Obecnie rozmawiamy o:
Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

wiem, że na godzinę ale pytam czy przy jednocześnym włączeniu prądu (w tak wielu miejscach) pobór energii nie jest większy aniżeli ten zaoszczędzony przez daną godzinę?
... kiedyś jakiś elektryk mi tłumaczył, że włączając tv pobór energii jest tak duży jakbym oglądała telewizor przez jakiś tam czas (nie pamiętam ile dokładnie) w trybie ciągłym. Stąd moje pytanie... no ktoś tą akcję wymyślił więc zapewne ma sens, nie doszukiwałam się ale liczyłam, że w takim wątku uzyskam dokładniejsze info.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-23 21:01 przez monika_psujek.

za późno przeczytałam wątek , może za rok :)

Czy ponowne włączenie świateł nie powoduje większego zużycia energii, niż udaje się zaoszczędzić w ciągu godziny?

Nie. Ten mit wziął się prawdopodobnie z powolnego „rozświetlania się” świetlówek starego typu, choć i one zużywały mniej energii podczas zapalania niż podczas godziny świecenia.

Jeszcze kilkanaście lat temu powszechne były świetlówki z zapłonnikiem elektromagnetycznym. Zanim osiągnęły pełen strumień świetlny (czyli „zaświeciły pełnym światłem”), musiało upłynąć od kilkudziesięciu sekund do nawet kilku minut. Przez ten okres „rozświetlania” zużycie energii było faktycznie większe. Jednak w świetlówkach nowego typu pełen zapłon następuje dużo szybciej. Obecnie ów „pik prądowy” trwa zaledwie kilka mikrosekund i jest pomijalny.

Dlatego zawsze, nawet jeśli wychodzimy z pokoju tylko na trzy minuty, opłaca się wyłączyć światło - przez cały ten czas będziemy oszczędzać energię. Dotyczy to zarówno świetlówek, świetlówek kompaktowych, jak i tradycyjnych żarówek.

a mi wlasnie wylaczyli prad ;( w calej kamiennicy widzę :( mmmmmm , mam nadzieje,ze za chwile wlączą !!!! bo sie wkurzeeeeeee

wiecej prądu pobierze, jak wszyscy wlacza w tym samym czasie tyle urzadzen i swiatla niz zgaszenie na godzine..

Właśnie "świetlówek stargo typu" ale skąd wiadomo ile mieszkańców posiada świetlówki nowego typu?... sory, że tak drąże temat ale jestem ciekawa czy to faktycznie taka super akcja, wiele gwiazd ją popiera, gasną najbardziej znane obiekty na całym świcie i ogólnie biorę w niej udział. Ale jednak te stare świetlówki mącą mój entuzjazm :P

Oczywiście! Żadna elektrownia nie zmniejsza produkcji energii w momencie spodku poboru. Bzdura aż dudni. A energii nie pobranej się nie magazynuje więc zasadność tych akcji należy włożyć między bajki.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-23 21:33 przez 1bree.

1bree Właśnie też mi się tak wydaje... ale też dziwi mnie fakt, że tak wiele znanych osób się w to włącza i akcja jest organizowana na tak wielką skalę... to trochę takie bezcelowe.

Cytat
emm200
za późno przeczytałam wątek , może za rok :)

A ja mam pytanie z innej beczki :

Tak jak wpodmnialam wylaczyi mi prad jakies ponad 30minut temu :( nie ma w całej kamienicy ;/

srednio co pieć minut włączają na sekundke i znowu wylaczaja ;/ czy to cos moze znaczyc ;/ bo facet mnie straszy ,ze oni "informuja" ze to moze byc dluzsza awaria ;/

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Choroby społeczne