Obecnie rozmawiamy o:

Zapalenie pęcherza

35 minut temu

transportery taśmowe

dzisiaj o 9:45

sprawdzony stomatolog

dzisiaj o 9:41

sklep detailingowy

dzisiaj o 9:17

kosmetyki samochodowe

dzisiaj o 8:33

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Hej dziewczyny, może słyszałyście o akcji ' Szlachetna paczka ' a jeśli nie to wyjaśnię pokrótce o to czym zajmuje się ta akcja :
Jak wiemy z roku na rok jest coraz więcej biedniejszych rodzin, ludzie tracą pracę, dach nad głową, swoich bliskich, często nie mają za co żyć. Szlachetna paczka zajmuje się pomocą dla najbardziej potrzebujących.
W tym roku i Ja postanowiłam się do tego włączyć i zostałam wolontariuszką, za kilka dni oficjalnie rozpoczyna się szukanie darczyńców dla rodzin.
Kilka dni temu odwiedziłam jedną z rodzin i po wyjściu od niej postanowiłyśmy razem z drugą wolontariuszką,że to My zostaniemy darczyńcami dla niej i stąd moja prośba do osób mieszkających w Bydgoszczy : rodzina ta potrzebuje żywności, artykułów szkolnych, ubrań oraz matka dzieci wspomniała,że dzieci marzą o zabawkach bo niestety nie stać rodziców na zakup ich , jeśli macie w domu młodsze rodzeństwo, swoje dzieci, popytajcie znajomych może ktoś mógłby pomóc, warto pomagać potrzebującym bo sami nie wiemy czy i my nie będziemy za parę lat w takiej sytuacji...
Jeśli ktoś byłby zainteresowany pomocą prosiłabym o kontakt we wiadomości prywatnej- napiszę co konkretnie jest potrzebne :)

Po co im były dzieci jak nie maja ich za co utrzymać.Nigdy tego nie zrozumiem

Sytuacje są różne w życiu. Ktoś na dzień dzisiejszy może być milionerem a za miesiąc zostaje z niczym. Zresztą pomaga się przede wszystkim dzieciom które niczemu nie są winne:)

Cytat
iwona899
Po co im były dzieci jak nie maja ich za co utrzymać.Nigdy tego nie zrozumiem

a słyszałaś o czymś takim jak wpadka mimo antykoncepcji? albo utrata pracy? albo śmierć jedynej osoby, która zarabiała na rodzinę? albo choroba dziecka i potrzeba poświęcenia mu 100% czasu, przez co nie można iść do pracy?

dziewczyny nie prosiłam o takie kąśliwe uwagi tylko o pomoc...

Cytat
luizaleis1966
Cytat
iwona899
Po co im były dzieci jak nie maja ich za co utrzymać.Nigdy tego nie zrozumiem

a słyszałaś o czymś takim jak wpadka mimo antykoncepcji? albo utrata pracy? albo śmierć jedynej osoby, która zarabiała na rodzinę? albo choroba dziecka i potrzeba poświęcenia mu 100% czasu, przez co nie można iść do pracy?


Trzeba się z tym liczyc ale ja mialam przede wszystkim na myśli rodziny,ktore prokreuja tyle dzieci a potem chodza po domach.
Na wpadke sa rady

No jakie są rady na wpadkę? Aborcja? Wycięcie narządów rodnych? podwiązanie?
Pomyśl zanim coś napiszesz,poza tym nikt Cię nie prosił o opinię, tylko czy jesteś z Bydgoszczy i pomożesz.

Cytat
iwona899
Cytat
luizaleis1966
Cytat
iwona899
Po co im były dzieci jak nie maja ich za co utrzymać.Nigdy tego nie zrozumiem

a słyszałaś o czymś takim jak wpadka mimo antykoncepcji? albo utrata pracy? albo śmierć jedynej osoby, która zarabiała na rodzinę? albo choroba dziecka i potrzeba poświęcenia mu 100% czasu, przez co nie można iść do pracy?


Trzeba się z tym liczyc ale ja mialam przede wszystkim na myśli rodziny,ktore prokreuja tyle dzieci a potem chodza po domach.
Na wpadke sa rady

Sorry,ale nie zgadzam się z tym co piszesz! Ta rodzina miała pieniądze, po prostu z dnia na dzień matka dzieci straciła pracę i żyją tylko z pensji ojca,która nie starczy na zaspokojenie podstawowych potrzeb.

Cytat
Osek
No jakie są rady na wpadkę? Aborcja? Wycięcie narządów rodnych? podwiązanie?
Pomyśl zanim coś napiszesz,poza tym nikt Cię nie prosił o opinię, tylko czy jesteś z Bydgoszczy i pomożesz.

Dokładnie. Wróć do wątku i odpowiedz, jakie są rady na wpadkę? I z czym się trzeba liczyć? Z wypadkami losowymi, które wymieniłam? W takim razie nikt nie powinien decydować się na dzieci!

Rozumiem ,że są ludzie którzy robią sobie co chwile dziecko i żyją w biedzie i to jest patologia.
Ale są dobre rodziny,które mają pieniądze,dzieci,bo ich na to stać i nagle rodzice tracą pieniądze,pracę,no to co mają wtedy robić?

właśnie,nie można wrzucać wszystkich do jednego worka. Pomyśl, że Ty za kilka lat możesz być w podobnej sytuacji i co wtedy? Jak się będziesz czuć, jak ludzie będą za Twoimi plecami mówić, że mogłaś nie decydować się na dzieci albo się zabezpieczać.
Proszę o skończenie tej bezsensownej wymiany zdań na ten temat.
Niech piszą osoby, które chciałaby pomóc a nie które muszą zawsze 'zabłysnąć' rzucając fałszywe oskarżenia w stosunku do ludzi,którzy sobie na to nie zasłużyli.
Liczę na wasze dobre serduszka,dziewczyny!:)

też jestem wolontariuszką ;)

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Adopcja na odległość