gastronomi

wczoraj o 21:40

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

zweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 2/5

Wiecie że co godzine ktos sie dowiaduje że ma białaczke/?wiecie że my mamy lek w sobie?JEst fundacja DKMS która pomaga ludzią chorym znalesc dawce.Ale problem jest taki że mało ludzi sie rejestruje jako potencjalny dawca z niewiedzy co go czeka.Sa mity że pobranie komórek macierzystych wiąze sie z bólem,kalectwem itp.Prosze wejdzcie na ten link i zobaczcie jak wyglada pobranie komorek macierzystych.To naprawde nic nie boli a dajemy najcenniejszy dar którym jest Życie

bardzo prosze o udostepnienie tego niech inni zobaczom.Dziekuje bardzo
Mozna sie zarejestrowac na www.dkms.pl wejdz poczytaj moze ty uratujesz kogos.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-17 20:00 przez yuka_222.

Ja jestem zarejestrowana już od 4 lat:) wiedziałam, że trochę trwa proces zanim sprawdzą czy można być potencjalnym dawca, dlatego zamówiłam próbki już przed 18 urodzinami, a zaraz po nich wysłałam próbkę do badania:)

a j3est tutaj ktoś kto oddawał szpik i może szczerze opowiedzieć, jak to wygląda dla dawcy?

Na facebookowym profilu fundacji DKMS jest dużo ciekawych informacji oraz historii :)

zweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 2/5

To nagranie pochodzi z fundacji dkms zapraszam

Ja też jestem zarejestrowana ;)

zweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 2/5

kazdego prosze o udostepnienie tego moze bedzie wiecej dawcow wiecej dawcow znaczy wieksza szansa na życie
Fundacja DKMS Polska (Baza Dawców Komórek Macierzystych) udostępnił(a) link.

13 sierpnia.



Agnieszka Konieczny oddała swoje komórki macierzyste, by dać szansę na życie 64-letniemu mężczyźnie. Postanowiła nagrać swoje pobranie komórek z krwi obwodowej, żeby pokazać ludziom, że takie pobranie nie wiąże się z bólem, operacjami i innymi strasznymi historiami, których sama nasłuchała się przed pobraniem.
Zrobiła to też z innego względu, chciała pokazać jak to wygląda osobom, które były sceptycznie nastawione do jej decyzji o zostaniu dawcą z powodu swojej niewiedzy.

Mamy nadzieję, że ten materiał, choć bardzo krótki, rozwieje również wasze wątpliwości http://youtu.be/NL2a94hsVh8



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-17 20:45 przez yuka_222.

Inicjatywa jest świetna, ale trzeba poinformować zainteresowane pomocą osoby, że pobieranie komórek macierzystych poprzez filtracje krwi obwodowej nie zawsze jest skuteczne ;) Czasem konieczne jest pobranie z talerza kości biodrowej, co wiążę się ze znieczuleniem ogólnym. Trzeba mieć świadomość tego "ryzyka". Szkoda dać choremu szanse, a później spanikować, jeśli okaże się konieczne pobranie z kości. Decyzja dość poważna, ale na pewno bardzo szlachetna.

Cytat
czarnoczarna
Inicjatywa jest świetna, ale trzeba poinformować zainteresowane pomocą osoby, że pobieranie komórek macierzystych poprzez filtracje krwi obwodowej nie zawsze jest skuteczne ;) Czasem konieczne jest pobranie z talerza kości biodrowej, co wiążę się ze znieczuleniem ogólnym. Trzeba mieć świadomość tego "ryzyka". Szkoda dać choremu szanse, a później spanikować, jeśli okaże się konieczne pobranie z kości. Decyzja dość poważna, ale na pewno bardzo szlachetna.

myślałam, że to wiąże się tylko z pobraniem z kości. I powiem szczerze (wiem to głupie) boję się bardziej kwestii pobrania krwi niż znieczulenia ogólnego. Moj ogranizm po prostu nie toleruje pobierania krwi - mdleję po tym, mimo że nie boli mnie to i nie boję się samego pobierania. Za to operację niedawno przechodziłam i narkozę zniosłam bardzo dobrze. Wiem, że to dziwne zwłaszcza, że mam trzy tatuaże i kiedyś miałam mnóstwo kolczyków i to mnie nie rusza a pobieranie krwi mnie eliminuje na chwilę z życia... :/ a wiem, że 'przydalabym' się komuś bo mam (chyba) rzadką grupę krwi ORh+
Dodatowo mam pytanie:
czy mam jakikolwiek wpływ komu pomagam? czy wiem do kogo wędruje moja pomoc? czy jest opcja, że pomagam jakiejś osobie, która na to nie zasługuje (np. pedofil/gwałciciel/morderca przebywający w więzieniu)?

czy mogę się potem spotkać z biorcą?

czy muszę gdzieś jechać (np. do miasta biorcy) aby oddać szpik lub krew?



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-17 21:10 przez Carmesi.

Jestem w bazie dawców już chyba 6lat, do tej pory jeszcze mój "bliźniak" nie potrzebował mojej pomocy :)

zweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 2/5

carmesi,dopiero po pobraniu dowiadujemy sie tylko tyle płec wiek i kraj.mozna nawiazac kontakt listowny ,podwoch latach jesli dwie osoby sie zgodza dochodzi do spotkania dawcy z biorca.tylko 20%przypadku jest pobranie ze sziku kostnego,80% komorki sa pobierane z komorek macierzystych

a jak jest z kobietą ciężarną? czy może być dawcą?
czy osoba, która ma tatuaż krócej niż pół roku może być dawcą?

zweryfikowana
Posty: 50
Ostrzeżenia: 2/5

cięzarna nie,moze zostac dawca ale na czas ciązy zostaje tak jakby zawieszona,tak moze zostac dawca osoba ktora ma tatuaz krócej niz 6miesiecy ale trzeba poinformowac o tym dkms:)zarejestrowac mozna sie na www.dkms.pl

pytam bo chyba by żal dupę ścisnął gdyby okazało się po jakimś tam czasie, że jest osoba, której mogę pomóc a ja wtedy byłabym w ciąży lub miałabym świeży tatuaż.... dopytuję tak bo chcę się zapisać, ale wolę wiedzieć wszystko przed.
czytam kto nie może zostać dawcą -
stwierdzona infekcja wirusowa, bakteryjna, grzybicza lub pasożytnicza, trudna do całkowitego wyleczenia,

mam bardzo ciężkie do wyleczenia kurzajki (ciągle wracają po każdej możliwej kuracji) - odpadam?
Czy kurzajka na palcu jest przeciwwskazaniem do oddawania krwi?

Kurzajka ma etiologię (przyczynę) wirusową .Jakiekolwiek zmiany chorobowe na rękach wykluczają oddawanie krwi.



źródło: http://www.forum.krewniacy.com/faq_krwiodawstwa.php#p14



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2014-08-17 21:42 przez Carmesi.

Inicjatywa super, ale ja sobie muszę sprawę przemyśleć, bo jednak istnieje spore ryzyko, że będzie konieczność pobrania szpiku z kości, a to się wiąże z zabiegiem.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

BEZCENNY dar Życie