Obecnie rozmawiamy o:

transportery taśmowe

gorący temat

Syfilis?

dzisiaj o 18:41

Otwarcie własnej kawiarni

dzisiaj o 15:49

Zapalenie pęcherza

dzisiaj o 14:07

Szafa.pl na Facebooku
Ciekawe wątki
Aktywne użytkowniczki

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 08:45:42

dobra inicjatywa, bo jako przyszła nauczycielka wiem, że to odbieranie dzieciom przedwcześnie dzieciństwa. poza tym większość szkół nie jest przygotowana na przyjęcie takich maluchów. co prawda dzieci 6 letnie zazwyczaj nie mają problemów z opanowaniem materiału i nauką, ale potrzebują dużo ruchu i zabaw, czego niestety nauczyciele starsi, przyzwyczajeni do metod pracy z dziećmi starszymi nie rozumieją. to znaczy rozumieją, ale i tak nic nie zmieniają ;) no. więc inicjatywa dobra, ale i tak już za późno. trzeba się pogodzić z tym co będzie... pozdrawiam!

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 08:47:19

Cytat
MAXXXXXX
Cytat
Piaska
OK. można i tak uważać. Dlatego uważam, że powinno być referendum, aby każdy kto chce, mógł zadecydować.
tak ,ale nie w ten sposob kty ty chcesz,bo sa rodzice ktorzy chca dac 6sciolatki do pierwszej klasy ,a wy ,przez takie cos mu uniemozliwicie ,ja uwazam ,ze powinniscie walczyc ,ale o prawo wyboru a nie o zniesienie tego ,i chyba wybor z tego co słyszałam bedziecie mieli ,poprostu pujdziesz do poradni do psychologa i załatwisz odroczenie m,stwierdzisz ,a masz do tego prawo ,ze twoje dziecko si enie nadaje:) proste ,a dlaczego masz uniemozliwiwc rodzicom co innego ?sa tacy ktorzy chca dac dzieci do szkoły:) nie pomyslałas o tym?

Jak chcą to zawsze mogą dać dziecko szybciej do przedszkola, na to nie ma przepisów. Sama jako mała dziewczynka miałam w podstawowce kilka kolezanek o rok mlodszych,bo rodzice tak zadecydowali..

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 08:53:19

Cytat
nunciaa89
Cytat
MAXXXXXX
Cytat
Piaska
OK. można i tak uważać. Dlatego uważam, że powinno być referendum, aby każdy kto chce, mógł zadecydować.
tak ,ale nie w ten sposob kty ty chcesz,bo sa rodzice ktorzy chca dac 6sciolatki do pierwszej klasy ,a wy ,przez takie cos mu uniemozliwicie ,ja uwazam ,ze powinniscie walczyc ,ale o prawo wyboru a nie o zniesienie tego ,i chyba wybor z tego co słyszałam bedziecie mieli ,poprostu pujdziesz do poradni do psychologa i załatwisz odroczenie m,stwierdzisz ,a masz do tego prawo ,ze twoje dziecko si enie nadaje:) proste ,a dlaczego masz uniemozliwiwc rodzicom co innego ?sa tacy ktorzy chca dac dzieci do szkoły:) nie pomyslałas o tym?

Jak chcą to zawsze mogą dać dziecko szybciej do przedszkola, na to nie ma przepisów. Sama jako mała dziewczynka miałam w podstawowce kilka kolezanek o rok mlodszych,bo rodzice tak zadecydowali..
tak jak chcesz to dasz,ale gdy cofna ,to zamierzenie ,to coffna wszystkie przygotowania odnosnie tych dzieci :) mniejszych ,nieprzygoptuja sal itd itd ,a ja mysle ze lepiej niech to zrobia ,,duzo osob chce w ten psosob dac dzieci ,a ci co nei chca to jak pisałam poradnia i tyle :)

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 08:54:05

MAXXXXXX - nie chcę niczego innym uniemożliwiać. Referendum na pokazać, czego oczekują rodzice, oni znają swoje dzieci najlepiej i są zaznajomieni przeważnie z przyszłą szkołą dla swoich najmłodszych. I nie mam zamiaru oszukiwać załatwiając swojemu dziecku jakieś lewe papiery. To dopiero jest absurd, do czego muszą się uciekać rodzice, którzy chcą, aby ich dzieci uczyły się w ruchu, a nie siedząc w za dużych ławkach. Bo nie rozumiem, czemu już w przedszkolu, tak jak to kiedyś było, nie można nadal uczyć podstaw czytania i pisania. To najlepszy wiek, widzę po mojej 4-letniej córce która już zna litery, cyfry i zaczyna powoli sama pisać. A uczyła się tego prawie w biegu, a nie siedząc kilka godzin w ławeczce.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 08:58:55

Cytat
Piaska
MAXXXXXX - nie chcę niczego innym uniemożliwiać. Referendum na pokazać, czego oczekują rodzice, oni znają swoje dzieci najlepiej i są zaznajomieni przeważnie z przyszłą szkołą dla swoich najmłodszych. I nie mam zamiaru oszukiwać załatwiając swojemu dziecku jakieś lewe papiery. To dopiero jest absurd, do czego muszą się uciekać rodzice, którzy chcą, aby ich dzieci uczyły się w ruchu, a nie siedząc w za dużych ławkach. Bo nie rozumiem, czemu już w przedszkolu, tak jak to kiedyś było, nie można nadal uczyć podstaw czytania i pisania. To najlepszy wiek, widzę po mojej 4-letniej córce która już zna litery, cyfry i zaczyna powoli sama pisać. A uczyła się tego prawie w biegu, a nie siedząc kilka godzin w ławeczce.
a dlaczego ty piszesz o oszustwie?i jakie lewe ppiery ,swoja postawa okazujesz to iz uwazasz iz twoje dziecko ,sie nie nadaje, do wczesniejszej odukacji ,to z e nie chcesz go wczesnie dawac to swiadczy o tym ,ze tak myslisz kochana:) i to nie sa lewe papiery ,tak jaka jest prawda:) jesli chcesz aby dziecko nie chodziło wczesnie do szkoły to znaczy ,.ze mylisz iz nie jest gotowe pscyhicznie ,i fizycznie,o to mi chodzi a nie o lewe papiery ,a nie wszyscy rodzice tak sadza o swoich dzieciach,i sa tacy ktorzy uwazaja ,iz ich dzieci sa na tyle mądre juz psychicznie ze dadza sobie rade,im takze nalezy dac prawo wyboru,ja kochan atak nie mysle ze twoje dziecko sie nie nadaje bo go nie znam ,to ty sama tak uwazasz:)piszesz ze rodzice znaja dzieci najlepiej wiec znasz swoje dziecko



Zmieniany 6 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-03 09:08 przez MAXXXXXX.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 08:59:49

nie rozumiem tego trzesienia sie nad swoimi dziećmi, bo pojda wczesniej do szkoly. sama szlam zgodnie z moim rocznikiem, ale np. moi rodzice i paru znajomych poszło o rok wcześniej. i co? i dla nich nie było to żadnej różnicy, a jak stwierdziła moja koleżanka, w razie gdy obsunie się jej coś w dalszej edukacji, to zawsze jest o rok'do przodu'. ponadto argument o nieprzystosowanych łazienkach uważam za nietrafiony, serio łudzicie się że ktoś bedzie przebudowywał łazienki dla jednej grupy dzieci, których jest może 30 na cała szkołę? i powiem wam tak: jako dziecko zostawałam na świetlicy, nie miałam obiadów w szkole i nosiłam bułki z domu, w szkole połowa łazienek nie działała bo były jakieś awarie, nauczyciele kazali nam siedziec w ławkach a nei wariować i wiecie co? jakoś nie uważam, że ktoś komuś odbierał dzieciństwo, bo liczyło się głownie to, że spotykamy się z kolegami i koleżankami w szkole. a argumenty o odebranym dzieciństwie- owszem, to rok zabrany rodzicom na cieszzenie się dzieckiem, które szybciej dorasta.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 09:37:49

A ja nie widzę powodu, żeby dzieciaki nie mogły zostać w przystosowanej do ich wieku placówce edukacyjnej i żeby koniecznie pchać je gdzie indziej i zwalniać przedszkolanki. Dlatego podpisałam petycję o referendum.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 09:41:56

Cytat
bonethugs
Moja córka poszła do szkoły w wieku lat 5(rocznikowo miała 6, jest z końca grudnia) Teraz jest w II klasie i jak powiedziała wychowawczyni, swoją wiedzą i zapałem przewyższa 8,9latków, chętnie się uczy, chodzi do szkoły. Nigdy nie było z tym problemów. Nie wyobrażam sobie, by miała się "cofać" tzn nie rozwijać w przedszkolu ten rok jeszcze.
To brednie rodziców, którzy drżą i mają sraczkę na myśl, że ich maleństwa mają iść do szkoły, zamiast się bawić.
Podstawówki nigdy nie będą dość przygotowane na maluchy. Pieniądze nie pójdą na to.
Zawsze zatroskanym mamusiom będzie mało, źle i będą nie zadowolone. Wychowujcie pierdoły jak chcecie.

Zgadzam się z tą wypowiedzią.
Przecież z tego co mi wiadomo nie jest to obowiązkowe i nie trzeba posyłać dziecka rok wcześniej..

niezweryfikowana
Posty: 1.898
Ostrzeżenia: 1/5

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 09:43:26

Nie rozumiem tej paniki, ja poszłam do szkoły jako 6 latka, wszyscy moi znajomi też... jakoś nikt z tego powodu nie ucierpiał a podstawówkę fajnie wspominam

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 09:49:13

Cytat
Amelia_25
Mi osobiście to nie przeszkadza,nawet chciałabym,że córka poszła wcześniej do szkoły.
Za rok czeka ją zerówka,jeśli nic się nie zmieni do tego czasu.
Ja na to nie patrze tak.
Wyobrazcie sobie, ze Wasze dzieci wczesniej zaczynaja edukacje i wczesniej ja koncza. Co za tym idzie? Chociazby TYLKO o jeden rok pracy wiecej i AZ o jeden rok mniej dziecinstwa. 18latek powinien byc juz dorosly, ale wiadomo co ma w glowie, bedzie musial poswiecic kilka lat na drastyczna zmiane pogladow, bo juz bedzie samodzielny.
A co z emerytura, a raczej wiekiem emerytalnym? Jak dla mnie to jaja na calego. Rzad chce sobie sprawic nowa sile robocza, ktora moze nawet nie dozyje wieku emerytalnego (coz, wczesny poczatek zycia doroslego, spowodowac moze wiekszy stres i wypadki), co za tym idzie, to chyba wszyscy wiedza. A najlepsze jest to, ze mamy dosc duze bezrobocie, ktore rosnie :D

Jedyny plus tego: dzieci w bardzo mlodym wieku latwo przyswajaja wiedze, wiec moga byc znacznie madrzejsze od swoich starszych kolegow zaczynajac tak wczesnie nauke.



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-03 09:50 przez meow-meow.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 09:49:24

ja jestem za zerówką dla 6latkow, zawsze tak było i nie widze w tym nic złego, rząd chce zeby dzieci szybciej dorosly i zaczely pracować na nich, dlatego tak wczesnie gonią do szkoły, to ja wybiore kiedy i gdzie pojdzie moje dziecko-tak samo jak to ja decyduje o szczepieniach a nie sanepid.


Meow-meow popieram ;)



Zmieniany 2 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-03 09:52 przez XxAtmospherexX.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 09:52:52

Myślę, że ta fajna wymiana zdań pokazuje, że ludzie jednak chcą zabrać głos i sami decydować, a nie poddawać się woli z góry.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 09:56:08

Cytat
meow-meow
Cytat
Amelia_25
Mi osobiście to nie przeszkadza,nawet chciałabym,że córka poszła wcześniej do szkoły.
Za rok czeka ją zerówka,jeśli nic się nie zmieni do tego czasu.
Ja na to nie patrze tak.
Wyobrazcie sobie, ze Wasze dzieci wczesniej zaczynaja edukacje i wczesniej ja koncza. Co za tym idzie? Chociazby TYLKO o jeden rok pracy wiecej i AZ o jeden rok mniej dziecinstwa. 18latek powinien byc juz dorosly, ale wiadomo co ma w glowie, bedzie musial poswiecic kilka lat na drastyczna zmiane pogladow, bo juz bedzie samodzielny.
A co z emerytura, a raczej wiekiem emerytalnym? Jak dla mnie to jaja na calego. Rzad chce sobie sprawic nowa sile robocza, ktora moze nawet nie dozyje wieku emerytalnego (coz, wczesny poczatek zycia doroslego, spowodowac moze wiekszy stres i wypadki), co za tym idzie, to chyba wszyscy wiedza. A najlepsze jest to, ze mamy dosc duze bezrobocie, ktore rosnie :D

Jedyny plus tego: dzieci w bardzo mlodym wieku latwo przyswajaja wiedze, wiec moga byc znacznie madrzejsze od swoich starszych kolegow zaczynajac tak wczesnie nauke.

Dla mnie właśnie jest to głównym plusem,obecnie siedzę z córką w domu i bardzo bym chciała,żeby chociaż poszła do przedszkola,ale niestety nie ma miejsc.
W przedszkolu czy zerówce ma większe możliwości rozwoju,ja jej w domu tego nie zapewnię. Poza tym kontakt z rówieśnikami,czego teraz ma bardzo mało.

A z wcześniejszą częścią Twojej wypowiedzi całkowicie się zgadzam,chcą wprowadzić to tylko po to,żeby ludzie dłużej pracowali. Im wcześniej zaczniesz,tym dłużej będziesz pracował.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 10:01:22

Cytat
Amelia_25
Cytat
meow-meow
Cytat
Amelia_25
Mi osobiście to nie przeszkadza,nawet chciałabym,że córka poszła wcześniej do szkoły.
Za rok czeka ją zerówka,jeśli nic się nie zmieni do tego czasu.
Ja na to nie patrze tak.
Wyobrazcie sobie, ze Wasze dzieci wczesniej zaczynaja edukacje i wczesniej ja koncza. Co za tym idzie? Chociazby TYLKO o jeden rok pracy wiecej i AZ o jeden rok mniej dziecinstwa. 18latek powinien byc juz dorosly, ale wiadomo co ma w glowie, bedzie musial poswiecic kilka lat na drastyczna zmiane pogladow, bo juz bedzie samodzielny.
A co z emerytura, a raczej wiekiem emerytalnym? Jak dla mnie to jaja na calego. Rzad chce sobie sprawic nowa sile robocza, ktora moze nawet nie dozyje wieku emerytalnego (coz, wczesny poczatek zycia doroslego, spowodowac moze wiekszy stres i wypadki), co za tym idzie, to chyba wszyscy wiedza. A najlepsze jest to, ze mamy dosc duze bezrobocie, ktore rosnie :D

Jedyny plus tego: dzieci w bardzo mlodym wieku latwo przyswajaja wiedze, wiec moga byc znacznie madrzejsze od swoich starszych kolegow zaczynajac tak wczesnie nauke.

Dla mnie właśnie jest to głównym plusem,obecnie siedzę z córką w domu i bardzo bym chciała,żeby chociaż poszła do przedszkola,ale niestety nie ma miejsc.
W przedszkolu czy zerówce ma większe możliwości rozwoju,ja jej w domu tego nie zapewnię. Poza tym kontakt z rówieśnikami,czego teraz ma bardzo mało.

A z wcześniejszą częścią Twojej wypowiedzi całkowicie się zgadzam,chcą wprowadzić to tylko po to,żeby ludzie dłużej pracowali. Im wcześniej zaczniesz,tym dłużej będziesz pracował.
Skoro chcesz, zeby Twoje dziecko rozwijalo sie lepiej, niz poprawnie to czemu Ty nic z tym nie zrobisz? Czemu nie polaczysz nauki z zabawa? Sprawdz czym najbardziej interesuje sie Twoje dziecko i idz w tym kroku. Lubi zwierzatka? Kup mape i naucz dziecko, gdzie zyja, pokaz zdjecia kontynentow, naucz je nazw. Zacznij od prostych rzeczy, ktore by dzieciaka zainteresowaly w dziedzinie, ktora jemu sie podoba.

Obowiązek szkolny sześciolatków.

03 mar 2013 - 10:04:44

Meow-meow,
To chyba oczywiste,że uczę się z małą,czytamy,uczymy się liter itp.
Bardzo proszę nie pouczaj mnie,bo nigdzie nie napisałam,że NIC Z TYM NIE ROBIĘ. TO tylko Twoje wnioski,które nie wiem z czego wyciągnęłaś.
Chodzi o to,że ja nie jestem pedagogiem i na pewno więcej nauczyłaby się w przedszkolu,razem z rówieśnikami.
Dlatego chcę,aby moje dziecko poszło wcześniej do zerówki. Dziękuję za uwagę:)



Zmieniany 1 raz(y). Ostatnia zmiana 2013-03-03 10:05 przez Amelia_25.

Przykro nam, ale tylko zarejestrowane osoby mogą pisać na tym forum.

następna dyskusja:

Fundacja