Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Drogie Szafowiczki!

Zwracam się do Was w imieniu mojej koleżanki Beaty, mamy półrocznego Kajtka. Niestety, maluszek cierpi na okropną chorobę - epidermolysis bullosa (nie chcę tu wrzucać drastycznych zdjęć, wystaczy wpisać tą nazwę w google, zobaczycie same jaka to okropna przypadłość)...

Przez całą ciążę wszystko było wporządku, nic nie wskazywało, że maleństwo jest tak ciężko chorę. Przy porodzie mama Kajtka przeżyła szok - Kajtuś urodził się BEZ skóry na rączkach i nóżkach (na dowód czego wrzucam zdjęcie).. Każdy dzień od tamtej pory to niesamowity ból dla małego, ale jest naprawdę dzielny!

Koszty leczenia są horrendalne, jak w większości chorób; przykładowo: plaster, który jako jedyny nie przykleja się do jego skórki kosztuje 60zł za sztukę, gdzie takich plastrów Beata zużywa w ciągu miesiąca 100... Na szczęście do przyszłego roku są one refundowane - co będzie dalej? NIEWIADOMO...


DLATEGO też chciałabym sie zwrócić do Was drogie dziewczyny o POMOC, jeśli ktoś ma na zbyciu albo może kupić i wysłać następujące rzeczy (które są zużywane w olbrzymich ilościach)zły/size]

- BANDAŻE PEHA-CREPP FIRMY HARTMAN (SZER. 8 LUB 10CM )
- IGŁY (WSZYSTKO JEDNO JAKI ROZMIAR)
- KOMPRESY MEDICOMP
- EMOLIUM BALSAM DO CIAŁA, KREM SPECJALNY EMOLIUM
- ZIOŁA SUSZONE: SKRZYP POLNY


DLA EWENTUALNYCH CHĘTNYCH PODAM ADRES BEATY BĄDŹ SWÓJ - NIE CHCEMY PIENIĘDZY, BO WIADOMO JAK JEST W DZISIEJSZYCH CZASACH POSTRZEGANE ZBIERANIE KASY, POTRZEBNE SĄ KONKRETNE RZECZY.

JEŚLI KTOŚ CHCE I MOŻE POMÓC TO BARDZO PROSIMY O WSPARCIE, JEŚLI NIE - OK! NIE CHCEMY NIKOGO DO NICZEGO ZMUSZAĆ, PROŚBA JEST KIEROWANA DO LUDZI DOBREJ WOLI...

PAMIĘTAJCIE, ŻE DOBRO WRACA :)



Biore udzial :-) dziewczyny przylaczcie sie !

Każda ilość pomocy się przyda, nawet jeden bandaż czy kompres! Są to groszowe sprawy, ja już kompletuję dla niego paczkę, ale strasznie mi przykro, że taki mały bączek musi cierpieć, że chciałabym to rozpowszechnić na większą skalę!

PS. Mogę odbierać rzeczy osobiście w Poznaniu bądź Śremie!

niezweryfikowana
Posty: 4.611
Ostrzeżenia: 1/5

czy niezarejestrowane zbiórki nie są nelegalne? raczej są. Sorki, codziennie mijam cyganki z dziećmi i kązda mi wyskakuje z innym choróbskiem, dlatego nie ufam. Takie rzeczy sie rejestruje i zakłada sie specjalny rachunek, zbiórka odbywa sie przez organizację. Wszystko, co idzie "obok" jest wątpliwe

Cytat
roksolana83
czy niezarejestrowane zbiórki nie są nelegalne? raczej są. Sorki, codziennie mijam cyganki z dziećmi i kązda mi wyskakuje z innym choróbskiem, dlatego nie ufam. Takie rzeczy sie rejestruje i zakłada sie specjalny rachunek, zbiórka odbywa sie przez organizację. Wszystko, co idzie "obok" jest wątpliwe

W dzisiejszych czasach wszystko jest wątpliwe! Napisałam, że KTO CHCE może pomóc, czytaj ze zrozumieniem. Kajtek jest zarejestrowany w Stowarzyszeniu, które zajmuje się dziećmi dotkniętymi tą chorobą, ale TO NIE WYSTARCZA. Nie proszę o KASĘ jak cyganichy z dziećmi, tylko o konkretne rzeczy - OPATRUNKI. Jak myślisz, stanę potem z tym na targu i będę sprzedawać żeby się wzbogacić, czy matka opatrzy tym chore dziecko? Zastanów się.

Aż łzy mi poleciały...

Cytat
excedrin
Aż łzy mi poleciały...

Ja jak się skaleczę to sikam go gaciach, a jakby mi się całe płaty skóry odrywały to bym chyba umarła, a co dopiero takie małe dziecko... :(

zweryfikowana
Moderator szaf
Posty: 4.337

co takie dziecko winne ze sie taka krzywda mu dzieje :( masakra

Proszę wyślij mi na priv adres do wysyłki razem z listą potrzebnych rzeczy, będę mogła pomóc dopiero w październiku, bo w tym miesiącu jestem na minusie, ale na pewno coś przyślę. :)

zweryfikowana
Posty: 394
Ostrzeżenia: 1/5

bardzo prosze o adres chetnie pomoge... sama jestem mama... i az mi sie serce kraje jak patrze na cierpienie takiego maluszka :(

Cytat
patyyy
Proszę wyślij mi na priv adres do wysyłki razem z listą potrzebnych rzeczy, będę mogła pomóc dopiero w październiku, bo w tym miesiącu jestem na minusie, ale na pewno coś przyślę. :)

Cytat
roksolana83
czy niezarejestrowane zbiórki nie są nelegalne? raczej są. Sorki, codziennie mijam cyganki z dziećmi i kązda mi wyskakuje z innym choróbskiem, dlatego nie ufam. Takie rzeczy sie rejestruje i zakłada sie specjalny rachunek, zbiórka odbywa sie przez organizację. Wszystko, co idzie "obok" jest wątpliwe

Przestań, nie moge już patrzec co ty piszesz dziewczyno. Widać że autorka wątku nie kłamie.

Podaj adres, moge załatwić kosmetyki Emolium z pracy.

pROSZĘ O ADRES DO WYSYŁKI NA PRIV Z LISTA POTRZEBNYCH RZECZY.

biedactwo! :( jak tylko będe mogła to napewno pomogę!!

Również poproszę adres z listą potrzebnych rzeczy.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Razem damy radę, pomórzmy Kubie!