Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Zbiórka darów dla Serbii - Pomoc

19 maj 2014 - 21:00:47

Hej dziewczyny ( i chłopaki?)
W środę w Poznaniu w 'Wielkim Żarciu' Zamkowa 7,odbędzie się zbiórka darów dla osób dotkniętych ogromną falą powodzi w Serbii. Proszę wszystkich Was i każdego z osobna, o to by w miarę swoich możliwości znaleźć chwilę by pomóc. Zwracam się ze szczególną prośbą do dziewczyn, które są już mamami - Wy chyba wiecie najlepiej jak dla każdego rodzica ważne jest bezpieczeństwo dziecka, czy zapewnienie mu podstawowej higieny i pełnego brzuszka. Ludzie tam naprawdę zostali bez niczego, wiele osób nadal szuka swoich rodzin, a po domach i wszystkim co w nich było pozostały wspomnienia. Zdjęcia, na które trafiam w serbskich wiadomościach, czy na tablicach znajomych są naprawdę przerażające, mnie jest to ciężko oglądać, to w takim razie jak się czują ludzie, którzy są w centrum tych wydarzeń....

'Dostaliśmy oficjalne pozwolenie i wsparcie z Ministerstwa Spraw Zagranicznych Serbii. Ministerstwo przesłało nam także listę najpotrzebniejszych rzeczy:
- środki czystości (płyny do dezynfekcji, do kąpieli, mydło w płynie, szampony, pasta do zębów - zwłaszcza dla dzieci, żele antybakteryjne, proszki do prania)
- środki higieniczne (wata, podpaski, tampony, pieluszki dla dzieci, ręczniki, gumowe rękawice, mokre chusteczki)
- koce, poduszki, prześcieradła (prosimy, żeby były w miarę nowe, lub wyprane)
- jedzenie z długim terminem ważności, najlepiej w puszkach i bez długiej listy E i konserwantów w składnikach - jedzenie idzie na cło, a nafaszerowane konserwantami nie przejdzie przez granicę.
- BARDZO POTRZEBNE JEST JEDZENIE DLA DZIECI! W słoiczkach, mleko w proszku.
- sztućce, kubki, miski, talerze - jednorazowe'

Dzisiaj przez telefon dostałam informacje, że najbardziej potrzebne jest jedzenie oraz środki czystości dla dzieci do 9msc życia.

Ja w środę, o ile mi praca pozwoli będę w Wielkim Żarciu przyjmować dary już od 12( od tej godziny można zostawiać dary ), jeżeli nie, to na pewno zjawię się od 16/17 i zostanę do końca, gdyby ktoś miał jakieś pytania pisać śmiało.

Więcej informacji znajduje się na facebooku na profilu 'Bałkańska Dusza', o naszej zbiórce mówiono dzisiaj w TVN24 oraz w radiu Zet.

Podobne akcje prowadzone są w Warszawie oraz w Łodzi

Pozdrawiam Was serdecznie

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Pomoc dla małej Alicji!