Obecnie rozmawiamy o:

Ginekolog Rzeszów

gorący temat

Pediatra Kielce

48 minut temu

Budowa domu

godzinę temu

Jakie ogrzewanie domu

godzinę temu

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Jak mogę pomóc?

04 maj 2013 - 19:33:12

Hej.
Zrobiłam w swojej szafie wiosenne porządki i mam sporo ubrań, które chciałabym oddać potrzebującym. Nie chcę ich wymieniać, bo i tak już nie mam gdzie gromadzić wszystkich rzeczy, a zamiast sprzedaży w "pace" na allegro wolę komuś pomóc, tym bardziej że nie są to ani zniszczone, ani niemodne ubrania.
I tu moje pytanie - gdzie mogę je oddać aby mieć pewność, że dotrą do potrzebujących, a nie do ciucholandów? Niestety kontenery PCK nie wchodzą w grę, bo ubrania stamtąd trafiają właśnie do lumpeksów.

Jak mogę pomóc?

05 maj 2013 - 00:35:23

Bo to nawet nie są już kontenery PCK, tylko prywatnej firmy. Możesz oddać w schroniskach dla bezdomnych kobiet, w DSM, albo na forach pomocowych.

Jak mogę pomóc?

05 maj 2013 - 00:39:24

polecam schroniska. Jak nie, to podskocz do mopsu i podpytaj, czy z Twojej okolicy nikt nie potrzebuje. Ew. popytaj znajomych, na pewno ktoś zna rodzinę, w której się nie przelewa.

Jak mogę pomóc?

05 maj 2013 - 00:40:46

Moze gdzies w pobliżu Ciebie mieszka jakąś potrzebujaca rodzina, jeśli ciuchy są ładne i nie zniszczone to moze jakiejś sąsiadce oddaj

Jak mogę pomóc?

05 maj 2013 - 00:48:21

Zanieś ubrania do MOPS-u, pracownicy socjalni będą wiedzieli komu je przekazać.

Jak mogę pomóc?

05 maj 2013 - 00:50:08

Ja ciuchy po córce często oddawałam Pani z Mopsu, która dokładnie wiedziała kto z jej rewiru ma dzieci w takim wieku! Po sobie najpierw pokazuję swoim koleżankom, bo dużo rzeczy dziewczynom się podoba jak je noszę, a z racji tarczycy niestety przytyłam :(

Jak mogę pomóc?

05 maj 2013 - 00:54:17

Hm, z MOPSem bywa różnie, ja oddane przez siebie ubrania zobaczyłam na córce jednej z pracujących tam pań. To już lepiej poprosić MOPS o kontakt z potrzebującą rodziną.

Jak mogę pomóc?

05 maj 2013 - 01:13:48

Jest taki portal, gdzie oddaje się rzeczy za darmo tylko trzeba się zarejestrować (gratyzchaty.pl) :)Osoba odbierająca płaci tylko za przesyłkę:)

zweryfikowana
Posty: 388
Ostrzeżenia: 2/5

Jak mogę pomóc?

12 maj 2013 - 17:17:43

jak ktoś ma jakieś niepotrzebne ciuchy albo zabawki dla półtora rocznej dziewczynki lub ciuszki to prosze pisać. znam mlodą matke która została zostawiona bez niczego, przez ojca dzieci..
pw

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Wystarczy "kupić książkę"